Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 lipca 2023
ikona autora biały
revolut kryptowaluty opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Pozwala ona także inwestować w kryptowaluty. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Dużo taniej jest kupić cyfrowe aktywa na giełdzie, która pozwala w łatwy sposób wpłacić środki przez Revolut. Przykładem takiej platformy jest www.bybit.com lub www.binance.com. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy dlaczego lepiej jest kupić krypto na giełdzie niż bezpośrednio w Revolut. Sprawdzimy też jakie są opinie o kryptowalutach na Revolut w internecie. Tak więc, zaczynajmy!

Krypto na Revolucie - jakie są opinie?

Opinie o kryptowalutach na Revolut są mocno podzielone. Wiele osób uważa, że jest to świetny sposób na wejście do tego świata dla początkujących i nie można się z tym nie zgodzić. Niemniej jednak interfejsy prawdziwych giełd kryptowalut są na tyle proste, że korzystanie z nich nie powinno sprawić trudności nawet kompletnemu laikowi. W dalszej części tego artykułu przeprowadzimy Cię przez cały proces krok po kroku. Najpierw jednak wyjaśnijmy dlaczego NIE warto kupować krypto bezpośrednio na Revolut. Powodów jest kilka:

  • Revolut nie pozwala na wypłatę kryptowalut do zewnętrznego portfela.
  • Aplikacja nakłada na transakcje ogromne prowizje i spread. Za każdy zakup/sprzedaż kryptowaluty na Revolut zapłacisz nawet 2% prowizji.
  • Revolut nie udostępnia zbyt wielu produktów kryptowalutowych. Właściwie można tam tylko kupić i sprzedać. Nie ma jednak np. opcji stakingu, pożyczek czy handlu z dźwignią.
  • Warunki w przypadku darmowego konta są bardzo niekorzystne.
  • Słaba obsługa klienta w razie jakichkolwiek problemów - zwłaszcza w przypadku darmowego konta.

Jeżeli powyższe powody przekonały Cię, aby skorzystać z giełdy kryptowalut do zakupu krypto przez Revolut, w kolejnej sekcji przeprowadzimy Cię przez cały proces za rękę.

Kryptowaluty Revolut - jak kupić przez giełdę?

Tą sekcję podzielimy na dwie części. Najpierw wyjaśnimy jak kupić krypto przez Revolut za pomocą giełdy Bybit. Następnie przeprowadzimy Cię przez proces zakupu na platformie Binance P2P.

Zakup kryptowalut przez Revolut na Bybit

Aby kupić krypto na Bybit płacąc Revolutem, najpierw musimy założyć konto na platformie. W tym celu przechodzimy na stronę www.bybit.com i w prawym górnym rogu klikamy "Sign Up". Wypełniamy wszystkie niezbędne detale oraz potwierdzamy nasz email lub nr. telefonu. Zakładanie konta na Bybit wygląda podobnie jak rejestracja na każdym innym internetowym portalu.

revolut kryptowaluty opinie

Gdy już założymy konto, musimy jeszcze przejść weryfikację tożsamości. Jest ona niezbędna ze względu na regulacje oraz dla naszego bezpieczeństwa. W tym celu wysyłamy do Bybit zdjęcie naszego dokumentu tożsamości oraz selfie naszej twarzy.

Kiedy posiadamy już zweryfikowane konto, musimy dokonać wpłaty. Klikamy więc przycisk Assets w prawym górnym rogu, a następnie opcję Deposit. Wybieramy One-By-Click --> Fiat Deposit i wpisujemy kwotę, którą chcemy zdeponować. Aby wpłacić środki przez Revolut musimy wybrać opcję Easy Bank Payment. Na koniec akceptujemy regulamin i zasady oraz klikamy Continue.

krypto na revolut czy warto

Jako nasz bank wybieramy Revolut. Wpisujemy detale naszego konta (pamiętaj, że muszą być one takie same jak podczas zakładania konta na Bybit). Klikamy Next.

revolut kryptowaluty

W tym momencie pojawią nam się dane, na które musimy przelać środki z Revoluta za pomocą SEPA. Taki przelew może iść nawet kilka dni, jednak kiedy dojdzie będziemy gotowi do zakupu kryptowalut za pomocą Revolut.

Przechodzimy do zakładki Buy Crypto – One Clik Buy. Wybieramy krypto, w które chcemy zainwestować oraz metodę płatności PLN Balance. Potwierdzamy transakcje i to właściwie tyle. Właśnie kupiłeś swoje kryptowaluty za Revolut tanim kosztem. Co więcej, z Bybit możesz je wypłacić do prywatnego portfela.

Kryptowaluty przez Revolut na Binance

W przypadku Binance, aby kupić krypto przez Revolut będziemy korzystać z platformy Binance P2P. Najpierw musimy jednak posiadać konto i przejść weryfikację. Dlatego też wchodzimy na www.binance.com, klikamy Zarejestruj się i postępujemy według wyświetlanych instrukcji. Na koniec wysyłamy giełdzie zdjęcie naszego dokumentu oraz robimy sobie selfie.

Gdy mamy już konto, przechodzimy na platformę Binance P2P najeżdżając na "Handluj", a następnie klikając "P2P".

revolut na binance

Dodajemy metodę płatności Revolut, klikając "Więcej", a następnie "Metody Płatności".

revolut na binance

Dodajemy nową metodę i wpisujemy dane naszego konta Revolut.

Gdy już dodaliśmy metodę płatności przechodzimy do Binance P2P, wybieramy opcję KUP i sortujemy wyniki według naszych preferencji.

revolut na binance kryptowaluty

Wybieramy interesującą nas ofertę i klikamy "Kup BTC". Wpisujemy kwotę w PLN lub BTC i jeszcze raz klikamy "Kup BTC".

revolut na binance kryptowaluty

Teraz wyświetlą nam się dane do przelewu. Musimy przesłać na nie odpowiednią kwotę. Gdy zrealizujemy przelew klikamy "Przelano, powiadom sprzedawcę". Gdy tylko otrzyma on środki, uwolni zakupioną przez nas kryptowalutę, a ta trafi do naszego portfela spot. I to tyle. Własnie kupiliśmy kryptowaluty przez Revolut przy pomocy Binance.

revolut na binance kryptowaluty

Podsumowanie

Opinie o kryptowalutach na Revolut są podzielone. Jedni uważają, że jest to dobre rozwiązanie dla początkujących. Inni z kolei twierdzą, że Revolut pobiera za duże opłaty, daje zbyt mało możliwości, a co więcej nie pozwala wypłacić krypto na własny portfel. My należymy do tej drugiej grupy. Zwłaszcza, że zakup kryptowalut na giełdzie przez Revolut nie jest wcale taki trudny i sprowadza się do kilku kliknięć myszką. A ty jak uważasz? Jaka jest Twoja opinia o kryptowalutach na Revolut?

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

Binance czy Zonda - Porównanie giełd kryptowalut

Na Polskim rynku królują dwie giełdy kryptowalut - Binance i Zonda. Pierwsza z nich jest największą giełdą kryptowalut na świecie i oferuje ogromny ekosystem produktów. Zonda to mniej skomplikowana platforma, która jest najlepszą bramką wejścia i wyjścia z rynku do polskich złotówek. Ale która jest lepsza? Binance czy Zonda? Nasze porównanie giełd kryptowalut postara się […]

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty. Czy się oplaca?

Inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo konkretną zaletę: można w nie inwestować nawet małe kwoty. Oznacza to, że z rynkiem tym może zapoznać się niemal każdy - nie ma przy tym znaczenia zasobność portfela. Ale czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty ma sens? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Inwestowanie niewielkich kwot w Bitcoin […]
1 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hioll
Hioll
2 miesięcy temu

Jak dla mnie na początek przygody z krypto Revolut jest ok, zwłaszcza jak masz tam konto - klikasz i kupujesz czy to krypto, akcje czy kruszce wszystko w jednym bez zakladania dodatkowych kont etc

Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram