Trudność wydobywania Bitcoinów osiągnęła najwyższy poziom w historii

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 lutego 2022
ikona autora biały
kopanie kryptowaluty

Bitcoin stąpa po niestabilnych wodach. Pomimo ostatniego spadku cen, sieć Bitcoin osiągnęła kolejny szczyt, tym razem pod względem trudności wydobycia.

Wyższa trudność dla górników Bitcoin

Według najnowszych danych z CoinWarz, trudność Bitcoin wzrosła o 5% do 27,97 biliona w dniu 18 lutego. W przeciągu trzech tygodni, metryka dwukrotnie przeszła pozytywną readaptację i po raz pierwszy osiągnęła 26,64 biliona w dniu 21 stycznia.

Dla porównania, od 28 listopada 2021 r. wskaźnik trudności wydobycia wzrósł sześć razy z rzędu. Tym samym od tego czasu górnikom sieci Bitcoin było o ponad 23% trudniej potwierdzić blok i wydobyć nagrodę za blok.

Przez najbliższe dwa tygodnie trudność wydobywcza Bitcoina pozostanie na poziomie 27,97 biliona. Rok wstecz, metryka wynosiła 21,55 biliona, po czym nastąpiły cztery kolejne spadki, a sześć miesięcy później osiągnęła najniższy poziom 13,67 biliona. Od tego czasu wspinaczka była dość imponująca i pokazała znaczącą konkurencję wśród górników sieci.

Wcześniej rekordowy poziom osiągnął też hash rate sieci. Od tego czasu liczby nie wykazywały żadnych gwałtownych zmian i nadal utrzymywały się w pobliżu szczytu.

W momencie pisania tego tekstu, hash rate Bitcoina wynosi 212.7 exa hash na sekundę. Według statystyk z BTC.com, Foundry USA dostarczyło najwięcej mocy haszowania, tj. 17,8%. AntPool i F2Pool znalazły się na drugim miejscu z 15,6% hashrate, a następnie Binance Pool, który dostarczył 13,3%.

Zagadka

W niepokojącym znaku trwającej korekty, górnicy Bitcoina pozbywają się swoich zasobów. Kryptowaluta była obecnie notowana w okolicach 41 000 USD, co oznacza spadek o około 40% od osiągnięcia swojego ATH w zeszłym roku. W rezultacie, górnicy zmienili się z posiadaczy netto na sprzedawców netto, zgodnie z wykresem Glassnode.

Wynika to z faktu, że zwrot z inwestycji spadł w większym tempie niż cena BTC. Przy kurczących się marżach zysku, górnicy Bitcoin są w trudnej sytuacji między wyborem finansowania swoich wysiłków w kopalni a utrzymaniem BTC. Wysoki hash rate jest kamieniem milowym dla sieci, ale to był kolejny czynnik, który przyczynił się do obniżenia rentowności wydobycia.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram