Zmienność Bitcoina trwa: LUNA spada o 13% (Market Watch)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 stycznia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po kolejnym spadku poniżej 36 000 USD, bitcoin odbił się od dna i dotknął poziomu 37 500 USD, zanim został odrzucony. Większość altcoinów pozostajespokojna w skali dziennej, z wyjątkiem kilku zauważalnych spadków cen przy projektach Terra, ATOM i NEAR Protocol.

Bitcoin spokojny przy 37 000 USD

Cena Bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia przeżywa rollecoaster - odkąd zaczęła spadać z poziomu powyżej 43 000 dolarów. Kulminacją tego był spadek poniżej 33 000 USD kilka dni temu. Była to jednocześnie jego najniższa cena od końca lipca 2021 roku.

W tym momencie jednak, aktywo dobrze zareagowało i zaczęło odzyskiwać część utraconego terenu. Zaowocowało to szybkim skokiem ceny do 37 000 USD, zanim byki zainicjowały kolejną nogę w górę, w której kryptowaluta dotknęła 39 000 USD.

Po posiedzeniu Fed w sprawie stóp procentowych, BTC spadł jednak ponownie o kilka tysięcy dolarów do około 35 500 dolarów. Kolejny podobny spadek cen nastąpił w ciągu ostatnich 24 godzin, zanim bitcoin wystrzelił w górę do 37 500 dolarów.

Niedźwiedzie zatrzymały ten wzrost i zepchnęły aktywa do obecnej pozycji na poziomie około 36 500 dolarów. W związku z tym, jego kapitalizacja rynkowa jest nadal poniżej 700 miliardów dolarów.

LUNA spada o dwucyfrowy procent

Większość alternatywnych monet jest dziś nietypowo stabilna z niewielkimi stratami. Ethereum nie zdołało pokonać poziomu 2 500 USD, a kolejne odrzucenie spowodowało spadek do poziomu nieco poniżej 2 400 USD.

Cardano, Ripple, Solana, Dogecoin i Avalanche notują podobne dzienne spadki cen. Z kolei Binance Coin wzrasta o 4% i znajduje się powyżej poziomu 380 dolarów. Dogecoin, Shiba Inu i MATIC również odnotowały niewielkie zyski.

Najwięcej od wczortaj traci jednak Terra. LUNA spadła o 13% i jest bliska zejścia poniżej 50 dolarów. Więcej strat pochodzi z Convex Finance (-17%), NEAR Protocol (-9%), Gala (-9%), Cosmos (-8%) i Loopring (-8%).

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła od wczoraj o około 30 miliardów dolarów, co oznacza, że utrzymuje się znacznie poniżej 1,7 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram