Komunikat: aktualnie zakup bitcoina w poniższym kantorzez przez Blik w mBank jest wyłączony. Kantor w którym aktualnie kupisz bitcoina przez blik mBank to: tokeneo.com

Jak kupić bitcoina (BTC) za pomocą blika?

Obsługa powyższego kantora do wymiany PLN na BTC jest bardzo prosta i odbywa się w kilku krokach:

  1. Określamy kwotą za jaką chcemy kupić bitcoina – kalkulator automatycznie wylicza ilość BTC którą aktualnie możemy uzyskać za podaną kwotę.
  2. Po kliknięciu przycisku wymień – w nowym oknie pojawi się formularz którym podajemy:
    – adres email (na który zostanie wysłane potwierdzenie transakcji)
    – adres portfela Bitcoina na który chcemy otrzymać kryptowalutę (tutaj: jak założyć portfel BTC)
    – kod Blik

Krok 1 – jak kupić BTC przez blik

zakup bitcoina blik
Kalkulator automatycznie wylicza ile BTC otrzymamy za wpisaną kwotę PLN

Krok 2 – jak kupić BTC przez Blik

Zakup bitcoina przez blik krok 2
Drugi krok do zakupu Bitcoina przez Blik

Po zaznaczaniu zgód (oczywiście jeżeli wyrażamy zgodę), klikamy przycisk “Potwierdzam i Kupuję” jeżeli akceptujemy transakcję.

Dzienny limit transakcji: 1000zł

Za pomocą powyższego kantora możemy zakupić bitcoina za równowartość 1000zł przez 24 godziny. Po upływie 24 godzin, limit zostaje wyzerowany i możemy ponownie dokonać transakcji do limitu 1000zł.

Dlaczego istnieje limit na transakcję?

W przeszłości wiele kantorów oferowało zakup bitcoina bez weryfikacji i ze znacznie wyższym limitem transakcji, jednak ten fakt wykorzystywali złodzieje kart kredytowych którzy używali ich do zakupu kryptowalut. Z tego powodu wprowadzono limity.

Co prawda ten proceder nie dotyczy blika, ale dla tej formy płatności nie mamy osobnego prawa.

Współpraca z LitPay

Sprzedaż bitcoina przez powyższy kantor jest obsługiwana przez firmę LitPay Sp. z o.o. z Poznania (KRS: 0000772632) – właściciela kantora Bitcan.pl (na stronie Bitcan również jest kantor ale wymaga weryfikacji konta dowodem osobistym), która została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych przez KNF (źrodło). Dzięki współpracy z Firmą LitPay możemy w szybki sposób zakupić Bitcoina do 1000zł przy pomocy operatora płatności: Blik.