Zmienność Bitcoina trwa: LUNA spada o 13% (Market Watch)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 stycznia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po kolejnym spadku poniżej 36 000 USD, bitcoin odbił się od dna i dotknął poziomu 37 500 USD, zanim został odrzucony. Większość altcoinów pozostajespokojna w skali dziennej, z wyjątkiem kilku zauważalnych spadków cen przy projektach Terra, ATOM i NEAR Protocol.

Bitcoin spokojny przy 37 000 USD

Cena Bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia przeżywa rollecoaster - odkąd zaczęła spadać z poziomu powyżej 43 000 dolarów. Kulminacją tego był spadek poniżej 33 000 USD kilka dni temu. Była to jednocześnie jego najniższa cena od końca lipca 2021 roku.

W tym momencie jednak, aktywo dobrze zareagowało i zaczęło odzyskiwać część utraconego terenu. Zaowocowało to szybkim skokiem ceny do 37 000 USD, zanim byki zainicjowały kolejną nogę w górę, w której kryptowaluta dotknęła 39 000 USD.

Po posiedzeniu Fed w sprawie stóp procentowych, BTC spadł jednak ponownie o kilka tysięcy dolarów do około 35 500 dolarów. Kolejny podobny spadek cen nastąpił w ciągu ostatnich 24 godzin, zanim bitcoin wystrzelił w górę do 37 500 dolarów.

Niedźwiedzie zatrzymały ten wzrost i zepchnęły aktywa do obecnej pozycji na poziomie około 36 500 dolarów. W związku z tym, jego kapitalizacja rynkowa jest nadal poniżej 700 miliardów dolarów.

LUNA spada o dwucyfrowy procent

Większość alternatywnych monet jest dziś nietypowo stabilna z niewielkimi stratami. Ethereum nie zdołało pokonać poziomu 2 500 USD, a kolejne odrzucenie spowodowało spadek do poziomu nieco poniżej 2 400 USD.

Cardano, Ripple, Solana, Dogecoin i Avalanche notują podobne dzienne spadki cen. Z kolei Binance Coin wzrasta o 4% i znajduje się powyżej poziomu 380 dolarów. Dogecoin, Shiba Inu i MATIC również odnotowały niewielkie zyski.

Najwięcej od wczortaj traci jednak Terra. LUNA spadła o 13% i jest bliska zejścia poniżej 50 dolarów. Więcej strat pochodzi z Convex Finance (-17%), NEAR Protocol (-9%), Gala (-9%), Cosmos (-8%) i Loopring (-8%).

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła od wczoraj o około 30 miliardów dolarów, co oznacza, że utrzymuje się znacznie poniżej 1,7 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram