Solana wzrasta o 60% w skali miesiąca. SOL wchodzi do Top 10

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 sierpnia 2021
ikona autora biały
solana sol

SOL znalazł się wśród najlepiej radzących sobie tokenów w ciągu ostatniego miesiąca i wszedł do pierwszej dziesiątki po osiągnięciu nowego ATH na poziomie około 65 USD.

Dzieje się to pośród licznych wydarzeń i rekordów pochodzących z blockchaina Solana, w tym ATH dla transakcji i świeżej kolekcji NFT.

Co ostatnio wydarzyło się w projekcie Solana?

Okrzyknięta jako (następny) "zabójca Ethereum", Solana opisuje się jako "wysokowydajny blockchain wspierający deweloperów na całym świecie tworzących aplikacje kryptowalutowe, które skalują się już dziś".

Sieć ta odnotowała znaczny wzrost popularności wśród deweloperów i użytkowników w ostatnich miesiącach.

Świadczy o tym łączna liczba transakcji, która zgodnie ze stroną internetową projektu przekroczyła 24 miliardy. Co więcej, całkowita wartość zablokowana w projekcie również osiągnęła rekord na poziomie nieco ponad 1,9 miliarda dolarów.

Blockchain jest również siedzibą licznych projektów NFT. Właśnie dlatego, był on w stanie skapitalizować wykładniczy wzrost sektora niewymiennych tokenów. Ostatnia premiera, która spowodowała ogromny wzrost interakcji użytkowników, pochodziła od Degenerate Ape Academy.

Chociaż premiera nie poszła tak gładko, jak liczył na to protokół, wolumen transakcji osiągnął nowe szczyty. Zostało to zaobserwowane również na Arweave, które posiada aktywny most z Solaną.

Założyciel Arweave opisał to na Twitterze, mówiąc, że dzienny wolumen żądań w sieci "osiągnął ostatnio szaloną wysokość 60 mln żądań/dzień". Co więcej, kiedy produkt DegenApeAcademy wszedł w życie, Arweave odnotowało 1 milion zapytań w ciągu jednej minuty.

SOL reaguje wchodząc do Top 10

Ta aktywność w sieci i wzrost zainteresowania użytkowników wpłynęła na cenę natywnej kryptowaluty Solany - SOL.

W skali makro, token wszedł w 2021 r. na poziomie około 1,5 USD, ale w pełni wykorzystał hossę w pierwszej połowie roku i w dniu 18 maja osiągnął rekordowy poziom 58,5 USD. Po tym 3750% skoku, SOL, podobnie zresztą jak większość rynku, mocno spadł do około 20 USD w dniu 20 lipca.

Pomimo korekty, zainteresowanie tokenem pozostało wysokie, a 21Shares AG, szwajcarski emitent ETP uruchomił produkt śledzący wyniki SOL.

W kolejnych tygodniach cena aktywa rosła w miarę odradzania się rynku i w ten weekend osiągnęła poziom 45 dolarów. Jednak to jeszcze nie koniec - wręcz przeciwnie, w ciągu ostatnich 24 godzin passa jedynie się nasiliła.

SOL eksplodował o ponad 40% i ustanowił nowy rekord cenowy na poziomie 65 USD. Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do około 18 miliardów dolarów i tym samym projekt się w pierwszej dziesiątce aktywów cyfrowych według tej metryki.

W chwili obecnej SOL nieco się cofnął i jego cena wynosi nieco ponad 60 dolarów. Niemniej jednak, jest to nadal jeden z najlepiej radzących sobie w tym roku graczy, z 3900% zyskiem od 1 stycznia 2021 roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram