Dlaczego Cardano (ADA) wzrosło o 30% w tydzień? 3 powody

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 stycznia 2023
ikona autora biały
cardano

Cena Cardano rosła przez cały miniony tydzień. Kryptowaluta zdołała w tym czasie zyskać aż 30%. Chociaż wzrosty dotyczą większości rynku, ADA nadal radzi sobie najlepszej ze wszystkich 10 największych monet pod względem całkowitej kapitalizacji.

I chociaż Charles Hoskinson ujawnił niedawno, że w ciągu miesiąca jego nowa placówka opieki zdrowotnej zostanie uruchomiona i będzie akceptować ADA jako metodę płatności, spójrzmy na trzy bardziej realistyczne i możliwe przyczyny tego rajdu.

Całkowita wartość zablokowana w Cardano wzrasta

Pierwszą metryką do rozważenia jest TVL (Total Value Locked) w różnych protokołach działających na blockchainie Cardano. Dane z DeFi Llama, ujawniają, że TVL wzrosła o prawie 40% od początku 2023 roku.

W chwili pisania tego artykułu, wartość TVL wynosi około 67,29 milionów dolarów, przy czym lwią część z nich posiada Minswap z ponad 27 milionami dolarów.

Warto również zauważyć, że większość wzrostu nastąpiła w ciągu ostatnich 24 godzin. Wówczas TVL wzrosła o około 20%.

Wzrost wolumenu obrotu DeFi

Kolejną ważną metryką, na którą należy spojrzeć, jest całkowity wolumen transakcji na protokołach DeFi opartych na Cardano. Ta metryka również mocno wzrosła.

Tylko przez ostatnie siedem dni wolumen transakcji wzrósł o około 57%. Sam Minswap doświadczył wzrostu o około 76%. Jest to również lider rynku - jak zresztą można się było spodziewać.

Warto również zauważyć, że wolumen obrotu na scentralizowanych giełdach również wzrósł i w ciągu ostatniej doby wyniósł około 850 milionów dolarów.

Hype wokół nadchodzącego uruchomienia stablecoina DJED

Inną rzeczą, która mogła napędzić cenę ADA jest hype budujący się w kierunku uruchomienia bardzo oczekiwanego algorytmicznego stablecoina o nazwie DJED.

Jak informowaliśmy w listopadzie 2022 roku, DJED ma ujrzeć światło dzienne w styczniu tego roku. Jest to najbardziej ambitny plan dla algorytmicznego stablecoina opartego na Cardano do tej pory.

Użytkownicy mogą wysyłać ADA na określony adres smart kontract na Cardano i otrzymywać w zamian DJED o tej samej wartości j. Mogą również spalić DJED, aby otrzymać ADA.

Algorytmiczne stablecoiny miały słaby rok. Głównie za sprawą upadku całego ekosystemu Terra-Luna.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram