giełda binance opinie

Giełda Binance powstała w 2017 roku, ale mimo zaledwie kilku lat działalności w mojej opinii przestała być “jedynie” giełdą kryptowalut. Binance z czasem stała się potężną firmą oferującą wiele usług na rynku kryptowalut.


Szybki start w Binance:


Aktualnie na jednym koncie Binance.com oferuje poniższe usługi:

 • Giełda kryptowalut (ponad 200 różnych kryptowalut)
 • Kantor wymiany kryptowalut (tutaj)
 • Kontrakty bezterminowe (binance futures)
 • Dźwignia na kryptowaluty

Spektrum usług w temacie kryptowalut oferowanych przez firmę Binance jest imponujący i trudno odszukać konkurencyjna dla nich firmę, z tak szerokim wachlarzem usług rynku krypto. Warto również wspomnieć że do Binance należą firmy takie jak: Coinmarketcap, największa giełda w Indiach WazirX, Trust Wallet (multiportfel kryptowalut).

Kantor na binance
Szybki zakup na Binance

W poniższym artykule zamieszczamy opis poszczególnych funkcjonalności, opinie na temat giełdy Binance, zestawienie opłat i prowizji oraz inne przydatne informację w formie poradnika do giełdy Binance.

W artykule znajdziesz opis możliwości jakie daje swoim użytkownikom giełda Binance.com, oraz podstawowe informacje takie jak:

 • rejestracja konta na Binance,
 • kody promocyjne,
 • wysokość prowizji i opłat,
 • giełda kryptowalut,
 • handel z dźwignią (margin),
 • kontrakty bezterminowe (futures),
giełda binance
Podstawowy widok giełdy spot w Binance

Rejestracja bez weryfikacji na Binance

Binance jest jedną z giełd kryptowalut, z której możemy korzystać bez przechodzenia procesu weryfikacji naszej tożsamości. W skrócie: do korzystania z konta potrzebujemy jedynie adres email.

Niestety od tej reguły jest wyjątek – z giełdy możemy korzystać bez weryfikacji tak długo, jak długo będziemy obracać jedynie kryptowalutami. Gdy będziemy chcieli wpłacić na konto giełdy waluty FIAT (PLN, USD czy EUR), wymagana jest już weryfikacja.

Brak weryfikacji to też dzienny limit wypłat – na szczęście jest dosyć wysoki bo wynosi równowartość 2 BTC (po 24 godzinach możemy wypłacić z giełdy kolejne 2 BTC).

Jeżeli jednak zdecydujemy się przejście pełnej weryfikacji, będziemy do tego potrzebować:

 • Dowodu osobistego lub paszportu do potwierdzenia danych osobowych
 • Dowodu potwierdzającego adres zamieszkania, w postaci dokumentu na którym będzie nasze imię i nazwisko oraz adres (na przykład rachunek za wodę lub energię elektryczną).

Po przejściu weryfikacji będziemy mogli przesyłać depozyty w walutach FIAT, a dzienny limit wypłat środków z konto powiększy się do 100 BTC. Więcej

Jak zarejestrować konto na Binance?

Rejestracja konta na Binance to dosyć banalna sprawa: po prostu przechodzimy na binance.com do zakładki rejestracja (eng. register) i uzupełniamy jedynie podstawowe dane:

 • adres email
 • hasło
 • w tym momencie możemy skorzystać ze zniżki na prowizję -10% podając przy rejestracji kod: MPRHZ4VC lub klikając w ten link. (kod będzie automatycznie uzupełniony)
Binance rejestracja konta
Rejestracja na Binance.com to zaledwie 2 pola do wypełnienia

Po potwierdzeniu rejestracji przechodzimy na skrzynkę podanego adresu email, gdzie weryfikujemy go poprzez kliknięcie w link który otrzymamy od Binance.

Uwaga! Czasami link trafia do sekcji „spam” dlatego warto jest sprawdzić zakładkę SPAM, gdyż email weryfikacji może znajdować się właśnie tam.

Po potwierdzeniu adresu email mamy już dostęp do konta (w tym do wszystkich portfeli kryptowalut na które możemy przyjmować transfery, a następnie przesyłać środki do innych osób). Warto teraz ustawić zabezpieczenie konta w formie dodatkowej weryfikacji przy pomocy SMS lub Google Authenticator. Jest to dodatkowe zabezpieczenia konta znacznie zwiększające bezpieczeństwo, więc chociaż nie jest to obowiązkowe lepiej z niego skorzystać.


Weryfikacja konta Binance

Aby móc w pełni korzystać z platformy giełdowej Binance możemy przejść procedurę KYC: know your customer. Dzięki temu zwiększymy limity dziennych wypłat i będziemy mogli wpłacać waluty FIAT (EUR, GBP czy USD)

Procedura KYC w swym założeniu ma na celu gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie danych na temat uczestników danej platformy do właściwych urzędów, a także analiza, czy dany podmiot nie obraca środkami jako tzw. „słup”.  Procedura wymaga podania od użytkownika giełdy następujących danych:

 • imię i nazwisko osoby posiadającej konto na giełdzie kryptowalut,
 • miejsce zamieszkania,
 • numer PESEL,
 • numer dowodu osobistego,
 • obywatelstwo

Powyższe dane są weryfikowane za pomocą przesłania na giełdę:

 • skanu dowodu osobistego,
 • nagrania video osoby wraz z dowodem osobistym,
 • korzystaniu z certyfikowanych podpisów elektronicznych.      

Binance – poradnik jak zacząć

Giełda Binance to istny kombajn dający dostęp do wielu narzędzi. Oczywiście nie musimy korzystać ze wszystkich opcji. Pierwszy kontakt z giełdą może być przytłaczający z powodu mnogości opcji do wyboru, dlatego poniżej znajdziesz poradnik do Binance.

Zacznijmy od postaw: 2 główne funkcje których będziemy potrzebować na początku to:

 • portfele (tutaj znajdziemy adresy na które prześlemy kryptowaluty),
 • kantor (jeżeli nie mamy jeszcze kryptowalut, tutaj kupimy je za pomocą karty kredytowej)

Portfele kryptowalut znajdziemy po prawej stronie górnego menu, skąd wybieramy opcję: Portfel Spot (mamy jeszcze inne portfele, ale w tym momencie zostawiamy je w spokoju), skąd trafimy na konto główne – tutaj znajdują się adresy wszystkich portfeli, których będziemy potrzebować aby doładować konto Binance kryptowalutami.

Poradnik do binance - krok 1

Wszystkie portfele znajdują się w zakładce Główne konto (ang. main account). Na potrzeby tego poradnika odszukajmy portfel podstawowej kryptowaluty, czyli Bitcoina. W tym celu zjeżdżamy w dół listy i korzystamy z wyszukiwarki, gdzie wpisujemy “BTC” lub “bitcoin” (1). Następnie klikamy w link “wpłaty”.

Poradnik do binance - krok 2

W kolejnym oknie ukaże nam się adres portfela BTC na który możemy przesłać środki. Standardowo będzie on podany w formie kodu QR (1) i adresu o skopiowania (2).

Poradnik do binance - krok 3

Przesłanie bitcoina na portfel Binance, daje nam ekspozycję na wszystkie kryptowaluty dostępna na giełdzie. To znaczy ze możemy w dowolnym momencie wymienić BTC na altcoiny i oczywiście w drugą stronę. Płynność na Binance jest bardzo dobra więc nie ma obawy że posiadając mniej znaną kryptoalutę nie będziemy mogli jej sprzedać.

Jeżeli nie chcemy przechodzić weryfikacji Binance, a nie mamy jeszcze bitcoina którego możemy przesłać na giełdę, możemy wykorzystać kantory bez weryfikacji w których podamy adres portfela Binance podczas zakupu.


Giełda Binance w wersji podstawowej i PRO

Giełda występuje w dwóch wersjach, które różnią się interfejsem:

 • Wersja podstawowa (stawia na intuicyjny interfejs dla początkujący użytkowników giełd)
 • Wersja zaawansowana (dostęp do narzędzi handlowych i analitycznych, przeznaczona dla bardziej doświadczonych traderów)

Wersje giełdy możemy wybrać z menu: “Handluj”, gdzie znajdziemy odpowiednie zakładki:

Giełda binance w wersji podstawowej i pro

W mojej opinie warto przełączać się między poszczególnymi wersjami giełdy, ponieważ moim zdaniem wersja zaawansowana jest tak samo intuicyjna jak wersja podstawowa. Preferencje są różne, więc kto co lubi – dobrze że jest wybór.


Kody polecające na Binance

Na giełdzie Binance występują 2 rodzaje kodów promocyjnych (polecających). Jeżeli skorzystamy z nich przy rejestracji konta (jest to jedyny moment na podanie kodu), zostaną nam obniżone opłaty za prowizje.

Binance charakteryzuje się dosyć niskimi opłatami, ale występują one na każdej giełdzie (również na Binance), więc jeżeli mamy możliwość ich dodatkowego obniżenia – zawsze warto to zrobić.

Dwa kody polecające na Binance:

W binance mamy 2 różne kody do dyspozycji. Pierwszy z nich możemy wykorzystać przy rejestracji konta podstawowego – czyli na binance.com. Drugi to kod kod polecający do Binance Futures (wewnętrzna platforma do zakupu i sprzedaży kontraktów z dźwignią):

Oba powyższe kody obniżają prowizję o 10%. PO rejestracji dodatkowym sposobem na obniżenie prowizji jest możliwość rozliczania jej w kryptowalucie BNB (Binance Coin).


Prowizje na Binance

Prowizje na Binance są niższe w porównaniu do innych giełd kryptowlut. Rodzaje prowizji z jakimi się spotkamy ze względu na ich źródła – możemy podzielić na:

 • prowizję od handlu na giełdzie Spot
 • prowizje od handlu na giełdzie Futures
 • prowizje od wypłaty
 • prowizje od zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej

Giełda nie pobiera żadnych prowizji od wpłat środków w kryptowalutach. Opłata za zakup kryptowalut przy pomocy karty kredytowej jest pobierana przez pośrednika.

Prowizje od handlu na Binance

Są uzależnione od wolumenu transakcji wygenerowanego w ciągu ostatnich 30 dni. Im większy wolumen tym niższe prowizje. Najwyższy poziom prowizji “VIP 0”, wiąże się z prowizją 0.1% (zarówno taker jak i maker). Natomiast przy osiągnięciu najwyższego poziomu “VIP 9”, zapłacimy 0,02% za transakcje typu maker i 0,04% za transakcje typu taker.

Pełna tabela prowizji za handel na giełdzie Spot na poniższej grafice:

prowizje na giełdzie binance

Ile zapłacimy prowizji za zakup bitcoina o równowartości 1000zł – przykład

Jeżeli dopiero zaczynamy handel i nasz aktualny poziom wolumenu jest równy 0, czyli mamy poziom VIP 0, od każdego 1000zł za który kupimy bitcoina lub inną kryptowalutę zapłacimy 0,1% czyli 1zł.

Prowizje na Binance Futures

Prowizja z kontraktów na Binance Futures jest rozliczana na tej samej zasadzie co na giełdzie Spot. Z tą różnicą, że stawki prowizyjne są niżesz i przedstawiaja się nastepujaco:

prowizje na binance futures

Jak zmniejszyć prowizje na Binance?

Powyżej opisane progi prowizyjne będą najczęściej spotykane wśród klientów giełdy. Jest jednak możliwość ich dodatkowego obniżenia i są n to 2 sposoby:

 • obniżenie prowizji poprzez użycie kodu referencyjnego przy rejestracji,
 • obniżenie prowizji poprzez używanie BNB do zapłaty za prowizje.

Obniżenie prowizji na Binance przy użyciu kodu

Aby obniżyć prowizje maksymalnie o 20% należy przy rejestracji podać kod: RC5QTNRL. Można to tylko zrobić w momencie rejestracji, to znaczy że po potwierdzeniu naszego adresu email, nie możemy już skorzystać z kodu.

Aby użyć kodu wystarczy upewnić się że podczas rejestracji, w polu: ID polecającego będzie widniał kod: RC5QTNRL

kod rabatowy binance

Potwierdzeniem użycia prawidłowego kodu jest komunikat widoczny pod kodem “Wartość Twojej prowizji zwrotnej (kickback): 20%”.

W pewnych sytuacjach użycie nowego kodu może być niemożliwe (widoczne szare tło i bram edycji tekstu w polu na kod rabatowy). W takiej sytuacji możemy wejść na binance z innej przeglądarki internetowej lub kliknąć w ten link (kod podmieni się automatycznie na kod RC5QTNRL – dający maksymalne 20% zniżki)

Obniżenie prowizji na Binance dzięki BNB

BNB to kryptowaluta giełdy Binance.com. Możemy jej używać do zapłaty za prowizje. Aby to zrobić należy zaznaczyć specjalną opcję w panelu giełdy Binance. Dzięki temu otrzymamy dodatkowe 25% obniżki na prowizje.

Opcja włączenia 25% rabatu jest dostępna w zakładce dashboard, poprzez przesunięcie suwaka aktywującego pobieranie prowizji w BNB:

aktywacja niższych prowizji za pomoca BNB

Binance futures – kontrakty z dźwignią

Kontrakty futures na Binance to opcja handlu dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Zaczynając od podstaw – należy wspomnieć że na futures nie handlujemy bitcoinem (nie możemy go przesłać poza giełdę), a jedynie ceną kontraktu.

Co więcej nie są to standardowe kontakty terminowe (które wygasają konkretnego dnia), a kontrakty bezterminowe. Aby jeszcze bardziej skomplikować, dodam ze maksymalna dźwignia finansowa dostępna na kontraktach bezterminowych w Binance to aż 125.

Na binance Futures spotkamy kontakty najpopularniejszych kryptowlaut notowanych w tetherze (USDT), w tym:

 • bitcoina (BTC)
 • ethereum (ETH)
 • Bictoin Cash (BCH)
 • XRP (XRP)
 • EOS (EOS)
 • LItecoin (LTC)
 • Tron (TRX)
 • Ethereum Classic (ETC)
dostępne kryptowlauty na binance futures

Aby rozpocząć handel kontraktami, w pierwszej kolejności musimy przesłać USDT z konta podstawowego na konto futures (bez opłat i prowizji).

Maksymalna dźwnignia na kontrkaktach to 125, ale możemy jausyawić w dowolnym zakresie od 1 do 125 za pomocą wygodnego suwaka:

dźwignia na giełzie binance futures

Opinie o Binance

Zakres usług na Binance.com jest bardzo szeroki, a giełda ma dobrą płynność i zaufanie swoich użytkowników. To wszytko przekłada się na dobre i bardzo dobre opinie. Docelowo Binance wyrósł na giełdę, która zaspokaja potrzeby 99% użytkowników, ponieważ wszystkie usługi krypto mamy w jednym miejscu – na jednym koncie.

Wyjątek może jedynie stanowić sytuacja w której chcemy nabyć bardziej niszowe tokeny dostępne na mierniejszych giełdach.

Opinie o aplikacji mobilnej Binance

W mojej opinii aplikacja mobilna jest bardzo intuicyjna i szczerze powiedziawszy, to od momentu gdy ją zainstalowałem – używam jej częściej niż wersji przeglądowej. Moją opinie podzielają również inni użytkownicy giełdy:

Na prawie 40 000 oddanych głosów w sklepie google play, średnia ocen to 4,5.

Zalety giełdy Binance

 • duża ilość dostępnych kryptowlalut,
 • szeroki wachlarz usług z rynku kryptowlalut,
 • język polski,
 • duża płynność i wysoki wolumen transakcji,
 • niskie prowizje,
 • brak konieczności weryfikacji konta,
 • nastawienie na ciągły rozwój platformy i usług pobocznych,

Wady giełdy Binance:

 • przerwy techniczne (sporadyczne)

Jak korzystać z konta na Binance bez weryfikacji?

Z konta Binance możemy korzystać bez weryfikacji do transakcji krypto-krypto. Weryfikacja jest wymagana dopiero w momencie gdy chcemy przesłać PLN lub inną walutę FIAT na giełdę.

Czy Binance obsługuje PLN (Polski Złoty)

Tak, binance obsługuje PLN. Wpłaty na giełdę w Polskim Złotym możemy dokonać za pomocą karty kredytowej.

Jak wpłacić środki na Binance?

Wpłaty na giełdę możemy dokonać bezpłatnie w ponad 200 obsługiwanych kryptowalutach. Wpłaty możemy dokonać również w walutach FIAT, ale w tym przypadku dopiero po przejściu weryfikacji konta.

Jak wypłacić środki z Binance?

Wypłata środków w postaci kryptowalut jest możliwa w każdym momencie, ale wiąże się z prowizją od wypłaty, która jest zależna od wypłacanej kryptowaluty. Wypłaty walut tradycyjnych z binance są możliwe po przejściu weryfikacji konta.

Jakie są dostępne metody wpłaty na Binance?

Dostępne metody wpłaty do Binance to: karta kredytowa (Visa lub Mastercard) i mniej popularne w Polsce: Simplex, Koinal, Banxa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *