Coinbase dołącza do świata NFT: planuje uruchomić własny rynek

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 października 2021
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska platforma kryptowalutowa - Coinbase - poinformowała, że uruchomi rynek niewymiennych tokenów NFT typu peer-to-peer o nazwie Coinbase NFT. Użytkownicy mogą dołączyć do listy oczekujących. Dzięki temu otrzymają wczesny dostęp i regularne aktualizacje.

Coinbase rozszerza się na świat NFT

W niedawnym wpisie na blogu, jedna z największych giełd cyfrowych aktywów ujawniła, że umożliwi swoim klientom emitowanie, kupowanie, prezentowanie i odkrywanie niewymiennych tokenów na nowej platformie - Coinbase NFT. Ponadto przedstawiła kilka szczegółów na temat tego, jak to będzie działać.

Sprawiamy, że NFT są bardziej dostępne poprzez budowanie przyjaznych dla użytkownika interfejsów, które umieszczają złożoność za kulisami. Dodajemy funkcje społecznościowe, które otwierają nowe drogi do rozmów i odkryć. I zamierzamy wykładniczo rozwijać społeczność twórców, co jest wygraną dla artystów i fanów.

Coinbase zauważył, że początkowe uruchomienie będzie wspierać oparte na Ethereum tokeny ERC-721. Później, giełda zamierza wprowadzić standardy ERC-1155 z obsługą wielu łańcuchów.

Giełda kryptowalut dodała, że ludzie mają potrzebę wyrażania swojego talentu i indywidualności. Dlatego też niewymienne tokeny reprezentują "uniwersalny sposób dla twórców na posiadanie, kontrolowanie i czerpanie korzyści ze swoich kreacji."

Na chwilę obecną największym cyfrowym rynkiem dla kryptowalutowych przedmiotów kolekcjonerskich i NFT jest OpenSea. Tego lata zdecentralizowana platforma odnotowała ogromny kamień milowy. Jej wolumen handlu osiągnął w sierpniu poziom 1 miliarda dolarów, co stanowiło wzrost o prawie 1000% rok do roku.

FTX również dołączył do szału NFT

Warto zauważyć, że inna ogromna giełda aktywów cyfrowych - FTX - również niedawno uruchomiła swój rynek niewymiennych tokenów. Początkowo, platforma transakcyjna pozwalała na przyłączenie się jedynie klientom z siedzibą w USA.

Rynek ten nazywa się Solana NFT Marketplace. Cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie na nowej platformie muszą więc znajdować się na blockchainie Solana. FTX ma jednak plany, aby w najbliższej przyszłości wspierać tokeny oparte na Ethereum, które są standardem w branży.

Wielu celebrytów, aktorów (Lindsay Lohan), muzyków (Eminem) i wybitnych sportowców (Tom Brady) wykazało w ostatnim czasie zainteresowanie niewymiennymi tokenami ub nawet wprowadziło własną cyfrową kolekcję. FTX nakreślił ten trend i wzbudził nadzieję, że Solana NFT Marketplace będzie najlepszym wyborem w swojej dziedzinie:

Zdecydowaliśmy się stworzyć rynek NFT na FTX US po tym, jak sami zanurzyliśmy się w ekosystemie NFT. Ekosystem NFT zaczął przenikać do popkultury, ale brakowało mu platformy, która zapewniałaby łatwy dostęp i ekspozycję dla głównego nurtu odbiorców.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram