Solana wzrasta o 60% w skali miesiąca. SOL wchodzi do Top 10

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 sierpnia 2021
ikona autora biały
solana sol

SOL znalazł się wśród najlepiej radzących sobie tokenów w ciągu ostatniego miesiąca i wszedł do pierwszej dziesiątki po osiągnięciu nowego ATH na poziomie około 65 USD.

Dzieje się to pośród licznych wydarzeń i rekordów pochodzących z blockchaina Solana, w tym ATH dla transakcji i świeżej kolekcji NFT.

Co ostatnio wydarzyło się w projekcie Solana?

Okrzyknięta jako (następny) "zabójca Ethereum", Solana opisuje się jako "wysokowydajny blockchain wspierający deweloperów na całym świecie tworzących aplikacje kryptowalutowe, które skalują się już dziś".

Sieć ta odnotowała znaczny wzrost popularności wśród deweloperów i użytkowników w ostatnich miesiącach.

Świadczy o tym łączna liczba transakcji, która zgodnie ze stroną internetową projektu przekroczyła 24 miliardy. Co więcej, całkowita wartość zablokowana w projekcie również osiągnęła rekord na poziomie nieco ponad 1,9 miliarda dolarów.

Blockchain jest również siedzibą licznych projektów NFT. Właśnie dlatego, był on w stanie skapitalizować wykładniczy wzrost sektora niewymiennych tokenów. Ostatnia premiera, która spowodowała ogromny wzrost interakcji użytkowników, pochodziła od Degenerate Ape Academy.

Chociaż premiera nie poszła tak gładko, jak liczył na to protokół, wolumen transakcji osiągnął nowe szczyty. Zostało to zaobserwowane również na Arweave, które posiada aktywny most z Solaną.

Założyciel Arweave opisał to na Twitterze, mówiąc, że dzienny wolumen żądań w sieci "osiągnął ostatnio szaloną wysokość 60 mln żądań/dzień". Co więcej, kiedy produkt DegenApeAcademy wszedł w życie, Arweave odnotowało 1 milion zapytań w ciągu jednej minuty.

SOL reaguje wchodząc do Top 10

Ta aktywność w sieci i wzrost zainteresowania użytkowników wpłynęła na cenę natywnej kryptowaluty Solany - SOL.

W skali makro, token wszedł w 2021 r. na poziomie około 1,5 USD, ale w pełni wykorzystał hossę w pierwszej połowie roku i w dniu 18 maja osiągnął rekordowy poziom 58,5 USD. Po tym 3750% skoku, SOL, podobnie zresztą jak większość rynku, mocno spadł do około 20 USD w dniu 20 lipca.

Pomimo korekty, zainteresowanie tokenem pozostało wysokie, a 21Shares AG, szwajcarski emitent ETP uruchomił produkt śledzący wyniki SOL.

W kolejnych tygodniach cena aktywa rosła w miarę odradzania się rynku i w ten weekend osiągnęła poziom 45 dolarów. Jednak to jeszcze nie koniec - wręcz przeciwnie, w ciągu ostatnich 24 godzin passa jedynie się nasiliła.

SOL eksplodował o ponad 40% i ustanowił nowy rekord cenowy na poziomie 65 USD. Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do około 18 miliardów dolarów i tym samym projekt się w pierwszej dziesiątce aktywów cyfrowych według tej metryki.

W chwili obecnej SOL nieco się cofnął i jego cena wynosi nieco ponad 60 dolarów. Niemniej jednak, jest to nadal jeden z najlepiej radzących sobie w tym roku graczy, z 3900% zyskiem od 1 stycznia 2021 roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram