Bitcoin spadł o 6% po dwóch zielonych tygodniach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 sierpnia 2021
ikona autora biały
krzyż sśmierci bitcoin 2021

Po ustanowieniu nowego 11-tygodniowego maksimum powyżej 42 600 USD, bitcoin nieco się ochłodził, cofając się w okolice 40 000 USD. Większość altcoinów również uspokoiła się od weekendu. ETH spadł do $2,600, a BNB zanurzył się poniżej $340.

Bitcoin osuwa się o 6% od weekendowego szczytu

Podstawowa kryptowaluta po krótkim spadku do 38 300 dolarów w piątek, w weekend zyskała trakcję. W sobotę wykreśliła imponującą świecę, w której wzrosła o około 4 tysiące dolarów do poziomu 42 400 dolarów.

Pomimo cofnięcia się o kilkaset dolarów w ciągu kilku godzin, byki nadal pchały monetę na północ, a BTC poszybował powyżej 42 600 dolarów. Była to najwyższa cena od czasu krachu rynkowego z połowy maja.

Jednak aktywo nie zdołało kontynuować wzrostów i spadło do 39 200 USD. Pomimo odbicia od tego czasu, bitcoin nadal handluje poniżej 40 000 USD i nadal jest około 6% na minusie od ostatniego szczytu.

Niemniej jednak, BTC wzrósł o ponad $10,000 w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a dane on-chain sugerują, że jego długoterminowe wskaźniki są nadal bycze. Co więcej, twórca popularnego modelu Stock-to-Flow stwierdził, że kryptowaluta zachowuje się "jak w zegarku".

Altcoiny na czerwono

Alternatywne monety korzystały z ostatnich kilku dni, rejestrując swoje własne wielotygodniowe rekordy. Ethereum osiągnęło poziom 2 700 dolarów, ale od tego czasu spadło o około 100 dolarów i obecnie znajduje się w okolicach 2 600 dolarów.

Binance Coin (BNB), który wzrósł do prawie $350, spadł teraz o ponad 2% w skali 24-godzinnej do $335. Cardano (-2,3%), Ripple (-2%), Dogecoin (-3%), Bitcoin Cash (-1,3%), Chainlink (-2,5%) i Litecoin (-3%) również straciły wartość w ostatnich 24 godzinach.

Oprócz Bitcoin Gold (10%) i Luna (9%), większość innych alternatywnych monet o niższej i średniej kapitalizacji jest również w kolorze czerwonym. Siacoin przewodzi niekorzystnemu trendowi z 14% spadkiem do $0,016.

IOTA (-9%), Decred (-8%), OKB (-7%), Basic Attention Token (-7%), ICON (-7%) i AMP (-6%) są następne.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła o około 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, ale nadal jest to ponad 1,6 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram