Zmienność Bitcoina trwa: LUNA spada o 13% (Market Watch)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 stycznia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po kolejnym spadku poniżej 36 000 USD, bitcoin odbił się od dna i dotknął poziomu 37 500 USD, zanim został odrzucony. Większość altcoinów pozostajespokojna w skali dziennej, z wyjątkiem kilku zauważalnych spadków cen przy projektach Terra, ATOM i NEAR Protocol.

Bitcoin spokojny przy 37 000 USD

Cena Bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia przeżywa rollecoaster - odkąd zaczęła spadać z poziomu powyżej 43 000 dolarów. Kulminacją tego był spadek poniżej 33 000 USD kilka dni temu. Była to jednocześnie jego najniższa cena od końca lipca 2021 roku.

W tym momencie jednak, aktywo dobrze zareagowało i zaczęło odzyskiwać część utraconego terenu. Zaowocowało to szybkim skokiem ceny do 37 000 USD, zanim byki zainicjowały kolejną nogę w górę, w której kryptowaluta dotknęła 39 000 USD.

Po posiedzeniu Fed w sprawie stóp procentowych, BTC spadł jednak ponownie o kilka tysięcy dolarów do około 35 500 dolarów. Kolejny podobny spadek cen nastąpił w ciągu ostatnich 24 godzin, zanim bitcoin wystrzelił w górę do 37 500 dolarów.

Niedźwiedzie zatrzymały ten wzrost i zepchnęły aktywa do obecnej pozycji na poziomie około 36 500 dolarów. W związku z tym, jego kapitalizacja rynkowa jest nadal poniżej 700 miliardów dolarów.

LUNA spada o dwucyfrowy procent

Większość alternatywnych monet jest dziś nietypowo stabilna z niewielkimi stratami. Ethereum nie zdołało pokonać poziomu 2 500 USD, a kolejne odrzucenie spowodowało spadek do poziomu nieco poniżej 2 400 USD.

Cardano, Ripple, Solana, Dogecoin i Avalanche notują podobne dzienne spadki cen. Z kolei Binance Coin wzrasta o 4% i znajduje się powyżej poziomu 380 dolarów. Dogecoin, Shiba Inu i MATIC również odnotowały niewielkie zyski.

Najwięcej od wczortaj traci jednak Terra. LUNA spadła o 13% i jest bliska zejścia poniżej 50 dolarów. Więcej strat pochodzi z Convex Finance (-17%), NEAR Protocol (-9%), Gala (-9%), Cosmos (-8%) i Loopring (-8%).

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła od wczoraj o około 30 miliardów dolarów, co oznacza, że utrzymuje się znacznie poniżej 1,7 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram