Ankr pozyskuje strategiczną inwestycję od Binance Labs

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 sierpnia 2022
ikona autora biały
ankr binance

Ankr to znany dostawca infrastruktury Web3. W skrócie, protokół działa w tle, ale umożliwia korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji, portfeli, a także gier opartych na kryptowalutach, łącząc je z blockchainami, z którymi muszą się komunikować.

Projekt znany jest z ciągłego wsparcia dla BNB Chain, wprowadzenia BNB Liquid Staking, a także zbudowania niektórych z jego podstawowych infrastruktur, w tym ich aktualizacji Erigon. Teraz Ankr otrzymał teraz strategiczną inwestycję od ramienia VC Binance - Binance Labs.

Binance Labs inwestuje w Ankr

Zgodnie z komunikatem prasowym, Ankr pozyskał strategiczną inwestycję od Binance Labs. Niestety, póki co nie znamy konkretnej kwoty.

Jednak wpływy zostaną wykorzystane do rozwoju usługi RPC, a także rozbudowy pakietu deweloperskiego Web3. Obejmuje to Liquid Staking DK, Web3 Gaming SDK, jak również Application Chains as a Service.

Zgodnie z komunikatem, protokół otrzymuje ponad siedem miliardów żądań dziennie na 18 różnych blockchainach, które hostują RPC.

Przemawiając w tej sprawie Ryan Fang, dyrektor operacyjny w Ankr, stwierdził:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, aby liczyć Binance Labs jako inwestora strategicznego. BNB Chain jest zdecydowanie łańcuchem o największej liczbie dziennych transakcji i aktywnych użytkowników. Jesteśmy zobowiązani do wspierania dalszego skalowania łańcucha BNB, zwiększenia użyteczności tokenów BNB poprzez umożliwienie kompozycji DeFi za pomocą BNB Liquid Staking, a także rozszerzenia ekosystemu Binance Application Sidechain (BAS), aby umożliwić innowacyjne przypadki użycia wymagające wysoce skalowalnej infrastruktury, a także inne innowacyjne usługi infrastrutury otwierające bramy do permissioned sidechains.

Staking tokena ANKR

Inwestycja Binance w Ankr następuje kilka dni po tym, jak protokół ujawnił, że włączył staking tokenów na poziomie swojej infrastruktury.

Dzięki temu posiadacze ANKR mogli stawiać swoje tokeny, aby wspierać węzły i zdobywać nagrody. Greg Gompan, szef marketingu w Ankr, powiedział:

Wówczas Greg Gompan, szef marketingu w Ankr, powiedział:

Dzisiejszy dzień oznacza monumentalne osiągnięcie dla Ankr. Jeden, w którym przeszliśmy od scentralizowanego dostawcy infrastruktury do prawdziwie zdecentralizowanego rozwiązania protokolarnego, w którym posiadacze tokenów mogą przyczyniać się i zarabiać w całej sieci z nami. To stawia Ankr w klasie samej w sobie, jako nie tylko jedną z najlepszych firm te technologicznych w branży, ale jedną z najlepszych firm do dostosowania się do wzrostu multichain w całym Web3.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram