Trudność wydobywania Bitcoinów osiągnęła najwyższy poziom w historii

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 lutego 2022
ikona autora biały
kopanie kryptowaluty

Bitcoin stąpa po niestabilnych wodach. Pomimo ostatniego spadku cen, sieć Bitcoin osiągnęła kolejny szczyt, tym razem pod względem trudności wydobycia.

Wyższa trudność dla górników Bitcoin

Według najnowszych danych z CoinWarz, trudność Bitcoin wzrosła o 5% do 27,97 biliona w dniu 18 lutego. W przeciągu trzech tygodni, metryka dwukrotnie przeszła pozytywną readaptację i po raz pierwszy osiągnęła 26,64 biliona w dniu 21 stycznia.

Dla porównania, od 28 listopada 2021 r. wskaźnik trudności wydobycia wzrósł sześć razy z rzędu. Tym samym od tego czasu górnikom sieci Bitcoin było o ponad 23% trudniej potwierdzić blok i wydobyć nagrodę za blok.

Przez najbliższe dwa tygodnie trudność wydobywcza Bitcoina pozostanie na poziomie 27,97 biliona. Rok wstecz, metryka wynosiła 21,55 biliona, po czym nastąpiły cztery kolejne spadki, a sześć miesięcy później osiągnęła najniższy poziom 13,67 biliona. Od tego czasu wspinaczka była dość imponująca i pokazała znaczącą konkurencję wśród górników sieci.

Wcześniej rekordowy poziom osiągnął też hash rate sieci. Od tego czasu liczby nie wykazywały żadnych gwałtownych zmian i nadal utrzymywały się w pobliżu szczytu.

W momencie pisania tego tekstu, hash rate Bitcoina wynosi 212.7 exa hash na sekundę. Według statystyk z BTC.com, Foundry USA dostarczyło najwięcej mocy haszowania, tj. 17,8%. AntPool i F2Pool znalazły się na drugim miejscu z 15,6% hashrate, a następnie Binance Pool, który dostarczył 13,3%.

Zagadka

W niepokojącym znaku trwającej korekty, górnicy Bitcoina pozbywają się swoich zasobów. Kryptowaluta była obecnie notowana w okolicach 41 000 USD, co oznacza spadek o około 40% od osiągnięcia swojego ATH w zeszłym roku. W rezultacie, górnicy zmienili się z posiadaczy netto na sprzedawców netto, zgodnie z wykresem Glassnode.

Wynika to z faktu, że zwrot z inwestycji spadł w większym tempie niż cena BTC. Przy kurczących się marżach zysku, górnicy Bitcoin są w trudnej sytuacji między wyborem finansowania swoich wysiłków w kopalni a utrzymaniem BTC. Wysoki hash rate jest kamieniem milowym dla sieci, ale to był kolejny czynnik, który przyczynił się do obniżenia rentowności wydobycia.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram