Trudność wydobywania Bitcoinów osiągnęła najwyższy poziom w historii

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 lutego 2022
ikona autora biały
kopanie kryptowaluty

Bitcoin stąpa po niestabilnych wodach. Pomimo ostatniego spadku cen, sieć Bitcoin osiągnęła kolejny szczyt, tym razem pod względem trudności wydobycia.

Wyższa trudność dla górników Bitcoin

Według najnowszych danych z CoinWarz, trudność Bitcoin wzrosła o 5% do 27,97 biliona w dniu 18 lutego. W przeciągu trzech tygodni, metryka dwukrotnie przeszła pozytywną readaptację i po raz pierwszy osiągnęła 26,64 biliona w dniu 21 stycznia.

Dla porównania, od 28 listopada 2021 r. wskaźnik trudności wydobycia wzrósł sześć razy z rzędu. Tym samym od tego czasu górnikom sieci Bitcoin było o ponad 23% trudniej potwierdzić blok i wydobyć nagrodę za blok.

Przez najbliższe dwa tygodnie trudność wydobywcza Bitcoina pozostanie na poziomie 27,97 biliona. Rok wstecz, metryka wynosiła 21,55 biliona, po czym nastąpiły cztery kolejne spadki, a sześć miesięcy później osiągnęła najniższy poziom 13,67 biliona. Od tego czasu wspinaczka była dość imponująca i pokazała znaczącą konkurencję wśród górników sieci.

Wcześniej rekordowy poziom osiągnął też hash rate sieci. Od tego czasu liczby nie wykazywały żadnych gwałtownych zmian i nadal utrzymywały się w pobliżu szczytu.

W momencie pisania tego tekstu, hash rate Bitcoina wynosi 212.7 exa hash na sekundę. Według statystyk z BTC.com, Foundry USA dostarczyło najwięcej mocy haszowania, tj. 17,8%. AntPool i F2Pool znalazły się na drugim miejscu z 15,6% hashrate, a następnie Binance Pool, który dostarczył 13,3%.

Zagadka

W niepokojącym znaku trwającej korekty, górnicy Bitcoina pozbywają się swoich zasobów. Kryptowaluta była obecnie notowana w okolicach 41 000 USD, co oznacza spadek o około 40% od osiągnięcia swojego ATH w zeszłym roku. W rezultacie, górnicy zmienili się z posiadaczy netto na sprzedawców netto, zgodnie z wykresem Glassnode.

Wynika to z faktu, że zwrot z inwestycji spadł w większym tempie niż cena BTC. Przy kurczących się marżach zysku, górnicy Bitcoin są w trudnej sytuacji między wyborem finansowania swoich wysiłków w kopalni a utrzymaniem BTC. Wysoki hash rate jest kamieniem milowym dla sieci, ale to był kolejny czynnik, który przyczynił się do obniżenia rentowności wydobycia.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram