Amerykańska firma miningowa planuje sprzedać koparki ulokowane w Rosji, aby uniknąć sankcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 kwietnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

W sytuacji, gdy Zachód nakłada sankcje, amerykańska firma Compass Mining planuje sprzedać sprzęt do wydobywania Bitcoinów o wartości około 30 milionów dolarów, znajdujący się na Syberii.

Ruch mający na celu upłynnienie urządzeń do wydobywania Bitcoinów następuje po tym, jak rząd Stanów Zjednoczonych nałożył nowe sankcje na spółkę BitRiver i jej dziesięć spółek zależnych.

Uchylenie się od sankcji USA

Według najnowszego raportu Bloomberga, Compass Mining poszukuje w Rosji nabywców serwerów górniczych o mocy 12 megawatów. Dyrektor generalny firmy, Whit Gibbs, uważa, że po odzyskaniu wartości sprzętu będzie w stanie wypłacić pieniądze prawie 2 tys. klientów, którzy są właścicielami maszyn.

Rosyjskie serwery, których Compass chce się pozbyć, stanowią około 15% jego obecnej mocy. Gibbs spodziewa się, że po pozbyciu się sprzętu na Syberii moc operacyjna firmy może potencjalnie wzrosnąć do 355 MW do końca roku, z około 70 MW.

Firma ma również kolejną serię serwerów o mocy 10 MW, które mają zostać wysłane do Rosji w najbliższych miesiącach. Dyrektor twierdzi jednak, że zostaną one "przekierowane do zakładów w Ameryce Północnej, zwłaszcza w Teksasie".

Firma z siedzibą w Teksasie odnotowała znaczną aktywność po ucieczce górników z Chin. Wielu z nich przyjechało do Rosji, zwłaszcza ze względu na obowiązujące tam stawki za energię elektryczną. Dla porównania, koszt energii elektrycznej w Federacji Rosyjskiej, na Syberii i w regionie Norylska może wynosić zaledwie 0,03 USD za kWh. Sytuacja zmieniła się po inwazji na Ukrainę, a ekosystem wydobycia kryptowalut jest obecnie pod silną obserwacją zachodnich organów regulacyjnych.

Rosyjski ekosystem wydobycia kryptowalut

Świeżo nałożone sankcje są jednym z największych ciosów dla branży wydobywczej, ponieważ górnicy nadal uciekają w poszukiwaniu bardziej przyjaznych węzłów i efektywnej kosztowo energii. Compass Mining obawia się podobnego losu, jaki spotkał firmę wydobywczą BitRiver.

Decyzja firmy przychodzi w momencie, gdy Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych nałożył sankcje na szwajcarskiego dostawcę usług centrów danych. OFAC stwierdził, że Rosja ma "przewagę komparatywną w wydobyciu kryptowalut", powołując się na zasoby energetyczne i zimny klimat tego kraju.

Igor Runets, założyciel i dyrektor generalny BitRiver, twierdził jednak, że firma "nigdy nie świadczyła usług rosyjskim instytucjom rządowym i nie współpracowała z klientami, na których już nałożono sankcje".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram