jak założyć portfel bitcoin

Jest sporo sposobów aby założyć portfel bitcoin, natomiast jeżeli nie masz jeszcze pierwszego portfela bo dopiero zaczynasz z kryptowalutami – najprostszym sposobem będzie skorzystanie z internetowych platform takich jak Coinbase.com

Założenie portfela w 2 krokach

Rejestracja – krok 1

Banalna sprawa, po prostu wejdź na jedną z poniższych platform i zarejestruj konto:

W każdej z powyższych opcji rejestracja ogranicza się do podania kilku podstawowych danych, które nie wymagają weryfikacji. Możemy założyć portfel tyle portfeli ile chcemy więc nic nas nie ogranicza aby założyć portfel na każdej stronie (po czasie wybierzemy ten który jest dla nas najwygodniejszy).

Potwierdzenie adresu e-mail – krok 2

Niezależnie od tego który wariant wybierzemy, zawsze po rejestracji będziemy musieli potwierdzić adres e-mail poprzez kliknięci w link weryfikacyjny. To dosyć ważne, bo jeżeli portfel jest powiązany z naszym kontem e-mail, a zrobimy literówkę w adresie – ryzykujemy utratę portfela.

Po potwierdzeniu naszego adresu, możemy się zalogować gdzie znajdziemy nasz portfel bitcoin. Na przykład, jeżeli zarejestrujemy się na Coinbase.com, portfel znajdziemy w zakładce Accounts:

portfel bitcoin na coinbse
Portfel bitcoin na Coinbase

Adres naszego portfela jest widoczny po kliknięciu w BTC Wallet (można powiedzieć że adres naszego portfela, to tak jak numer naszego konta który możemy wysyłać do innych, aby przesyłali na niego środki:

adres portfela bitcoin
Adres portfela bitcoin

W tym momencie masz już założony portfel BTC (w możliwie najszybszy sposób), natomiast jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat portfeli bitcoina, przejdź do kolejnych sekcji:


Backup Seed podczas tworzenie portfela bitcoin

Procedura tworzenia nowego portfela może się różnić w zależności od miejsca jego utworzenia i stopnia w jakim mamy dostęp do portfela.

Część serwisów (np.: Coinbase.com) będzie w przechowywać dane (w tym klucz prywatny) do portfela u siebie – wtedy do obsługi portfela potrzebujesz login i hasło do tego konkretnego serwisu (podobnie jak bank, który przechowuje Twoje pieniądze, ale tak na prawdę on je posiada).

Natomiast są też serwisy (np.: btc.com), które generują nowy portfel i w momencie jego utworzenia oddają Tobie całkowitą kontrole nad tym portfelem. Dalej możesz zalogować się do tego portfela, natomiast dzięki posiadaniu backup seed możesz ten sam portfel odtworzyć w każdym innym miejscu.

Czym jest backup seed?

To ciąg fraz w języku angielskim, dzięki którym możesz odtworzyć portfel w dowolnym innym miejscu . Przykładowy baskup seed wygenerowany przy tworzeniu konta na btc.com znajdziecie poniżej:

backup seed portfela btc
backup seed portfela BTC

To bardzo ważne aby tych danych nie przekazywać innym osobom, ponieważ ten kto posiada ten ciąg fraz, ten ma całkowitą kontrolę nad konkretnym portfelem.

Co dalej, czyli gdzie pozyskać bitcoiny?

Masz już własny portfel? Tutaj dowiesz się: jak kupić bitcoina

Jak założyć portfel bitcoin (BTC) – instrukcja w 2 krokach
4.7 (93.33%) 3 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *