Jak sprzedać bitcoina: instrukcja wymiany BTC na PLN

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 kwietnia 2022
ikona autora biały
sprzedaz kryptowalut

W poniższym artykule znajdziemy instrukcję jak i gdzie sprzedać bitcoina (o tym jak kupić bitcoina - przeczytasz tutaj). Znajdziemy tutaj 3 najbardziej popularne sposoby wymiany BTC na PLN. Każda z instrukcji może posłużyć do sprzedaży również innych kryptowalut, które chcemy wymienić na tradycyjne waluty jak PLN, ale również USD, EUR czy GBP.

Sposoby sprzedaży bitcoina

Jest kilka metod jak sprzedać bitcoiny. Mamy tu na myśli sytuację w której sprzedajemy, czyli spieniężamy kryptowaluty, gdzie w zamian otrzymujemy waluty FIAT (PLN, USD, EUR czy GBP).

W zależności od wybranej metody sprzedaży (a raczej miejsca w którym dokonamy transakcji) za sprzedane bitcoiny otrzymamy gotówkę do ręki lub przelew na konto bankowe. Ważne jest jak dokonamy transakcji, ale przede wszystkim gdzie sprzedamy bitcoina, ponieważ poszczególne miejsca oferują różne formy otrzymania płatności za sprzedaż BTC.

Szczegółowo o tym jak i gdzie sprzedać bitcoina, oraz o dostępnych formach wypłaty środków w PLN lub EUR, po kliknięciu w sekcje ze spisu treści:


Spis treści:


Jak sprzedać bitcoina na giełdzie kryptowalut

Jednym z najpopularniejszych sposobów na sprzedaż bitcoina są giełdy kryptowalut. Procedura sprzedaży nie jest skomplikowana, ale najważniejsze aby dana giełda obsługiwała waluty FIAT (PLN, USD, GBP, EUR). Wiele giełd kryptowalut działa na zasadzie wymiany krypto-krypto, czyli za BTC otrzymamy inne kryptowaluty (w tym stablecoiny), ale tylko wybrane giełdy oferują przesłanie środków na konto bankowe.

Giełd oferujących sprzedaż bitcoina za PLN niewiele, ponieważ obrót PLN wymaga spełnienia dodatkowych warunków wymuszonych przez prawo. Przed wysłaniem środków na konto bankowe wymagana jest weryfikacji tożsamości oraz adresu zamieszkania poprzez przesłanie skanów dowodu, paszportu lub prawa jazdy.

Do najpopularniejszych giełd kryptowalut gdzie wymienimy BTC na PLN możemy zaliczyć:

Poniżej instrukcja krok po kroku jak po założeniu konta na giełdzie, możemy sprzedać na niej bitcoina a otrzymane PLN przesłać na nasze konto bankowe:


Jak sprzedać bitcoina z wypłatą na konto bankowe w EUR

Aby przesłać bitcoina na giełdzie kryptowalut, naturalnie powinniśmy posiadać na niej konto. W tym przypadku skupimy się na najpopularniejszej giełdzie kryptowalut na świecie, czyli Binance.com. Niestety Binance nie oferuje opcji wypłaty w PLN, ale jeżeli posiadamy konto w Euro (EUR), możemy skorzystać z tej giełdy.

Krok 1) Pierwszym krokiem będzie logowanie/rejestracja na giełdzie kryptowalut. Jeżeli jeszcze nie mamy konta: przechodzimy na stronę główną Binance.com i odszukujemy przycisk rejestracji który zazwyczaj znajdziemy w prawym górnym rogu.

Jak sprzedać bitcoina - krok 1: rejestracja
Sprzedaż BTC: krok 1 - rejestracja

Na początkowym etapie korzystania z giełdy, zazwyczaj nie jest konieczna weryfikacja tożsamości. Możemy przesyłać na nią kryptowaluty i wymienić je na inne kryptowaluty. Obowiązek weryfikacji konta pojawia się w momencie gdy chcemy wymienić kryptowaluty na waluty FIAT, czyli PLN, EUR, USD, GBP i inne waluty emitowane przez państwa. A w szczególności gdy chcemy tradycyjne waluty wypłacić na konto bankowe. Jeżeli z góry zakładamy sprzedaż bitcoina i wypłatę środków na konto bankowe, warto od razu rozpocząć proces weryfikacji konta.

Krok 2) Gdy mamy już konto na giełdzie, drugim krokiem będzie przesłanie posiadanego bitcoina na portfel giełdy przypisany do naszego konta. W tym celu przechodzimy kolejno do zakładki: portfel > przegląd portfela > główne konto i odszukujemy przycisk wpłata przy symbolu bitcoina: BTC.

Jak sprzedać bitcoina - krok 2: wpłata BTC
Przycisk wpłata znajduje się w 2 miejscach z widoku "Główne konto" znajdującego się w zakładce portfel.

Na wskazany portfel przesyłamy bitcoin i czekamy na potwierdzenia w sieci (wystarczą 2 potwierdzenia), gdy bitcoin zostanie przesłany na adres portfela powiązany z naszym kontem, na koncie portfela zauważymy przesłane środki.

Jak sprzedać bitcoina - krok 2: pobranie adresu portfela
Pamiętajmy aby dokładnie skopiować adres do wpłat, możemy do tego użyć specjalnego przycisku

Krok 3) Gdy BTC pojawi się na saldzie portfela, przechodzimy do opcji jego sprzedaży. Na giełdzie Binance, możemy sprzedać bitcoina na 2 sposoby:

 • za pomocą kantoru,
 • za pomocą giełdy.

Jeżeli nie mamy doświadczenia ze składaniem zleceń na giełdzie, możemy wykorzystać kantor który jest znacznie bardziej intuicyjny. W tym celu przechodzimy do zakładki: https://www.binance.com/pl/convert/BNB/USDT gdzie:

 • podajemy jaką ilość BTC chcemy sprzedać (1)
 • Przeliczamy podaną ilość BTC po aktualnym kursie za pomocą przycisku (2)
Jak sprzedać bitcoina - krok 3: sprzedaż
Szybka opcja sprzedaży BTC na Binance.com

Po kliknięciu w przycisk "Podgląd konwersji" otrzymamy przeliczenie po aktualnym kursie (przykładowe przeliczenie widoczne poniżej), które możemy zaakceptować lub nie. Jeżeli kwota przeliczenia jest dla nas satysfakcjonująca i zgadzamy się na sprzedać bitcoin za EUR, możemy potwierdzić sprzedaż poprzez przycisk "Konwertuj".

Jak sprzedać bitcoina - krok 3: potwierdzenie sprzedaży
Szybka sprzedaż BTC za EUR na Binance

Po sprzedaży BTC (lub innej kryptowaluty), środki w postaci Euro (EUR) pojawią się zakładce portfel, skąd możemy je przesłać na konto bankowe.

Krok 4) Aby zlecić przelew na konto bankowe, przechodzimy kolejno zo zakładki: portfel > Główne konto > Wypłata (przycisk widoczny poniżej)

Jak sprzedać bitcoina - krok 4: wypłata
Wypłata środków po sprzedaży BTC

Wypłata EUR jest możliwa na 2 sposoby:

 • Przelew bankowy (SEPA), prowizja 1 EUR, 1-2 dni robocze
 • Karta Bankowa Visa, prowizja 1%
Jak sprzedać bitcoina - krok 4: wypłata na konto

Jeżeli na tym etapie mamy zweryfikowane konto, możemy zlecić wypłatę.


Jak sprzedać bitcoina za PLN

Niestety nie mamy wielu sposobów jak sprzedać bitcoina, aby otrzymane śordki w PLN otrzymać na konto vbankowe. Większość giełd kryptowalut oferuje usługi wymiany kryptowalut na kryptowaluty, ale bez wypłat na konto bankowe.

Mamy jednak giełdę kryptowalut, która nieustannie od lat oferuje zarówno możliwość kupna, jak i sprzedaży BTC - chodzi o giełdę Zonda (kiedyś Bitbay). Dlatego to na jej przykładzie przedstawimy instrukcję krok po kroku jak sprzedać posiadane kryptowaluty.

Krok 1) Aby sprzedać BTC na giełdzie zaczynamy ode rejestracji konta. Sam proces rejestracji czy logowania do konta pominiemy, ponieważ z tym raczej nie powinno być problemów (jeżeli nie masz jeszcze konta na bitbay, możesz założyć je tutaj: zondaglobal.com/pl/

Krok 2) Aby sprzedać bitcoina za pośrednictwem giełdy, w pierwszej kolejności bitcoin musi znajdować się na portfelu giełdy przypisanym do naszego konta. Aby go przesłać potrzebujemy odszukać adres

W tym celu przechodzimy do zakładki Portfele (1), następnie klikamy w BTC (2) i niebieski przycisk (3). W tym momencie ujrzymy nasz adres bitcoina na który należy przesłać BTC, którego za chwilę sprzedamy na giełdzie.

Wymiana bitcoina na pln - krok 1

Gdy środki w BTC pojawią się w saldzie na giełdzie, możemy przystąpić do transakcji wymiany BTC na PLN.

W tym celu wchodzimy zakładkę „giełda” i odszukujemy interesującą nas parę walut. Na przykład, jeżeli chcemy sprzedać bitcoina i zamienić go na złotówki (PLN), to wybieramy parę: BTC/PLN (tak jak poniżej)

Wymiana bitcoina na pln - krok 2

Gdy już zlokalizowaliśmy interesująca nas parę walut – wystawiamy ofertę na aukcji w okienku po prawej stronie, gdzie określamy po jakiej cenie (w PLN) sprzedajemy bitcoina i jaką ilość BTC chcemy sprzedać. Po określeniu zmiennych zobaczymy jaką ilość PLN otrzymamy:

Wymiana bitcoina na pln - krok 3

Po kliknięciu możesz zauważyć, że powyżej czerwonego przycisku „sprzedaj”, w górnej prawej stronie ekranu, wykonane zostały automatycznie obliczenia i znajduje się tam wartość w BTC, które sprzedajesz. Wartość za jaką zostaną sprzedane te BTC, a poniżej, przy przycisku „otrzymasz” zostanie podana kwota, która zostanie dopisana do twojego rachunku, pomniejszona już o prowizje. Wszystko jest więc już skalkulowane. Od tego momentu niewiele dzieli cię już do sprzedaży.

Teraz, jeśli klikniesz czerwony przycisk „sprzedaj” i zostanie wykonana transakcja – zamienisz BTC na PLN. Uzyskane PLN możesz wypłacić o czym poniżej.

Wypłata na rachunek bankowy po sprzedaży bitcoina

Po lewej stronie ekranie w jednej z pozycji powinien znajdować się zakładka „portfele” i właśnie w to miejsce teraz się udamy. Po wejściu w nią ukaże Ci się kilka opcji, które możesz wykorzystać, czyli między innymi: wpłata, wypłata, historia, kup/sprzedaj i przelew własny. Nas interesuje pozycja: wypłata. Warto zauważyć, że możesz wybrać również walutę, w której otrzymasz pieniądze, a więc euro, dolary, a także złotówki. Klikamy więc w pozycję „wypłata” i pokazuje się nam takie oto okienko:

Wymiana bitcoina na pln - krok 4

Widzimy więc, że możemy skorzystać z wypłaty w bankomacie i z przelewu zwykłego. Przy wypłacie na konto bankowe wybieramy przelew zwykły. Do uzupełnienia mamy tutaj pozycje takie jak:

 • kwota,
 • numer kona bankowego,
 • imię i nazwisko.

Teraz wystarczy, że uzupełnimy te pozycje, co nie powinno zająć ci zbyt wiele czasu. Po wypełnieniu wszystkich pól upewniamy się jeszcze raz, czy aby wszystko jest wykonane poprawnie. Numer konta bankowego ma aż 26 cyfr, można więc się łatwo pomylić, dlatego lepiej sprawdzić 2 razy.

Po uzupełnieniu wymaganych danych pozostaje kliknąć przycisk „wypłać”. Na tym jednak nie koniec. Wypłata nie zostanie zrealizowana, jeśli nie potwierdzisz jej kodem (jest to dodatkowe zabezpieczenie), który uzyskasz z aplikacji Google Autenthicator, czy też zostanie on wysłany na twój adres e-mail (zależy od wybranej przez nas opcji).

Kod wystarczy wprowadzić i w tym momencie operacje jest zakończona. Teraz musisz tylko czekać do dwóch dni roboczych, aż pieniądze pojawią się na twoim koncie.

Sprzedaż BTC na bitbay i wypłata z bankomatu

Przewagą opcji wypłaty z bankomatu jest krótki czas realizacji. Od otrzymania pieniędzy nie powinna zająć więcej niż pół godziny, jeśli więc bardzo ci się spieszy, będzie to dla ciebie opcja szybsza niż przelew na konto. Jeśli zastanawiasz się, w jakich bankomatach możesz korzystać z tej opcji, to są to bankomaty Euronet, a także wszystkie inne, które tylko posiadają opcję wypłaty „skycash”. Znów zaczynamy więc od tego, że przechodzimy do zakładki „portfele”, jednak tym razem wybierasz opcję: wypłata w bankomacie. Powinno pokazać się tobie coś takiego:

Sprzedaż bitcoina z wypłatą na konto bankowe

Jak widać, do wypełnienia mamy tutaj nieco mniej informacji niż przy wypłacie na konto. Na początku wybierz kwotę, gdzie do wyboru masz 100, 200, 300, 500, 1000 lub 2000 zł. Istnieje jednak limit dzienny wypłaty, który wynosi 10 500 zł i limit 31-dniowy 21 000 zł.

Jeśli wybraliśmy kwotę, pozostaje nam do wpisania numer telefonu i kliknięcie „wypłać”. Teraz musisz oczekiwać na SMS, a także na e-mail. Na SMS przyjdzie kod, który będzie potrzebny do wypłaty, a na e-mail kod PIN, bez którego również się nie obędzie.

Jeśli otrzymałeś kod, to udajesz się z nim do najbliższego bankomatu z sieci, które zostały podane powyżej. Kod SMS ważny jest przez 48 godzin, nie musisz się więc bardzo spieszyć. Gdy podejdziesz do bankomatu, to zobaczysz opcję „Wypłaty bez karty” i ja musisz wybrać. Następnie szukasz pozycji „skycash” i wybierasz to miejsce, a kolejnym krokiem, będzie „wypłata gotówki”. Teraz czas na wprowadzenie danych, które otrzymałeś SMS, czyli 6-cyfrowy kod aktywacyjny i kwotę wypłaty. Pozostaje jeszcze, zatwierdzenie wszystkiego PIN-em. Teraz już tylko odbierasz gotówkę i wydruk z bankomatu i to będzie wszystko.

W przypadku wypłaty przez bankomat z pomocą SMS jest jednak kilka warunków, do których należy obowiązek posiadania polskiego numeru, a także posiadanie aktywnej usługę przyjmowania SMS premium.


Jak sprzedać bitcoina w kantorze kryptowalut

Sprzedaż bitcoina w kantorze przebiega podobnie do transakcji na giełdzie kryptowalut, są jednak pewne różnice. W kantorze zamiana BTC na PLN (lub inną walutę FIAT), przebiega szybciej, natomiast kurs wymiany może być mniej korzystny niż na giełdzie (ponieważ kantor pobiera swoja prowizję za wymianę). W większości kantorów aby wymienić BTC na PLN należy kolejno:

 1. Zarejestrować konto w kantorze
 2. Przesłać BTC na portfel kantora
 3. Wymienić BTC na PLN
 4. Zlecić wypłatę PLN na konto bankowe

Powyższą procedurę przedstawię na przykładzie kantora Bitcan.pl

1) Rejestracja konta w kantorze z opcją sprzedaży BTC

Standardowa rozpoczynamy od rejestracji konta, czyli w tym przypadku przechodzimy na stronę kantora bitcan.pl do zakładki a formularzem gdzie podajemy:

 • email,
 • hasło.

Oraz zaznaczamy 3 pierwsze zgody jeżeli wyrażamy zgodę na akceptację regulaminu i zgodę na przetwarzania danych osobowych.

wymiana kryptowalut na pln - krok 1: rejestracja
Formularz rejestracyjny kantoru kryptowalut: Bitcan.pl

Po potwierdzeniu adresu email przechodzimy do następnego kroku, którym jest podanie danych osobowych, czyli: imienia, nazwiska, numeru telefonu oraz podanie źródła pochodzenia dochodu. Dane możemy podać później, ale bez ich podania nasze konto będzie ograniczone.

2) Przesłanie BTC na portfel kantoru

Gdy założymy i zweryfikujemy konto możemy przejść do kolejnego kroku, którym jest przesłanie bitcoina na portfel w kantorze. W tym celu przechodzimy do zakładki portfel (1) i wybieramy przycisk "Prześlij" (2) przy Bitcoinie.

wymiana kryptowalut na pln - krok 2: przesłanie BTC

W ten sposób dowiadujemy się również jak sprzedać kryptowaluty widoczne w portfelu:

 • ethereum (ETH),
 • USD Tether (USDT),
 • Binance USD (BUSD),
 • Terra UST (UST),
 • Binance Coin (BNB),
 • ARI10 coin (ARI10).

Bitcoiny które chcemy sprzedać, przesyłamy na wygenerowany adres BTC i czekamy aż transakcja zostanie potwierdzona (BTC ukaże się w naszym portfelu Bitcan).

3) Dodanie rachunku do wykonania przelewu.

Kolejnym krokiem do sprzedaży BTC z wypłatą na konto bankowe, jest procedura dodania numeru rachunku do wypłat. W tym ceku przechodzimy do zakładki: Ustawienia > rachunek do wypłat, gdzie podajemy:

 • Imię i nazwisko właściciela rachunku bankowego
 • Numer rachunku bankowego (26 cyfr)
 • wyciąg z konta lub potwierdzenie dowolnego przelewu z tego konta
wymiana kryptowalut na pln - krok 3: dodanie konta bankowego

4) Sprzedaż bitcoina z wypłata na konto bankowe

Gdy mamy już bitcoina w portfelu i dodaliśmy rachunek do wypłat, przechodzimy do operacji sprzedaży bitcoina z wypłatą na konto bankowe. Do tego celu służy zakładka "Sprzedaj", gdzie wybieramy bitcoina (lub inną kryptowlautę dostępną do sprzedaży na bitcan).

W pierwszym polu podajemy ilość bitcoina jaką chcemy sprzedać, a kalkulator automatycznie wyliczy nam kwotę jaką otrzymamy za podaną ilość kryptowaluty przy aktualnym kursie.

wymiana kryptowalut na pln - krok 4: zlecenie wypłaty
Sprzedaż bitcoina w kantorze z wypłatą na konto bankowe

Jeżeli kwota zaproponowana przez kalkulator jest dla nas satysfakcjonująca, klikamy w przycisk "potwierdzam i sprzedaję". W kantorze Bitcan, przelew na konto bankowe jest zlecany 3 razy dziennie, więc środki powinny być jeszcze tego samego dnia, najpóźniej w kolejnym dniu roboczym.


Gdzie sprzedać bitcoina aby otrzymać gotówkę do ręki

Sprzedaż BTC za gotówkę w stacjonarnych punktach (kantorach stacjonarnych), to mniej popularna forma sprzedaży bitcoina, ale na pewno warto o niej wiedzieć.

Aby wymienić BTC na PLN w formie gotówki możemy skorzystać z usług firmy Kanga, która jest właścicielem giełdy kryptowalut, ale posiada również sieć punktów stacjonarnych w których możemy przesłać bitcoina i otrzymać gotówkę.

W skrócie: wystarczy przesłać BTC na portfel giełdy, a następnie pojawić się w punkcie w którym sprzedamy bitcoina i otrzymamy gotówkę do ręki.

Dodatkową zaletą w tym przypadku, jest szybkość i prywatność transakcji, bo nie musimy weryfikować naszego konta. Bardziej szczegółowo jak wygląd przebieg transakcji wymiany BTC na PLN w gotówce za pośrednictwem Kangi – poniżej:

1) Zakładamy konto na giełdzie Kanga.exchange (nie musimy weryfikować konta). W tym celu przechodzimy na formularz rejestracji, podajemy adres email i postępujemy zgodnie ze wskazówkami otrzymany na podany adres.

rejestracja na giełdzie Kanga.exchange

2) Przechodzimy do zakładki Portfel (ang. Wallet) i do zakładki “wpłata”, a następnie wybieramy BTC z listy:

dalsza rejestracja na giełdzie Kanga.exchange

Na podany adres przesyłamy bitcoina. W momencie gdy transakcja zostanie potwierdzona i BTC będzie widoczne na portfelu giełdy, możemy się udać do kantoru stacjonarnego (mapa)

3) Gdy pojawimy się w punkcie i ustalimy z pracownikiem kantoru ilość BTC jaką chcemy sprzedać, oraz kurs sprzedaży, logujemy się na konto giełdy i podajemy 6 cyfrowy kod widoczny w zakładce: portfel (1) > kantor stacjonarny (2) i klikamy przycisk Generuj KOD.

dalsza rejestracja na giełdzie Kanga.exchange

Po podaniu kodu pracownikowi kantoru Kanga.exchange, z naszego konta pobierany jest bitcoin a w zamian otrzymujemy gotówkę.


Po sprzedaży bitcoina, czyli podatki od kryptowalut

W kwestii podatkowej sprawa wygląda jednak nieco nieprzyjemne. W Polsce pojawiło się już kilkanaście interpretacji, odnośnie do podatku od kryptowalut. Jedno mówią, że powinien to być opłacony podatek dochodowy. Inni za to kierują się bardziej ku podatkowi od inwestycji, a inni wybierają ścieżkę, która nieco odbiega od reguł prawa, czyli po prostu po cichu wypłacają pieniądze, nikogo o tym nie informując.

Istnieje też możliwość wykorzystania Bitcoinów i zakupienia za nie jakichś przedmiotów, ubrań, może podróży i tak dalej. Możliwości jest wiele, ponieważ coraz większa ilość sklepów zaczyna tolerować kryptowaluty, jako formę płatności, nieraz oferując nawet bardzo korzystne ceny dla tych, którzy chcieliby w tej walucie opłacić swoje zakupy. Jednak my pozostaniemy przy opcji, że pieniądze wypłacimy, a podatek, to indywidualna sprawa każdego z nas. Najlepiej jednak przy większych kwotach będzie go zapłacić, a o ewentualną pomoc w rozliczeniu poprosić właściwy Urząd Skarbowy.

Pamiętajmy jednak także o tym, że choć początkowo pojawiła się interpretacja, która mówiła o konieczności opłacenia podatku PCC od każdej transakcji na kryptowalutach (co powodowało, że handel tymi walutami stałby się prawdopodobnie dla wszystkich nieopłacalny) to na ten moment interpretacja ta została zawieszona. Nadal jednak nie ma wątpliwości, że od zysków uzyskanych ze sprzedaży kryptowalut należy opłacić podatek dochodowy (by postępować zgodnie z prawem).


Podsumowanie: sprzedaż bitcoina i innych kryptowalut to nic trudnego

Nawet jeśli już dawno nie odwiedzałeś giełdy kryptowalut, do pokonania tych wszystkich kroków nie powinno być dla ciebie nadzwyczaj trudne. Najważniejsze jest tylko to, abyś wszystkie cyfry i litery wpisywał poprawnie. Nawet mała pomyłka może się dla ciebie skończyć niemiło, na przykład przyjściem SMS na jakiś inny numer, albo też przesłaniem pieniędzy, na inny numer bankowy. Sam proces jednak jest intuicyjny, że nie powinien sprawić nikomu problemu, trudnością nie różni się bardzo na podstawowych giełdach od zwykłego przelewu bankowego.

Jeśli teraz uda ci się pozytywnie zakończyć transakcje, to skoro to jest takie łatwe, to znów będziesz mógł powrócić do kupna i sprzedaży kryptowalut. Wystarczy, że potraktujesz to jako mała i długoterminowa inwestycja i w przyszłości może liczyć na ciekawe zyski.

Kategoria wpisu:

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Aplikacja Revolut pozwala inwestować w kryptowaluty, ale nie jest to optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi i ich zakup i sprzedaż, o czym wiedzą bardziej zaawansowani użytkownicy kryptowalut. Odpowiemy na pytanie czy opłaca się kupować kryptowaluty na Revolut, […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…

Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać. Najpierw jednak wyjaśnijmy co to jest portfel kryptowalut […]

Kraken - opinie użytkowników i recenzja giełdy (2024)

Kraken to giełda kryptowalut, która zjadła zęby na tym rynku. Istnieje bowiem od 2011 roku i od tego czasu nigdy nie padła ofiarą hakerów. Co więcej, stale się rozwija i wprowadza nowe usługi. Ale czym Kraken wyróżnia się na tle konkurencji? Jakie funkcje oferuje? Jakie ma opłaty i prowizje i co najważniejsze, jakie opinie o […]
4.8 5 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram