Coinbase dołącza do świata NFT: planuje uruchomić własny rynek

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 października 2021
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska platforma kryptowalutowa - Coinbase - poinformowała, że uruchomi rynek niewymiennych tokenów NFT typu peer-to-peer o nazwie Coinbase NFT. Użytkownicy mogą dołączyć do listy oczekujących. Dzięki temu otrzymają wczesny dostęp i regularne aktualizacje.

Coinbase rozszerza się na świat NFT

W niedawnym wpisie na blogu, jedna z największych giełd cyfrowych aktywów ujawniła, że umożliwi swoim klientom emitowanie, kupowanie, prezentowanie i odkrywanie niewymiennych tokenów na nowej platformie - Coinbase NFT. Ponadto przedstawiła kilka szczegółów na temat tego, jak to będzie działać.

Sprawiamy, że NFT są bardziej dostępne poprzez budowanie przyjaznych dla użytkownika interfejsów, które umieszczają złożoność za kulisami. Dodajemy funkcje społecznościowe, które otwierają nowe drogi do rozmów i odkryć. I zamierzamy wykładniczo rozwijać społeczność twórców, co jest wygraną dla artystów i fanów.

Coinbase zauważył, że początkowe uruchomienie będzie wspierać oparte na Ethereum tokeny ERC-721. Później, giełda zamierza wprowadzić standardy ERC-1155 z obsługą wielu łańcuchów.

Giełda kryptowalut dodała, że ludzie mają potrzebę wyrażania swojego talentu i indywidualności. Dlatego też niewymienne tokeny reprezentują "uniwersalny sposób dla twórców na posiadanie, kontrolowanie i czerpanie korzyści ze swoich kreacji."

Na chwilę obecną największym cyfrowym rynkiem dla kryptowalutowych przedmiotów kolekcjonerskich i NFT jest OpenSea. Tego lata zdecentralizowana platforma odnotowała ogromny kamień milowy. Jej wolumen handlu osiągnął w sierpniu poziom 1 miliarda dolarów, co stanowiło wzrost o prawie 1000% rok do roku.

FTX również dołączył do szału NFT

Warto zauważyć, że inna ogromna giełda aktywów cyfrowych - FTX - również niedawno uruchomiła swój rynek niewymiennych tokenów. Początkowo, platforma transakcyjna pozwalała na przyłączenie się jedynie klientom z siedzibą w USA.

Rynek ten nazywa się Solana NFT Marketplace. Cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie na nowej platformie muszą więc znajdować się na blockchainie Solana. FTX ma jednak plany, aby w najbliższej przyszłości wspierać tokeny oparte na Ethereum, które są standardem w branży.

Wielu celebrytów, aktorów (Lindsay Lohan), muzyków (Eminem) i wybitnych sportowców (Tom Brady) wykazało w ostatnim czasie zainteresowanie niewymiennymi tokenami ub nawet wprowadziło własną cyfrową kolekcję. FTX nakreślił ten trend i wzbudził nadzieję, że Solana NFT Marketplace będzie najlepszym wyborem w swojej dziedzinie:

Zdecydowaliśmy się stworzyć rynek NFT na FTX US po tym, jak sami zanurzyliśmy się w ekosystemie NFT. Ekosystem NFT zaczął przenikać do popkultury, ale brakowało mu platformy, która zapewniałaby łatwy dostęp i ekspozycję dla głównego nurtu odbiorców.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram