Ankr pozyskuje strategiczną inwestycję od Binance Labs

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 sierpnia 2022
ikona autora biały
ankr binance

Ankr to znany dostawca infrastruktury Web3. W skrócie, protokół działa w tle, ale umożliwia korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji, portfeli, a także gier opartych na kryptowalutach, łącząc je z blockchainami, z którymi muszą się komunikować.

Projekt znany jest z ciągłego wsparcia dla BNB Chain, wprowadzenia BNB Liquid Staking, a także zbudowania niektórych z jego podstawowych infrastruktur, w tym ich aktualizacji Erigon. Teraz Ankr otrzymał teraz strategiczną inwestycję od ramienia VC Binance - Binance Labs.

Binance Labs inwestuje w Ankr

Zgodnie z komunikatem prasowym, Ankr pozyskał strategiczną inwestycję od Binance Labs. Niestety, póki co nie znamy konkretnej kwoty.

Jednak wpływy zostaną wykorzystane do rozwoju usługi RPC, a także rozbudowy pakietu deweloperskiego Web3. Obejmuje to Liquid Staking DK, Web3 Gaming SDK, jak również Application Chains as a Service.

Zgodnie z komunikatem, protokół otrzymuje ponad siedem miliardów żądań dziennie na 18 różnych blockchainach, które hostują RPC.

Przemawiając w tej sprawie Ryan Fang, dyrektor operacyjny w Ankr, stwierdził:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, aby liczyć Binance Labs jako inwestora strategicznego. BNB Chain jest zdecydowanie łańcuchem o największej liczbie dziennych transakcji i aktywnych użytkowników. Jesteśmy zobowiązani do wspierania dalszego skalowania łańcucha BNB, zwiększenia użyteczności tokenów BNB poprzez umożliwienie kompozycji DeFi za pomocą BNB Liquid Staking, a także rozszerzenia ekosystemu Binance Application Sidechain (BAS), aby umożliwić innowacyjne przypadki użycia wymagające wysoce skalowalnej infrastruktury, a także inne innowacyjne usługi infrastrutury otwierające bramy do permissioned sidechains.

Staking tokena ANKR

Inwestycja Binance w Ankr następuje kilka dni po tym, jak protokół ujawnił, że włączył staking tokenów na poziomie swojej infrastruktury.

Dzięki temu posiadacze ANKR mogli stawiać swoje tokeny, aby wspierać węzły i zdobywać nagrody. Greg Gompan, szef marketingu w Ankr, powiedział:

Wówczas Greg Gompan, szef marketingu w Ankr, powiedział:

Dzisiejszy dzień oznacza monumentalne osiągnięcie dla Ankr. Jeden, w którym przeszliśmy od scentralizowanego dostawcy infrastruktury do prawdziwie zdecentralizowanego rozwiązania protokolarnego, w którym posiadacze tokenów mogą przyczyniać się i zarabiać w całej sieci z nami. To stawia Ankr w klasie samej w sobie, jako nie tylko jedną z najlepszych firm te technologicznych w branży, ale jedną z najlepszych firm do dostosowania się do wzrostu multichain w całym Web3.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram