Coinbase dołącza do świata NFT: planuje uruchomić własny rynek

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 października 2021
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska platforma kryptowalutowa - Coinbase - poinformowała, że uruchomi rynek niewymiennych tokenów NFT typu peer-to-peer o nazwie Coinbase NFT. Użytkownicy mogą dołączyć do listy oczekujących. Dzięki temu otrzymają wczesny dostęp i regularne aktualizacje.

Coinbase rozszerza się na świat NFT

W niedawnym wpisie na blogu, jedna z największych giełd cyfrowych aktywów ujawniła, że umożliwi swoim klientom emitowanie, kupowanie, prezentowanie i odkrywanie niewymiennych tokenów na nowej platformie - Coinbase NFT. Ponadto przedstawiła kilka szczegółów na temat tego, jak to będzie działać.

Sprawiamy, że NFT są bardziej dostępne poprzez budowanie przyjaznych dla użytkownika interfejsów, które umieszczają złożoność za kulisami. Dodajemy funkcje społecznościowe, które otwierają nowe drogi do rozmów i odkryć. I zamierzamy wykładniczo rozwijać społeczność twórców, co jest wygraną dla artystów i fanów.

Coinbase zauważył, że początkowe uruchomienie będzie wspierać oparte na Ethereum tokeny ERC-721. Później, giełda zamierza wprowadzić standardy ERC-1155 z obsługą wielu łańcuchów.

Giełda kryptowalut dodała, że ludzie mają potrzebę wyrażania swojego talentu i indywidualności. Dlatego też niewymienne tokeny reprezentują "uniwersalny sposób dla twórców na posiadanie, kontrolowanie i czerpanie korzyści ze swoich kreacji."

Na chwilę obecną największym cyfrowym rynkiem dla kryptowalutowych przedmiotów kolekcjonerskich i NFT jest OpenSea. Tego lata zdecentralizowana platforma odnotowała ogromny kamień milowy. Jej wolumen handlu osiągnął w sierpniu poziom 1 miliarda dolarów, co stanowiło wzrost o prawie 1000% rok do roku.

FTX również dołączył do szału NFT

Warto zauważyć, że inna ogromna giełda aktywów cyfrowych - FTX - również niedawno uruchomiła swój rynek niewymiennych tokenów. Początkowo, platforma transakcyjna pozwalała na przyłączenie się jedynie klientom z siedzibą w USA.

Rynek ten nazywa się Solana NFT Marketplace. Cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie na nowej platformie muszą więc znajdować się na blockchainie Solana. FTX ma jednak plany, aby w najbliższej przyszłości wspierać tokeny oparte na Ethereum, które są standardem w branży.

Wielu celebrytów, aktorów (Lindsay Lohan), muzyków (Eminem) i wybitnych sportowców (Tom Brady) wykazało w ostatnim czasie zainteresowanie niewymiennymi tokenami ub nawet wprowadziło własną cyfrową kolekcję. FTX nakreślił ten trend i wzbudził nadzieję, że Solana NFT Marketplace będzie najlepszym wyborem w swojej dziedzinie:

Zdecydowaliśmy się stworzyć rynek NFT na FTX US po tym, jak sami zanurzyliśmy się w ekosystemie NFT. Ekosystem NFT zaczął przenikać do popkultury, ale brakowało mu platformy, która zapewniałaby łatwy dostęp i ekspozycję dla głównego nurtu odbiorców.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram