Amerykańska firma miningowa planuje sprzedać koparki ulokowane w Rosji, aby uniknąć sankcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 kwietnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

W sytuacji, gdy Zachód nakłada sankcje, amerykańska firma Compass Mining planuje sprzedać sprzęt do wydobywania Bitcoinów o wartości około 30 milionów dolarów, znajdujący się na Syberii.

Ruch mający na celu upłynnienie urządzeń do wydobywania Bitcoinów następuje po tym, jak rząd Stanów Zjednoczonych nałożył nowe sankcje na spółkę BitRiver i jej dziesięć spółek zależnych.

Uchylenie się od sankcji USA

Według najnowszego raportu Bloomberga, Compass Mining poszukuje w Rosji nabywców serwerów górniczych o mocy 12 megawatów. Dyrektor generalny firmy, Whit Gibbs, uważa, że po odzyskaniu wartości sprzętu będzie w stanie wypłacić pieniądze prawie 2 tys. klientów, którzy są właścicielami maszyn.

Rosyjskie serwery, których Compass chce się pozbyć, stanowią około 15% jego obecnej mocy. Gibbs spodziewa się, że po pozbyciu się sprzętu na Syberii moc operacyjna firmy może potencjalnie wzrosnąć do 355 MW do końca roku, z około 70 MW.

Firma ma również kolejną serię serwerów o mocy 10 MW, które mają zostać wysłane do Rosji w najbliższych miesiącach. Dyrektor twierdzi jednak, że zostaną one "przekierowane do zakładów w Ameryce Północnej, zwłaszcza w Teksasie".

Firma z siedzibą w Teksasie odnotowała znaczną aktywność po ucieczce górników z Chin. Wielu z nich przyjechało do Rosji, zwłaszcza ze względu na obowiązujące tam stawki za energię elektryczną. Dla porównania, koszt energii elektrycznej w Federacji Rosyjskiej, na Syberii i w regionie Norylska może wynosić zaledwie 0,03 USD za kWh. Sytuacja zmieniła się po inwazji na Ukrainę, a ekosystem wydobycia kryptowalut jest obecnie pod silną obserwacją zachodnich organów regulacyjnych.

Rosyjski ekosystem wydobycia kryptowalut

Świeżo nałożone sankcje są jednym z największych ciosów dla branży wydobywczej, ponieważ górnicy nadal uciekają w poszukiwaniu bardziej przyjaznych węzłów i efektywnej kosztowo energii. Compass Mining obawia się podobnego losu, jaki spotkał firmę wydobywczą BitRiver.

Decyzja firmy przychodzi w momencie, gdy Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych nałożył sankcje na szwajcarskiego dostawcę usług centrów danych. OFAC stwierdził, że Rosja ma "przewagę komparatywną w wydobyciu kryptowalut", powołując się na zasoby energetyczne i zimny klimat tego kraju.

Igor Runets, założyciel i dyrektor generalny BitRiver, twierdził jednak, że firma "nigdy nie świadczyła usług rosyjskim instytucjom rządowym i nie współpracowała z klientami, na których już nałożono sankcje".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram