kryptowaluty 2 - logo

Bitcoin spadł o 6% po dwóch zielonych tygodniach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 sierpnia 2021
ikona autora biały
krzyż sśmierci bitcoin 2021

Po ustanowieniu nowego 11-tygodniowego maksimum powyżej 42 600 USD, bitcoin nieco się ochłodził, cofając się w okolice 40 000 USD. Większość altcoinów również uspokoiła się od weekendu. ETH spadł do $2,600, a BNB zanurzył się poniżej $340.

Bitcoin osuwa się o 6% od weekendowego szczytu

Podstawowa kryptowaluta po krótkim spadku do 38 300 dolarów w piątek, w weekend zyskała trakcję. W sobotę wykreśliła imponującą świecę, w której wzrosła o około 4 tysiące dolarów do poziomu 42 400 dolarów.

Pomimo cofnięcia się o kilkaset dolarów w ciągu kilku godzin, byki nadal pchały monetę na północ, a BTC poszybował powyżej 42 600 dolarów. Była to najwyższa cena od czasu krachu rynkowego z połowy maja.

Jednak aktywo nie zdołało kontynuować wzrostów i spadło do 39 200 USD. Pomimo odbicia od tego czasu, bitcoin nadal handluje poniżej 40 000 USD i nadal jest około 6% na minusie od ostatniego szczytu.

Niemniej jednak, BTC wzrósł o ponad $10,000 w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a dane on-chain sugerują, że jego długoterminowe wskaźniki są nadal bycze. Co więcej, twórca popularnego modelu Stock-to-Flow stwierdził, że kryptowaluta zachowuje się "jak w zegarku".

Altcoiny na czerwono

Alternatywne monety korzystały z ostatnich kilku dni, rejestrując swoje własne wielotygodniowe rekordy. Ethereum osiągnęło poziom 2 700 dolarów, ale od tego czasu spadło o około 100 dolarów i obecnie znajduje się w okolicach 2 600 dolarów.

Binance Coin (BNB), który wzrósł do prawie $350, spadł teraz o ponad 2% w skali 24-godzinnej do $335. Cardano (-2,3%), Ripple (-2%), Dogecoin (-3%), Bitcoin Cash (-1,3%), Chainlink (-2,5%) i Litecoin (-3%) również straciły wartość w ostatnich 24 godzinach.

Oprócz Bitcoin Gold (10%) i Luna (9%), większość innych alternatywnych monet o niższej i średniej kapitalizacji jest również w kolorze czerwonym. Siacoin przewodzi niekorzystnemu trendowi z 14% spadkiem do $0,016.

IOTA (-9%), Decred (-8%), OKB (-7%), Basic Attention Token (-7%), ICON (-7%) i AMP (-6%) są następne.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła o około 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, ale nadal jest to ponad 1,6 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram