Z giełd odpłynęło 60 000 ETH. Co to oznacza?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 sierpnia 2021
ikona autora biały
ethereum

Dane on-chain pokazują masowe odpływy Ethereum na giełdach spot. Z platform odpłynęło aż 60 tys. ETH. Tak głęboko ujemne przepływy netto mogą być byczym sygnałem dla monety.

Przepływy netto Ethereum na wszystkich giełdach wykazują ogromny negatywny impuls

Jak wskazuje post CryptoQuant, przepływ netto Ethereum na wszystkich giełdach wykazał wczoraj negatywny impuls. Giełdy opuściło bowiem aż 60 tysięcy ETH.

Przepływy netto na wszystkich giełdach to wskaźnik, który jest definiowany jako różnica między wpływami i wypływami z giełd.

Napływ to ilość Ethereum, która trafia na giełdy z osobistych portfeli. Wzrost tej wartości oznacza wzrost podaży ETH dla celów sprzedaży lub zakupu altcoinów.

Odpływ jest dokładnie odwrotnością. Jest to liczba monet wychodzących z portfeli giełdowych. Kiedy ta wartość wzrasta, może to oznaczać, że na rynku istnieje presja zakupowa, ponieważ coraz więcej inwestorów przechowuje swoje monety poza giełdami.

Ponieważ netflow to napływ minus odpływ, wartość dodatnia oznacza, że więcej ETH trafia na giełdy niż z nich wypływa. Analogicznie, wartość ujemna sugeruje coś przeciwnego.

Oto jak wygląda wykres dla przepływu netto Ethereum na wszystkich giełdach:

Patrząc na powyższy wykres, wygląda na to, że wskaźnik wykazuje w tej chwili ujemny impuls. Ale co taka wartość może oznaczać dla ceny?

Cóż, jak wyjaśniono wcześniej, kiedy netflow przybiera wartość ujemną, oznacza to, że większość ETH jest kierowana poza giełdy niż do nich.

Inwestorzy wycofujący swoje monety z giełd mogą czuć presję zakupową na rynku. Taka sytuacja może oznaczać, że na rynku panuje byczy sentyment.

Czy wkrótce nastąpi szok podaży ETH?

Niektórzy analitycy uważają, że wkrótce może dojść do szoku podażowego Ethereum, ponieważ po hard forku London nadal spalane są ogromne ilości tej kryptowaluty.

Rezerwa giełdowa ETH, wskaźnik, który pokazuje całkowitą liczbę monet przechowywanych na giełdach, również nadal spada, ponieważ odpływy dominują nad napływami.

W momencie pisania tego tekstu cena Ethereum oscyluje wokół 3100 USD, co oznacza spadek o 3% w ciągu ostatnich 7 dni. Poniższy wykres podkreśla trendy w cenie kryptowaluty w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Podczas gdy cena spada i wygląda niedźwiedzio, popyt na Ethereum rośnie tylko wtedy, gdy nie ma wystarczającej podaży. W dłuższej perspektywie może to okazać się korzystne dla rynku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram