Jeżeli wolisz zapłacić kartą kredytową, możesz to zrobić na binance.com – tutaj

Kantor bitcoin z płatnością przez blik

Transakcję za pomocą powyższego kantora bitcoina z płatnością blik, obsługuje firma LitPay Sp. z o.o. z Poznania (KRS: 0000772632) – właściciel kantora Bitcan.pl. Firma LitPay jest wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych przez KNF (źrodło).

Jak kupić bitcoina (BTC) za pomocą blika?

Obsługa powyższego kantora do wymiany PLN na BTC z płatnością za pomocą blika, jest prosta i odbywa się w dwóch krokach:

  1. Określamy kwotą za jaką chcemy kupić bitcoina – kalkulator automatycznie wylicza ilość BTC którą aktualnie możemy uzyskać za podaną kwotę.
  2. Po kliknięciu przycisku wymień – w nowym oknie pojawi się formularz którym podajemy:
    – adres email (na który zostanie wysłane potwierdzenie transakcji)
    – adres portfela Bitcoina na który chcemy otrzymać kryptowalutę (tutaj: jak założyć portfel BTC)
    – kod Blik

Krok 1 – jak kupić BTC przez blik

zakup bitcoina w kantorze blik
Kalkulator automatycznie wylicza ile BTC otrzymamy za wpisaną kwotę PLN

Krok 2 – podaj numer telefonu na który przyjdzie kod

Transakcje między 200-1000zł wymagają podania kodu który przyjdzie poprzez SMS na podany numer teefonu.

Krok 3 – jak kupić BTC przez Blik

Zakup bitcoina przez blik krok 2
Drugi krok do zakupu Bitcoina przez Blik

Po zaznaczaniu zgód (oczywiście jeżeli wyrażamy zgodę), klikamy przycisk „Potwierdzam i Kupuję” jeżeli akceptujemy transakcję.


Dzienny limit transakcji w kantorze: 1000zł

Za pomocą powyższego kantora możemy zakupić bitcoina za równowartość 1000zł przez 24 godziny. Po upływie 24 godzin, limit zostaje wyzerowany i możemy ponownie dokonać transakcji do limitu 1000zł.

Dlaczego istnieje limit na transakcję?

W przeszłości wiele kantorów oferowało zakup bitcoina bez weryfikacji i ze znacznie wyższym limitem transakcji, jednak ten fakt wykorzystywali złodzieje kart kredytowych którzy używali ich do zakupu kryptowalut. Z tego powodu wprowadzono limity.

Co prawda ten proceder nie dotyczy blika, ale dla tej formy płatności nie mamy osobnego prawa. Kantor bitcoina z płatnością przez blika, to stosunkowo nowa usługa, dostępna od niedawna.

Transakcja w kantorze blik z zachowaniem prywatności

Dzięki zachowaniu limitu transakcji do 1000zł, transakcja w powyższym kantorze nie wymaga weryfikacji konta. Wystarczy podać adres email na który przyjdzie potwierdzenie i adres portfela bitcoin.

Zakup bitcoina w kantorze jest możliwy dzięki firmie LitPay, która została wpisana przez Komisję Nadzoru Finansowego na listę małych instytucji płatniczych. Mała instytucja płatnicza oznacza firmy których średnia całkowita kwota transakcji płatniczych z poprzednich 12 miesięcy nie przekroczyła równowartości 1 500 000 EUR.

Współpraca z LitPay

Sprzedaż bitcoina przez powyższy kantor jest obsługiwana przez firmę LitPay Sp. z o.o. z Poznania (KRS: 0000772632) – właściciela kantora Bitcan.pl (na stronie Bitcan również jest kantor ale wymaga weryfikacji konta dowodem osobistym), która została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych przez KNF (źrodło). Dzięki współpracy z Firmą LitPay możemy w szybki sposób zakupić Bitcoina do 1000zł przy pomocy operatora płatności: Blik.


Zakupu bitcoina przez Blik – FAQ

Ile wynosi dzienny limit transakcji zakupu bitcoina przez blik?

W powyższym kantorze dzienny limit zakupu bitcoina za pomocą blika wynosi 1000zł. Jest natomiast alternatywa w postaci tego kantora, gdzie w ciągu jednego dnia możemy dokonać 5 transakcji po 3800zł każda.

Ile minut trwa szybki zakup bitcoina w tym kantorze?

Szybki to pojęcie względne, ale przy założeniu że mamy przygotowany już adres portfela bitcoin na który chcemy dokonać wpłaty BTC – cały proces zakupu w tym kantorze będzie trwał mniej niż 3 minuty, więc całkiem szybko.

Kiedy zakupione bitcoiny dotrą na portfel?

Po zatwierdzeniu transakcji, kantor automatycznie przetwarza zakup i wysyła bitcoiny na podany adres, natomiast to jak szybko transakcja będzie potwierdzona przez sieć zależy od aktualnego jej użycia. Można założyć że średni czas realizacji to ok. 2 godziny.