Jak wypłacić pieniądze z Binance na konto bankowe

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 stycznia 2024
ikona autora biały
binance p2p jak kupić bitcoina za euro

Kiedy Binance wystartował w 2017 roku, jego użytkownicy mogli jedynie wpłacać i wypłacać kryptowaluty. Obsługa fiatów została dodana dopiero znacznie później. Obecnie giełda obsługuje ponad siedemdziesiąt tradycyjnych walut.

W pewnym momencie każdy inwestor chciałby zrealizować zyski i wypłacić je na swoje konto w banku. Kryptowaluty nie są przecież jeszcze aż tak powszechne w świecie offline. Nie jest więc wcale tak łatwo je wydać.

W dzisiejszym przewodniku skupimy się więc na trzech najpopularniejszych metodach wypłaty środków z Binance. Przedstawimy także korzyści płynące z używania Binance zamiast innej platformy.

Całość zostanie zaprezentowana krok po kroku, tak aby z całym procesem mógł poradzić sobie nawet laik. Tak więc, zaczynamy!

Jak wypłacić z Binance na konto bankowe w PLN

Załóżmy że chcemy sprzedać bitcoina lub inną kryptowalutę, która jest aktualnie na portfelu Binance, w taki sposób aby środki w PLN zostały przesłane bezpośrednio na nasze konto bankowe. Jedyna dostępna metoda wypłaty w PLN to przesłanie środków na ZEN. Jest jedna kalternatywa: możemy przesłać środki na inną giełdę która obsługuje wypłaty na konta bankowe w PLN. W takim przypadku mozemy skorzystać z 2 opcji.

 • Giełda Zondacrypto.com (dostępny przelew na konto bankowe w PLN)
 • Kantor Bitcan.pl (dostępny przelew błyskawiczny na konto bankowe w PLN)

W obu przypadkach przesyłamy bitcoina (lub inna kryptowlautę) na jedna z z powyższych giełd/kantorów, a następnie sprzedajemy BTC za PLN i wypłacamy na podane konto bankowe. O tym ja kto zrobić krok po kroku na przykładzie obu giełd poniżej:

Wypłata BTC z Binance na Zondę i wymiana na PLN

Zonda (kiedyś Bitbay) to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut w Polsce, która obsługuje wypłaty na konto bankowe w PLN. Jeżeli gdzieś możemy sprzedaż kryptowaluty do walut FIAT jak PLN to właśnie tutaj.

W pierwszym kroku logujemy się na konto zondacrypto.com i odszukujemy adres portfela kryptowaluty którą za chwilę prześlemy z Binance. Na przykład adres bitcoina znajdziemy w zakładce: Portfele (1) > BTC (2) > Wpłata (3) > kopiowanie adresu do wpłat BTC (jak poniżej):

Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 1
Lokalizacja adresu portfela BTC którego użyjemy do wypłaty z Binance  (kliknij tutaj aby powiększyć)

Pamiętajmy że do wypłaty środków na konto bankowe musimy mieć zweryfikowane konto na giełdzie. W tym momencie nie ma ani jednej giełdy, która mogłaby zrealizować tego typu transakcję bez weryfikacji, wiec przesłane skanu dowodu jest obligatoryjne (bez znaczenia z której giełdy skorzystamy).

Gdy mamy już adres portfela bitcoina z giełdy Zonda na który wypłacimy środki z Binance, wracamy na Binance.com i przesyłamy BTC na adres pobrany z Zondacrypto.com

W tym celu przechodzimy kolejno: Portfel (1) > przegląda portfela (2) > wypłata BTC (3) > w polu adres odbiorcy BTC podajemy adres z Bitbay.

Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 2

Gdy zatwierdzimy wypłatę, środki z Binance do Zondy powinny trafić nie dłużej niż w przeciągu godziny. Gdy BTC będzie już na koncie zondy, to aby je sprzedać przechodzimy do giełdy (1) a następnie wybieramy parę PLN/BTC (2) (jak poniżej):

Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 3
Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 4

Ostatnim krokiem do wypłaty sprzedanych przed chwilą kryptowalut do PLN, jest zlecenie wypłaty na konto bankowe. W tym celu przechodzimy do portfela i tym razem wybieramy PLN, następnie wypłata i przelew zwykły:

Wypłata pieniędzy na konto bankowe

Teraz postępujemy zgodnie z komunikatami od Zondy i oczekujemy na wypłatę na konto bankowe w PLN. Pamiętajmy że konto bankowe musi być zarejestrowane na te same dane co konto w giełdzie Bitbay.

Jak dokonać wypłaty BTC z Binance na Bitcan wykorzystując błyskawiczny przelew na konto bankowe

screen strony Bitcan

Pierwsza tego typu wypłata będzie bardziej czasochłonna (wymaga przesłania 1zł z numeru konta bankowego na który chcemy przesłać środki ze sprzedaży BTC), ale kolejna przejdzie już gładko i dosłownie w parę minut środki będą na koncie bankowym. Poniżej krok po kroku ja kto zrobić:

 1. Zakładamy konto w kantorze Bitcan.pl który obsługuje natychmiastowe wypłaty na konto bankowe.
 2. W panelu Bitcan dodajemy nowy numer konta bankowego na który maja być przesłane środki ze sprzedaży BTC.
 3. Przesyłamy bitcoina z Binance na portfel Bitcan.
 4. Sprzedajemy BTC w zakładce “sprzedaż” na bitcan.pl z wykorzystaniem opcji “przelew ekspresowy”.

To wszystko. Bitcan.pl deklaruje czas wypłaty do 10 minut, ale gdy testowałem opcję przelewu ekspresowego w mBanku, trwało to mnij niż kilkanaście sekund (niestety nie testowałem w innych bankach).

Po wykonaniu powyższych kroków, mamy dostępny szybki sposób na sprzedaż bitcoina z przelewem na podane konto bankowe. Jeżeli potrzebujesz instrukcji jak skorzystać z natychmiastowego przelewu na bitcan – kliknij tutaj.

Jak wypłacić pieniądze z Binance na kartę?

Proces również jest bardzo prosty i sprowadza się w zasadzie do wykonania kilku prostych kroków:

Krok 1: Zaloguj się na swoje konto Binance i przejdź do strony wypłat. W poprzedniej sekcji opisaliśmy, jak dostać się na tę stronę. Upewnij się, że wybrałeś zakładkę fiat.

Krok 2: Wybierz walutę, w której chcesz dokonać wypłaty, a następnie wybierz kanał wypłaty. W tym wypadku jest to karta Visa. Jako przykład posłużymy się walutą Euro. Wypłata na kartę płatniczą nie jest bowiem dostępna w przypadku każdego fiata. Następnie kliknij kontynuuj.

wypłata euro z binance

Krok 3: Jeśli po raz pierwszy wypłacasz środki za pomocą natychmiastowej wypłaty kartą, być może będziesz musiał dodać kartę. W takim przypadku, w części, w której wybierasz kartę, będzie znajdował się przycisk dodawania nowej karty. Kliknij na niego. Podaj wszystkie dane karty, w tym imię i nazwisko posiadacza karty, numer, datę ważności i kod bezpieczeństwa.

wypłata pieniędzy z Binance na kartę

Krok 4: Na tym etapie Binance poprosi Cię o potwierdzenie podanych szczegółów. Kliknij przycisk "Potwierdź", aby przejść do autoryzacji transakcji. Tutaj będziesz musiał podać kod uwierzytelniający Google. Środki zostaną natychmiast wpłacone na Twoje konto. Realizacja przelewu może jednak potrwać do 24 godzin.

Metody wypłaty środków z giełdy Binance

Teraz, kiedy wiesz, jakie są podstawowe kroki do wypłaty środków z konta Binance, omówimy różne metody, które możesz wybrać.

Wybór metody zależy od twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Wypłata na konto bankowe poprzez aplikację Zen

Jedną z opcji dostępnych dla użytkowników aplikacji Binance jest wypłata na konto bankowe za pomocą aplikacji Zen. Aby skorzystać z tej metody, musisz:

 1. Przejść do sekcji Portfel na swoim koncie w aplikacji Binance.
 2. Wybrać opcję Fiat i Spot.
 3. Następnie wybrać Wypłata.
 4. Wybrać walutę, którą chcesz wypłacić.
 5. Wybrać Zen jako metodę wypłaty.

Następnie musisz wprowadź kwotę, którą chcesz wypłacić, a potem dokonać wypłaty, potwierdzając transakcję. Pamiętaj, że obowiązują pewne limity i opłaty za wypłatę.

Przelew bankowy w innej walucie FIAT

Inną opcją dostępną dla użytkowników giełda binance jest przelew bankowy w innej walucie FIAT. Aby skorzystać z tej metody, musisz wybrać opcję wypłaty Fiat w sekcji Portfel na swoim koncie Binance, a następnie wybrać przelew bankowy jako metodę wypłaty.

Proces ten może trwać od jednego do trzech dni roboczych, w zależności od kraju i banku.

Korzystanie z karty Binance dla płatności bezpośrednich

Ostatnią metodą, którą omówimy, jest korzystanie z karty Binance. Karta Binance to karta debetowa Visa, która jest powiązana z kontem Binance i umożliwia dokonywanie płatności w miejscach, gdzie akceptowane są karty Visa.

Aby uzyskać kartę Binance, musisz założyć konto na platformie Binance i złożyć wniosek o kartę Visa Binance na stronie internetowej platformy.

Bezpieczeństwo i opłaty przy wypłacie z Binance

Bezpieczeństwo i opłaty są dwoma kluczowymi aspektami, które musisz rozważyć, zanim zdecydujesz się na wypłatę środków z Binance. Każdy z tych aspektów zostanie omówiony bardziej szczegółowo w podsekcjach.

Minimalna kwota wypłaty i limit wypłat

Pierwszym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę, jest minimalna kwota wypłaty i limit wypłat. Te limity mogą wpływać na twoje decyzje, jeśli chodzi o wypłatę środków z Binance. Dla kont niezweryfikowanych, dzienne limity wypłat wynoszą 0,06 BTC. Jednak istnieją również różne limity wypłat dla użytkowników VIP, zależne od ich poziomu VIP.

Opłaty za wypłatę środków z Binance

Kolejnym czynnikiem są opłaty za wypłatę środków z Binance. Opłaty te mogą się różnić w zależności od wybranej metody wypłaty i kraju, w którym mieszkasz. Dlatego zawsze warto sprawdzić, ile wynoszą opłaty, zanim zdecydujesz się na wypłatę środków.

Należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa

Ostatnim, ale nie mniej ważnym czynnikiem, jest bezpieczeństwo. Należy zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa, takich jak używanie silnych haseł, które regularnie się zmieniają, oraz ograniczanie adresów, na które można wypłacać środki.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, a zaniedbanie tych zasad może prowadzić do utraty twoich środków.

Czas oczekiwania na wypłatę środków

Czas oczekiwania na wypłatę środków zależy od wielu czynników, takich jak wybrana metoda wypłaty, kraj, w którym mieszkasz, a także aktualne obciążenie systemu przetwarzania Binance.

Każdy z tych aspektów zostanie omówiony bardziej szczegółowo w podsekcjach.

Przetwarzanie wypłat przez Binance

Przetwarzanie wypłat przez Binance to proces, który zazwyczaj trwa od kilku minut do kilku godzin. W niektórych przypadkach, takich jak duże obciążenie systemu, przetwarzanie może potrwać dłużej.

Czas przetwarzania w bankach i systemie SEPA

Czas przetwarzania w bankach i systemie SEPA zależy od kraju i może wynosić od jednego do pięciu dni roboczych.

W przypadku systemu SEPA, środki zostaną przelane i przelewy są zwykle przetwarzane w ciągu jednego dnia roboczego.

Alternatywne metody przechowywania i wypłacania środków

Jeśli poszukujesz alternatywnych metod przechowywania i wypłacania środków, Binance ma wiele do zaoferowania.

W tej sekcji omówimy dwie takie metody: transfer kryptowalut na zewnętrzny portfel i korzystanie z Binance Earn.

Transfer kryptowalut na zewnętrzny portfel

Transfer kryptowalut na zewnętrzny portfel to sposób na zabezpieczenie swoich środków przed ryzykiem kradzieży lub upadku giełdy. Aby to zrobić, najpierw wybierz kryptowalutę, którą chcesz przenieść. Możesz przenieść swoje kryptowaluty na zewnętrzny portfel, taki jak Ledger Nano S lub Trezor, lub na zdecentralizowany portfel na platformie takiej jak OKX.

Możliwości oferowane przez Binance Earn

Ostatnią metodą, którą omówimy, jest korzystanie z Binance Earn. Binance Earn to platforma, która pozwala użytkownikom na zarabianie pasywnego dochodu z ich kryptowalut. Wszystko, co musisz zrobić, to nabyć tokeny za pośrednictwem Binance P2P i przesłać je do Binance Earn.

Jak najtaniej przenieść środki z Binance?

Jeśli chcesz wypłacić np. Bitcoina lub Ethereum z Binance, może okazać się, że jest to dość droga transakcja, zwłaszcza jeśli wypłacasz małe kwoty. Jak więc najtaniej przenieść środki z Binance? Możesz np. zamienić BTC lub Ethereum na inną kryptowalutę, której sieć jest tańsza. Gdzie więc sprawdzić ile kosztuje wypłata? Wystarczy, że wejdziesz w opcję wypłaty na Binance i koszt wypłaty jest widoczny w polu opłata sieciowa:

Jaka kryptowaluta jest więc najtańsza do wypłaty? Jest ich naprawdę sporo. Generalnie jednak tanie przelewy oferują m.in.:

 • XRP
 • BNB
 • Polygon
 • Litecoin
 • Stellar
 • Monero
 • oraz wiele innych.

Podsumowanie

Podsumowując, wypłata środków z Binance to proces, który może wydawać się skomplikowany dla nowych użytkowników, ale z odpowiednią wiedzą i przygotowaniem, staje się prosty i bezpieczny. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze, dlatego zawsze przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i upewnij się, że rozumiesz wszystkie kroki procesu wypłaty.

Najczęściej Zadawane Pytania w temacie wypłaty środków z Binance

Ile kosztuje wypłata z Binance?

Wypłata z Binance za pomocą karty Visa wiąże się z prowizją w wysokości 1%. Możesz w ten sposób wypłacić od 10 do 5000 euro w ramach jednorazowej transakcji.

Dlaczego nie mogę wypłacić pieniędzy z Binance?

Do wypłaty środków z giełdy trzeba przejść proces KYC, jeżeli go został on ukończony prawdopodobnie nie możesz wypłacić pieniędzy z Binance ze względu na zakończenie współpracy z pośrednikiem płatności.

Jak wyplacic USDT na konto bankowe?

Aby wypłacić USDT na konto bankowe, przejdź do sekcji "Portfel" na giełdzie kryptowalut, wybierz USDT, a następnie wybierz opcję "Wypłata" i podaj dane konta bankowego w celu przelania środków na konto bankowe. Możesz również skorzystać z platformy crypto.com/exchange i wybrać USDT, a następnie kliknąć "Wypłać".

Jakie są minimalna kwota wypłaty i limit wypłat na Binance?

Minimalna kwota wypłaty i limit wypłat na Binance są uzależnione od waluty oraz ustawień konta. Ostateczne dane znajdziesz w ustawieniach swojego konta.

Jak długo trwa przetwarzanie wypłat przez Binance i banki?

Proces przetwarzania wypłat przez Binance i banki zależy od różnych czynników, takich jak wybór metody wypłaty i kraj zamieszkania. Czas oczekiwania może być również wpływany przez obciążenie systemu przetwarzania Binance.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Aplikacja Revolut pozwala inwestować w kryptowaluty, ale nie jest to optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi i ich zakup i sprzedaż, o czym wiedzą bardziej zaawansowani użytkownicy kryptowalut. Odpowiemy na pytanie czy opłaca się kupować kryptowaluty na Revolut, […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…

Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać. Najpierw jednak wyjaśnijmy co to jest portfel kryptowalut […]

Kraken - opinie użytkowników i recenzja giełdy (2024)

Kraken to giełda kryptowalut, która zjadła zęby na tym rynku. Istnieje bowiem od 2011 roku i od tego czasu nigdy nie padła ofiarą hakerów. Co więcej, stale się rozwija i wprowadza nowe usługi. Ale czym Kraken wyróżnia się na tle konkurencji? Jakie funkcje oferuje? Jakie ma opłaty i prowizje i co najważniejsze, jakie opinie o […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram