Zespół Ethereum (ETH) uruchomił testnet Kintsugi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 grudnia 2021
ikona autora biały
ethereum

Zespoły deweloperów Ethereum ciężko pracują nad przygotowaniem Ethereum 2.0, platformy proof-of-stake, która ma sprawić, że transakcje w blockchainie będą szybsze, tańsze i mniej energochłonne.

Mimo iż ETH2 nie jest jeszcze gotowy, programistom udało się uruchomić pierwszą dużą sieć testową. Dzięki temu można sprawdzić, jak sieć będzie funkcjonować w niedalekiej przyszłości.

Tim Beiko, który koordynuje pracę deweloperów Ethereum, ogłosił dziś na blogu Fundacji Ethereum sieć testową Kintsugi. Kintsugi to japońskie słowo oznaczające użycie złota do naprawy zepsutych przedmiotów bez próby ukrywania uszkodzeń. To określenie wywołuje poczucie przejrzystości historii jakiegoś przedmiotu.

Podczas gdy sieć Ethereum w swoim obecnym stanie nie jest uszkodzona, jest ona ofiarą swojego sukcesu. Po tym, jak stała się pionierem zdecentralizowanych finansów, NFT, a nawet gier opartych na blockchainie, koszty transakcji wzrosły do niebotycznych poziomów. To spowodowało, że blockchain stał się zbyt drogi dla mniejszych inwestorów. Transakcja na sieci może kosztować nawet kilkaset dolarów, w zależności od jej złożoności.

Ethereum vs Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 rozwiązuje ten problem. Przenosi bowiem sieć z systemu proof-of-work, takiego jak w Bitcoinie, w którym "górnicy" zatwierdzają transakcje, do systemu proof-of-stake, który pozwala ludziom zabezpieczyć sieć poprzez zablokowanie części swoich ETH w protokole. Podczas gdy zarówno górnicy, jak i stakerzy otrzymują nagrody, system proof-of-stake w Ethereum również skaluje przestrzeń dostępną w sieci.

Deweloperzy poczynili już postępy w kierunku Ethereum 2.0. Faza 0 aktualizacji rozpoczęła się w grudniu zeszłego roku wraz z uruchomieniem Beacon Chain. Ostatecznie zespół wykorzysta go do połączenia obecnej sieci z nową. W łańcuchy tym stakowane jest już miliardy dolarów w ETH.

Aby przygotować się do fuzji, deweloperzy wprowadzili cztery krótkotrwałe sieci testowe. Mają one symulować, jak sieć będzie działać, gdy przejdzie do proof of stake. Kintsugi ma jednak zostać na stałe i jest przeznaczona nie tylko dla wtajemniczonych programistów, ale dla wszystkich użytkowników. Beiko napisał:

Chociaż rozwój klienta i UX nadal są dopracowywane, zachęcamy społeczność do rozpoczęcia korzystania z Kintsugi. W ten sposób może zapoznać się z Ethereum w kontekście post-merge.

Większość ma nadzieję, że wszystko jest w wystarczająco dobrym stanie, aby '#testingthemerge' był szybkim procesem. Tak aby inne sieci testowe - takie jak Görli i Rinkeby - mogły być używane do symulacji przejścia. Gdy te zostaną zaktualizowane i będą stabilne, następnym krokiem będzie przejście Ethereum mainnet na proof of stake.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum. Bitcoin odzyskuje 30 000 USD Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w […]

Portfel Coinbase Wallet - Wszystko co musisz wiedziec

Stworzony przez wiodącą amerykańską giełdę kryptowalut, Coinbase Wallet szybko staje się ulubionym portfelem self-custody wśród użytkowników. Oferuje on bardzo podobne doświadczenie użytkownika do istniejących rozwiązań, co sprawia, że ogólne przejście jest bezproblemowe dla tych, którzy już pracowali z innymi portfelami. Co więcej, niesie on ze sobą reputację i zaufanie zaszczepione przez markę Coinbase. Coinbase Wallet […]

Krach na rynku kryptowalut będzie miał niewielki wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe: Goldman Sachs

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek kryptowalut stracił na wartości biliony dolarów, wywołując obawy, że może to zaszkodzić całej gospodarce. Ekonomiści Goldman Sachs nie obawiają się jednak o ewentualny wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe. Goldman Sachs bierze udział w dyskusji Ekonomiści Goldman Sachs pod kierownictwem Jana Hatziusa oszacowali w nocie, że amerykańskie gospodarstwa domowe posiadają […]

Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD. Stan rezerw Tethera Liczby w raporcie odpowiadają […]

Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain. Meta Pay Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram