Z giełd odpłynęło 60 000 ETH. Co to oznacza?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 sierpnia 2021
ikona autora biały
ethereum

Dane on-chain pokazują masowe odpływy Ethereum na giełdach spot. Z platform odpłynęło aż 60 tys. ETH. Tak głęboko ujemne przepływy netto mogą być byczym sygnałem dla monety.

Przepływy netto Ethereum na wszystkich giełdach wykazują ogromny negatywny impuls

Jak wskazuje post CryptoQuant, przepływ netto Ethereum na wszystkich giełdach wykazał wczoraj negatywny impuls. Giełdy opuściło bowiem aż 60 tysięcy ETH.

Przepływy netto na wszystkich giełdach to wskaźnik, który jest definiowany jako różnica między wpływami i wypływami z giełd.

Napływ to ilość Ethereum, która trafia na giełdy z osobistych portfeli. Wzrost tej wartości oznacza wzrost podaży ETH dla celów sprzedaży lub zakupu altcoinów.

Odpływ jest dokładnie odwrotnością. Jest to liczba monet wychodzących z portfeli giełdowych. Kiedy ta wartość wzrasta, może to oznaczać, że na rynku istnieje presja zakupowa, ponieważ coraz więcej inwestorów przechowuje swoje monety poza giełdami.

Ponieważ netflow to napływ minus odpływ, wartość dodatnia oznacza, że więcej ETH trafia na giełdy niż z nich wypływa. Analogicznie, wartość ujemna sugeruje coś przeciwnego.

Oto jak wygląda wykres dla przepływu netto Ethereum na wszystkich giełdach:

Patrząc na powyższy wykres, wygląda na to, że wskaźnik wykazuje w tej chwili ujemny impuls. Ale co taka wartość może oznaczać dla ceny?

Cóż, jak wyjaśniono wcześniej, kiedy netflow przybiera wartość ujemną, oznacza to, że większość ETH jest kierowana poza giełdy niż do nich.

Inwestorzy wycofujący swoje monety z giełd mogą czuć presję zakupową na rynku. Taka sytuacja może oznaczać, że na rynku panuje byczy sentyment.

Czy wkrótce nastąpi szok podaży ETH?

Niektórzy analitycy uważają, że wkrótce może dojść do szoku podażowego Ethereum, ponieważ po hard forku London nadal spalane są ogromne ilości tej kryptowaluty.

Rezerwa giełdowa ETH, wskaźnik, który pokazuje całkowitą liczbę monet przechowywanych na giełdach, również nadal spada, ponieważ odpływy dominują nad napływami.

W momencie pisania tego tekstu cena Ethereum oscyluje wokół 3100 USD, co oznacza spadek o 3% w ciągu ostatnich 7 dni. Poniższy wykres podkreśla trendy w cenie kryptowaluty w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Podczas gdy cena spada i wygląda niedźwiedzio, popyt na Ethereum rośnie tylko wtedy, gdy nie ma wystarczającej podaży. W dłuższej perspektywie może to okazać się korzystne dla rynku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram