Nexo - Recenzja i opinie (2023)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 listopada 2023
ikona autora biały
nexo opinie i recenzja

Szwajcarska giełda kryptowalut Nexo oferuje unikalną mieszankę funkcji. Od pożyczek, przez dźwignię, po liquid staking Ethereum, a nawet kartę. Platforma ta pod wieloma względami przypomina bank internetowy - ale dla osób zajmujących się krypto. W dzisiejszym artykule sprawdzamy co to jest Nexo, jaką ma ofertę, opinie i wiele więcej. Tak więc, zaczynajmy!

Co to jest Nexo?

Nexo to giełda kryptowalut, która jest czymś więcej niż tylko giełdą. Oferuje ona pożyczki, kartę z nagrodami krypto i inne niszowe funkcje, które wyróżniają się na tle konkurencji. Nexo od lat wprowadza innowacje, dzięki czemu udało mu się pozyskać 5 milionów użytkowników w ponad 200 krajach.

Funkcje Nexo

Nexo to niewielka giełda w porównaniu do gigantów branżowych, takich jak Binance. Wciąż jednak oferuje wiele unikalnych funkcji i sprytnych implementacji, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

 • Nexo Earn - Zarabiaj na swoich kryptowalutach (do 16%).
 • Pożyczki krypto - Pożyczaj pod zastaw kryptowalut. Oprocentowanie Nexo wynosi od 0% do 13,9%.
 • Karta Nexo - Zyskaj do 2% cashbacku i uzyskaj dostęp do krypto bez konieczności sprzedaży dzięki karcie Mastercard Nexo.
 • Staking Nexo - Zarabiaj na stakingu ETH, korzystając z nETH Nexo, tokena liquid stakingu, który pozwala handlować stakowanym ETH lub używać go jako zabezpieczenia.
 • Giełda Nexo - Handluj szeroką gamą kryptowalut w ponad 500 parach handlowych,
 • Nexo Booster - Handel z dźwignią do 3x.
 • Nexo Pro - Dostęp do zaawansowanego interfejsu i wysokiej płynności.
 • Nexo Wallet - Dostęp do DeFi i dAppów w 5 sieciach.
 • Poziomy lojalnościowe - posiadaj NEXO i zdobywaj dodatkowe benefity.

Przyjrzyjmy się każdej z tych funkcji nieco bliżej.

Nexo Earn

Produkt zarobkowy Nexo jest jedną z najbardziej atrakcyjnych części oferty. Pozwala bowiem w łatwy sposób zarabiać pasywny dochód z posiadanych kryptowalut.

Po dokonaniu wpłaty zaczniesz zarabiać stawkę podstawową. Jeśli jednak zdecydujesz się na dłuższą blokadę, stawki Nexo będą wyższe w zależności od wybranego czasu trwania blokady. Możesz również zarobić do 2% więcej, pobierając odsetki w tokenach NEXO, a nie w kryptowalutach, które pożyczasz.

Aby uzyskać zysk w tej samej monecie, którą pożyczasz, wystarczy kliknąć odpowiedni przełącznik. Pozwala to zarabiać BTC za pożyczanie BTC lub ETH za pożyczanie ETH. Do wyboru do koloru.

nexo earn
Przykładowe oprocentowanie Nexo Earn

Pożyczki Nexo

Kolejną dużą zaletą Nexo jest możliwość zaciągania pożyczek pod zastaw kryptowalut - i jest to bardzo proste.

Bez wniosków, bez sprawdzania zdolności kredytowej. Kwalifikujesz się automatycznie na podstawie zdeponowanych aktywów. Pożyczanie wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Na początek, musisz zaciągnąć pożyczkę w wysokości minimum 50 USD w przypadku pożyczek stablecoinów lub 500 USD, jeśli chcesz zaciągnąć pożyczkę w fiat (np. USD).

Z drugiej strony, limity pożyczek są ograniczone do 2 milionów dolarów dziennie.

Oprocentowanie pożyczek Nexo może wynosić nawet 0% dla użytkowników Platinum z LTV poniżej 20% lub nawet 13,9% dla użytkowników podstawowych z wyższym LTV.

pożyczki Nexo
Zalety pożyczek Nexo

Karta Nexo

Karta Nexo pod wieloma względami wydaje się być lepsza niż standardowa kryptowalutowa karta kredytowa. To dlatego, że karta Mastercard Nexo to po prostu sposób na zaciągnięcie pożyczki pod zastaw własnych kryptowalut przechowywanych na giełdzie Nexo.

Oznacza to, że nie ma weryfikacji zdolności kredytowej ani ustalonego harmonogramu płatności. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że pożyczone środki są zabezpieczone kryptowalutą. Jeśli wartość kryptowalut spadnie, saldo może przekroczyć maksymalne LTV, a Nexo może zacząć sprzedawać kryptowaluty, aby spłacić saldo.

Karta Nexo oferuje 2% cashbacku wypłacanego w tokenach NEXO.

nexo karta kredytowa krypto

Nexo Staking

Nexo pozwala także na liquid staking Ethereum. Staking to świetny sposób na zarabianie na kryptowalutach typu proof-of-stake poprzez zastawianie kryptowalut w celu zabezpieczenia sieci. Problem z ETH polega w szczególności na tym, że staking wymaga minimum 32 ETH. To dużo i w niektórych przypadkach utrudnia unstaking, ponieważ walidatorzy muszą utrzymywać te 32 ETH, aby kwalifikować się do nagród.

Na rynku pojawił się tzw. liquid staking. W tym wypadku jest równoważny token, który reprezentuje stakowane ETH i zapewnia nagrody za stakowanie. P

Staking ETH w Nexo wykorzystuje token nETH i pozwala zarobić szacunkowo od 4% do 12% rocznie - wypłacane w nETH.

Nexo Booster

Dźwignia finansowa pozwala przenosić większe obiekty przy mniejszym wysiłku i to właśnie robi Nexo Booster, ale z kryptowalutami. Aby było jasne, pożyczasz, aby handlować większymi kwotami. Booster Nexo działa w porozumieniu z innymi produktami pożyczkowymi "Instant Crypto Credit Lines", dzieląc tę samą mechanikę kredytową.

Na przykład, inwestując 1000 USD w USDT, mogę kontrolować ETH lub inną kryptowalutę o wartości do 3000 USD. Ale… jeśli cena ETH spadnie, Nexo może sprzedać moje zabezpieczenie, aby utrzymać moje LTV w ryzach. Generalnie Nexo pozwala na handel z dźwignią do 3x.

Nexo booster

Poziomy lojalnościowe Nexo

Nexo korzysta z tak zwanych poziomów lojalnościowych, aby zapewnić lojalnym użytkownikom dodatkowe korzyści. Są to chociażby niższe opłaty lub wyższe oprocentowanie.

Wszyscy użytkownicy zaczynają na podstawowym poziomie lojalnościowym. Aby zakwalifikować się do wyższego poziomu, musisz posiadać określoną ilość tokenów NEXO w stosunku do całkowitego portfela na Nexo. Poziomy działają w następujący sposób:

poziomy lojalnościowe nexo
Poziomy lojalnościowe na Nexo

Opłaty i prowizje

Nexo ma całkiem konkurencyjne opłaty transakcyjne, które prezentują się następująco:

 • Opłaty Transakcyjne (swapy): W Nexo, swapy opierają się na spreadzie. Nie ma tu dodatkowych opłat transakcyjnych.
 • Opłaty Transakcyjne Nexo Pro: Dla wolumenu do 10 000 USD w ciągu 30 dni, opłaty wynoszą 0,40% dla strony kupującej (taker) i 0,30% dla strony sprzedającej (maker). Dla wyższych wolumenów opłaty mogą spaść nawet do 0%.
 • Opłaty Sieciowe (wypłaty): Nexo oferuje kilka darmowych transakcji (do 5 miesięcznie, w zależności od poziomu lojalnościowego), darmowe wypłaty na Polygon, Binance Smart Chain (BEP-20), Arbitrum i EOS. Przekroczenie limitu darmowych wypłat może wiązać się z dodatkowymi prowizjami.

Nexo opinie

Jeśli chodzi o opinie Nexo te są bardzo pozytywne. Firma ta istnieje od długiego czasu i zdążyła już ugruntować swoją pozycję. Trust Pilot wskazuje opinie 4,7/5 przy uwaga... 12 374 ocenach. To naprawdę solidny wynik, który wskazuje, że Nexo to platforma, z której naprawdę warto skorzystać.

nexo opinie
Nexo opinie na Trust Pilot

Podsumowanie

Nexo to naprawdę solidna aplikacja, która w swojej ofercie posiada sporo unikalnych funkcji, wyróżniających się na tle konkurencji. Co więcej, posiada ona bardzo dobre opinie użytkowników. Zdecydowanie warto więc ją sprawdzić! Więcej szczegółów znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Nexo.

FAQ

Co to jest Nexo?

Nexo to szwajcarska platforma kryptowalut, oferująca usługi podobne do banku internetowego, w tym pożyczki, kartę z nagrodami krypto, i inne niszowe funkcje.

Jakie funkcje oferuje Nexo?

Nexo oferuje zarabianie na kryptowalutach, pożyczki krypto, kartę Nexo z cashbackiem, staking Ethereum, handel kryptowalutami, dźwignię finansową, zaawansowany interfejs handlowy, dostęp do DeFi, i poziomy lojalnościowe.

Czy Nexo ma własny token?

Tak, Nexo posiada własny token, NEXO, który umożliwia użytkownikom uzyskiwanie dodatkowych korzyści, takich jak wyższe oprocentowanie czy niższe opłaty.

Jakie opinie ma Nexo?

Nexo cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami, z oceną 4,7/5 na Trust Pilot, opartą na ponad 12 000 recenzjach, co wskazuje na solidną i zaufaną platformę.

Prowizje i opłaty na Nexo - jakie są?

Nexo oferuje konkurencyjne opłaty transakcyjne, w tym niskie opłaty za swapy (oparte na spreadzie).

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram