Zespół Ethereum (ETH) uruchomił testnet Kintsugi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 grudnia 2021
ikona autora biały
ethereum

Zespoły deweloperów Ethereum ciężko pracują nad przygotowaniem Ethereum 2.0, platformy proof-of-stake, która ma sprawić, że transakcje w blockchainie będą szybsze, tańsze i mniej energochłonne.

Mimo iż ETH2 nie jest jeszcze gotowy, programistom udało się uruchomić pierwszą dużą sieć testową. Dzięki temu można sprawdzić, jak sieć będzie funkcjonować w niedalekiej przyszłości.

Tim Beiko, który koordynuje pracę deweloperów Ethereum, ogłosił dziś na blogu Fundacji Ethereum sieć testową Kintsugi. Kintsugi to japońskie słowo oznaczające użycie złota do naprawy zepsutych przedmiotów bez próby ukrywania uszkodzeń. To określenie wywołuje poczucie przejrzystości historii jakiegoś przedmiotu.

Podczas gdy sieć Ethereum w swoim obecnym stanie nie jest uszkodzona, jest ona ofiarą swojego sukcesu. Po tym, jak stała się pionierem zdecentralizowanych finansów, NFT, a nawet gier opartych na blockchainie, koszty transakcji wzrosły do niebotycznych poziomów. To spowodowało, że blockchain stał się zbyt drogi dla mniejszych inwestorów. Transakcja na sieci może kosztować nawet kilkaset dolarów, w zależności od jej złożoności.

Ethereum vs Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 rozwiązuje ten problem. Przenosi bowiem sieć z systemu proof-of-work, takiego jak w Bitcoinie, w którym "górnicy" zatwierdzają transakcje, do systemu proof-of-stake, który pozwala ludziom zabezpieczyć sieć poprzez zablokowanie części swoich ETH w protokole. Podczas gdy zarówno górnicy, jak i stakerzy otrzymują nagrody, system proof-of-stake w Ethereum również skaluje przestrzeń dostępną w sieci.

Deweloperzy poczynili już postępy w kierunku Ethereum 2.0. Faza 0 aktualizacji rozpoczęła się w grudniu zeszłego roku wraz z uruchomieniem Beacon Chain. Ostatecznie zespół wykorzysta go do połączenia obecnej sieci z nową. W łańcuchy tym stakowane jest już miliardy dolarów w ETH.

Aby przygotować się do fuzji, deweloperzy wprowadzili cztery krótkotrwałe sieci testowe. Mają one symulować, jak sieć będzie działać, gdy przejdzie do proof of stake. Kintsugi ma jednak zostać na stałe i jest przeznaczona nie tylko dla wtajemniczonych programistów, ale dla wszystkich użytkowników. Beiko napisał:

Chociaż rozwój klienta i UX nadal są dopracowywane, zachęcamy społeczność do rozpoczęcia korzystania z Kintsugi. W ten sposób może zapoznać się z Ethereum w kontekście post-merge.

Większość ma nadzieję, że wszystko jest w wystarczająco dobrym stanie, aby '#testingthemerge' był szybkim procesem. Tak aby inne sieci testowe - takie jak Görli i Rinkeby - mogły być używane do symulacji przejścia. Gdy te zostaną zaktualizowane i będą stabilne, następnym krokiem będzie przejście Ethereum mainnet na proof of stake.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram