Amerykańska firma miningowa planuje sprzedać koparki ulokowane w Rosji, aby uniknąć sankcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 kwietnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

W sytuacji, gdy Zachód nakłada sankcje, amerykańska firma Compass Mining planuje sprzedać sprzęt do wydobywania Bitcoinów o wartości około 30 milionów dolarów, znajdujący się na Syberii.

Ruch mający na celu upłynnienie urządzeń do wydobywania Bitcoinów następuje po tym, jak rząd Stanów Zjednoczonych nałożył nowe sankcje na spółkę BitRiver i jej dziesięć spółek zależnych.

Uchylenie się od sankcji USA

Według najnowszego raportu Bloomberga, Compass Mining poszukuje w Rosji nabywców serwerów górniczych o mocy 12 megawatów. Dyrektor generalny firmy, Whit Gibbs, uważa, że po odzyskaniu wartości sprzętu będzie w stanie wypłacić pieniądze prawie 2 tys. klientów, którzy są właścicielami maszyn.

Rosyjskie serwery, których Compass chce się pozbyć, stanowią około 15% jego obecnej mocy. Gibbs spodziewa się, że po pozbyciu się sprzętu na Syberii moc operacyjna firmy może potencjalnie wzrosnąć do 355 MW do końca roku, z około 70 MW.

Firma ma również kolejną serię serwerów o mocy 10 MW, które mają zostać wysłane do Rosji w najbliższych miesiącach. Dyrektor twierdzi jednak, że zostaną one "przekierowane do zakładów w Ameryce Północnej, zwłaszcza w Teksasie".

Firma z siedzibą w Teksasie odnotowała znaczną aktywność po ucieczce górników z Chin. Wielu z nich przyjechało do Rosji, zwłaszcza ze względu na obowiązujące tam stawki za energię elektryczną. Dla porównania, koszt energii elektrycznej w Federacji Rosyjskiej, na Syberii i w regionie Norylska może wynosić zaledwie 0,03 USD za kWh. Sytuacja zmieniła się po inwazji na Ukrainę, a ekosystem wydobycia kryptowalut jest obecnie pod silną obserwacją zachodnich organów regulacyjnych.

Rosyjski ekosystem wydobycia kryptowalut

Świeżo nałożone sankcje są jednym z największych ciosów dla branży wydobywczej, ponieważ górnicy nadal uciekają w poszukiwaniu bardziej przyjaznych węzłów i efektywnej kosztowo energii. Compass Mining obawia się podobnego losu, jaki spotkał firmę wydobywczą BitRiver.

Decyzja firmy przychodzi w momencie, gdy Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych nałożył sankcje na szwajcarskiego dostawcę usług centrów danych. OFAC stwierdził, że Rosja ma "przewagę komparatywną w wydobyciu kryptowalut", powołując się na zasoby energetyczne i zimny klimat tego kraju.

Igor Runets, założyciel i dyrektor generalny BitRiver, twierdził jednak, że firma "nigdy nie świadczyła usług rosyjskim instytucjom rządowym i nie współpracowała z klientami, na których już nałożono sankcje".

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram