kryptowaluty 2 - logo

Coinbase dołącza do świata NFT: planuje uruchomić własny rynek

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 października 2021
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska platforma kryptowalutowa - Coinbase - poinformowała, że uruchomi rynek niewymiennych tokenów NFT typu peer-to-peer o nazwie Coinbase NFT. Użytkownicy mogą dołączyć do listy oczekujących. Dzięki temu otrzymają wczesny dostęp i regularne aktualizacje.

Coinbase rozszerza się na świat NFT

W niedawnym wpisie na blogu, jedna z największych giełd cyfrowych aktywów ujawniła, że umożliwi swoim klientom emitowanie, kupowanie, prezentowanie i odkrywanie niewymiennych tokenów na nowej platformie - Coinbase NFT. Ponadto przedstawiła kilka szczegółów na temat tego, jak to będzie działać.

Sprawiamy, że NFT są bardziej dostępne poprzez budowanie przyjaznych dla użytkownika interfejsów, które umieszczają złożoność za kulisami. Dodajemy funkcje społecznościowe, które otwierają nowe drogi do rozmów i odkryć. I zamierzamy wykładniczo rozwijać społeczność twórców, co jest wygraną dla artystów i fanów.

Coinbase zauważył, że początkowe uruchomienie będzie wspierać oparte na Ethereum tokeny ERC-721. Później, giełda zamierza wprowadzić standardy ERC-1155 z obsługą wielu łańcuchów.

Giełda kryptowalut dodała, że ludzie mają potrzebę wyrażania swojego talentu i indywidualności. Dlatego też niewymienne tokeny reprezentują "uniwersalny sposób dla twórców na posiadanie, kontrolowanie i czerpanie korzyści ze swoich kreacji."

Na chwilę obecną największym cyfrowym rynkiem dla kryptowalutowych przedmiotów kolekcjonerskich i NFT jest OpenSea. Tego lata zdecentralizowana platforma odnotowała ogromny kamień milowy. Jej wolumen handlu osiągnął w sierpniu poziom 1 miliarda dolarów, co stanowiło wzrost o prawie 1000% rok do roku.

FTX również dołączył do szału NFT

Warto zauważyć, że inna ogromna giełda aktywów cyfrowych - FTX - również niedawno uruchomiła swój rynek niewymiennych tokenów. Początkowo, platforma transakcyjna pozwalała na przyłączenie się jedynie klientom z siedzibą w USA.

Rynek ten nazywa się Solana NFT Marketplace. Cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie na nowej platformie muszą więc znajdować się na blockchainie Solana. FTX ma jednak plany, aby w najbliższej przyszłości wspierać tokeny oparte na Ethereum, które są standardem w branży.

Wielu celebrytów, aktorów (Lindsay Lohan), muzyków (Eminem) i wybitnych sportowców (Tom Brady) wykazało w ostatnim czasie zainteresowanie niewymiennymi tokenami ub nawet wprowadziło własną cyfrową kolekcję. FTX nakreślił ten trend i wzbudził nadzieję, że Solana NFT Marketplace będzie najlepszym wyborem w swojej dziedzinie:

Zdecydowaliśmy się stworzyć rynek NFT na FTX US po tym, jak sami zanurzyliśmy się w ekosystemie NFT. Ekosystem NFT zaczął przenikać do popkultury, ale brakowało mu platformy, która zapewniałaby łatwy dostęp i ekspozycję dla głównego nurtu odbiorców.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Bitcoin przebija 60 000 USD po zatwierdzeniu bitcoinowego ETFu

Bitcoin wzrósł o około 5000 dolarów w ciągu kilku godzin po pozytywnych doniesieniach z USA. Po raz pierwszy od kwietnia osiągnął więc poziom 60 000 dolarów. Niektóre altcoiny również dołączyły do rajdu. ETH przekroczył 3800 USD, a Solana zyskała ponad 8%. BTC ponownie wraca powyżej 60 000 USD Zaledwie dwa dni temu, bitcoin mocno się […]

Coinbase dołącza do świata NFT: planuje uruchomić własny rynek

Wiodąca amerykańska platforma kryptowalutowa - Coinbase - poinformowała, że uruchomi rynek niewymiennych tokenów NFT typu peer-to-peer o nazwie Coinbase NFT. Użytkownicy mogą dołączyć do listy oczekujących. Dzięki temu otrzymają wczesny dostęp i regularne aktualizacje. Coinbase rozszerza się na świat NFT W niedawnym wpisie na blogu, jedna z największych giełd cyfrowych aktywów ujawniła, że umożliwi swoim […]

Visa planuje uruchomienie programu NFT skoncentrowanego na pomocy twórcom

Globalna firma świadcząca usługi finansowe Visa nawiązała współpracę z artystą NFT Micah Johnsonem. Celem jest stworzenie programu, który umożliwiłby twórcom lepsze zrozumienie branży niewymiennych tokenów NFT oraz wykorzystanie różnych publicznych sieci blockchain do tworzenia i sprzedaży swoich cyfrowych dzieł. Visa będzie uczyć twórców o tokenach NFT Visa ogłosiła te wiadomości za pośrednictwem komunikatu prasowego w […]

Bitcoin zbliżył się do 58 000 USD, a wykres altcoinów jest raczej czerwony

Bitcoin dotknął kolejnego wielomiesięcznego maksimum na poziomie prawie 58 000 USD, po czym nieznacznie się cofnął. Jednak większość alternatywnych monet nadal traci na wartości w stosunku do BTC i dolara. Ogromne spadki odnotowały Ripple, Solana, Polkadot, Terra, Uniswap, Avalanche i inne. Altcoiny na czerwono Alternatywne monety nadal cierpiały w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum nie […]

Bitcoin wzbija się na 5-miesięczny szczyt. Rośnie też dominacja

W ciągu ostatnich 24 godzin cena bitcoina po raz pierwszy od pięciu miesięcy przekroczyła na krótko poziom 57 000 dolarów. Większość alternatywnych monet wydaje się pozostawać w tyle, ponieważ dominacja BTC wciąż rośnie. Bitcoin przebił 57 000 USD Można śmiało powiedzieć, że BTC powrócił na swoją byczą trajektorię po tym, jak dwa tygodnie temu odbił […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram