Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2022
ikona autora biały
ethereum hash rate

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru.

Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar.

Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis

Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania środków, które mogły zapobiec upadkowi FTX w zeszłym miesiącu. Zasugerowała, że jej projekt ustawy o regulacji aktywów cyfrowych zaproponowany w czerwcu, który stara się zapewnić jasność co do sposobu klasyfikacji aktywów kryptowalutowych, mógł to zrobić.

W tej chwili, sposób, w jaki rzeczy są usadowione, zaczyna wyglądać bardziej jak Bitcoin jest jedyną rzeczą, która kwalifikowałaby się jako towar.

Oświadczenie senator jest odejściem od jej twierdzeń z czerwca, które zrobiłyby miejsce dla Etheru jako towaru, obok Bitcoina. Jednak wraz z przejściem Ethereum na mechanizm konsensusu proof of stake po wrześniowym Merge, uważa ona, że może nie być wystarczająco zdecentralizowany, aby spełnić poprzeczkę.

Niezdolność do zakończenia stakingu w tej chwili sprawiają, że jest podatny na bycie papierem wartościowym.

Zgodnie z Testem Howeya, papiery wartościowe to aktywa emitowane przez scentralizowany podmiot w celu pozyskania pieniędzy, przy czym inwestorzy oczekują zysku z posiadania tych aktywów w oparciu o wysiłki podmiotu. Podczas gdy Bitcoin raczej nie przejdzie tego testu, zwolennicy kryptowalut i regulatorzy od dawna debatowali, czy inne aktywa cyfrowe są papierami wartościowymi, towarami lub całkowicie nową klasą aktywów.

Przewodniczący SEC Gary Gensler wielokrotnie stwierdzał, że postrzega zdecydowaną większość aktywów kryptowalutowych, w tym stablecoinów, jako papiery wartościowe. Do tej pory był konkretny tylko w odniesieniu do Bitcoina, który postrzega jako towar.

Jednak, podobnie jak Lummis, Gensler zasugerował, że Merge mógł dać Etherowi więcej właściwości zbliżonych do papierów wartościowych. Wynika to z okresu blokady stakingowej oferowanej przez sieć, w zamian za oczekiwanie nagród za ten udział.

Ostatnie wypowiedzi Rostina Benhama z CFTC wskazują, że mógł on również skłonić się do przyjęcia stanowiska Genslera, mimo że historycznie postrzegał Ether jako towar.

Lummis o Samie Bankman-Fried

Lummis uważa za przewidywalne, że Sam Bankman-Fried - zhańbiony CEO FTX - zawaha się przed udziałem w przesłuchaniu kongresowym dotyczącym upadku jego giełdy. Wcześniej otrzymał on zaproszenie od przewodniczącej House Financial Service Committee Maxine Waters.

"Myślę, że istnieje potencjalna odpowiedzialność w ramach statutów cywilnych i karnych za rzeczy, które zostały zrobione w FTX/ Nie mając zarządu, mając 135 firm, nie mając jasnego otwarcia finansowego dla ludzi, aby spojrzeć na … to po prostu śmierdzi oszustwem.

Niemniej jednak senator uważa, że Bankman-Fried powinien skupić się na przejściu przez proces upadłościowy, a nie zeznawać przed Kongresem, aby naprawić swój publiczny wizerunek.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram