Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 listopada 2023
ikona autora biały
binance web3 wallet

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać.

Czym jest Binance Web3 Wallet?

Binance Web3 Wallet to nie powierniczy portfel krypto który umożliwia przechowywanie, wysyłanie, odbieranie i wymianę tokenów na wielu blockchainach. Integruje on możliwości Web3 z aplikacją Binance, dzięki czemu zdecentralizowane finanse (DeFi) są bardziej dostępne dla użytkowników.

Niektóre kluczowe funkcje i korzyści Binance Web3 Wallet to:

  • Prosta konfiguracja: Możesz utworzyć portfel Web3 w aplikacji Binance bez konieczności przechowywania fraz seed lub kluczy prywatnych.
  • Bezpieczne tworzenie kopii zapasowych: Możesz utworzyć kopię zapasową portfela Web3 w chmurze (iCloud lub Google Drive) zaszyfrowaną hasłem. Pozwala to na odzyskanie środków w przypadku utraty urządzenia.
  • Samodzielne przechowywanie: Masz pełną kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi, które są zabezpieczone przy użyciu technologii obliczeń wielostronnych (MPC). Binance nie ma dostępu do Twoich środków.
  • Obsługa wielu łańcuchów: Przechowuj i dokonuj transakcji w różnych blockchainach, takich jak Ethereum, BNB Chain, Polygon itp.
  • Swapy tokenów: Efektywna wymiana między tokenami poprzez agregację płynności ze zdecentralizowanych i scentralizowanych giełd.
  • Koncentracja na urządzeniach mobilnych: Jako część aplikacji Binance, Web3 Wallet jest przyjazny dla urządzeń mobilnych, oferując łatwy w użyciu interfejs dla DeFi.
  • Kompatybilność: Działa płynnie z innymi usługami Binance, takimi jak Binance Bridge i WalletConnect.

Czy warto korzystać z Binance Web3 Wallet?

Jeśli regularnie korzystasz z Binance, uważamy, że warto sprawdzić nowy portfel tej giełdy. Integracja z aplikacją Binance (nie można uzyskać dostępu do portfela Web3 w wersji internetowej Binance) sprawia, że przesyłanie środków między kontem giełdowym a portfelem jest dość łatwe. Podoba nam się też, że możemy uzyskać dostęp do portfela Web3 bezpośrednio w aplikacji Binance, bez konieczności pobierania osobnej aplikacji lub rozszerzenia.

Proces konfiguracji był szybki i łatwy. Tworzenie kopii zapasowych portfela Binance Web3 Wallet na iCloud lub Google Drive zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo (choć powinieneś to robić tylko wtedy, gdy masz pewność, że Twoje konta w chmurze są równie bezpieczne!). Funkcja eksportu awaryjnego portfela, która pozwala odzyskać dostęp do aktywów niezależnie, jeśli nie możesz już uzyskać dostępu do swojego konta Binance, jest również godna uwagu. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy jej w innych portfelach Web3.

binance web3 wallet bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest najważniejszą kwestią dla inwestorów krypto. Portfel Web3 Binance wykorzystuje obliczenia wielostronne (MPC) do dzielenia klucza prywatnego na części na urządzeniu, w chmurze i na serwerach Binance. Ponieważ dwa z tych trzech elementów są pod twoją kontrolą, powinieneś być spokojny.

Portfel Web3 Binance obsługuje różne monety i tokeny w blockchainach, takich jak Ethereum, BNB Chain, Polygon itp. Możesz go używać do przechowywania i dokonywania transakcji z różnymi kryptowalutami - nawet poza tymi, które są listowane na Binance. Intuicyjny interfejs sprawia, że wysyłanie, odbieranie i wymiana tokenów to bułka z masłem.

Jedną z najlepszych funkcji jest wbudowana usługa swapów. Znajduje ona najlepsze stawki poprzez agregację cen z wielu DEXów i CEXów. Na pierwszy rzut oka, prawdopodobnie swapy są tańsze niż podczas korzystania bezpośrednio z zdecentralizowanych giełd. Swap powinien być również natychmiastowy i płynny, ponieważ wykorzystuje Binance Bridge.

Web3 Wallet mógłby być bardziej niezależny od platformy, a nie powiązany z Binance. Z portfela nie da się bowiem korzystać bez posiadania konta na giełdzie. Jednak dla użytkowników Binance jest to świetny wybór.

Ogólnie rzecz biorąc, nowy portfel Web3 Binance jest schludny i warty sprawdzenia. Wygoda, świetne funkcje i ścisła integracja sprawiają, że jest to atrakcyjny krypto portfel.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

Binance czy Zonda - Porównanie giełd kryptowalut

Na Polskim rynku królują dwie giełdy kryptowalut - Binance i Zonda. Pierwsza z nich jest największą giełdą kryptowalut na świecie i oferuje ogromny ekosystem produktów. Zonda to mniej skomplikowana platforma, która jest najlepszą bramką wejścia i wyjścia z rynku do polskich złotówek. Ale która jest lepsza? Binance czy Zonda? Nasze porównanie giełd kryptowalut postara się […]

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty. Czy się oplaca?

Inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo konkretną zaletę: można w nie inwestować nawet małe kwoty. Oznacza to, że z rynkiem tym może zapoznać się niemal każdy - nie ma przy tym znaczenia zasobność portfela. Ale czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty ma sens? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Inwestowanie niewielkich kwot w Bitcoin […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram