Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2022
ikona autora biały
ethereum hash rate

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru.

Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar.

Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis

Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania środków, które mogły zapobiec upadkowi FTX w zeszłym miesiącu. Zasugerowała, że jej projekt ustawy o regulacji aktywów cyfrowych zaproponowany w czerwcu, który stara się zapewnić jasność co do sposobu klasyfikacji aktywów kryptowalutowych, mógł to zrobić.

W tej chwili, sposób, w jaki rzeczy są usadowione, zaczyna wyglądać bardziej jak Bitcoin jest jedyną rzeczą, która kwalifikowałaby się jako towar.

Oświadczenie senator jest odejściem od jej twierdzeń z czerwca, które zrobiłyby miejsce dla Etheru jako towaru, obok Bitcoina. Jednak wraz z przejściem Ethereum na mechanizm konsensusu proof of stake po wrześniowym Merge, uważa ona, że może nie być wystarczająco zdecentralizowany, aby spełnić poprzeczkę.

Niezdolność do zakończenia stakingu w tej chwili sprawiają, że jest podatny na bycie papierem wartościowym.

Zgodnie z Testem Howeya, papiery wartościowe to aktywa emitowane przez scentralizowany podmiot w celu pozyskania pieniędzy, przy czym inwestorzy oczekują zysku z posiadania tych aktywów w oparciu o wysiłki podmiotu. Podczas gdy Bitcoin raczej nie przejdzie tego testu, zwolennicy kryptowalut i regulatorzy od dawna debatowali, czy inne aktywa cyfrowe są papierami wartościowymi, towarami lub całkowicie nową klasą aktywów.

Przewodniczący SEC Gary Gensler wielokrotnie stwierdzał, że postrzega zdecydowaną większość aktywów kryptowalutowych, w tym stablecoinów, jako papiery wartościowe. Do tej pory był konkretny tylko w odniesieniu do Bitcoina, który postrzega jako towar.

Jednak, podobnie jak Lummis, Gensler zasugerował, że Merge mógł dać Etherowi więcej właściwości zbliżonych do papierów wartościowych. Wynika to z okresu blokady stakingowej oferowanej przez sieć, w zamian za oczekiwanie nagród za ten udział.

Ostatnie wypowiedzi Rostina Benhama z CFTC wskazują, że mógł on również skłonić się do przyjęcia stanowiska Genslera, mimo że historycznie postrzegał Ether jako towar.

Lummis o Samie Bankman-Fried

Lummis uważa za przewidywalne, że Sam Bankman-Fried - zhańbiony CEO FTX - zawaha się przed udziałem w przesłuchaniu kongresowym dotyczącym upadku jego giełdy. Wcześniej otrzymał on zaproszenie od przewodniczącej House Financial Service Committee Maxine Waters.

"Myślę, że istnieje potencjalna odpowiedzialność w ramach statutów cywilnych i karnych za rzeczy, które zostały zrobione w FTX/ Nie mając zarządu, mając 135 firm, nie mając jasnego otwarcia finansowego dla ludzi, aby spojrzeć na … to po prostu śmierdzi oszustwem.

Niemniej jednak senator uważa, że Bankman-Fried powinien skupić się na przejściu przez proces upadłościowy, a nie zeznawać przed Kongresem, aby naprawić swój publiczny wizerunek.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram