Giełda MEXC - Recenzja i opinie (2024)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 listopada 2023
ikona autora biały
mexc recenzja i opinie

Giełda MEXC w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność. Obecnie jest to 13. największa scentralizowana giełda kryptowalut w rankingu Coingecko. Dlatego też postanowiliśmy przygotować receznję dla naszych czytelników. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co to jest MEXC, jakie ma funkcje, opłaty oraz najważniejsze: jakie opinie o MEXC mają użytkownicy. Tak więc, zaczynajmy!

giełda mexc recenzja
Giełda MEXC to 13. największa giełda kryptowalut na świecie

Gieła MEXC - podstawowe informacje

MEXC to giełda zarejestrowana w Singapurze, która działa od 2018 roku. Początkowo nosiła nazwę MXC, ale później przeszła rebranding, polegający na dodaniu litery E, MEXC. Miało to miejsce 8 czerwca 2021 roku.

W dniu ostatniej aktualizacji niniejszej recenzji (19 listopada 2023 r.) wolumen obrotu na tej giełdzie wynosił niemal 1,5 mld USD według Coingecko.com. Ten wolumen obrotu plasuje MEXC na miejscu nr. 13 w rankingu giełd Coingecko.

Jednak MEXC oferuje to nie tylko handel spot. Platforma ta oferuje także handel kontraktami futures i wiele różnych opcji stakingu.

Co jednak ważne, giełda nie wymaga weryfikacji KYC do pewnego limitu wypłat.

Staking na MEXC

MEXC jest jedną z giełd kryptowalut, które oferują usługi stakingu. Platforma ta zapewnia jednak szeroki wachlarz kryptowalut. Możliwe, że niektórych kryptowalut dostępnych do stakingu na MEXC (takich jak ETHW i Dogechain - DC) nie można stakować nigdzie indziej. Szacowane APY oferowane przez MEXC podczas elastycznego stakingu wynosi nawet do 8% na USDT.

mexc staking
Staking na giełdzie MEXC

MEXC - obsługiwane kryptowaluty

MEXC obsługuje bardzo dużą liczbę różnych par handlowych (ponad 1500 tokenów). Wspiera również wiele bardziej egzotycznych altcoinów. Istnieją jednak dwie strony medlu.

Z jednej strony duża liczba par handlowych ozaczna, że nawet najbardziej egzotyczny krypto inwestor zspokoi wszystkie swoje specyficzne potrzeby na MEXC.

Z drugiej strony może to jednak oznaczać, że giełda wylistuje scamy, pump-and-dumpy itd.. Giełdy z mniejszą liczbą obsługiwanych kryptowalut zazwyczaj obsługują tylko większe projekty - takie, które mają ugruntowaną reputację i istnieją od lat. Niektóre nowe altcoiny są bardzo ryzykowne.

Handel na MEXC

Widok transakcyjny MEXC wygląda podobnie jak na innych giełdach. Znajdziemy tu księgę zleceń lub przynajmniej część księgi zleceń, wykres wybranej kryptowaluty i historię zleceń.

W tym miejscu znajdują się też pola kupna i sprzedaży. Poniżej znajduje się screenshot widoku transakcyjne w MEXC w trybie handlu spot:

handel na MEXC

Giełda kryptowalut MEXC - opłaty i prowizje

Za każdym razem, gdy składasz zlecenie, giełda pobiera od Ciebie opłatę transakcyjną.
Opłata ta jest procentem wartości zlecenia. Giełdy rozróżniają takerów i makerów. Takerzy to ci, którzy "zabierają" istniejące zlecenie z księgi zleceń. Makerzy to ci, którzy dodają zlecenia do księgi zleceń, tworząc w ten sposób płynność na platformie.

Opłata MEXC dla takerów wynosi 0,20%. Według najnowszego badania empirycznego Cryptowisser.com, średnie opłaty za transakcje spot taker w branży wynosiły 0,2294%, a odpowiadające im średnie opłaty za transakcje spot maker wynosiły 0,1854%. Oferta MEXC, 0,20% dla takerów, jest zdecydowanie w porządku w świetle tego raportu.

Jednak nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że giełda ta nie pobiera żadnych opłat od makerów, tym samym zwiększając płynność na giełdzie. Jest to bardzo mocna zaleta platformy, która z pewnością ma pozytywny wpływ na opinie MEXC.

mexc opłaty i prowizje

MEXC - opinie

Opinie MEXC, które można znaleźć w internecie są w większości pozytywne. Użytkownicy chwalą sobie głównie brak opłat maker, prostote obsługi oraz wiele opcji stakingu. Oto przykładowe opinie o MEXC znalezione w interencie:

mexc opinie
MEXC Opinie

Jeśli chodzi o aplikacje MEXC, ta również ma całkiem niezłe recenzje. W przypadku aplikacji na Androida średnia ocen użytykowników to 3,8 przy niemal 30 tys. opinii. Wersja na iOS zbiera nieco niższe noty - 3.5 przy 25 ocenach.

opinie mexc aplikacja
Opnie o aplikacji giełdy MEXC na Adroida

Podsumowanie

MEXC to giełda, która istnieje już od dłuższego czasu, jednak dopiero niedawno szturmem zaczeła zdobywać rynek. Użytkowcy cenią sobie ją głównie za brak opłaty i prowizji maker - i tego też głównie dotyczą pozytywne opinie MEXC. Platforma w swojej ofercie ma też sporo usług stakingu,. Bezapelacyjnie jest to pozycja warta sprawdzenia!

FAQ

Co to jest giełda MEXC?

MEXC to międzynarodowa platforma krypto oferująca różnorodne funkcje, w tym handel spot, futures oraz staking.

Jakie opinie ma MEXC?

Opinie MEXC są w większości pozytywne. Użytkownicy chwalą sobie głównie prosty interfejs oraz brak opłaty maker.

Czy MEXC to bezpieczna giełda?

MEXC stosuje środki bezpieczeństwa, takie jak autoryzacja dwuskładnikowa i szyfrowanie SSL, jednak jak w przypadku każdej giełdy kryptowalut, istnieje pewien poziom ryzyka.

Jakie opłaty i prowizje ma MEXC?

MEXC oferuje konkurencyjne opłaty transakcyjne. Co więcej nie pobiera prowizji maker.

Czy MEXC wymaga weryfikacji KYC?

Nie, giełda MEXC nie wymaga obecnie weryfikacji KYC do pewnych limitów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert Danielewicz
Robert Danielewicz
2 miesięcy temu

MEXC to naprawdę ciekawa giełda. Sam osobiście stakuje na niej trochę środków. Myślę, że zasłużenie pnie się w rankingach CMC i Coingecko.

Agata Dawidowicz
Agata Dawidowicz
2 miesięcy temu

A czy MEXC oferuje jakiś bonus? Jeśli tak to czy moglibyście się podzielić kodem rabatowym?

Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram