kryptowaluty 2 - logo

Sieć Solana doświadczyła poważnej awarii

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 września 2021
ikona autora biały
solana sol

Solana, sieć blockchain rywalizująca z Ethereum, której natywna kryptowaluta w ostatnich miesiącach zyskała tysiące procent na wartości, padła ofiarą awarii.

Szczegóły z Solscan pokazują, że ostatni blok sieci został wyprodukowany tuż przed godziną 12:00 UTC (8:00 ET). Oficjalne konto Solana początkowo zatweetowało, że sieć mainnet-beta "doświadcza sporadycznej niestabilności". W komunikacie, który został opublikowany kilka godzin później mogliśmy natomiast przeczytać:

Resource exhaustion in the network is causing a denial of service, engineers are working towards a resolution. Validators are preparing for a potential restart if necessary.

— Solana Status (@SolanaStatus) September 14, 2021

Wyczerpanie zasobów w sieci powoduje odmowę usługi, inżynierowie pracują nad rozwiązaniem. Walidatorzy przygotowują się do potencjalnego restartu, jeśli będzie to konieczne.

Solana padła przez boty

Dyrektor generalny Solana Labs, Anatoly Yakovenko, stwierdził, że problem wynika z nadmiernego wolumenu transakcji dokonywanych przez boty podczas IDO. IDO jest rodzajem publicznej sprzedaży tokenów, podobnej do ICO. Różni się jednak tym, że odbywa się na zdecentralizowanej giełdzie, a nie na scentralizowanej platformie.

IDO, o którym mowa, miało miejsce na Raydium - DEXie podobnym do np. Uniswap, z tym, że zbudowanym na Solanie. Projekt, który przeprowadził ofertę to Grape Protocol.

Reminder that the @grapeprotocol IDO and GRAPE-USDC LP lauches at 12:00 UTC today! 🍇

AcceleRaytor $GRAPE token claim also from this time.

Fusion pool reward emissions will start shortly after to give time to LP. pic.twitter.com/OaHyxV3C2M

— Raydium (@RaydiumProtocol) September 14, 2021

Według Yakovenko, boty "zalewały sieć" 300 000 transakcjami na sekundę. Kiedy jeden z użytkowników odpowiedział, prosząc Solanę o uniemożliwienie w przyszłości uruchamiania IDO na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy", Yakovenko zaprzeczył: "Nieee, po prostu muszę naprawić błędy. To część życia".

W innym tweecie Yakovenko dodał, że niektóre z dzisiejszych problemów zostały już rozwiązane, ale aktualizacja oprogramowania nie jest jeszcze dostępna.

Nagły przestój doprowadził do sporego zamieszania w społeczności. Użytkownicy Solany na Twitterze i serwerach Discord zgłaszali problemy z transakcjami, a wiele projektów NFT przełożyło dropy niewymiennych tokenów.

Cena solana (SOL)

Solana jest reklamowana jako bardziej skalowalna alternatywa dla Ethereum - taka, która jest w stanie obsłużyć tysiące razy więcej transakcji na sekundę, zużywając przy tym mniej energii. Natywna kryptowaluta sieci SOL odnotowała ostatnio gwałtowny wzrost wartości. Jeszcze 1 sierpnia jeden token kosztował 35 dolarów. W zeszłym tygodniu jego wartość przekroczyła 213 dolarów.

Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy Solana doświadcza przestoju. Ta sama sieć mainnet-beta przestała działać na około sześć godzin w grudniu 2020 roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Ethereum (ETH) rośnie o 18% w ciągu 3 dni. Bitcoin przebije 48 000 USD

Pomijając wczorajszy krótki spadek ceny, bitcoin kontynuuje swój stopniowy ruch na północ, przekraczając 48 000 USD. Większość alternatywnych monet również jest na zielono. Na ich czele stoi ETH, który wzrósł o 6% w ciągu dnia i odzyskał poziom 3600 USD. Bitcoin przekracza 48 000 USD Po relatywnie stabilnym weekendzie, w którym BTC oscylował wokół 46 […]

Sieć Solana doświadczyła poważnej awarii

Solana, sieć blockchain rywalizująca z Ethereum, której natywna kryptowaluta w ostatnich miesiącach zyskała tysiące procent na wartości, padła ofiarą awarii. Szczegóły z Solscan pokazują, że ostatni blok sieci został wyprodukowany tuż przed godziną 12:00 UTC (8:00 ET). Oficjalne konto Solana początkowo zatweetowało, że sieć mainnet-beta "doświadcza sporadycznej niestabilności". W komunikacie, który został opublikowany kilka godzin […]

Hashrate Ethereum (ETH) osiąga rekord wszechczasów

Hashrate Ethereum osiągnął ostatnio nowy rekord wszech czasów (ATH). Wszystko za sprawą górników, którzy przenieśli się i wznowili działalność po ostatnich zakazach Chin. Chińska blokada zakłóca rajd Ethereum Przypomnijmy, że hashrate Ethereum osiągnął szczyt 632,8 TH/s w dniu 19 maja 2021 r. W tym czasie miała miejsce wzmożona aktywność w sieci, ponieważ token ETH osiągnął […]

Bitcoin spada do 44 000 USD. ADA traci 12% po wprowadzeniu smart kontraktów

Bitcoin próbował ponownie przebić się powyżej 46 000 USD. Niestety, po raz kolejny został odrzucony i od tego czasu stracił 2 000 USD. Większość altcoinów również się wykrwawiła, wliczając w to masywne spadki znajdujących się ostatnio na fali projektów Solana i Terra. Bitcoin zawodzi przy 46 000 USD Na niestabilnym rynku kryptowalut wiele może się […]

Bitcoin (BTC) stoi w miejscu. Tezos (XTZ) wznosi się na 4-miesięczny szczyt

Bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin kontynuował konsolidację. Nie udało mu się zdecydowanie naruszyć poziomu 47 000 USD i powrócił do ceny 46 000 USD. Większość alternatywnych monet również spadła w korelacji z pierwotną kryptowalutą. Do nielicznych wyjątków należy Tezos, którego wartość wzrosła o 25% w ciągu jednego dnia. Alty na czerwono. Tezos (XTZ) wyjątkiem […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram