Zapotrzebowanie na dane: Dune Analytics pozyskuje 8 mln USD w ramach finansowania serii A

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 sierpnia 2021
ikona autora biały
dune aaytics

Firma Dune Analytics specjalizująca się w danych kryptowalutowych poinformowała o pomyślnym zakończeniu rundy pozyskiwania funduszy w ramach serii A, dzięki czemu uzyskała 8 milionów dolarów.

Runda Serii A została poprowadzona przez nowojorskiego giganta venture capital Union Square Ventures z dodatkowym udziałem Redpoint Ventures. Firmy VC dołączyły do istniejących inwestorów Dragonfly Capital i Multicoin Capital.

Firma szczegółowo opisała plany wykorzystania 8 milionów dolarów z nowego finansowania. Celem jest zatrudnienie większej liczby pracowników i zwiększenie liczby analizowanych przez nią blockchainów. We wrześniu ubiegłego roku Dune Analytics pozyskało 2 miliony dolarów w ramach finansowania zalążkowego.

Dune Analytics oferuje narzędzia oraz dużą liczbę wykresów i diagramów, ale także pozwala użytkownikom na tworzenie własnych zestawów danych i wykresów.

Zapotrzebowanie na dane

Dune jest najnowszą firmą analityczną blockchain, która zgarnęła duże pieniądze od kryptowalutowych inwestorów venture capital. Na początku tego miesiąca firma Messari zajmująca się analizą kryptowalut i badaniem rynku ogłosiła, że pozyskała 21 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A prowadzonej przez Point72 ventures.

Pod koniec kwietnia Skew analytics został przejęty przez Coinbase, a w następnym tygodniu Coin Metrics ujawnił zebranie 15 milionów dolarów w rundzie finansowania serii B, która była prowadzona przez Goldman Sachs. DappRadar zebrał 5 milionów dolarów w maju ubiegłego roku, a pod koniec czerwca firma Nansen zebrała 10 milionów dolarów od inwestorów.

Dune Analytics przyznał, że udostępnianie danych kryptowalutowych staje się coraz trudniejsze wraz z rozwojem branży.

Każdy nowy produkt, łańcuch i rozwiązanie skalujące zwiększa ilość danych i fragmentację, ponieważ rośnie ich adopcja i przepustowość. Mimo to jesteśmy zdeterminowani, aby zrealizować tę misję, udostępniając społeczności każdą pojedynczą interesującą metrykę w każdym pojedynczym źródle danych kryptowalutowych za darmo.

Rozszerzanie zespołu

Firma dodała, że na platformie znajduje się ponad 40 000 analiz, w tym metryki takie jak wolumen obrotu DEXów, całkowita liczba użytkowników DeFi, transakcje NFT itp. Norweska firma posiada zaledwie 8 pracowników. Teraz jednak może rozszerzyć swoją działalność dzięki napływowi gotówki. Firma aktualnie szuka 7 osób na stanowiska specjalistów ds. danych, inżynierów oprogramowania, marketingu i projektantów produktów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram