Z giełd odpłynęło 60 000 ETH. Co to oznacza?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 sierpnia 2021
ikona autora biały
ethereum

Dane on-chain pokazują masowe odpływy Ethereum na giełdach spot. Z platform odpłynęło aż 60 tys. ETH. Tak głęboko ujemne przepływy netto mogą być byczym sygnałem dla monety.

Przepływy netto Ethereum na wszystkich giełdach wykazują ogromny negatywny impuls

Jak wskazuje post CryptoQuant, przepływ netto Ethereum na wszystkich giełdach wykazał wczoraj negatywny impuls. Giełdy opuściło bowiem aż 60 tysięcy ETH.

Przepływy netto na wszystkich giełdach to wskaźnik, który jest definiowany jako różnica między wpływami i wypływami z giełd.

Napływ to ilość Ethereum, która trafia na giełdy z osobistych portfeli. Wzrost tej wartości oznacza wzrost podaży ETH dla celów sprzedaży lub zakupu altcoinów.

Odpływ jest dokładnie odwrotnością. Jest to liczba monet wychodzących z portfeli giełdowych. Kiedy ta wartość wzrasta, może to oznaczać, że na rynku istnieje presja zakupowa, ponieważ coraz więcej inwestorów przechowuje swoje monety poza giełdami.

Ponieważ netflow to napływ minus odpływ, wartość dodatnia oznacza, że więcej ETH trafia na giełdy niż z nich wypływa. Analogicznie, wartość ujemna sugeruje coś przeciwnego.

Oto jak wygląda wykres dla przepływu netto Ethereum na wszystkich giełdach:

Patrząc na powyższy wykres, wygląda na to, że wskaźnik wykazuje w tej chwili ujemny impuls. Ale co taka wartość może oznaczać dla ceny?

Cóż, jak wyjaśniono wcześniej, kiedy netflow przybiera wartość ujemną, oznacza to, że większość ETH jest kierowana poza giełdy niż do nich.

Inwestorzy wycofujący swoje monety z giełd mogą czuć presję zakupową na rynku. Taka sytuacja może oznaczać, że na rynku panuje byczy sentyment.

Czy wkrótce nastąpi szok podaży ETH?

Niektórzy analitycy uważają, że wkrótce może dojść do szoku podażowego Ethereum, ponieważ po hard forku London nadal spalane są ogromne ilości tej kryptowaluty.

Rezerwa giełdowa ETH, wskaźnik, który pokazuje całkowitą liczbę monet przechowywanych na giełdach, również nadal spada, ponieważ odpływy dominują nad napływami.

W momencie pisania tego tekstu cena Ethereum oscyluje wokół 3100 USD, co oznacza spadek o 3% w ciągu ostatnich 7 dni. Poniższy wykres podkreśla trendy w cenie kryptowaluty w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Podczas gdy cena spada i wygląda niedźwiedzio, popyt na Ethereum rośnie tylko wtedy, gdy nie ma wystarczającej podaży. W dłuższej perspektywie może to okazać się korzystne dla rynku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram