Bitcoin spadł o 6% po dwóch zielonych tygodniach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 sierpnia 2021
ikona autora biały
krzyż sśmierci bitcoin 2021

Po ustanowieniu nowego 11-tygodniowego maksimum powyżej 42 600 USD, bitcoin nieco się ochłodził, cofając się w okolice 40 000 USD. Większość altcoinów również uspokoiła się od weekendu. ETH spadł do $2,600, a BNB zanurzył się poniżej $340.

Bitcoin osuwa się o 6% od weekendowego szczytu

Podstawowa kryptowaluta po krótkim spadku do 38 300 dolarów w piątek, w weekend zyskała trakcję. W sobotę wykreśliła imponującą świecę, w której wzrosła o około 4 tysiące dolarów do poziomu 42 400 dolarów.

Pomimo cofnięcia się o kilkaset dolarów w ciągu kilku godzin, byki nadal pchały monetę na północ, a BTC poszybował powyżej 42 600 dolarów. Była to najwyższa cena od czasu krachu rynkowego z połowy maja.

Jednak aktywo nie zdołało kontynuować wzrostów i spadło do 39 200 USD. Pomimo odbicia od tego czasu, bitcoin nadal handluje poniżej 40 000 USD i nadal jest około 6% na minusie od ostatniego szczytu.

Niemniej jednak, BTC wzrósł o ponad $10,000 w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a dane on-chain sugerują, że jego długoterminowe wskaźniki są nadal bycze. Co więcej, twórca popularnego modelu Stock-to-Flow stwierdził, że kryptowaluta zachowuje się "jak w zegarku".

Altcoiny na czerwono

Alternatywne monety korzystały z ostatnich kilku dni, rejestrując swoje własne wielotygodniowe rekordy. Ethereum osiągnęło poziom 2 700 dolarów, ale od tego czasu spadło o około 100 dolarów i obecnie znajduje się w okolicach 2 600 dolarów.

Binance Coin (BNB), który wzrósł do prawie $350, spadł teraz o ponad 2% w skali 24-godzinnej do $335. Cardano (-2,3%), Ripple (-2%), Dogecoin (-3%), Bitcoin Cash (-1,3%), Chainlink (-2,5%) i Litecoin (-3%) również straciły wartość w ostatnich 24 godzinach.

Oprócz Bitcoin Gold (10%) i Luna (9%), większość innych alternatywnych monet o niższej i średniej kapitalizacji jest również w kolorze czerwonym. Siacoin przewodzi niekorzystnemu trendowi z 14% spadkiem do $0,016.

IOTA (-9%), Decred (-8%), OKB (-7%), Basic Attention Token (-7%), ICON (-7%) i AMP (-6%) są następne.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła o około 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, ale nadal jest to ponad 1,6 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram