Ankr pozyskuje strategiczną inwestycję od Binance Labs

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 sierpnia 2022
ikona autora biały
ankr binance

Ankr to znany dostawca infrastruktury Web3. W skrócie, protokół działa w tle, ale umożliwia korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji, portfeli, a także gier opartych na kryptowalutach, łącząc je z blockchainami, z którymi muszą się komunikować.

Projekt znany jest z ciągłego wsparcia dla BNB Chain, wprowadzenia BNB Liquid Staking, a także zbudowania niektórych z jego podstawowych infrastruktur, w tym ich aktualizacji Erigon. Teraz Ankr otrzymał teraz strategiczną inwestycję od ramienia VC Binance - Binance Labs.

Binance Labs inwestuje w Ankr

Zgodnie z komunikatem prasowym, Ankr pozyskał strategiczną inwestycję od Binance Labs. Niestety, póki co nie znamy konkretnej kwoty.

Jednak wpływy zostaną wykorzystane do rozwoju usługi RPC, a także rozbudowy pakietu deweloperskiego Web3. Obejmuje to Liquid Staking DK, Web3 Gaming SDK, jak również Application Chains as a Service.

Zgodnie z komunikatem, protokół otrzymuje ponad siedem miliardów żądań dziennie na 18 różnych blockchainach, które hostują RPC.

Przemawiając w tej sprawie Ryan Fang, dyrektor operacyjny w Ankr, stwierdził:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, aby liczyć Binance Labs jako inwestora strategicznego. BNB Chain jest zdecydowanie łańcuchem o największej liczbie dziennych transakcji i aktywnych użytkowników. Jesteśmy zobowiązani do wspierania dalszego skalowania łańcucha BNB, zwiększenia użyteczności tokenów BNB poprzez umożliwienie kompozycji DeFi za pomocą BNB Liquid Staking, a także rozszerzenia ekosystemu Binance Application Sidechain (BAS), aby umożliwić innowacyjne przypadki użycia wymagające wysoce skalowalnej infrastruktury, a także inne innowacyjne usługi infrastrutury otwierające bramy do permissioned sidechains.

Staking tokena ANKR

Inwestycja Binance w Ankr następuje kilka dni po tym, jak protokół ujawnił, że włączył staking tokenów na poziomie swojej infrastruktury.

Dzięki temu posiadacze ANKR mogli stawiać swoje tokeny, aby wspierać węzły i zdobywać nagrody. Greg Gompan, szef marketingu w Ankr, powiedział:

Wówczas Greg Gompan, szef marketingu w Ankr, powiedział:

Dzisiejszy dzień oznacza monumentalne osiągnięcie dla Ankr. Jeden, w którym przeszliśmy od scentralizowanego dostawcy infrastruktury do prawdziwie zdecentralizowanego rozwiązania protokolarnego, w którym posiadacze tokenów mogą przyczyniać się i zarabiać w całej sieci z nami. To stawia Ankr w klasie samej w sobie, jako nie tylko jedną z najlepszych firm te technologicznych w branży, ale jedną z najlepszych firm do dostosowania się do wzrostu multichain w całym Web3.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram