Z giełd odpłynęło 60 000 ETH. Co to oznacza?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 sierpnia 2021
ikona autora biały
ethereum

Dane on-chain pokazują masowe odpływy Ethereum na giełdach spot. Z platform odpłynęło aż 60 tys. ETH. Tak głęboko ujemne przepływy netto mogą być byczym sygnałem dla monety.

Przepływy netto Ethereum na wszystkich giełdach wykazują ogromny negatywny impuls

Jak wskazuje post CryptoQuant, przepływ netto Ethereum na wszystkich giełdach wykazał wczoraj negatywny impuls. Giełdy opuściło bowiem aż 60 tysięcy ETH.

Przepływy netto na wszystkich giełdach to wskaźnik, który jest definiowany jako różnica między wpływami i wypływami z giełd.

Napływ to ilość Ethereum, która trafia na giełdy z osobistych portfeli. Wzrost tej wartości oznacza wzrost podaży ETH dla celów sprzedaży lub zakupu altcoinów.

Odpływ jest dokładnie odwrotnością. Jest to liczba monet wychodzących z portfeli giełdowych. Kiedy ta wartość wzrasta, może to oznaczać, że na rynku istnieje presja zakupowa, ponieważ coraz więcej inwestorów przechowuje swoje monety poza giełdami.

Ponieważ netflow to napływ minus odpływ, wartość dodatnia oznacza, że więcej ETH trafia na giełdy niż z nich wypływa. Analogicznie, wartość ujemna sugeruje coś przeciwnego.

Oto jak wygląda wykres dla przepływu netto Ethereum na wszystkich giełdach:

screen przedstawiający wykres przepływu netto Ethereum na wszystkich giełdach

Patrząc na powyższy wykres, wygląda na to, że wskaźnik wykazuje w tej chwili ujemny impuls. Ale co taka wartość może oznaczać dla ceny?

Cóż, jak wyjaśniono wcześniej, kiedy netflow przybiera wartość ujemną, oznacza to, że większość ETH jest kierowana poza giełdy niż do nich.

Inwestorzy wycofujący swoje monety z giełd mogą czuć presję zakupową na rynku. Taka sytuacja może oznaczać, że na rynku panuje byczy sentyment.

Czy wkrótce nastąpi szok podaży ETH?

Niektórzy analitycy uważają, że wkrótce może dojść do szoku podażowego Ethereum, ponieważ po hard forku London nadal spalane są ogromne ilości tej kryptowaluty.

Rezerwa giełdowa ETH, wskaźnik, który pokazuje całkowitą liczbę monet przechowywanych na giełdach, również nadal spada, ponieważ odpływy dominują nad napływami.

W momencie pisania tego tekstu cena Ethereum oscyluje wokół 3100 USD, co oznacza spadek o 3% w ciągu ostatnich 7 dni. Poniższy wykres podkreśla trendy w cenie kryptowaluty w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

screen przedstawiający wykres trendów w cenie Ethereum w ciągu ostatnich trzech miesięcy

Podczas gdy cena spada i wygląda niedźwiedzio, popyt na Ethereum rośnie tylko wtedy, gdy nie ma wystarczającej podaży. W dłuższej perspektywie może to okazać się korzystne dla rynku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram