Ankr pozyskuje strategiczną inwestycję od Binance Labs

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 sierpnia 2022
ikona autora biały
ankr binance

Ankr to znany dostawca infrastruktury Web3. W skrócie, protokół działa w tle, ale umożliwia korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji, portfeli, a także gier opartych na kryptowalutach, łącząc je z blockchainami, z którymi muszą się komunikować.

Projekt znany jest z ciągłego wsparcia dla BNB Chain, wprowadzenia BNB Liquid Staking, a także zbudowania niektórych z jego podstawowych infrastruktur, w tym ich aktualizacji Erigon. Teraz Ankr otrzymał teraz strategiczną inwestycję od ramienia VC Binance - Binance Labs.

Binance Labs inwestuje w Ankr

Zgodnie z komunikatem prasowym, Ankr pozyskał strategiczną inwestycję od Binance Labs. Niestety, póki co nie znamy konkretnej kwoty.

Jednak wpływy zostaną wykorzystane do rozwoju usługi RPC, a także rozbudowy pakietu deweloperskiego Web3. Obejmuje to Liquid Staking DK, Web3 Gaming SDK, jak również Application Chains as a Service.

Zgodnie z komunikatem, protokół otrzymuje ponad siedem miliardów żądań dziennie na 18 różnych blockchainach, które hostują RPC.

Przemawiając w tej sprawie Ryan Fang, dyrektor operacyjny w Ankr, stwierdził:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, aby liczyć Binance Labs jako inwestora strategicznego. BNB Chain jest zdecydowanie łańcuchem o największej liczbie dziennych transakcji i aktywnych użytkowników. Jesteśmy zobowiązani do wspierania dalszego skalowania łańcucha BNB, zwiększenia użyteczności tokenów BNB poprzez umożliwienie kompozycji DeFi za pomocą BNB Liquid Staking, a także rozszerzenia ekosystemu Binance Application Sidechain (BAS), aby umożliwić innowacyjne przypadki użycia wymagające wysoce skalowalnej infrastruktury, a także inne innowacyjne usługi infrastrutury otwierające bramy do permissioned sidechains.

Staking tokena ANKR

Inwestycja Binance w Ankr następuje kilka dni po tym, jak protokół ujawnił, że włączył staking tokenów na poziomie swojej infrastruktury.

Dzięki temu posiadacze ANKR mogli stawiać swoje tokeny, aby wspierać węzły i zdobywać nagrody. Greg Gompan, szef marketingu w Ankr, powiedział:

Wówczas Greg Gompan, szef marketingu w Ankr, powiedział:

Dzisiejszy dzień oznacza monumentalne osiągnięcie dla Ankr. Jeden, w którym przeszliśmy od scentralizowanego dostawcy infrastruktury do prawdziwie zdecentralizowanego rozwiązania protokolarnego, w którym posiadacze tokenów mogą przyczyniać się i zarabiać w całej sieci z nami. To stawia Ankr w klasie samej w sobie, jako nie tylko jedną z najlepszych firm te technologicznych w branży, ale jedną z najlepszych firm do dostosowania się do wzrostu multichain w całym Web3.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Aktualizacja Vasil aktywowana w mainnecie Cardano

Po kilku opóźnieniach w czerwcu i lipcu, w końcu zadebiutowała aktualizacja Cardano Vasil. Natywna kryptowaluta projektu zareagowała na te wieści wzrostem ceny. Aktualizacja jest określana jako najbardziej znacząca dla wspieranego przez IOG blockchaina od czasu wdrożenia smart kontraktów rok temu. Zespół IOG ogłosił na Twitterze, że hard fork Vasil został pomyślnie wdrożony o 21:44:00 UTC […]

Szef JPMorgan nazywa kryptowaluty "zdecentralizowanymi schematami Ponziego"

Kryptowaluty to "zdecentralizowane schematy Ponziego", ale technologia blockchain ma potencjał. Taką opinię wyraził Jamie Dimon, szef konglomeratu finansowego JPMorgan, podczas przesłuchania Komisji Usług Finansowych amerykańskiej Izby - podaje Business Insider. Jestem wielkim sceptykiem co do cyfrowych tokenów, które nazywacie walutą, szczególnie bitcoina. Są to zdecentralizowane schematy Ponziego i pojęcie, że ktokolwiek korzysta z tego jest […]

Chiny rozszerzą testy cyfrowego juana na cztery prowincje

Chińskie prowincje Sichuan, Hebei, Jiangsu i Guangdong rozpoczną testy cyfrowego juana (e-CNY). Takie informacje podał dziennik South China Morning Post, powołując się na zastępcę gubernatora banku centralnego Fan Yifei. Urzędnik określił program jako "ważną infrastrukturę ery cyfrowej". Nie określił jednak terminu rozszerzenia geografii testów. Chiny testują cyfrowego juana już od trzech lat. Pod koniec 2021 […]

Vitalik Buterin dzieli się swoją wizją protokołów "warstwy 3"

Ethereum (ETH) w chwili pisania tego tekstu przetwarza średnio 15 transakcji na sekundę. Aby zwiększyć skalowalność, opracowano kilka rozwiązań warstwy 2, np. Optimism. Są to protokoły zbudowane jako druga warstwa na szczycie Ethereum. Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, oczekuje, że rozwiązania warstwy trzeciej przyjmą zupełnie inną funkcję. Czym są rozwiązania warstwy 3? Buterin podzielił się swoimi […]

Rynek kryptowalut krwawi. Kurs BTC poniżej 19 000 USD

Co za fatalny początek tygodnia! Bitcoin spada o 7%, a Ethereum traci aż 10%. I to nie są wyjątki. Praktycznie cały rynek kryptowalut jest dziś na czerwono. To może być burzliwy tydzień. W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że inflacja w USA była wyższa niż oczekiwano. Już w tą środę 21 września Fed zdecyduje o ile punktów […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram