Solana wzrasta o 60% w skali miesiąca. SOL wchodzi do Top 10

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 sierpnia 2021
ikona autora biały
solana sol

SOL znalazł się wśród najlepiej radzących sobie tokenów w ciągu ostatniego miesiąca i wszedł do pierwszej dziesiątki po osiągnięciu nowego ATH na poziomie około 65 USD.

Dzieje się to pośród licznych wydarzeń i rekordów pochodzących z blockchaina Solana, w tym ATH dla transakcji i świeżej kolekcji NFT.

Co ostatnio wydarzyło się w projekcie Solana?

Okrzyknięta jako (następny) "zabójca Ethereum", Solana opisuje się jako "wysokowydajny blockchain wspierający deweloperów na całym świecie tworzących aplikacje kryptowalutowe, które skalują się już dziś".

Sieć ta odnotowała znaczny wzrost popularności wśród deweloperów i użytkowników w ostatnich miesiącach.

Świadczy o tym łączna liczba transakcji, która zgodnie ze stroną internetową projektu przekroczyła 24 miliardy. Co więcej, całkowita wartość zablokowana w projekcie również osiągnęła rekord na poziomie nieco ponad 1,9 miliarda dolarów.

Blockchain jest również siedzibą licznych projektów NFT. Właśnie dlatego, był on w stanie skapitalizować wykładniczy wzrost sektora niewymiennych tokenów. Ostatnia premiera, która spowodowała ogromny wzrost interakcji użytkowników, pochodziła od Degenerate Ape Academy.

Chociaż premiera nie poszła tak gładko, jak liczył na to protokół, wolumen transakcji osiągnął nowe szczyty. Zostało to zaobserwowane również na Arweave, które posiada aktywny most z Solaną.

Założyciel Arweave opisał to na Twitterze, mówiąc, że dzienny wolumen żądań w sieci "osiągnął ostatnio szaloną wysokość 60 mln żądań/dzień". Co więcej, kiedy produkt DegenApeAcademy wszedł w życie, Arweave odnotowało 1 milion zapytań w ciągu jednej minuty.

SOL reaguje wchodząc do Top 10

Ta aktywność w sieci i wzrost zainteresowania użytkowników wpłynęła na cenę natywnej kryptowaluty Solany - SOL.

W skali makro, token wszedł w 2021 r. na poziomie około 1,5 USD, ale w pełni wykorzystał hossę w pierwszej połowie roku i w dniu 18 maja osiągnął rekordowy poziom 58,5 USD. Po tym 3750% skoku, SOL, podobnie zresztą jak większość rynku, mocno spadł do około 20 USD w dniu 20 lipca.

Pomimo korekty, zainteresowanie tokenem pozostało wysokie, a 21Shares AG, szwajcarski emitent ETP uruchomił produkt śledzący wyniki SOL.

W kolejnych tygodniach cena aktywa rosła w miarę odradzania się rynku i w ten weekend osiągnęła poziom 45 dolarów. Jednak to jeszcze nie koniec - wręcz przeciwnie, w ciągu ostatnich 24 godzin passa jedynie się nasiliła.

SOL eksplodował o ponad 40% i ustanowił nowy rekord cenowy na poziomie 65 USD. Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do około 18 miliardów dolarów i tym samym projekt się w pierwszej dziesiątce aktywów cyfrowych według tej metryki.

W chwili obecnej SOL nieco się cofnął i jego cena wynosi nieco ponad 60 dolarów. Niemniej jednak, jest to nadal jeden z najlepiej radzących sobie w tym roku graczy, z 3900% zyskiem od 1 stycznia 2021 roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram