Amerykańska firma miningowa planuje sprzedać koparki ulokowane w Rosji, aby uniknąć sankcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 kwietnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

W sytuacji, gdy Zachód nakłada sankcje, amerykańska firma Compass Mining planuje sprzedać sprzęt do wydobywania Bitcoinów o wartości około 30 milionów dolarów, znajdujący się na Syberii.

Ruch mający na celu upłynnienie urządzeń do wydobywania Bitcoinów następuje po tym, jak rząd Stanów Zjednoczonych nałożył nowe sankcje na spółkę BitRiver i jej dziesięć spółek zależnych.

Uchylenie się od sankcji USA

Według najnowszego raportu Bloomberga, Compass Mining poszukuje w Rosji nabywców serwerów górniczych o mocy 12 megawatów. Dyrektor generalny firmy, Whit Gibbs, uważa, że po odzyskaniu wartości sprzętu będzie w stanie wypłacić pieniądze prawie 2 tys. klientów, którzy są właścicielami maszyn.

Rosyjskie serwery, których Compass chce się pozbyć, stanowią około 15% jego obecnej mocy. Gibbs spodziewa się, że po pozbyciu się sprzętu na Syberii moc operacyjna firmy może potencjalnie wzrosnąć do 355 MW do końca roku, z około 70 MW.

Firma ma również kolejną serię serwerów o mocy 10 MW, które mają zostać wysłane do Rosji w najbliższych miesiącach. Dyrektor twierdzi jednak, że zostaną one "przekierowane do zakładów w Ameryce Północnej, zwłaszcza w Teksasie".

Firma z siedzibą w Teksasie odnotowała znaczną aktywność po ucieczce górników z Chin. Wielu z nich przyjechało do Rosji, zwłaszcza ze względu na obowiązujące tam stawki za energię elektryczną. Dla porównania, koszt energii elektrycznej w Federacji Rosyjskiej, na Syberii i w regionie Norylska może wynosić zaledwie 0,03 USD za kWh. Sytuacja zmieniła się po inwazji na Ukrainę, a ekosystem wydobycia kryptowalut jest obecnie pod silną obserwacją zachodnich organów regulacyjnych.

Rosyjski ekosystem wydobycia kryptowalut

Świeżo nałożone sankcje są jednym z największych ciosów dla branży wydobywczej, ponieważ górnicy nadal uciekają w poszukiwaniu bardziej przyjaznych węzłów i efektywnej kosztowo energii. Compass Mining obawia się podobnego losu, jaki spotkał firmę wydobywczą BitRiver.

Decyzja firmy przychodzi w momencie, gdy Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych nałożył sankcje na szwajcarskiego dostawcę usług centrów danych. OFAC stwierdził, że Rosja ma "przewagę komparatywną w wydobyciu kryptowalut", powołując się na zasoby energetyczne i zimny klimat tego kraju.

Igor Runets, założyciel i dyrektor generalny BitRiver, twierdził jednak, że firma "nigdy nie świadczyła usług rosyjskim instytucjom rządowym i nie współpracowała z klientami, na których już nałożono sankcje".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram