Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2022
ikona autora biały
ethereum hash rate

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru.

Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar.

Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis

Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania środków, które mogły zapobiec upadkowi FTX w zeszłym miesiącu. Zasugerowała, że jej projekt ustawy o regulacji aktywów cyfrowych zaproponowany w czerwcu, który stara się zapewnić jasność co do sposobu klasyfikacji aktywów kryptowalutowych, mógł to zrobić.

W tej chwili, sposób, w jaki rzeczy są usadowione, zaczyna wyglądać bardziej jak Bitcoin jest jedyną rzeczą, która kwalifikowałaby się jako towar.

Oświadczenie senator jest odejściem od jej twierdzeń z czerwca, które zrobiłyby miejsce dla Etheru jako towaru, obok Bitcoina. Jednak wraz z przejściem Ethereum na mechanizm konsensusu proof of stake po wrześniowym Merge, uważa ona, że może nie być wystarczająco zdecentralizowany, aby spełnić poprzeczkę.

Niezdolność do zakończenia stakingu w tej chwili sprawiają, że jest podatny na bycie papierem wartościowym.

Zgodnie z Testem Howeya, papiery wartościowe to aktywa emitowane przez scentralizowany podmiot w celu pozyskania pieniędzy, przy czym inwestorzy oczekują zysku z posiadania tych aktywów w oparciu o wysiłki podmiotu. Podczas gdy Bitcoin raczej nie przejdzie tego testu, zwolennicy kryptowalut i regulatorzy od dawna debatowali, czy inne aktywa cyfrowe są papierami wartościowymi, towarami lub całkowicie nową klasą aktywów.

Przewodniczący SEC Gary Gensler wielokrotnie stwierdzał, że postrzega zdecydowaną większość aktywów kryptowalutowych, w tym stablecoinów, jako papiery wartościowe. Do tej pory był konkretny tylko w odniesieniu do Bitcoina, który postrzega jako towar.

Jednak, podobnie jak Lummis, Gensler zasugerował, że Merge mógł dać Etherowi więcej właściwości zbliżonych do papierów wartościowych. Wynika to z okresu blokady stakingowej oferowanej przez sieć, w zamian za oczekiwanie nagród za ten udział.

Ostatnie wypowiedzi Rostina Benhama z CFTC wskazują, że mógł on również skłonić się do przyjęcia stanowiska Genslera, mimo że historycznie postrzegał Ether jako towar.

Lummis o Samie Bankman-Fried

Lummis uważa za przewidywalne, że Sam Bankman-Fried - zhańbiony CEO FTX - zawaha się przed udziałem w przesłuchaniu kongresowym dotyczącym upadku jego giełdy. Wcześniej otrzymał on zaproszenie od przewodniczącej House Financial Service Committee Maxine Waters.

"Myślę, że istnieje potencjalna odpowiedzialność w ramach statutów cywilnych i karnych za rzeczy, które zostały zrobione w FTX/ Nie mając zarządu, mając 135 firm, nie mając jasnego otwarcia finansowego dla ludzi, aby spojrzeć na … to po prostu śmierdzi oszustwem.

Niemniej jednak senator uważa, że Bankman-Fried powinien skupić się na przejściu przez proces upadłościowy, a nie zeznawać przed Kongresem, aby naprawić swój publiczny wizerunek.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram