Recenzja Crypto.com (2024): Test giełdy i opinie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 października 2023
ikona autora biały
grafika karty crypto

Crypto.com to giełda kryptowalut i aplikacja mobilna łącząca kryptowaluty i waluty FIAT, która szybko zdobyła popularność w Polsce. Wszystko za sprawą prostego interfejsu, obsługi polskiej złotówki oraz karty VISA, którą możemy płacić za codzienne zakupy. Dzisiejsza recenzja to przegląd platformy crypto.com. Przeanalizujemy w niej kwestie takie jak prowizje, opłaty, opinie crypto.com itd.

Tutaj sprawdzisz jak odebrać bonus od Crypto.com przy pomocy referral ID

Crypto.com – giełda kryptowalut. Najważniejsze informacje

Crypto.com została założona w 2016 roku. Za crypto.com stoi szwajcarska spółka Monaco Technologies, która powstała w 2016 roku, a następnie w 2018 roku zmieniła nazwę na Crypto.com Chain. Należy zaznaczyć, że historia związana ze stroną crypto.com zaczęła się dużo wcześniej. W przeszłości była ona zastrzeżona dla Matta Blaze’a, czyli znanego i cenionego badacza kryptologii, który jest jednocześnie profesorem na Uniwersytecie Pensylwanii. Koniec końców, domena została sprzedana firmie Monaco Technologies za 12 mln dolarów.

Crypto.com - giełda kryptowalut
Strona główna Crypto.com

Giełda kryptowalut Crypto.com zgromadziła środki na rozwój swojej platformy sprzedając tokeny MCO podczas ICO, które odbywało się od 18 maja 2017 roku do 18 czerwca w 2017 roku. Sprzedaż tokenów okazała się niezwykle trafnym posunięciem. Spółce udało się w ten sposób pozyskać 26,7 mln USD na rozwój. Crypto.com posiada dwa odrębne, ale zintegrowane ze sobą produkty:

 • Giełda kryptowalut (do zakupu i sprzedaży kryptowalut)
 • Aplikacja mobilna (Służy jako portfel kryptowalutowy i konto bankowe połączone z kartą visa crypto.com)

Idea samego projektu bazuje się używaniu karty płatniczej VISA. Karta crypto.com wiąże się z dodatkowymi profitami dla korzystających (więcej o kartach w dalszej części tego poradnika).

Aplikacja mobilna Crypto.com

Crypto.com wykorzystuje swoją aplikację mobilną jako główny punkt kontaktu z klientem. Aplikacja jest jednocześnie portfelem kryptowalut, kontem bankowym (posiadamy własny numer konta IBAN) oraz aplikacją połączoną z kartą VISA. Aplikacja jest prosta w obsłudze i daje możliwość szybkie wymiany kryptowalut na waluty FIAT i odwrotnie. Wszelkie transakcje dokonywane przy pomocy karty możemy podejrzeć w aplikacji.

Dodatkowym profitem korzystania z aplikacji i karty jest cashback, który możemy otrzymać od każdej dokonanej transakcji przy pomocy VISA. Wysokość cashbacku zależy od karty którą zamówimy, Więcej o kartach w kolejnym akapicie.

Karta Crypto.com

Crypto.com oferuje także kartę VISA, za korzystanie z której możemy otrzymać cashback. Narzędzie to daje nam możliwość korzystania z kryptowalut wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty VISA, czyli u milionów sprzedawców na całym świecie.

Fizyczna karta crypto com (metalowa, kolor Royal Indigo)

Jak zamówić kartę crypto.com?

Do zamówienia karty niezbędny jest smartfon, na którym zainstalujemy aplikację umożliwiającą dostęp do platformy crypto.com.

Proces rejestracyjny nie jest skomplikowany i trwa zaledwie parę chwil. Wymaga natomiast przejścia procedury KYC. Wspomnieć należy, że korzystanie z karty crypto.com, gwarantuje nam różne bonusy m.in. zwrot wydatków pieniężnych w kryptowalutach (cashback). Ponadto dzięki płatności za pomocą kart powiązanych z aplikacja, możemy uzyskiwać również zniżki na popularne i używane przez wiele osób usługi streamingowe, jak Netflix czy Spotify.

Główne kryterium które musimy spełnić aby otrzymać konkretna kartę są stakowane CRO. Im więcej CRO będziemy stakować, tym lepszą kartę otrzymamy. Lepszą w tym sensie że otrzymamy wyższy cashback za korzystanie z karty, oraz wyższe limity na wypłaty z bankomatu.

Karty dostępne w Crypto.com - rodzaje

W zależności od tego jaki posiadamy kapitał i jakie mamy wymogi finansowe co do kart płatniczych, crypto.com oferuje różnego rodzaju karty. Oprócz nagród uzależnionych od wydatków opłacanych za pomocą kart – klienci otrzymują również promocje w zakresie korzystania z najpopularniejszych serwisów (Netflix, Spotify itd). Przyjrzyjmy się bliżej kartom, które oferuje platforma.

karty crypto com

Karty które możemy zamówić poprzez aplikacje to:

 • Midnight Blue
 • Ruby Steel
 • Jade Green
 • Royal Indigo
 • Icy White
 • Frosted Rose Gold
 • Obsidian
zestawienie kart crypto.com
Karty Crypto com

Korzystanie z każdej z nich daje inne korzyści, ale również wymagania aby otrzymać lepsze karty są wyższe. Poniżej szczegóły dotyczące każdej z kart:

 • Karta Visa CRO Midnight Blue (bezpłatna) - Karta Visa Midnight Blue Visa jest dostępna od razu bez spełnienie wymagań dotyczących stakingu CRO. Dzięki niej możesz odbierać bonusy w wysokości 1% CRO za wszystkie wydatki, które powstały przy użyciu karty. Limit wypłat z bankomatu wynosi 200 USD. Oprócz tego właściciel Karty Visa CRO Midnight Blue posiada limit transakcji międzybankowych w kwocie 2000 USD.
 • Karta Visa Ruby Steel (1000 CRO) - Karta ma wyrafinowany czerwonawy odcień. Aby się o nią ubiegać, będziesz potrzebować 1000 CRO. Korzyści, które zapewnia ta karta, to nagrody CRO w wysokości 2% w ramach dokonywania wszystkich transakcji płatniczych za pomocą karty. Miesięczny limit wypłat wynosi 400 USD. Miesięczne limity transakcji międzybankowych wynoszą 4000 USD. Karta jest wykonana z metalu kompozytowego.
 • Jade Green lub Royal Indigo (stakuj 10 000 CRO) - Te karty zapewniają 3% nagrody CRO na wszystkie wydatki opłacone za ich pomocą. Cena wynosi 10 000 CRO. Karty są oferowane w różnych odcieniach, aby zadowolić tych, którzy szukają wyjątkowej estetyki. Bezpłatny limit miesięczny wypłaty środków z bankomatów wynosi 800 USD. Miesięczna kwota transakcji międzybankowych wynosi 10 000 USD. Karty są wykonane z metalu kompozytowego
 • Karta Icy White lub Rose-Gold karta VISA (stakuj 100 000 CRO) - W przypadku tej karty wymagany staking CRO wynosi 100 000 CRO. Korzyści obejmują 4% nagród CRO za dokonywanie opłat przy pomocy powyższej karty. Bezpłatny limit miesięczny wypłaty środków z bankomatów wynosi 1000 USD. Miesięczna kwota transakcji międzybankowych wynosi 20 000 USD. Karty są wykonane z metalu kompozytowego
 • Obsidian Black CRO Visa (stake 1 000 000 CRO) - Wymagania dotyczące stakingu w przypadku tej karty wynoszą 1000000 CRO. Korzyści obejmują  5% nagród CRO za dokonywanie opłat przy pomocy powyższej karty.  Bezpłatny miesięczny limit wypłat z bankomatu w wysokości 1000 USD. Miesięczna kwota transakcji międzybankowych – bez limitu.  Karta jest wykonana z metalu kompozytowego. Jest to w chwili obecnej najbardziej elitarna wersja karty płatniczej na stronie crypto.com.

Jak założyć konto w Crypto.com - rejestracja i weryfikacja

Crypto.com oferuje 2 konta które są ze sobą zintegrowane (ten sam login i hasło), ale działają niezależnie. Konta te to:

Konto na giełdzie jest przeznaczone do handlu kryptowalutami w przeglądarce. Z kolei z poziomu aplikacji zamówimy kartę którą będziemy mogli płacić za zakupy lub wypłacać waluty fiducjarne z bankomatu (wiecej o kartach).

giełda crypto.com
Interfejs giełdy crypto.com

Uwaga: środki w portfelach zgromadzone na giełdzie i w aplikacji nie sumują się. To znaczy ze środki dostępne z poziomu aplikacji nie są dostępne na giełdzie. Należy je najpierw przesłać z aplikacji na giełdę aby na niej handlować tymi środkami. To samo w drugą stronę: środkami dostępnymi na giełdzie nie można zarządzać z aplikacji. Na szczęście przesyłanie środków między giełdą a aplikacja jest banalnie proste. Wystarczy kliknąć przycisk Transfer, a następnie wybrać “Crypto.com Exchange”.

przesyłanie środków z aplikacji na giełdę

Narzędzia dostępne na Crypto.com

Giełda oferuje cały zestaw narzędzi powiązanych z kryptowalutami. Można powiedzieć że ma wszystkie dostępne usługi pośród wszystkich większych zcentralizowanych giełd kryptowalut na świecie.  

Prowizje na Crypto.com

Crypto.com cieszy się uznaniem wśród użytkowników przede wszystkim dzięki atrakcyjnym opłatom i prowizjom. Wyróżnia się na tle konkurencji korzystnym systemem opłat. Wielu uważa tę platformę za jedną z najbardziej opłacalnych opcji na rynku. Crypto.com nie pobiera żadnych opłat za rejestrację.

Standardowe koszty transakcji na tej giełdzie to 0.10% dla twórcy oferty i 0.16% dla jej nabywcy. Ciekawostką jest, że osoby, które w ciągu miesiąca przeprowadziły transakcje na sumę mniejszą niż 250 tys. USD, mogą liczyć na te podstawowe stawki. Natomiast inwestorzy posiadający przynajmniej 5000 tokenów CRO mogą cieszyć się jeszcze lepszymi warunkami.

W kwestii wypłat, koszt transferu bitcoina to 0.0004 BTC, a minimalna kwota do wypłaty to 0.0005 BTC. Dla zwolenników stablecoinów, opłata za wypłatę USDT czy USDC to 20 jednostek. Należy jednak zwrócić uwagę, że obie te waluty cyfrowe dostępne są jedynie w wersji ERC-20, co może skutkować wyższymi kosztami transferu.

Szczegółowy cennik opłat i prowizji Crypto.com dostępny jest na ich oficjalnej witrynie.

prowizje crypto com
Prowizje na crypto com

Opinie o Crypto.com

Opinie o crypto.com wśród użytkowników, zwłaszcza w Polsce, są zdecydowanie korzystne. Istnieje kilka czynników wpływających na takie postrzeganie platformy. Przede wszystkim polscy inwestorzy doceniają dostępność interfejsu w języku polskim oraz opcję wpłat w polskiej złotówce (PLN). Dodatkowo, atrakcyjne opłaty i prowizje sprawiają, że crypto.com wyróżnia się na tle konkurencji.

Mimo że opinie na temat crypto.com są w większości pochlebne, platforma ta miała pewne trudne chwile w przeszłości. W styczniu 2022 roku doszło do ataku hakerskiego, w wyniku którego z platformy zniknęło Ethereum o wartości 34 milionów dolarów (4836.26 ETH). Mimo to, firma pokryła straty ze swoich środków i kontynuowała działalność. Świadczy to o solidności i wiarygodności platformy, która przetrwała już różne rynkowe turbulencje.

Na Appstore i na Google Play oceny aplikacji wynoszą odpowiednio 4,5 i 4,6. Opinie crypto.com są też pozytywne na forum internetowych. Użytkownicy cenią sobie prosty i intuicyjny interfejs, wiele opcji zarobkowych

Crypto.com opinie

Jako aktywny użytkownik aplikacji i karty crypto.com oceniam ją bardzo dobrze, mogę powiedzieć że spełnia moje wszystkie wymagania i spokojnie mógłbym korzystać tylko z usług tej firmy z ryku kryptowalut. Jeżeli chodzi o naszą opinie na temat Crypto.com to są jak najbardziej pozytywne. Aplikacja działa bez zarzutu, giełda jest w pełni funkcjonalna. Nie spotkaliśmy się z problemami przy weryfikacji konta.

Jednym słowem Crypto.com to pełna kryptousługa którą można polecić. Sprawdźmy jednak jak ocenią ją inni użytkownicy i jakie są opinie o Crypto.com:

Zestawienie opinii o Crypto.com użytkowników Apple

Opinie na App Store są w zadecydowanej większości pozytywne. Średnia ocen to 4,5/5 przy dosyć dużej ilości ocen:

opinie o crypto.com na app store

Opinie o crypto.com na google play

Bardzo podobnie wyglądają opinie na google play. Średnia ocen 4,5 na 5 (max). Ilość oddanych głosów to prawie ponad 490 tys., a więc bardzo dużo - widać że sporo użytkowników Androida korzysta z aplikacji.

crypto com opinie na google play

Oczywiście zdążają się negatywne opinie, natomiast przy tak dużej skali działania trudno o wykluczenie wszelkim błędów. Ogólnie można podsumować ze opinie o crypto.com są bardzo pozytywne.

Podsumowanie

Crypto.com to popularna w Polsce giełda kryptowalut i aplikacja mobilna, stworzona przez szwajcarską spółkę Monaco Technologies. Platforma zdobyła uznanie dzięki prostemu interfejsowi, obsłudze złotówki i oferowanej karcie VISA. Firma pozyskała fundusze na rozwój poprzez sprzedaż tokenów MCO, gromadząc 26,7 mln USD. Użytkownicy mogą korzystać z różnych rodzajów kart VISA, które oferują różne korzyści. Opłaty i prowizje na platformie są konkurencyjne. Mimo pozytywnych opinii crypto.com, w styczniu 2022 roku platforma padła ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego zaginęło Ethereum o wartości 34 mln USD.

Czym jest Crypto.com?

Crypto.com to giełda kryptowalut i aplikacja mobilna stworzona przez szwajcarską spółkę Monaco Technologies, popularna w Polsce.

Jakie karty oferuje Crypto.com?

Użytkownicy mogą korzystać z różnych rodzajów kart VISA, które oferują różne korzyści.

Czy Crypto.com zostało zhackowane?

Tak, w styczniu 2022 roku platforma padła ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego zaginęło Ethereum o wartości 34 mln USD.

Jakie opinie o Crypto.com można znaleźć w internecie?

Opinie Crypto.com są w zdecydowanej większości pozytywne. Świadczy o tym chociażby pokaźna baza użytkowników crypto.com

Czy crypto.com oferuje bonus za rejestrację?

Tak, Crypto.com oferuje bonus za rejestrację 25$ jeśli polecisz aplikację innemu użytkownikowi. Po spełnieniu warunków obie osoby otrzymują po 25$

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

4.7 3 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Samson
Samson
4 miesięcy temu

Osobiście korzystam z karty crypto.com od 3 lat i nie mogę o niej powiedzieć złego słowa. Bezapelacyjnie jest to najwygodniejszy sposób na wydawanie kryptowalut.

Karol B.
Karol B.
4 miesięcy temu

A czy kartę crypto.com wirtualną można podpiąć pod Apple Pay lub Google Pay? Jeśli tak to czy moglibyście na ten temat napisać jakiś poradnik? Z góry dzięki

Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram