Coinbase dołącza do świata NFT: planuje uruchomić własny rynek

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 października 2021
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska platforma kryptowalutowa - Coinbase - poinformowała, że uruchomi rynek niewymiennych tokenów NFT typu peer-to-peer o nazwie Coinbase NFT. Użytkownicy mogą dołączyć do listy oczekujących. Dzięki temu otrzymają wczesny dostęp i regularne aktualizacje.

Coinbase rozszerza się na świat NFT

W niedawnym wpisie na blogu, jedna z największych giełd cyfrowych aktywów ujawniła, że umożliwi swoim klientom emitowanie, kupowanie, prezentowanie i odkrywanie niewymiennych tokenów na nowej platformie - Coinbase NFT. Ponadto przedstawiła kilka szczegółów na temat tego, jak to będzie działać.

Sprawiamy, że NFT są bardziej dostępne poprzez budowanie przyjaznych dla użytkownika interfejsów, które umieszczają złożoność za kulisami. Dodajemy funkcje społecznościowe, które otwierają nowe drogi do rozmów i odkryć. I zamierzamy wykładniczo rozwijać społeczność twórców, co jest wygraną dla artystów i fanów.

Coinbase zauważył, że początkowe uruchomienie będzie wspierać oparte na Ethereum tokeny ERC-721. Później, giełda zamierza wprowadzić standardy ERC-1155 z obsługą wielu łańcuchów.

Giełda kryptowalut dodała, że ludzie mają potrzebę wyrażania swojego talentu i indywidualności. Dlatego też niewymienne tokeny reprezentują "uniwersalny sposób dla twórców na posiadanie, kontrolowanie i czerpanie korzyści ze swoich kreacji."

Na chwilę obecną największym cyfrowym rynkiem dla kryptowalutowych przedmiotów kolekcjonerskich i NFT jest OpenSea. Tego lata zdecentralizowana platforma odnotowała ogromny kamień milowy. Jej wolumen handlu osiągnął w sierpniu poziom 1 miliarda dolarów, co stanowiło wzrost o prawie 1000% rok do roku.

FTX również dołączył do szału NFT

Warto zauważyć, że inna ogromna giełda aktywów cyfrowych - FTX - również niedawno uruchomiła swój rynek niewymiennych tokenów. Początkowo, platforma transakcyjna pozwalała na przyłączenie się jedynie klientom z siedzibą w USA.

Rynek ten nazywa się Solana NFT Marketplace. Cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie na nowej platformie muszą więc znajdować się na blockchainie Solana. FTX ma jednak plany, aby w najbliższej przyszłości wspierać tokeny oparte na Ethereum, które są standardem w branży.

Wielu celebrytów, aktorów (Lindsay Lohan), muzyków (Eminem) i wybitnych sportowców (Tom Brady) wykazało w ostatnim czasie zainteresowanie niewymiennymi tokenami ub nawet wprowadziło własną cyfrową kolekcję. FTX nakreślił ten trend i wzbudził nadzieję, że Solana NFT Marketplace będzie najlepszym wyborem w swojej dziedzinie:

Zdecydowaliśmy się stworzyć rynek NFT na FTX US po tym, jak sami zanurzyliśmy się w ekosystemie NFT. Ekosystem NFT zaczął przenikać do popkultury, ale brakowało mu platformy, która zapewniałaby łatwy dostęp i ekspozycję dla głównego nurtu odbiorców.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram