Zespół Ethereum (ETH) uruchomił testnet Kintsugi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 grudnia 2021
ikona autora biały
ethereum

Zespoły deweloperów Ethereum ciężko pracują nad przygotowaniem Ethereum 2.0, platformy proof-of-stake, która ma sprawić, że transakcje w blockchainie będą szybsze, tańsze i mniej energochłonne.

Mimo iż ETH2 nie jest jeszcze gotowy, programistom udało się uruchomić pierwszą dużą sieć testową. Dzięki temu można sprawdzić, jak sieć będzie funkcjonować w niedalekiej przyszłości.

Tim Beiko, który koordynuje pracę deweloperów Ethereum, ogłosił dziś na blogu Fundacji Ethereum sieć testową Kintsugi. Kintsugi to japońskie słowo oznaczające użycie złota do naprawy zepsutych przedmiotów bez próby ukrywania uszkodzeń. To określenie wywołuje poczucie przejrzystości historii jakiegoś przedmiotu.

Podczas gdy sieć Ethereum w swoim obecnym stanie nie jest uszkodzona, jest ona ofiarą swojego sukcesu. Po tym, jak stała się pionierem zdecentralizowanych finansów, NFT, a nawet gier opartych na blockchainie, koszty transakcji wzrosły do niebotycznych poziomów. To spowodowało, że blockchain stał się zbyt drogi dla mniejszych inwestorów. Transakcja na sieci może kosztować nawet kilkaset dolarów, w zależności od jej złożoności.

Ethereum vs Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 rozwiązuje ten problem. Przenosi bowiem sieć z systemu proof-of-work, takiego jak w Bitcoinie, w którym "górnicy" zatwierdzają transakcje, do systemu proof-of-stake, który pozwala ludziom zabezpieczyć sieć poprzez zablokowanie części swoich ETH w protokole. Podczas gdy zarówno górnicy, jak i stakerzy otrzymują nagrody, system proof-of-stake w Ethereum również skaluje przestrzeń dostępną w sieci.

Deweloperzy poczynili już postępy w kierunku Ethereum 2.0. Faza 0 aktualizacji rozpoczęła się w grudniu zeszłego roku wraz z uruchomieniem Beacon Chain. Ostatecznie zespół wykorzysta go do połączenia obecnej sieci z nową. W łańcuchy tym stakowane jest już miliardy dolarów w ETH.

Aby przygotować się do fuzji, deweloperzy wprowadzili cztery krótkotrwałe sieci testowe. Mają one symulować, jak sieć będzie działać, gdy przejdzie do proof of stake. Kintsugi ma jednak zostać na stałe i jest przeznaczona nie tylko dla wtajemniczonych programistów, ale dla wszystkich użytkowników. Beiko napisał:

Chociaż rozwój klienta i UX nadal są dopracowywane, zachęcamy społeczność do rozpoczęcia korzystania z Kintsugi. W ten sposób może zapoznać się z Ethereum w kontekście post-merge.

Większość ma nadzieję, że wszystko jest w wystarczająco dobrym stanie, aby '#testingthemerge' był szybkim procesem. Tak aby inne sieci testowe - takie jak Görli i Rinkeby - mogły być używane do symulacji przejścia. Gdy te zostaną zaktualizowane i będą stabilne, następnym krokiem będzie przejście Ethereum mainnet na proof of stake.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram