Giełda Zonda - recenzja i opinie (2024)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 września 2023
ikona autora biały
zonda opinie recenzja

Zonda (obecnie Zondacrypto, a dawniej BitBay) to giełda kryptowalut z polskimi korzeniami założona w 2014 przez Sylwestra Suszka. Chociaż nie posiada ona rozbudowanej funkcjonalności, jak chociażby Binance czy Bybit, wciąż oferuje coś czego nie oferują inne giełdy. Mianowicie pozwala na realizowanie wpłat i wypłat w PLN na konto bankowe, a także posiada prosty, polski interfejs. W dzisiejszej recenzji omówimy genezę powstania platformy, wyjaśnimy jak założyć na niej konto, a na koniec sprawdzimy opinie o Zonda w Internecie. Tak więc, zaczynajmy!

Giełda Zonda - co to jest?

Zonda to giełda kryptowalut, która pierwotnie była polską platformą. Kiedyś nazywała się BitBay i można śmiało stwierdzić, że jest to już kultowe miejsce dla polaków do handlu kryptowalutami.

Generalnie Zonda powstała niemal dekadę temu - w 2014 roku. Za jej sukcesem stoi polski przedsiębiorca (obecnie zaginiony) - Sylwester Suszek. Od momentu powstania Zonda zyskała przychylność polskich użytkowników oraz świetne opinie, z trzech konkretnych powodów:

 1. Zonda to najlepsza (i właściwie jedyna) giełda kryptowalut, która pozwala wypłacić oraz wpłacić środki na konto w polskim banku.
 2. Zonda posiada prosty, ale jednocześnie funkcjonalny interfejs, który w całości jest w języku polskim.
 3. Giełda ta jest legalna i uregulowana przez estońskie FSA.

Początkowo Zonda (BitBay) oferowała naprawdę niewiele. Pozwalała bowiem na handel jedynie największymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, Litecoin czy Ethereum. Z biegiem czasu i kolejnymi rebrandingami wprowadzała jednak nowe projekty i na dzień dzisiejszy obsługuje już ich ponad 50.

Od czasu BitBaya dodano też obsługę wielu nowych metod wpłat i wypłat oraz wprowadzono tryb pro, który z całą pewnością ucieszy bardziej zaawansowanych krypto inwestorów.

Zonda - jak założyć konto? Instrukcja

Jeżeli masz już konto na jakiejś giełdzie kryptowalut, powinieneś bez problemu sobie poradzić z rejestracją na Zonda. Jeśli jednak jesteś zupełnym świeżakiem, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję, w której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces zakładania konta. Generalnie nie jest on zbyt skomplikowany i nie różni się zbytnio od rejestracji w jakimkolwiek innym serwisie. Całość to zaledwie kilka prostych kroków. Tutaj sprawdzisz czy Zonda aktualnie oferuje dodatkowe korzyści w momencie rejestracji konta: bonus w Zonda

Krok 1: Najpierw musimy przejść na oficjalną stronę internetową giełdy. Następnie klikamy na przycisk Zarejestruj (u góry po prawej) lub Załóż darmowe konto (na środku).

Zakładanie konta na Zonda
Zakładanie konta na Zonda

Krok 2: Teraz podajemy adres email, na który chcemy założyć konto oraz akceptujemy regulamin, politykę prywatności etc. Wypełniamy kod CAPTCHA i klikamy Zarejestruj się.

rejestracja na giełdzie Zonda

Krok 3: W tym momencie musimy uzupełnić nasze dane. Konkretnie jest to login, hasło oraz PIN. Klikamy Dalej i wybieramy nasze obywatelstwo oraz preferowaną, domyślną walutę.

Zonda zakładanie konta

Krok 4: To już ostatni etap rejestracji na giełdzie Zonda. Teraz musimy przejść weryfikację. W tym celu wysyłamy do Zonda zdjęcie naszego dokumentu tożsamości (np. dowód osobisty lub paszport) oraz robimy zdjęcie selfie naszej twarzy. Aby realizować wypłaty musimy też wysłać potwierdzenie adresu.

weryfikacja KYC na Zonda

I to właściwie tyle. Gdy tylko Zonda zweryfikuje przesłane przez Ciebie informacje (co nie trwa zbyt długo) otrzymasz dostęp do pełnej funkcjonalności platformy. Oznacza to, że będziesz mógł wpłacać środki, wypłacać, kupować krypto, sprzedawać i generalnie handlować. Przejdźmy więc do kolejnej kwestii, a mianowicie tego jak wpłacić i wypłacić środki z Zonda.

Giełda Zonda - wpłata i wypłata środków na konto w banku

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, Zonda to giełda z polskimi korzeniami. Oznacza to, że oferuje ona metody wpłat oraz wypłat, które podpasują polskiemu użytkownikowi. Samo złożenie depozytu jest bardzo łatwe i podobnie jak rejestracja na Zonda sprowadza się do wykonania kilku prostych kroków.

Krok 1: Logujemy się na nasze konto i u góry po prawej klikamy Wpłata.

Krok 2: Teraz możemy wybrać czy chcemy wpłacić kryptowalutę czy walutę fiat. My w naszym przykładzie wpłacimy PLN z konta bankowego. Wybieramy więc opcję przelew bankowy. W tym momencie wyświetlą nam się dane do wykonania przelewu. Pamiętaj, aby nie pomylić się podczas wpisywania tytułu oraz nazwy odbiorcy!

Krok 3: Teraz pozostaje nam poczekać. Gdy tylko Zonda otrzyma nasz przelew, środki pojawią się w naszym portfelu na giełdzie.

Jeśli chodzi o wypłaty, sytuacja również jest banalnie prosta. Zamiast Wpłata wybieramy po prostu Wypłata i podstępujemy według zamieszczonych instrukcji.

Zonda - obsługiwane metody płatności

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Zonda obsługuje metody płatności, które przypadną do gustu polskiemu użytkownikowi. Dla przykładu, w aplikacji Zonda możemy dokonać wpłaty przez takie kanały jak:

 • Google Pay
 • Apple Pay
 • Blik
 • Paysafecard

Jak więc widzisz, chociaż Zonda nie ma rozbudowanej funkcjonalności, oferuje całkiem ciekawe metody wpłaty i wypłaty środków. To właśnie dlatego giełda ta zaskarbiła sobie świetne opinie wśród polskich użytkowników.

Jakie funkcje oferuje Zonda?

Giełdy takie jak Binance, Bybit, OKX czy Bitget to nie tylko platformy handlowe. To właściwie całe ekosystemy, na które składają się dziesiątki produktów: od handlu kontraktami futures, przez opcje stakingu czy yield farmingu, po dedykowane blockchainy.

Zonda nie posiada tak rozbudowanej funkcjonalności. Dla jednych może to być wadą, jednak jak świadczą opinie Zonda, dla wielu jest to po prostu zaleta. Obsługa Zondy jest bowiem bardzo prosta i intuicyjna - zwłaszcza dla początkujących użytkowników.

Jeśli jednak ktoś ma większe wymagania co do wskaźników, wykresów itd. zawsze można skorzystać z trybu pro - daje on znacznie więcej możliwości.

Opłaty i prowizje Zonda

Opłaty i prowizje Zonda są dosyć wysokie. Niemniej jednak to zależy z jakiej patrzymy perspektywy. Należy pamiętać, że Zonda obsługuje polskie złotówki i być może pomimo wyższych opłat transakcyjnych, zaoszczędzimy na konwersji walut itd., a tym samym koniec końców transakcja okaże się być bardziej opłacalna.

Prowizje na Zonda zależą głównie od naszego wolumenu obrotu. Im więcej handlujemy, tym niższe prowizje zapłacimy. Generalnie jednak prowizje taker zaczynają się od 0,15%, a maker 0,01% (w przypadku krypto). Na poniższym obrazku znajdziesz przykładowe prowizje Zonda. Z pełną rozpiską możesz się zapoznać na oficjalnej stronie platformy.

zonda opłaty i prowizje
Prowizje Zonda

Jeśli chodzi o opłaty i prowizje za wpłaty i wypłaty, przygotowaliśmy dla was tabelę, która porównuje najpopularniejsze metody płatności:

Prowizje na Zonda za wpłatę:

Metoda wpłatyOpłataMinimalna kwota depozytuGórny limit
Przelew bankowy0%10 EURBrak
Karta bankowa2,99%BrakBrak
Przelewy ZEN1%BrakBrak

Opłaty Zonda za wypłaty w PLN

Metoda wypłatyOpłataMinimalna prowizjaMaksymalna prowizja
Konto w banku0,5%9 PLN149 PLN
PLN Payment Technology w Poczcie Polskiej1%20 PLN120 PLN
Wypłata w bankomacieStała10 PLNBrak
Karta bankowa2,99%10 PLNBrak
Przelewy ZEN1%BrakBrak

Prowizje Zonda za wypłaty EUR:

Metoda wypłatyOpłataMinimalna prowizjaMaksymalna prowizja
Przelew SEPA0,1%1,5 EUR150 EUR
Natychmiastowy przelew SEPAStała2 EURBrak
Karta bankowa2,99%2,50 EURBrak
Przelewy ZEN1%BrakBrak

Giełda Zonda - bezpieczeństwo

Wiesz już całkiem sporo na temat giełdy Zonda, ale pora przejść do jednej z najważniejszych kwestii, a mianowicie bezpieczeństwa. Czy Zonda jest bezpieczna? Tak, Zonda to bezpieczna giełda i możemy to śmiało stwierdzić z conajmniej kilku różnych powodów:

 • Zonda istnieje od niemal dekady i w tym czasie NIGDY nie padła ofiarą ataku hakerskiego.
 • Platforma jest regulowanym i legalnym podmiotem.
 • Giełda zatrudnia cały dział ds. cyberbezpieczeństwa, który składa się z najwyższej klasy specjalistów.
 • Zonda oferuje funkcje zabezpieczające takie jak chociażby kod PIN czy uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA).
 • W przypadku Zonda każdy przelew przychodzący i wychodzący jest ręcznie zatwierdzany przez pracownika. Jest to chyba jedyna giełda na świecie, która stosuje takie podejście.

Zonda opinie

Opinie o Zonda w znacznej większości pozytywne. Użytkownicy cenią sobie tą platformę z kilku konkretnych powodów:

 • Obsługa polskiej złotówki (PLN)
 • Szybki support w języku polskim
 • Wypłaty na konto w polskim banku
 • Prosty interfejs (jednak z dostępnym trybem pro)
 • Duża liczba metod płatności

Jeśli chodzi o opinie Zonda, ale te negatywne - niestety takie też znajdziemy w internecie. Głównie dotyczą one blokady środków i wymóg przesłania wielu dokumentów (np. dowodów źródła pochodzenia wpłaconych pieniędzy). Taka sytuacja najczęściej ma jednak miejsce podczas wypłacania dużych kwot.

Zonda opinie

Podsumowanie

Zonda to bez wątpienia giełda, na której warto posiadać konto. Jest to bowiem jeden z najlepszych sposobów na zrealizowanie zysków w polskich złotówkach i ich wypłatę na polskie konto w banku. Wszystko to w bezpiecznym i regulowanym środowisku - które nigdy nie zostało zhackowane oraz posiada świetne opinie!

FAQ - Zonda opinie i recenzje

Co to jest Zonda?

Zonda to giełda kryptowalut z polskimi korzeniami założona w 2014 roku przez Sylwestra Suszka.

Czy Zonda jest bezpieczna?

Tak, giełda Zonda stosuje najnowocześniejsze środki bezpieczeństwa, nigdy nie padła ofiarą hakerów, a co więcej ma świetne opinie!

Jakie opinie o Zonda mają jej użytkownicy

Zdecydowana większość użytkowników wyraża dobre opinie o Zonda. Cenią oni sobie tą giełdę za możliwość wypłaty PLN na konto w banku.

Czy Zonda obsługuje polskie złotówki?

Tak, Zonda to pierwotnie polska giełda kryptowalut. Pozwala więc na wpłaty i wypłaty polskich złotówek oraz obsługuje stricte polskie metody płatności.

Czy na Zonda trzeba przejść weryfikację?

Zonda to regulowana giełda kryptowalut dlatego wymaga od użytkowników weryfikacji tożsmości. Aby realizować wypłaty, należy też zweryfikować adres zamieszkania.

Jakie kryptowaluty obsługuje Zonda?

Na ten moment Zonda obsługuje ponad 50 różnych kryptowalut - od największych jak bitcoin czy Ethereum po mniejsze altcoiny.

Czy Zonda to to samo co BitBay?

Tak. BitBay w 2020 roku przeszedł rebranding i zmienił swoją nazwę na Zonda. W 2023 roku doszło do kolejnej zmiany nazwy na zondacrypto.


Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

1 2 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram