Solana wzrasta o 60% w skali miesiąca. SOL wchodzi do Top 10

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 sierpnia 2021
ikona autora biały
solana sol

SOL znalazł się wśród najlepiej radzących sobie tokenów w ciągu ostatniego miesiąca i wszedł do pierwszej dziesiątki po osiągnięciu nowego ATH na poziomie około 65 USD.

Dzieje się to pośród licznych wydarzeń i rekordów pochodzących z blockchaina Solana, w tym ATH dla transakcji i świeżej kolekcji NFT.

Co ostatnio wydarzyło się w projekcie Solana?

Okrzyknięta jako (następny) "zabójca Ethereum", Solana opisuje się jako "wysokowydajny blockchain wspierający deweloperów na całym świecie tworzących aplikacje kryptowalutowe, które skalują się już dziś".

Sieć ta odnotowała znaczny wzrost popularności wśród deweloperów i użytkowników w ostatnich miesiącach.

Świadczy o tym łączna liczba transakcji, która zgodnie ze stroną internetową projektu przekroczyła 24 miliardy. Co więcej, całkowita wartość zablokowana w projekcie również osiągnęła rekord na poziomie nieco ponad 1,9 miliarda dolarów.

Blockchain jest również siedzibą licznych projektów NFT. Właśnie dlatego, był on w stanie skapitalizować wykładniczy wzrost sektora niewymiennych tokenów. Ostatnia premiera, która spowodowała ogromny wzrost interakcji użytkowników, pochodziła od Degenerate Ape Academy.

Chociaż premiera nie poszła tak gładko, jak liczył na to protokół, wolumen transakcji osiągnął nowe szczyty. Zostało to zaobserwowane również na Arweave, które posiada aktywny most z Solaną.

Założyciel Arweave opisał to na Twitterze, mówiąc, że dzienny wolumen żądań w sieci "osiągnął ostatnio szaloną wysokość 60 mln żądań/dzień". Co więcej, kiedy produkt DegenApeAcademy wszedł w życie, Arweave odnotowało 1 milion zapytań w ciągu jednej minuty.

SOL reaguje wchodząc do Top 10

Ta aktywność w sieci i wzrost zainteresowania użytkowników wpłynęła na cenę natywnej kryptowaluty Solany - SOL.

W skali makro, token wszedł w 2021 r. na poziomie około 1,5 USD, ale w pełni wykorzystał hossę w pierwszej połowie roku i w dniu 18 maja osiągnął rekordowy poziom 58,5 USD. Po tym 3750% skoku, SOL, podobnie zresztą jak większość rynku, mocno spadł do około 20 USD w dniu 20 lipca.

Pomimo korekty, zainteresowanie tokenem pozostało wysokie, a 21Shares AG, szwajcarski emitent ETP uruchomił produkt śledzący wyniki SOL.

W kolejnych tygodniach cena aktywa rosła w miarę odradzania się rynku i w ten weekend osiągnęła poziom 45 dolarów. Jednak to jeszcze nie koniec - wręcz przeciwnie, w ciągu ostatnich 24 godzin passa jedynie się nasiliła.

SOL eksplodował o ponad 40% i ustanowił nowy rekord cenowy na poziomie 65 USD. Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do około 18 miliardów dolarów i tym samym projekt się w pierwszej dziesiątce aktywów cyfrowych według tej metryki.

W chwili obecnej SOL nieco się cofnął i jego cena wynosi nieco ponad 60 dolarów. Niemniej jednak, jest to nadal jeden z najlepiej radzących sobie w tym roku graczy, z 3900% zyskiem od 1 stycznia 2021 roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram