Zapotrzebowanie na dane: Dune Analytics pozyskuje 8 mln USD w ramach finansowania serii A

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 sierpnia 2021
ikona autora biały
dune aaytics

Firma Dune Analytics specjalizująca się w danych kryptowalutowych poinformowała o pomyślnym zakończeniu rundy pozyskiwania funduszy w ramach serii A, dzięki czemu uzyskała 8 milionów dolarów.

Runda Serii A została poprowadzona przez nowojorskiego giganta venture capital Union Square Ventures z dodatkowym udziałem Redpoint Ventures. Firmy VC dołączyły do istniejących inwestorów Dragonfly Capital i Multicoin Capital.

Firma szczegółowo opisała plany wykorzystania 8 milionów dolarów z nowego finansowania. Celem jest zatrudnienie większej liczby pracowników i zwiększenie liczby analizowanych przez nią blockchainów. We wrześniu ubiegłego roku Dune Analytics pozyskało 2 miliony dolarów w ramach finansowania zalążkowego.

Dune Analytics oferuje narzędzia oraz dużą liczbę wykresów i diagramów, ale także pozwala użytkownikom na tworzenie własnych zestawów danych i wykresów.

Zapotrzebowanie na dane

Dune jest najnowszą firmą analityczną blockchain, która zgarnęła duże pieniądze od kryptowalutowych inwestorów venture capital. Na początku tego miesiąca firma Messari zajmująca się analizą kryptowalut i badaniem rynku ogłosiła, że pozyskała 21 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A prowadzonej przez Point72 ventures.

Pod koniec kwietnia Skew analytics został przejęty przez Coinbase, a w następnym tygodniu Coin Metrics ujawnił zebranie 15 milionów dolarów w rundzie finansowania serii B, która była prowadzona przez Goldman Sachs. DappRadar zebrał 5 milionów dolarów w maju ubiegłego roku, a pod koniec czerwca firma Nansen zebrała 10 milionów dolarów od inwestorów.

Dune Analytics przyznał, że udostępnianie danych kryptowalutowych staje się coraz trudniejsze wraz z rozwojem branży.

Każdy nowy produkt, łańcuch i rozwiązanie skalujące zwiększa ilość danych i fragmentację, ponieważ rośnie ich adopcja i przepustowość. Mimo to jesteśmy zdeterminowani, aby zrealizować tę misję, udostępniając społeczności każdą pojedynczą interesującą metrykę w każdym pojedynczym źródle danych kryptowalutowych za darmo.

Rozszerzanie zespołu

Firma dodała, że na platformie znajduje się ponad 40 000 analiz, w tym metryki takie jak wolumen obrotu DEXów, całkowita liczba użytkowników DeFi, transakcje NFT itp. Norweska firma posiada zaledwie 8 pracowników. Teraz jednak może rozszerzyć swoją działalność dzięki napływowi gotówki. Firma aktualnie szuka 7 osób na stanowiska specjalistów ds. danych, inżynierów oprogramowania, marketingu i projektantów produktów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram