Giełda kryptowalut bez weryfikacji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 stycznia 2023
ikona autora biały

Świat staję się coraz mniej prywatny, a nam coraz trudniej zachować anonimowość. Podobnie sytuacja wygląda w świecie kryptowalut. Giełdy coraz częściej wymagają od nas potwierdzania tożsamości dokumentem (KYC) - co kłóci się z samą ideą bitcoina. Wciąż jednak istnieją giełdy kryptowalut bez weryfikacji i to na nich skupimy się w tym artykule. Wyjaśnimy jak korzystać z giełd bez weryfikacji krok po kroku. Przestawimy listę giełd które umożliwiają handel bez KYC oraz wiele więcej. Tak więc, zaczynajmy!

Weryfikacja na giełdzie Binance
Binance.com - największa giełda kryptowalut na świecie, zyskała swoją popularność dzięki braku weryfikacji (dziś już jej wymaga).

Giełdy bitcoin bez weryfikacji KYC

Na dzień dzisiejszy zostało już niewiele giełd kryptowalut bez weryfikacji, czyli bez wymogu przesyłania zdjęcia dokumentu tożsamości, aby prowadzić handel na giełdzie.

W przypadku giełdy bez weryfikacji KYC w dzisiejszych czasach będziemy mogli handlować tylko krypto do krypto. Niestety w tym przypadku możliwość realizowania wpłat oraz wypłat w walutach fiat (np. PLN) będzie niedostępna do momentu przeprowadzenia weryfikacji. Jeżeli chcemy kupić kryptowaluty za złotówki można skorzystać z naszego innego poradnika: jak kupić bitcoina lub jak założyć konto bitcoin (portfel)

Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku giełd bez weryfikacji, często nakładane są limity na wypłaty. Niemniej jednak zakładając, że jesteśmy początkującym inwestorem i nie zamierzamy obracać kwotami rzędu kilkunastu tysięcy dolarów dziennie, limity te powinny nam w zupełności wystarczyć. Dzienne limity wypłat bez weryfikacji to zazwyczaj 2 BTC.


Lista giełd kryptowalut bez weryfikacji

Poniżesz znajdziemy giełdy kryptowalut bez weryfikacji w formie listy. Założenie na nich konta jest niezwykle proste i w zasadzie sprowadza się do kilku kliknięć myszką. Niemniej jednak w kolejnych sekcjach znajdziemy dokładne instrukcje krok po kroku jak przejść cały proces.

na tym etapie przypominamy że bez weryfikacji swojego konta będą obowiązywały nas limity. Często jest to wypłata maksymalnie 2 BTC dziennie - całkiem spora kwota jak na początek, ale trzeba o niej pamiętać.

Przejdźmy do konkretów: które giełdy kryptowalut nie wymagają weryfikacji KYC? Najpopularniejsze 3 giełdy które stanowią czołówkę giełd kryptowalutowych na Świecie to:

Lista TOP 3 giełd które aktualnie działają bez weryfikacji konta (każda z 3 poniższych giełda należy do TOP 10 na Świecie) :

lista giełd kryptowalut z zaznaczonymi giełdami działającymi bez weryfikacji
Giełdy kryptowalut bez weryfikacji na Coinmarketcap

Więcej na temat każdej z powyższych giełd kryptowalut bez weryfikacji, w dalszej części artykułu.


Rejestracja konta na giełdzie kryptowalut bez weryfikacji

Ok, skoro wiemy już czym charakteryzują się giełdy kryptowalut bez weryfikacji oraz które konkretne giełdy warto znać, przejdźmy do konkretów. Poniżej znajdziemy dokładne opisy rejestracji na wszystkich trzech powyższych platformach:

Rejestracja na ByBit

ByBit to dość młoda giełda kryptowaluty bez weryfikacji - powstała w 2018 roku. Niemniej jednak posiada mocną reputację i dobrą opinię wśród milionów użytkowników na całym świecie. Jej założycielem jest znany w świecie FX przedsiębiorca - Ben Zhou. Sama firma zarejestrowana jest na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Jej siedziba znajduje się jednak w Singapurze. 

ByBit próbuje stworzyć platformę, w której inwestorzy będą mogli zaspakajać wszystko swoje potrzeby. Dlatego też oprócz handlu na rynkach spot oferuje wiele innych produktów, np. staking, Launchpad etc.

Sam proces rejestracji na ByBit.com jest bardzo prosty. Wykonujemy poniższe kroki, aby bez weryfikacji otrzymać dostęp do handlu na giełdzie.

Krok 1: Wchodzimy na stronę www.bybit.com i kliknj Sign Up w prawym górnym rogu.

Bybit - Giełda kryptowalut bez weryfikacji

Krok 2: Konto na ByBit można założyć przy użyciu numeru telefonu lub emaila. Wybieramy odpowiadającą nam opcję, wpisujemy dane w odpowiednie pola i kliknij Create Account.

Giełda kryptowalut bez weryfikacji - krok 1

Krok 3: Przesuwamy pasek CAPTCHA w odpowiednie miejsce.

Giełda kryptowalut bez weryfikacji - krok 2

Krok 4: Na nasz email lub nr. telefonu przyjdzie 6 cyfrowy kod. Wpisujemy go w odpowiednie miejsce i to już wszystko: założyliśmy konto na giełdzie bez weryfikacji. W dalszej części tego poradnika wytłumaczymy jak krok po kroku, oraz w jaki sposób możemy wpłacić swoje pierwsze kryptowaluty i rozpocząć handel na giełdzie. Najpierw jednak przedstawimy proces rejestracji na innej giełdzie bez weryfikacji - KuCoin


Kucoin - giełda bez weryfikacji

KuCoin to renomowana giełda, która ze względu na szeroki wachlarz usług związanych z rynkiem kryptowalut zbiera świetne opinie. Istnieje od 2017 roku i posiada miliony aktywnych użytkowników. Kucoin.com to to jedna z niewielu giełd kryptowalut bez weryfikacji. Co więcej, oferuje ona handel mniejszymi tokenami, których nie sposób znaleźć na innych giełdach.

Dopóki będziemy wymieniać tylko kryptowaluty na kryptowaluty - np. wpłacając Bitcoina i handlując w parach do BTC, nie musisz weryfikować swojego konta (tutaj instrukcja: jak wpłacić bitcoina na giełdę bez weryfikacji). Do handlu wystarczy Ci adres email/numer telefonu oraz hasło podane przy rejestracji. Aby założyć konto na KuCoin, wystarczy, że wykonasz poniższe dwa kroki:

Krok 1: Wejdź na www.kucoin.com i w prawym górnym rogu kliknij przycisk Zarejestruj się.

kucoin - giełda bez weryfikacji

Krok 2: Teraz wybierz czy chcesz użyć adresu email, czy numeru telefonu - wpisz je w odpowiednie miejsce, wymyśl trudne do złamania hasło i ponownie naciśnij Zarejestruj się.

rejestracja na kucoin

Krok 3: Wypełnij kod CAPTCHA.

rejestracja na kucoin krok 2

Krok 4: Na Twój adres email lub numer telefonu przyjdzie 6 cyfrowy kod weryfikacyjny. Wpisz go w odpowiednie pole i kliknij przycisk Aktywuj konto. Gratulacje, właśnie założyłeś konto na giełdzie kryptowalut bez weryfikacji KuCoin. W dalszej części tego poradnika znajdziesz instrukcję krok po kroku jak dokonać pierwszej wpłaty na KuCoin.

Rejestracja na OKX

Giełda OKX to kolejna giełda kryptowalut bez weryfikacji, która podobnie jak KuCoin powstała w 2017 roku. Od tego czasu zyskała spore grono wiernych użytkowników - głównie za sprawą prostego interfejsu przyjaznego początkującym inwestorom, który jest połączony z bogatą funkcjonalnością dla zaawansowanych użytkowników. Rejestracja na niej wygląda podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich platform.

Krok 1: Wejdź na stronę www.okx.com i kliknij Zarejestruj się w prawym górnym rogu.

OKX - giełda kryptowalut bez weryfikacji

Krok 2: Wypełnij formularz rejestracyjny. Wpisz dane takie jak, telefon/email oraz hasło.

rejestracja na okx

Krok 3: Przejdź kod CAPTCHA wybierając numery i litery w odpowiedniej kolejności.

rejestracja na okx krok 2

Krok 4: Wpisz kod aktywacyjny, który otrzymasz na adres email lub nr telefonu i to tyle. W kolejnych sekcjach wyjaśnimy dokładnie proces wpłaty i wypłaty na giełdzie OKX.

rejestracja na okx krok 3

Kiedy giełda nie wymaga weryfikacji KYC?

Giełdy kryptowalut zazwyczaj wymagają weryfikacji KYC, aby zachować zgodność z regulacjami. Te, które nie chcą, abyś potwierdzał swoją tożsamość, najczęściej muszą trzymać się pewnych limitów.

Po pierwsze, nie pozwolą Ci zrealizować ogromnej wypłaty (zazwyczaj limit to 2 BTC lub ich równowartość). Po drugie często ograniczają także dzienny wolumen.

Co jednak najważniejsze, giełdy kryptowalut bez weryfikacji nie pozwalają na handel walutami fiat. Oznacza to, że nie kupisz w ten sposób anonimowo kryptowalut np. kartą kredytową lub z konta bankowego. Będziesz mógł jednak handlować na parach krypto - krypto, czyli na przykład wymieniać USDC (stablecoin USD) na bitcoina lub ethereum taka jak tutaj:

Zakup BTC za USDT na bybit bez weryfikacji
Para BTC/USDC na bybit.com jest dostępna bez weryfikacji

Niemniej jednak zarówno na ByBit, KuCoin jak i OKX, weryfikacje można przejść w dowolnym momencie - niekoniecznie przy zakładaniu konta, tylko w momencie gdy już zdecydujemy się na pierwszą wpłatę w PLN, USD czy EUR. Wówczas Twoje limity zostaną zwiększone, zyskasz możliwość robienia zakupów za pomocą tradycyjnych metod płatności oraz do wielu innych usług poza rynkiem spot.


Wpłaty i wypłaty na giełdach bez weryfikacji

Giełdy kryptowalut bez weryfikacji są podobne do siebie i wszystkie charakteryzuje bardzo szybka rejestracja. Jest jednak pewien problem który dotyka początkujących użytkowników kryptowalut: chodzi o pierwszą wpłatę środków na giełdę.

Chodzi o to, że jeżeli nie mamy jeszcze swoich pierwszych krytpowalut, to nie mamy jeszcze opcji wymiany krytpowalut na inne kryptowaluty. Posiadane środki zazwyczaj są ulokowane na koncie bankowych w tradycyjnych walutach takich jak: PLN, USD, EUR czy GBP.

Aby wymienić tradycyjne waluty na krytpowaluty (np. BTC), możemy posłużyć się kantorami które przyjmą od nas szybki przelew, blik lub gotówkę (w punkcie stacjonarnych - taka opcja też jest), a zakupione kryptowaluty prześlą na podany adres na giełdzie na której już mamy konto. O tym jak to zrobić:


Wpłaty na giełdy bez weryfikacji

Krok 1: Zaloguj się na swoje konto na stronie www.bybit.com

Krok 2: Najedź kursorem myszy na Assets (u góry po prawej), a następnie kliknij Deposit.

pierwsza wpłata na giełdę bez weryfikacji

Krok 3: Wybierz kryptowalutę, którą chcesz wpłacić i kliknij Acknowledge.

wygenerowanie portfela na giełdzie

Krok 4: Teraz wyświetli Ci się kod QR oraz adres twojego portfela ByBit. Prześlij za ich pomocą środki z innej giełdy lub zewnętrznego, prywatnego portfela. Pamiętaj jednak, aby wybrać odpowiednią sieć. Jeżeli się pomylisz, może okazać się, że stracisz swoje pieniądze raz na zawsze.

wygenerowanie portfela na giełdzie bez weryfikacji krok 2

Wpłata przez kantor bez weryfikacji

Aktualnie mamy niewiele alternatyw jeżeli chodzi kantory kryptowalut które oferują zakup bitcoina bez weryfikacji. Wcześniej było ich więcej (na przykład buycoinnow, którego opis znajduje się poniżej), jednak zdecydowana większość kantorów wprowadziła zmiany w tym aspekcie ze względu na konieczność dopasowania się do lokalnych przepisów prawa. Kantory nie wymagające weryfikacji to:

W tym przypadku przechodzimy na stronę kantoru, który jest obsługiwany przez firmę LitPay Sp. z o.o. z Poznania (KRS: 0000772632). Wystarczy podać kwotę za jaka chcemy kupić bitcoina.

Następnie podajemy numer telefonu na który przyjdzie SMS potwierdzający ze jesteśmy właścicielem telefonu i w kolejnym kroku:

  • adres email,
  • adres Bitcoin odbiorcy (może być portfel z z giełdy binance które nie wymaga weryfikacji)
zakup bitcoina bez weryfikacji na stronie bitcoin oraz wybór płatności

Limit takiej transakcji to 1000zł/dzień, więc można w ten sposób kupić pierwszego bitcoina, przesłać go bezpośrednio na giełdę a następnie obracać nim bez weryfikacji konta na tej giełdzie (również wypłacać)


Wypłaty na giełdach bez weryfikacji

Proces realizowania wypłaty na giełdach kryptowalut bez weryfikacji jest podobny co wpłaty.

Krok 1: Zaloguj się na konto ByBit, w prawym górnym rogu najedź myszką na Assets i tym razem kliknij Withdraw.

wypłata z giełdy bez weryfikacji

Krok 2: Wyświetli Ci się Twój portfel ByBit. Znowu kliknij Withdraw u góry po prawej.

wypłata z giełdy krok 2

Krok 3: Teraz wybierz kryptowalutę, którą chcesz wypłacić, adres portfela, blockchain oraz kwotę, a następnie kliknij Submit. Następnie potwierdź wypłatę np. poprzez 2FA lub kod sms i to tyle. Gratuluje, właśnie wypłaciłeś swoje środki z giełdy kryptowalut bez weryfikacji.

wypłata bez weryfikacji krok 3

Handel bez weryfikacji na zdecentralizowanych giełdach (DEX)

Jeżeli chodzi o giełdy kryptowalut bez weryfikacji, to istnieje jeszcze jedna opcja. Są nią tzw. zdecentalizowane giełdy lub w skrócie DEX. Platformy te pozwalają handlować bez weryfikacji, a co więcej nie musisz nawet zakładać na nich konta. Dlaczego? Są to bowiem protokoły (aplikacje), do których wystarczy podłączyć inną aplikację, w tym wypadku zewnętrzny portfel, np. MetaMask. "Dexy" są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników, ale na pewno warto o nich wiedzieć.

Poniżej znajdziemy dokładną instrukcję jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji na PalmSwap (proces ten jednak wygląda analogicznie w przypadku innych DEX-ów).

Krok 1: Wchodzimy na stronę perp.palmswap.com

Krok 2: W prawym górnym rogu znajduje się przycisk Connect Wallet.

Dex palmswap giełda wez weryfikacji

Krok 3: Wybieramy odpowiedni portfel: MetaMask lub inny za pomocą WalletConnect.

łączenie z dex za pomocą metamask (bez weryfikacji)

Krok 4: Logujemy się do swojego portfela wpisując hasło oraz potwierdzając dostęp do aplikacji.

Krok 5: Od tej pory możemy już handlować podobnie jak na klasycznej, scentralizowanej giełdzie. Wystarczy, ze wybierzesz odpowiedni rynek, rodzaj zlecenia, wielkość zlecenia, dźwignię itd.

handel na dex

Gdzie kupić kryptowaluty bez weryfikacji?

Jeżeli kończysz czytać ten poradnik, prawdopodobnie wiesz już gdzie kupić kryptowaluty bez weryfikacji. Niemniej jednak przygotowaliśmy tutaj krótkie podsumowanie. Oto najlepsze giełdy kryptowalut bez weryfikacji:

Powyższe giełdy to giełdy scentralizowane. Jeżeli jednak jesteś zwolennikiem decentralizacji, oto największe DEX, które pozwalają na handel krypto bez KYC - za pomocą prywatnego portfela.


Podsumowanie

Świat staje się coraz mniej anonimowy, a my - ludzie tracimy wszelkie resztki prywatności. Dlatego też kryptowaluty mogą być od tego ucieczką. Wszystko jednak na nic jeśli rządy uregulują ten sektor nie po naszej myśli. Tutaj z pomocą przychodzą giełdy kryptowalut bez weryfikacji - chociaż nie ma ich zbyt wiele, wciąż dają pewną odskocznie!


Gdzie można kupić kryptowaluty bez weryfikacji?

Kryptowaluty możemy kupić bez weryfikacji na 2 sposoby. Na giełdzie kryptowalut która nie wymaga weryfikacji, ale tylko przy wymianie krypto-krypto (na przykład za pomocą stablecoinów). Drugi sposób to zakup kryptowalut w kantorze stacjonarnym do kwoty 1000zł

Które giełdy nie wymagają weryfikacji KYC?

Giełdy które aktualnie nie wymagają weryfikacji KYC to miedzy innymi: Bybit, OKX, Kucoin.

Gdzie kupić kryptowaluty bez weryfikacji dowodu?

Bez weryfikacji dowodu możemy dokonać zakupu bitcoina lub innych kryptowalut w kantorze stacjonarnym (do kwoty 1000zł) lub dokonać zakupu za pośrednictwem innej kryptowaluty na giełdzie kryptowalut.

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Aplikacja Revolut pozwala inwestować w kryptowaluty, ale nie jest to optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi i ich zakup i sprzedaż, o czym wiedzą bardziej zaawansowani użytkownicy kryptowalut. Odpowiemy na pytanie czy opłaca się kupować kryptowaluty na Revolut, […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…

Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać. Najpierw jednak wyjaśnijmy co to jest portfel kryptowalut […]

Kraken - opinie użytkowników i recenzja giełdy (2024)

Kraken to giełda kryptowalut, która zjadła zęby na tym rynku. Istnieje bowiem od 2011 roku i od tego czasu nigdy nie padła ofiarą hakerów. Co więcej, stale się rozwija i wprowadza nowe usługi. Ale czym Kraken wyróżnia się na tle konkurencji? Jakie funkcje oferuje? Jakie ma opłaty i prowizje i co najważniejsze, jakie opinie o […]
4.3 15 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram