Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 lutego 2024
ikona autora biały
binance pln polskie pary

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów.

Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę z amerykańskimi organami regulacyjnymi. Wzrost ten nastąpił po odnotowaniu największych od lat spadków.

Mimo że Binance rozpoczęła rok 2023 w dobrej kondycji, przez cały rok cierpiała z powodu spadku udziału w rynku spot. W styczniu 2023 r. wynosił on jeszcze 55,2%. We wrześniu spadł jednak do 34,3% - według danyh CCData.

W czerwcu 2023 r. firma analityczna Nansen poinformowała, że Binance doświadczyła odpływu netto w wysokości 2,36 mld USD. Z kolei agregator danych DefiLlama podał większą kwotę - 3,35 mld USD. Były dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, stwierdził jednak, że dane te mogą być niedokładne, ponieważ zewnętrzne firmy analityczne mierzą zmiany w zarządzanych aktywach jako odpływy.

Pomimo spadku udziału w rynku, Binance zapewniała, że w 2023 r. pozyskała 40 milionów użytkowników więcej. Giełda podkreśliła, że był to prawie 30% wzrost w porównaniu z 2022 r.

Rzecznik Binance w oświadczeniu do mediów stwierdził wówczas, że giełda koncentruje się na swoich użytkownikach i wkracza w nowy rozdział:

"W Binance zawsze skupialiśmy się na stawianiu użytkowników w centrum każdej podejmowanej przez nas decyzji. W rezultacie użytkownicy mogą nadal mieć zaufanie do naszej platformy, gdy wkraczamy w nowy rozdział historii Binance".

21 listopada 2023 r. amerykańscy regulatorzy ogłosili ugodę z Binance. Giełda zgodziła się zapłacić 4,3 miliarda dolarów. Prokurator generalny Merrick Garland powiedział w komunikacie prasowym, że kwota ta pokryje "cywilne działania w zakresie egzekwowania przepisów" podejmowane przez departamenty rządowe, w tym Departament Skarbu i Commodity Futures Trading Commission.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram