Za crypto.com stoi szwajcarska spółka Monaco Technologies, która powstała w 2016 roku, a następnie w 2018 roku zmieniła nazwę na Crypto.com Chain. Należy zaznaczyć, że historia związana ze stroną crypto.com zaczęła się dużo wcześniej, ponieważ w przeszłości była ona zastrzeżona dla Matta Blaze’a, czyli znanego i cenionego badacza kryptologii, który jest jednocześnie profesorem na Uniwersytecie Pensylwanii. Koniec końców, domena została sprzedana firmie „Monaco Technologies za 12 000 000 $.

Strona główna Crypto.com

Platforma Crypto.com zgromadziła środki na rozwój swojej platformy sprzedając tokeny MCO podczas ICO, które odbywało się od 18 maja 2017 roku do 18 czerwca w 2017 roku. Sprzedaż tokenów okazała się niezwykle trafnym posunięciem, ponieważ firma zebrała dzięki temu środki w wysokości 26 700 000$ na rozwój, dzięki czemu powstała:

 • Giełda Crypto.com
 • Aplikacja mobilna Crypto.com

Więcej o Crypto.com

Crypto.com jest platformą płatniczą, która funkcjonuje na rynku kryptowalut. Idea projektu bazuje się używaniu karty płatniczej VISA, co wiąże się do dodatkowymi profitami dla korzystających (więcej o kartach) Założeniem twórców crypto.com jest to, aby zwiększyć płatność za pomocą kryptowalut poprzez kartę czy też w formie tradycyjnych opłat.

W tym celu stworzono kartę płatniczą oraz aplikację mobilną, które mają ułatwić ten proces. Crypto.com posiada tokeny jak np. MCO oraz takie, które są oparte na ETH i token CRO. Token ETH ma zostać zastąpiony przez kryptowalutę funkcjonalną, która ma działać „w automatycznej, wysoko skalowanej sieci blockchain w projekcie crypto.com.

Karty Crypto.com

Karty związane programem moneyback w kryptowalutach, mają być dostępne aż w 31 krajach na świecie, także w Polsce. Narzędzie to daje nam możliwość korzystania z kryptowalut w każdym kraju, w którym akceptuje się karty amerykańskiej organizacji.

Jest to z pewnością dobra wiadomość, ponieważ w latach poprzednich karty były dostępne jedynie w Singapurze, który odnotował ich wejście w życie w 2018 roku, a ostatnio w Stanach Zjednoczonych, gdzie mogą być one dodawane do własnych portfeli cyfrowych np. Google Play.

Jak otrzymać kartę crypto.com

Do zamówienia karty niezbędny jest smartfon, na którym zainstalujemy aplikację umożliwiającą dostęp do platformy crypto.com.

Karty dostępne na Crypto.com

Proces rejestracyjny nie jest skomplikowany i trwa parę chwil, natomiast wymaga przejścia procedury KYC. Wspomnieć należy, że korzystanie z kart, gwarantuje nam różne bonusy m.in. zwrot wydatków pieniężnych w kryptowalutach. Ponadto dzięki płatności za pomocą kart powiązanych z aplikacja, możemy uzyskiwać również zniżki na popularne i używane przez wiele osób usługi jak Netflix czy Spotify.

Staking CRO wymagany do otrzymania karty.

Staking CRO to główne kryterium które musimy spełnić aby otrzymać konkretna kartę. Im więcej CRO będziemy stakować, tym lepszą kartę otrzymamy. Lepszą w tym sensie że otrzymamy wyższy cashback za korzystanie z karty, oraz wyższe limity na wypłaty z bankomatu.


Karty dostępne w Crypto.com?

W zależności od tego jaki posiadamy kapitał i jakie mamy wymogi finansowe co do kart płatniczych, crypto.com oferuje różnego rodzaju karty. Oprócz nagród uzależnionych od wydatków opłacanych za pomocą kart – klienci otrzymują również promocje w zakresie korzystania z najpopularniejszych serwisów (Netflix, Spotify itd). Przyjrzyjmy się bliżej kartom, które oferuje platforma.

Karty które możemy zamówić poprzez aplikacje to:

 • Midnight Blue
 • Ruby Steel
 • Jade Green
 • Royal Indigo
 • Icy White
 • Frosted Rose Gold
 • Obsidian

Korzystanie z każdej z kart daje inne korzyści, ale również wymagania aby otrzymać lepsze karty są wyższe. Poniżej szczegóły dotyczące każdej z kart:

Karta Visa CRO Midnight Blue (bezpłatna)

Karta Visa Midnight Blue Visa jest dostępna od razu bez spełnienie wymagań dotyczących stakingu CRO. Dzięki niej możesz odbierać bonusy w wysokości 1% CRO za wszystkie wydatki, które powstały przy użyciu karty. Limit wypłat z bankomatu wynosi 200 USD. Oprócz tego właściciel Karty Visa CRO Midnight Blue posiada limit transakcji międzybankowych w kwocie 2000 USD.

Karta Visa Ruby Steel (1000 CRO)

Karta ma wyrafinowany czerwonawy odcień. Aby się o nią ubiegać, będziesz potrzebować 1800 CRO. Korzyści, które zapewnia ta karta, to nagrody CRO w wysokości 2% w ramach dokonywania wszystkich transakcji płatniczych za pomocą karty. Miesięczny limit wypłat wynosi 400 USD. Miesięczne limity transakcji międzybankowych wynoszą 4000 USD. Karta jest wykonana z metalu kompozytowego.

Jade Green lub Royal Indigo (stake 10 000 CRO)

Powyższe karty zapewniają 3% nagrody CRO na wszystkie wydatki opłacone za pomocą tych kart. Ich cena wynosi 10 000 CRO. Karty są oferowane w różnych odcieniach, aby zadowolić tych, którzy szukają wyjątkowej estetyki. Bezpłatny limit miesięczny wypłaty środków z bankomatów wynosi 800 USD. Miesięczna kwota transakcji międzybankowych wynosi 10 000 USD. Karty są wykonane z metalu kompozytowego

Karta Icy White lub Rose-Gold karta VISA (stake 100 000 CRO)

W przypadku tej karty wymagany staking CRO wynosi 100 000CRO. Korzyści obejmują 4% nagród CRO za dokonywanie opłat przy pomocy powyższej karty. Bezpłatny limit miesięczny wypłaty środków z bankomatów wynosi 1000 USD. Miesięczna kwota transakcji międzybankowych wynosi 20 000 USD. Karty są wykonane z metalu kompozytowego

Obsidian Black CRO Visa (stake 1 000 000 CRO)

Wymagania dotyczące stakingu w przypadku tej karty wynoszą 1000000 CRO. Korzyści obejmują  5% nagród CRO za dokonywanie opłat przy pomocy powyższej karty.  Bezpłatny miesięczny limit wypłat z bankomatu w wysokości 1000 USD. Miesięczna kwota transakcji międzybankowych – bez limitu.  Karta jest wykonana z metalu kompozytowego. Jest to w chwili obecnej najbardziej elitarna wersja karty płatniczej na stronie crypto.com.


W jaki sposób można uzyskać bonus 50$?

Firma posiada Program Partnerski BG50, korzystny zarówno dla polecającego jak i polecanego użytkownika. Owa korzyść polega na tym, że zarówno polecający oraz jego znajomi otrzymują premię 50 dolarów wyrażoną w tokenach CRO, które są dostępne i zbywalne na giełdach. Warunkiem otrzymania powyższej kwoty jest jednak dokonanie rejestracji na giełdzie oraz Stake 5000 CRO, oraz wykonanie jednej transakcji.

Program BG50 definiują następujące cechy:

– brak limitów poleceń – oznacza to, że do programu może przystąpić nieograniczona liczba osób, (tyle osób, ile chcesz) przy czym każda osoba polecona przez Ciebie oraz Ty,  otrzymujecie po 50 $ w tokenach CRO po wykonaniu pierwszej transakcji.

– bonus jest przyznawany natychmiastowo – osoby polecone przez Ciebie mogą skorzystać z bonusu już po sfinalizowaniu pierwszej transakcji za pomocą aplikacji.

– program jest dostępny dla każdej osoby,  która jest aktywna w aplikacji crypto.com

Instrukcja uzyskania bonusu w wysokości 50$

Aby skorzystać z 50$ bonusu należy skorzystać z linku referencyjnego (tutaj – kliknij aby skorzystać z linku), z którego zostaniemy przeniesieni na oficjalną stronę crypto.com, a następnie przekiblowani do podania adresu email oraz kodu polecającego. Brak kodu polecającego pozbawia nas możliwości uzyskania bonusu w kwocie 50 $.

Kolejnym krokiem jest pobranie aplikacji crypto.com na swojego smartfona – działa zarówno na Androidzie, jak i iOS. Następną rzeczą, jaką powinniśmy zrobić jest zalogowanie się na aplikację za pomocą tego samego adresu, który podaliśmy w formularzu.

Po wpisaniu wszystkich danych powinniśmy zauważyć pole „Invited? Add to Referral Code”, gdzie powinniśmy podać kod polecający.

W dalszej części, na nasz adres email powinno przyjść potwierdzenie dokonanej operacji. Następnie klikamy „log in” w otrzymanej wiadomości. Wykonując powyższe na smartfonie zostaniemy  automatyczne przekierowani do aplikacji.

Pierwszy etap weryfikacji kończymy podając numeru telefonu i wpisując otrzymany poprzez SMS – kod.

Gdy już dokonamy weryfikacji za pomocą telefonu, powinniśmy potwierdzić nasze konto wykonując zdjęcie dokumentu tożsamości, czyli np. mowa tutaj o dokumentach jak: prawo jazdy, paszport czy dowód osobisty. Po wysłaniu niezbędnych dokumentów, musimy również zrobić zdjęcie naszej twarzy, także dla potwierdzenia tożsamości. Aplikacja powinna nas poinformować, że weryfikacja może potrwać nawet kilka dni roboczych, jednakże najczęściej cały proces trwa o wiele krócej.

Oprócz rejestracji opisanej w powyższy sposób, musimy dokonać jednej z poniższych operacji tj.:

 • nabyć dowolną kryptowalutę za pomocą karty kredytowej lub debetowej,
 • nabyć dowolną kryptowalutę przez tradycyjny przelew bankowy, z którego zasilamy nasze konto fiat,

Powyższe operacje mają o tyle znaczenie, że tylko kupno kryptowaluty w ten sposób, gwarantuje nam bonus w wysokości 50 dolarów. 


Opinie o Crypto.com

Opinie na temat Crypto.com są w zadecydowanej większości pozytywne. Na Appstore i na Google Play oceny aplikacji wynoszą odpowiednio 4,3 i 4,6

Opinie o Crypto com

Liczba ocen na google play wynosi ponad 30 000, więc całkiem sporo. Na App store gdzie średnia ocen wynosi 4.3, liczba opinii to w tej chwili 70. Jak widać aplikacja jest znacznie bardziej popularna na urządzeniach z systemem operacyjnym androida.

Opinie o crypto com na App Store

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *