Bybit - recenzja i opinie (2024)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 sierpnia 2023
ikona autora biały
bybit opinie

W ostatnim czasie giełda Binance zaczęła tracić udział w rynku na rzecz konkurentów. Wszystko ze względu na konflikt z amerykańskimi regulatorami. Konflikt ten sprawił, że inne platformy zaczęły kroić swój kawałek tortu. Jedną z takich platform jest Bybit i to na niej skupimy się w dzisiejszym artykule. Wyjaśnimy co to za giełda, jakie ma funkcje i prowizje, czym wyróżnia się na tle konkurencji, a na koniec sprawdzimy jakie opinie o Bybit mają użytkownicy. Tak więc, zaczynajmy!

Bybit - co to za giełda i jakie ma funkcje?

Bybit to giełda kryptowalut założona w 2018 roku przez Bena Zhou. Początkowo oferowała ona głównie handel kontraktami futures. W 2021 roku wprowadziła jednak również możliwość handlu spot, aby przyciągnąć inwestorów z niskim apetytem na ryzyko.

W międzyczasie Bybit ze zwykłej giełdy stał się także krypto hubem. Na dzień dzisiejszy oprócz stricte handlu oferuje bowiem szereg różnych funkcji, takich jak m.in.:

 • Staking
 • Launchpad
 • Dźwignia
 • Krypto opcje
 • DEX (Apex)
 • Krypto karta
 • Pożyczki
 • Boty
 • Copy trading
 • Rynek NFT

Oprócz tego Bybit posiada takie funkcjonalności jak konto demo, możliwość tworzenia subkont, czy też własny token BIT, za pomocą którego można obniżyć opłaty transakcyjne lub np. zapisać się do whitelisty w Launchpadzie. To wszystko sprawia, że opinie Bybit są w znacznej większości pozytywne.

Na dzień dzisiejszy, Bybit to druga największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu (zarówno dla rynku spot jak i futures).

Bybit to druga największa giełda kryptowalut na świecie. Nie bez powodu opinie Bybit są w większości pozytywne

Jak założyć konto na Bybit?

Ok, skoro wiesz już co to jest giełda Bybit i jakie posiada funkcje, pora przejść do kolejnej kwestii, a mianowicie procesu rejestracji. Zakładanie konta na Bybit jest proste i każdy powinien sobie bez problemu poradzić. Niemniej jednak dla użytkowników mniej zaawansowanych technicznie przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku:

Krok 1: Przechodzimy na oficjalną stronę www.bybit.com, wpisujemy nasz email lub nr telefonu, a następnie naciskamy przycisk Get My Welcome Bonus. W polu refferal code wpisujemy kod BONUSVIP - wówczas odbierzemy darmowy bonus Bybit. Ostatnią rzeczą jest potwierdzenie naszego emaila lub telefonu. Odbieramy 6-cyfrowy kod i wpisujemy go w odpowiednie miejsce.

rejestracja na Bybit
Zakładanie konta na Bybit jest bardzo łatwe i intuicyjne

Krok 2: Bybit od jakiegoś czasu wymaga od użytkowników potwierdzenia tożsamości. Dlatego też kolejnym etapem jest wysłanie giełdzie zdjęcia dowodu tożsamości oraz zrobienie sobie selfie. Weryfikacja na Bybit nie trwa długo. W naszym wypadku musieliśmy poczekać zaledwie kilka minut. Niemniej jednak opinie Bybit w internecie wskazują, że czasami na zweryfikowanie konta trzeba poczekać nieco dłużej. Jeśli uda nam się przejść weryfikację nasze konto będzie gotowe i będziemy mogli skorzystać ze wszystkich funkcji Bybita (po potwierdzeniu adresu, czyli weryfikacji poziomu 2).

weryfikacja na Bybit
Weryfikacja KYC na Bybit jest prosta i szybka

Jak wpłacić środki i kupić krypto na Bybit?

Nie będziemy się tutaj rozwodzić nad każdą funkcją Bybit z osobna. W przyszłości planujemy bowiem stworzenie całej serii artykułów opisujących poszczególne możliwości. Niemniej jednak przeprowadzimy Cię przez proces wpłaty środków i zakupu pierwszych kryptowalut.

Krok 1: Logujemy się na nasze konto i u góry po prawej najeżdżamy na Assets, a następnie klikamy Deposit.

wpłata środków na bybit

Krok 2: Teraz mamy różne możliwości. Możemy doładować nasze konto poprzez aplikację ZEN (opcja dłuższa i wymaga zakładania dodatkowego konta) lub skorzystać z karty bankowej (opcja szybsza i prostsza). U góry wybieramy One-Click Buy, walutę (w naszym przypadku będziemy korzystać z polskiej złotówki) oraz klikamy Add Card. Wpisujemy dane naszej karty, tak jakbyśmy kupowali coś w internecie (np. na Allegro) oraz klikamy Confirm, aby potwierdzić zakup krypto na Bybit. I to tyle. W przypadku zakupów kartą środki znajdą się w naszym portfelu Bybit od razu.

handel na Bybit

Krok 3: Kiedy posiadamy już kryptowaluty w portfelu możemy rozpocząć handel. Aby przejść do interfejsu wystarczy, że w górnym menu wybierzemy opcję Trade (tutaj możemy zdecydować czy chcemy handlować na rynku spot, futures, margin itd.). Po prawej możemy też od razu przejść do odpowiedniej pary handlowej.

handel na Bybit

Bybit - jakie ma opłaty i prowizje?

Jeśli chodzi o opłaty i prowizje Bybit ma całkiem niezłą ofertę. Prowizje maker i taker śmiało mogą konkurować z liderem giełd krypto, czyli Binance. Co więcej, wpłaty są zupełnie darmowe, a wypłaty są obarczone jedynie prowizją danego blockchaina.

Warto tutaj również zaznaczyć, że prowizje i opłaty można znacząco obniżyć na trzy różne sposoby:

 • Wpisując kod BONUSVIP podczas rejestracji
 • Korzystając z natywnego tokena Bybit - BIT
 • Obracając dużym kapitałem, a tym samym podnosząc swój poziom VIP.

Opłaty i prowizje zależą także od tego na jakich rynkach handlujemy (czy jest to rynek spot, kontrakty futures lub opcje). Najlepiej obrazuje to poniższa tabela z oficjalnej strony giełdy:

Prowizje i opłaty Bybit są bardzo konkurencyjne

Bybit - bezpieczeństwo

Być może zadajesz sobie pytanie czy Bybit to bezpieczna giełda. Śmiało możemy stwierdzić, że tak i jest ku temu kilka dobrych argumentów:

 • Bybit nigdy nie padła ofiarą hacku
 • Giełda oferuje wiele środków bezpieczeństwa, takich jak np. 2FA
 • Platforma przechodzi regularne audyty bezpieczeństwa oraz posiada transparentne Proof-of-Reserves
 • Bybit jest giełdą uregulowaną w wielu jurysdykcjach.
 • Bybit ma bardzo dobre opinie w internecie. Od 2018 roku udało jej się mocno ugruntować swoją reputację.

Warto jednak zaznaczyć, że aby bezpiecznie korzystać z Bybit, należy znać podstawy poruszania się po rynku kryptowalut. Jeżeli w internecie widnieją jakieś negatywne opinie o Bybit, zazwyczaj dotyczą one utraty środków, jednak nie z powodu samej giełdy, lecz ze względu na błąd użytkownika.

bybit bezpieczeństwo
Bybit to bezpieczna giełda kryptowalut

Bybit opinie

Bybit posiada właściwie same dobre opinie w internecie. Użytkownicy cenią sobie tą platformę za interfejs, który jest przystosowany zarówno dla krypto amatorów, jak i zaawansowanych traderów. Dużym plusem jest też rozbudowany ekosystem produktów, który pozwala w łatwy sposób generować pasywny dochód z posiadanych już kryptowalut (których swoją drogą Bybit obsługuje ogromną ilość), lub po prostu grać na instrumentach pochodnych.

Oczywiście znajdą się też opinie Bybit, które są negatywne. Dotyczą jednak one głównie braku spolszczonej wersji giełdy. Chociaż Bybit obsługuje polskie złotówki, support oraz sama platforma handlowa dostępne są jedynie w języku angielskim. Kilku użytkowników narzekało także na utratę środków, jednak jak można wywnioskować, ich opinie nie są obiektywne, a użytkownicy Ci popełnili podstawowe błędy po swojej stronie.

bybit opinie w internecie
Opinie Bybit znalezione w sieci

Podsumowanie

Bybit to druga największa giełda kryptowalut, która w swojej ofercie posiada naprawdę sporo kryptowalut - zarówno te największe, jak i mniejsze projekty. Co więcej, stale się rozwija i tworzy nowe produkty. Oprócz klasycznego handlu na Bybit możemy też założyć krypto kartę, handlować opcjami czy stakować posiadane już kryptowaluty. To wszystko plus świetne opinie Bybit w internecie sprawiają, że być może faktycznie warto głębiej zanurzyć się w tę platformę.

FAQ Bybit

Aby jeszcze bardziej rozwiać wątpliwości użytkowników, czy warto posiadać konto na Bybit, przygotowaliśmy krótką sekcje FAQ dot. giełdy Bybit, w której odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania w sieci!

Czy Bybit to legalna giełda?

Tak, Bybit to giełda, która działa legalnie, a co więcej jest uregulowana w wielu jurysdykcjach.

Czy Bybit oferuje bonus?

Tak, Bybit oferuje bonus za rejestrację dla nowych użytkowników. Podczas zakładania konta wystarczy podać kod: BONUSVIP

Czy Bybit to giełda po polsku?

Niestety, na ten moment interfejs Bybit nie został spolszony. Niemniej jednak platforma ta pozwala kupić kryptowaluty za PLN

Jakie opinie o Bybit krążą w internecie?

Opinie Bybit w internecie są w znacznej mierze bardzo dobre. Użytkownicy cenią sobie szeroki zakres produktów oraz prostotę obsługi.

Czy na Bybit trzeba przejść weryfikację?

Tak. Kiedyś Bybit była giełdą bez KYC, jednak kilka miesięcy się to zmieniło i od tego czasu każdy użytkownik musiał przejść weryfikację tożsamości

Jakie opłaty i prowizje oferuje Bybit?

Opłaty i prowizje Bybit są niemalże najniższe na rynku. Jedyna giełda, która może się równać pod tym względem to Binance.

Czy Bybit oferuje krypto kartę?

Tak, jakiś czas temu Bybit wprowadziła do swojej oferty kryptowalutową kartę.

Jak bezpieczna jest giełda Bybit?

Platforma ta stosuje najwyższe standardy bezpieczeństwa. Śmiało możemy więc stwierdzić, że Bybit to bezpieczna giełda.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
2 miesięcy temu

Interesujący artykuł, ale czy moglibyście porównać Bybit z innymi popularnymi giełdami kryptowalut? Myślę, że taka perspektywa byłaby bardzo pomocna dla nowych inwestorów.

Robert Danielewicz
Robert Danielewicz
2 miesięcy temu

Ciekawa recenzja, ale brakuje mi informacji na temat unikalnych funkcji Bybit, które odróżniają go od konkurencji. Może warto byłoby to uwzględnić w przyszłych artykułach?

Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram