Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2022
ikona autora biały
ethereum hash rate

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru.

Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar.

Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis

Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania środków, które mogły zapobiec upadkowi FTX w zeszłym miesiącu. Zasugerowała, że jej projekt ustawy o regulacji aktywów cyfrowych zaproponowany w czerwcu, który stara się zapewnić jasność co do sposobu klasyfikacji aktywów kryptowalutowych, mógł to zrobić.

W tej chwili, sposób, w jaki rzeczy są usadowione, zaczyna wyglądać bardziej jak Bitcoin jest jedyną rzeczą, która kwalifikowałaby się jako towar.

Oświadczenie senator jest odejściem od jej twierdzeń z czerwca, które zrobiłyby miejsce dla Etheru jako towaru, obok Bitcoina. Jednak wraz z przejściem Ethereum na mechanizm konsensusu proof of stake po wrześniowym Merge, uważa ona, że może nie być wystarczająco zdecentralizowany, aby spełnić poprzeczkę.

Niezdolność do zakończenia stakingu w tej chwili sprawiają, że jest podatny na bycie papierem wartościowym.

Zgodnie z Testem Howeya, papiery wartościowe to aktywa emitowane przez scentralizowany podmiot w celu pozyskania pieniędzy, przy czym inwestorzy oczekują zysku z posiadania tych aktywów w oparciu o wysiłki podmiotu. Podczas gdy Bitcoin raczej nie przejdzie tego testu, zwolennicy kryptowalut i regulatorzy od dawna debatowali, czy inne aktywa cyfrowe są papierami wartościowymi, towarami lub całkowicie nową klasą aktywów.

Przewodniczący SEC Gary Gensler wielokrotnie stwierdzał, że postrzega zdecydowaną większość aktywów kryptowalutowych, w tym stablecoinów, jako papiery wartościowe. Do tej pory był konkretny tylko w odniesieniu do Bitcoina, który postrzega jako towar.

Jednak, podobnie jak Lummis, Gensler zasugerował, że Merge mógł dać Etherowi więcej właściwości zbliżonych do papierów wartościowych. Wynika to z okresu blokady stakingowej oferowanej przez sieć, w zamian za oczekiwanie nagród za ten udział.

Ostatnie wypowiedzi Rostina Benhama z CFTC wskazują, że mógł on również skłonić się do przyjęcia stanowiska Genslera, mimo że historycznie postrzegał Ether jako towar.

Lummis o Samie Bankman-Fried

Lummis uważa za przewidywalne, że Sam Bankman-Fried - zhańbiony CEO FTX - zawaha się przed udziałem w przesłuchaniu kongresowym dotyczącym upadku jego giełdy. Wcześniej otrzymał on zaproszenie od przewodniczącej House Financial Service Committee Maxine Waters.

"Myślę, że istnieje potencjalna odpowiedzialność w ramach statutów cywilnych i karnych za rzeczy, które zostały zrobione w FTX/ Nie mając zarządu, mając 135 firm, nie mając jasnego otwarcia finansowego dla ludzi, aby spojrzeć na … to po prostu śmierdzi oszustwem.

Niemniej jednak senator uważa, że Bankman-Fried powinien skupić się na przejściu przez proces upadłościowy, a nie zeznawać przed Kongresem, aby naprawić swój publiczny wizerunek.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram