Dlaczego Cardano (ADA) wzrosło o 30% w tydzień? 3 powody

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 stycznia 2023
ikona autora biały
cardano

Cena Cardano rosła przez cały miniony tydzień. Kryptowaluta zdołała w tym czasie zyskać aż 30%. Chociaż wzrosty dotyczą większości rynku, ADA nadal radzi sobie najlepszej ze wszystkich 10 największych monet pod względem całkowitej kapitalizacji.

I chociaż Charles Hoskinson ujawnił niedawno, że w ciągu miesiąca jego nowa placówka opieki zdrowotnej zostanie uruchomiona i będzie akceptować ADA jako metodę płatności, spójrzmy na trzy bardziej realistyczne i możliwe przyczyny tego rajdu.

Całkowita wartość zablokowana w Cardano wzrasta

Pierwszą metryką do rozważenia jest TVL (Total Value Locked) w różnych protokołach działających na blockchainie Cardano. Dane z DeFi Llama, ujawniają, że TVL wzrosła o prawie 40% od początku 2023 roku.

W chwili pisania tego artykułu, wartość TVL wynosi około 67,29 milionów dolarów, przy czym lwią część z nich posiada Minswap z ponad 27 milionami dolarów.

Warto również zauważyć, że większość wzrostu nastąpiła w ciągu ostatnich 24 godzin. Wówczas TVL wzrosła o około 20%.

wykres przedstawiający wartość TVL

Wzrost wolumenu obrotu DeFi

Kolejną ważną metryką, na którą należy spojrzeć, jest całkowity wolumen transakcji na protokołach DeFi opartych na Cardano. Ta metryka również mocno wzrosła.

Tylko przez ostatnie siedem dni wolumen transakcji wzrósł o około 57%. Sam Minswap doświadczył wzrostu o około 76%. Jest to również lider rynku - jak zresztą można się było spodziewać.

wykres przedstawiający wzrost wolumenu obrotu DeFi

Warto również zauważyć, że wolumen obrotu na scentralizowanych giełdach również wzrósł i w ciągu ostatniej doby wyniósł około 850 milionów dolarów.

Hype wokół nadchodzącego uruchomienia stablecoina DJED

Inną rzeczą, która mogła napędzić cenę ADA jest hype budujący się w kierunku uruchomienia bardzo oczekiwanego algorytmicznego stablecoina o nazwie DJED.

Jak informowaliśmy w listopadzie 2022 roku, DJED ma ujrzeć światło dzienne w styczniu tego roku. Jest to najbardziej ambitny plan dla algorytmicznego stablecoina opartego na Cardano do tej pory.

Użytkownicy mogą wysyłać ADA na określony adres smart kontract na Cardano i otrzymywać w zamian DJED o tej samej wartości j. Mogą również spalić DJED, aby otrzymać ADA.

Algorytmiczne stablecoiny miały słaby rok. Głównie za sprawą upadku całego ekosystemu Terra-Luna.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram