kryptowaluty 2 - logo

Solana wzrasta o 60% w skali miesiąca. SOL wchodzi do Top 10

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 sierpnia 2021
ikona autora biały
solana sol

SOL znalazł się wśród najlepiej radzących sobie tokenów w ciągu ostatniego miesiąca i wszedł do pierwszej dziesiątki po osiągnięciu nowego ATH na poziomie około 65 USD.

Dzieje się to pośród licznych wydarzeń i rekordów pochodzących z blockchaina Solana, w tym ATH dla transakcji i świeżej kolekcji NFT.

Co ostatnio wydarzyło się w projekcie Solana?

Okrzyknięta jako (następny) "zabójca Ethereum", Solana opisuje się jako "wysokowydajny blockchain wspierający deweloperów na całym świecie tworzących aplikacje kryptowalutowe, które skalują się już dziś".

Sieć ta odnotowała znaczny wzrost popularności wśród deweloperów i użytkowników w ostatnich miesiącach.

Świadczy o tym łączna liczba transakcji, która zgodnie ze stroną internetową projektu przekroczyła 24 miliardy. Co więcej, całkowita wartość zablokowana w projekcie również osiągnęła rekord na poziomie nieco ponad 1,9 miliarda dolarów.

Blockchain jest również siedzibą licznych projektów NFT. Właśnie dlatego, był on w stanie skapitalizować wykładniczy wzrost sektora niewymiennych tokenów. Ostatnia premiera, która spowodowała ogromny wzrost interakcji użytkowników, pochodziła od Degenerate Ape Academy.

Chociaż premiera nie poszła tak gładko, jak liczył na to protokół, wolumen transakcji osiągnął nowe szczyty. Zostało to zaobserwowane również na Arweave, które posiada aktywny most z Solaną.

Założyciel Arweave opisał to na Twitterze, mówiąc, że dzienny wolumen żądań w sieci "osiągnął ostatnio szaloną wysokość 60 mln żądań/dzień". Co więcej, kiedy produkt DegenApeAcademy wszedł w życie, Arweave odnotowało 1 milion zapytań w ciągu jednej minuty.

SOL reaguje wchodząc do Top 10

Ta aktywność w sieci i wzrost zainteresowania użytkowników wpłynęła na cenę natywnej kryptowaluty Solany - SOL.

W skali makro, token wszedł w 2021 r. na poziomie około 1,5 USD, ale w pełni wykorzystał hossę w pierwszej połowie roku i w dniu 18 maja osiągnął rekordowy poziom 58,5 USD. Po tym 3750% skoku, SOL, podobnie zresztą jak większość rynku, mocno spadł do około 20 USD w dniu 20 lipca.

Pomimo korekty, zainteresowanie tokenem pozostało wysokie, a 21Shares AG, szwajcarski emitent ETP uruchomił produkt śledzący wyniki SOL.

W kolejnych tygodniach cena aktywa rosła w miarę odradzania się rynku i w ten weekend osiągnęła poziom 45 dolarów. Jednak to jeszcze nie koniec - wręcz przeciwnie, w ciągu ostatnich 24 godzin passa jedynie się nasiliła.

SOL eksplodował o ponad 40% i ustanowił nowy rekord cenowy na poziomie 65 USD. Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do około 18 miliardów dolarów i tym samym projekt się w pierwszej dziesiątce aktywów cyfrowych według tej metryki.

W chwili obecnej SOL nieco się cofnął i jego cena wynosi nieco ponad 60 dolarów. Niemniej jednak, jest to nadal jeden z najlepiej radzących sobie w tym roku graczy, z 3900% zyskiem od 1 stycznia 2021 roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram