Bitcoin spadł o 6% po dwóch zielonych tygodniach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 sierpnia 2021
ikona autora biały
krzyż sśmierci bitcoin 2021

Po ustanowieniu nowego 11-tygodniowego maksimum powyżej 42 600 USD, bitcoin nieco się ochłodził, cofając się w okolice 40 000 USD. Większość altcoinów również uspokoiła się od weekendu. ETH spadł do $2,600, a BNB zanurzył się poniżej $340.

Bitcoin osuwa się o 6% od weekendowego szczytu

Podstawowa kryptowaluta po krótkim spadku do 38 300 dolarów w piątek, w weekend zyskała trakcję. W sobotę wykreśliła imponującą świecę, w której wzrosła o około 4 tysiące dolarów do poziomu 42 400 dolarów.

Pomimo cofnięcia się o kilkaset dolarów w ciągu kilku godzin, byki nadal pchały monetę na północ, a BTC poszybował powyżej 42 600 dolarów. Była to najwyższa cena od czasu krachu rynkowego z połowy maja.

Jednak aktywo nie zdołało kontynuować wzrostów i spadło do 39 200 USD. Pomimo odbicia od tego czasu, bitcoin nadal handluje poniżej 40 000 USD i nadal jest około 6% na minusie od ostatniego szczytu.

Niemniej jednak, BTC wzrósł o ponad $10,000 w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a dane on-chain sugerują, że jego długoterminowe wskaźniki są nadal bycze. Co więcej, twórca popularnego modelu Stock-to-Flow stwierdził, że kryptowaluta zachowuje się "jak w zegarku".

Altcoiny na czerwono

Alternatywne monety korzystały z ostatnich kilku dni, rejestrując swoje własne wielotygodniowe rekordy. Ethereum osiągnęło poziom 2 700 dolarów, ale od tego czasu spadło o około 100 dolarów i obecnie znajduje się w okolicach 2 600 dolarów.

Binance Coin (BNB), który wzrósł do prawie $350, spadł teraz o ponad 2% w skali 24-godzinnej do $335. Cardano (-2,3%), Ripple (-2%), Dogecoin (-3%), Bitcoin Cash (-1,3%), Chainlink (-2,5%) i Litecoin (-3%) również straciły wartość w ostatnich 24 godzinach.

Oprócz Bitcoin Gold (10%) i Luna (9%), większość innych alternatywnych monet o niższej i średniej kapitalizacji jest również w kolorze czerwonym. Siacoin przewodzi niekorzystnemu trendowi z 14% spadkiem do $0,016.

IOTA (-9%), Decred (-8%), OKB (-7%), Basic Attention Token (-7%), ICON (-7%) i AMP (-6%) są następne.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła o około 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, ale nadal jest to ponad 1,6 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram