Dlaczego Cardano (ADA) wzrosło o 30% w tydzień? 3 powody

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 stycznia 2023
ikona autora biały
cardano

Cena Cardano rosła przez cały miniony tydzień. Kryptowaluta zdołała w tym czasie zyskać aż 30%. Chociaż wzrosty dotyczą większości rynku, ADA nadal radzi sobie najlepszej ze wszystkich 10 największych monet pod względem całkowitej kapitalizacji.

I chociaż Charles Hoskinson ujawnił niedawno, że w ciągu miesiąca jego nowa placówka opieki zdrowotnej zostanie uruchomiona i będzie akceptować ADA jako metodę płatności, spójrzmy na trzy bardziej realistyczne i możliwe przyczyny tego rajdu.

Całkowita wartość zablokowana w Cardano wzrasta

Pierwszą metryką do rozważenia jest TVL (Total Value Locked) w różnych protokołach działających na blockchainie Cardano. Dane z DeFi Llama, ujawniają, że TVL wzrosła o prawie 40% od początku 2023 roku.

W chwili pisania tego artykułu, wartość TVL wynosi około 67,29 milionów dolarów, przy czym lwią część z nich posiada Minswap z ponad 27 milionami dolarów.

Warto również zauważyć, że większość wzrostu nastąpiła w ciągu ostatnich 24 godzin. Wówczas TVL wzrosła o około 20%.

wykres przedstawiający wartość TVL

Wzrost wolumenu obrotu DeFi

Kolejną ważną metryką, na którą należy spojrzeć, jest całkowity wolumen transakcji na protokołach DeFi opartych na Cardano. Ta metryka również mocno wzrosła.

Tylko przez ostatnie siedem dni wolumen transakcji wzrósł o około 57%. Sam Minswap doświadczył wzrostu o około 76%. Jest to również lider rynku - jak zresztą można się było spodziewać.

wykres przedstawiający wzrost wolumenu obrotu DeFi

Warto również zauważyć, że wolumen obrotu na scentralizowanych giełdach również wzrósł i w ciągu ostatniej doby wyniósł około 850 milionów dolarów.

Hype wokół nadchodzącego uruchomienia stablecoina DJED

Inną rzeczą, która mogła napędzić cenę ADA jest hype budujący się w kierunku uruchomienia bardzo oczekiwanego algorytmicznego stablecoina o nazwie DJED.

Jak informowaliśmy w listopadzie 2022 roku, DJED ma ujrzeć światło dzienne w styczniu tego roku. Jest to najbardziej ambitny plan dla algorytmicznego stablecoina opartego na Cardano do tej pory.

Użytkownicy mogą wysyłać ADA na określony adres smart kontract na Cardano i otrzymywać w zamian DJED o tej samej wartości j. Mogą również spalić DJED, aby otrzymać ADA.

Algorytmiczne stablecoiny miały słaby rok. Głównie za sprawą upadku całego ekosystemu Terra-Luna.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram