kryptowaluty 2 - logo

3 powody, dla których powinieneś handlować BUSD-Marginowanymi kontraktami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 września 2021
ikona autora biały
binance busd-marginowane kontrakty

Jednym z głównych problemów, z jakimi borykają się HODLerzy kryptowalut jest niestabilność wartości kontraktów. Możliwe jest bowiem, że kryptowaluta znacznie wzrośnie podczas sesji handlowej, ale przed wygaśnięciem kontraktu jej wartość drastycznie spadnie. Różne platformy próbują rozwiązać ten problem. I o ile możliwe jest zmniejszenie ryzyka straty, nie da się go wyeliminować całkowicie.

Na rynku powstaje coraz więcej platform oferujących handel kryptowalutami. Jedną z nich jest Binance - firma z bardzo solidnie ugruntowaną reputacją. Stara się ona dostarczyć inwestorom optymalne (i łatwe w obsłudze) usługi, oferując jednocześnie niski poziom ryzyka i wysokie bezpieczeństwo. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się tej giełdzie, a dokładniej jednemu z jej produktów BUSD-Marginowym kontraktom.

Co to jest BUSD?

BUSD to skrót od Binance US Dollar. Jest to po prostu stablecoin stworzony przez Binance. BUSD nie jest jednak ani jedynym stablecoinem na rynku, ani największym. Możesz się więc zastanawiać dlaczego piszemy o nim cały, oddzielny artykuł? Tym co wyróżnia BUSD jest fakt, że może on służyć jako kryptowaluta, posiadając jednocześnie rzeczywistą wartość fiat. Moneta ta ma wartość w dolarach lub, mówiąc dokładniej, jest bezpośrednio powiązana z dolarem amerykańskim. Oznacza to, że jeden BUSD jest równoważny jednemu USD.

BUSD jest czymś więcej niż tylko walutą cyfrową. Monety takie jak BTC, ETH i inne muszą zostać przekonwertowane, zanim będzie można określić ich wartość w USD. Jednak w przypadku BUSD nie trzeba dokonywać konwersji, ponieważ wartość BUSD jest zawsze równa dolarowi i jest przez niego wspierana.

Mówiąc prościej, BUSD jest cyfrową formą USD. Cyfrową formą, która jest zabezpieczona przez realne pieniądze. Możesz nie wierzyć, ale to wcale nie jest spekulacja. BUSD jest zatwierdzony przez rząd Stanów Zjednoczonych i Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS), także na każdą jednostkę BUSD w obiegu, przypada taka sama ilość reprezentującego ją USD w rezerwach.

BUSD został stworzony głównie po to, aby zminimalizować niestabilność rynku i zmniejszyć straty, jakie ponoszą inwestorzy.

Za projektem stoi oczywiście Binance, ale także inny cyfrowy gigant - Paxos. Konta bankowe, które przechowują pieniądze używane do zabezpieczania BUSD są tworzone przez Paxos. Firma ta jest też odpowiedzialna też za ich nadzór. Co miesiąc, są one również kontrolowane zgodnie z przepisami stanu Nowy Jork.

BUSD każdego miesiąca przechodzi audyt. Wszystko po to, aby zapewnić, że na kontach bankowych znajduje się odpowiednia ilość dolarów. To z kolei zwiększa bezpieczeństwo.

Tworzenie, zarządzanie i obieg BUSD są ściśle regulowane; jest to jeden z głównych powodów, dla których BUSD jest jedną z najbezpieczniejszych opcji podczas handlu.


Zalety posiadania BUSD

BUSD jest regulowany przez rząd i wspierany przez waluty fiat

Jest to zarówno cecha BUSD, jak i zaleta. BUSD nie przypomina innych cyfrowych tokenów. Posiada bowiem fizyczną formę w postaci pieniędzy fiat zdeponowanych na kontach bankowych ubezpieczonych przez FDIC, a także w instrumentach skarbu państwa USA. BUSD jest prawdopodobnie czymś więcej niż tylko cyfrową walutą. Jest również pośrednio formą waluty fiat.

Oprócz tego, że BUSD jest walutą opartą na fiatach, jest również akceptowany, wspierany i regulowany przez rząd Stanów Zjednoczonych. Pieczę nad nim trzyma Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS). Instytucja ta co miesiąc przeprowadza audyt zarówno na stablecoinach, jak i na kontach przechowujących pieniądze, które służą jako zabezpieczenie. Celem audytu jest dodatkowa ochrona integralności i stabilności tokena.

BUSD działa inaczej niż zwykłe kryptowaluty. Jedynym czynnikiem, który może spowodować wzrost lub spadek jego wartości jest wzrost lub spadek wartości USD. BUSD jest więc bardzo stabilny i niweluje ryzyko poniesienia strat.

BUSD obniża opłaty transakcyjne

Ta dodatkowa korzyść wynika z uprzejmości Binance. Binance wprowadził bonus Zero Maker Fee i Zero Transaction Fee dla każdej pary handlowej z BUSD. Gdy kupujesz BUSD lub za jego pomocą dokonujesz transakcji na rynku Spot i Margin, nie musisz płacić żadnych prowizji.

Oprócz powyższych korzyści z posiadania BUSD istnieje także kilka innych. Jednym z nich jest wykorzystanie tego stablecoina w BUSD-Marginowych kontraktach.

BUSD-Marginowane kontrakty

BUSD-Marginowane kontrakty są rodzajem kontraktu futures, który jest liniowy, a wynagrodzenie jest wypłacane w BUSD. Liniowy kontrakt to taki, w którym wzrost lub spadek wartości kryptowaluty jest bezpośrednio zabezpieczony konkretną wartością dolara na kontrakt. W tym przypadku wartość dolara jest określana w BUSD.

Kontrakty BUSD nie są tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości należą one do najprostszych form handlu kryptowalutami. To, co charakteryzuje BUSD-marginowane kontrakty, to waluta w której zarabiasz, czyli BUSD.

BUSD-marginowany kontrakt możesz rozpocząć z dowolnym blockchainem według własnego wyboru, o ile jest on obsługiwany przez Binance, a następnie zakończyć kontrakt w BUSD. Kontrakty te są jednymi z nowych funkcji, które Binance wprowadziło, aby jeszcze bardziej rozwinąć zastosowanie BUSD, a także poprawić opcje handlowe.

Zarabianie w BUSD jest bardzo wygodne. Natychmiast po zakończeniu kontraktu widzisz ile masz pieniędzy - jest to świetny sposób na obliczenie zysków lub strat. Wprowadzenie handlu BUSD-amrginowanymi kontraktami jest również kolejnym sposobem, który stworzył Binance, aby pokonać zmienność rynku. BUSD jest bowiem wspierany przez dolara amerykańskiego i wzrasta i spada tylko wtedy, gdy USD wzrasta i spada. Nawet w przypadku straty, będzie ona bardziej kontrolowana w porównaniu do handlu z innymi formami kryptowalut.

Ponadto, gdy operujesz kontraktem BUSD-marginowanym, nie musisz się martwić o daty wygaśnięcia. Możesz otworzyć pozycję i utrzymywać ją otwartą tak długo, jak chcesz, o ile masz wystarczająco dużo środków, aby prowadzić aktywny handel.

Rodzaje kontraktów BUSD-marginowanych

Kontrakty BUSD-marginowanye mogą być sklasyfikowane na podstawie ich sposobu działania na dwa rodzaje:

  1. Izolowane kontrakty BUSD-marginowane
  2. Kontrakty krzyżowe

Podczas gdy oba typy są podobne w swojej ogólnej zasadzie i wykorzystaniu BUSD jako depozytu zabezpieczającego, różnią się one pod względem ograniczeń nałożonych na nie.

Izolowane kontrakty BUSD-marginowane

Jak sama nazwa wskazuje, kontrakt ten odnosi się do kontraktu BUSD-marginowanego, który został wyizolowany. Oznacza to, że po ustawieniu marży BUSD, nie można jej wycofać, chyba że zakończy się transakcję. Ponadto, w przypadku tego typu kontraktu, Twój depozyt zabezpieczający BUSD na Twoim przyszłym rachunku nie jest dotykany. W transakcji będzie użyty tyko wstępnie ustawiony depozyt zabezpieczający, który został użyty do rozpoczęcia kontraktu.

Ta forma kontraktu est bardziej rozpowszechniona, ponieważ jest bezpieczniejsza i chroni Cię przed dalszymi stratami.

Kontrakty krzyżowe

W tej formie kontraktu, handel nie jest ograniczony do ustawionej marży, ale zamiast tego, handel jest kontynuowany z BUSD, który jest dostępny w portfelu. Ten rodzaj kontraktu z ma swoje zalety, ponieważ daje możliwość osiągnięcia większego zysku, jednak naraża użytkowników na duże ryzyko i może nawet doprowadzić do likwidacji.

Zalety handlu BUSD-Marginowanymi kontraktami

Jakie są więc trzy powody, dla których warto handlować BUSD?

BUSD-Marginowane kontrakty to okazja, w której może wziąć udział każdy inwestor. Wykorzystanie stablecoinów BUSD jako środka handlowego jest bardzo wygodne i bezpieczne. Istnieją również duże korzyści, które użytkownicy mogą czerpać z handlu BUSD-Marginowanymi kontraktami

  1. Wszechstronność

Jedną z cech BUSD jest to, że jest to powszechnie akceptowana wartość i metoda płatności, co oznacza, że może być używana do więcej niż jednego rodzaju transakcji. Dzięki BUSD-Marginowanymi kontraktom, inwestorzy mają teraz możliwość otwarcia więcej niż jednego kontraktu w tym samym czasie i nadal zarabiać w BUSD na wszystkich kontraktach. Najlepszą częścią jest jednak to, że każdy z tych kontraktów może być w różnych parach handlowych. Na przykład, można utworzyć kontrakt za pomocą BTC/BUSD, gdzie pozycja, którą handlujesz jest w BTC, ale na końcu, twoja wypłata będzie w BUSD, możesz również jednocześnie uruchomić inny kontrakt np. ETH/BUSD.

Zazwyczaj nie ma ograniczeń co do liczby różnych kontraktów, które użytkownicy mogą obsługiwać w tym samym czasie, tak długo, jak masz wystarczająco dużo BUSD, aby sfinansować swoje operacje.

Możliwość tworzenia wielu kontraktów zwiększa szanse na osiągnięcie zysku, a także zmniejsza efekt strat. Handel kontraktami BUSD-Marginowanymi daje również możliwość zarabiania na różnych pozycjach w różnych kontraktach.

  1. Opłacalność

Jak wspomnieliśmy wcześniej,jedną z głównych cech kontraktu BUSD-marginowanego jest to, że wypłata jest w BUSD; co oznacza, że niezależnie od tego, z jaką pozycją rozpoczniesz kontrakt, Twój ostateczny zarobek będzie w BUSD, który jest już równoważny dolarom amerykańskim,. W sytuacji takiej jak ta, nie ma potrzeby, abyś konwertował swoje zarobki z kryptowaluty na pieniądze fiat.

Ponieważ nie musisz konwertować swojej kryptowaluty na pieniądze fiat na koniec kontraktu, nie będzie potrzeby płacenia opłaty za konwersję.. Ta cecha oszczędza Ci dodatkowych kosztów i sprawia, że otwieranie wielu kontraktów jest tańsze; wyobraź sobie, że otwierasz wiele kontraktów z 6 różnymi kryptowalutami, a następnie musisz zapłacić opłatę za konwersję wszystkich 6 po zawarciu transakcji. Może to być dość kosztowne. Jednak dzięki kontraktom BUSD-marginowanym, Twoje zarobki są już w BUSD i nie musisz płacić dodatkowych opłat.

  1. Wygoda

Handel i zarządzanie kryptowalutami są już wystarczająco skomplikowane. Inne dodatkowe komplikacje, takie jak obliczanie zysków i strat, nie powinny być uwzględniane. Wprowadzenie kontraktów BUSD-marginowanych eliminuje tę komplikację.

W większości przypadków, gdy zawieramy kontrakt marginowany, nadal musimy przeliczyć nasz wynik z walut kryptograficznych na pieniądze fiat, zanim będziemy mogli określić, ile zyskaliśmy lub straciliśmy. Jednak kontrakty BUSD-marginowane z powodzeniem przezwyciężyły ten problem.

Kontrakty tego typu są wyjątkowe, ponieważ na koniec kontraktu zarówno zysk, jak i strata są rozliczane w BUSD.

Podsumowanie

Wprowadzenie BUSD sprawiło, że handel stał się łatwiejszy, bezpieczniejszy i przyjemniejszy. BUSD jest stablecoinem stworzonym przez Binance i Paxos. Nie jest to token taki jak każdy inny stablecoin. Jest on wspierany przez rząd USA, a jego wartość jest równa wartości dolara amerykańskiego.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Bitcoin przebija 60 000 USD po zatwierdzeniu bitcoinowego ETFu

Bitcoin wzrósł o około 5000 dolarów w ciągu kilku godzin po pozytywnych doniesieniach z USA. Po raz pierwszy od kwietnia osiągnął więc poziom 60 000 dolarów. Niektóre altcoiny również dołączyły do rajdu. ETH przekroczył 3800 USD, a Solana zyskała ponad 8%. BTC ponownie wraca powyżej 60 000 USD Zaledwie dwa dni temu, bitcoin mocno się […]

Coinbase dołącza do świata NFT: planuje uruchomić własny rynek

Wiodąca amerykańska platforma kryptowalutowa - Coinbase - poinformowała, że uruchomi rynek niewymiennych tokenów NFT typu peer-to-peer o nazwie Coinbase NFT. Użytkownicy mogą dołączyć do listy oczekujących. Dzięki temu otrzymają wczesny dostęp i regularne aktualizacje. Coinbase rozszerza się na świat NFT W niedawnym wpisie na blogu, jedna z największych giełd cyfrowych aktywów ujawniła, że umożliwi swoim […]

Visa planuje uruchomienie programu NFT skoncentrowanego na pomocy twórcom

Globalna firma świadcząca usługi finansowe Visa nawiązała współpracę z artystą NFT Micah Johnsonem. Celem jest stworzenie programu, który umożliwiłby twórcom lepsze zrozumienie branży niewymiennych tokenów NFT oraz wykorzystanie różnych publicznych sieci blockchain do tworzenia i sprzedaży swoich cyfrowych dzieł. Visa będzie uczyć twórców o tokenach NFT Visa ogłosiła te wiadomości za pośrednictwem komunikatu prasowego w […]

Bitcoin zbliżył się do 58 000 USD, a wykres altcoinów jest raczej czerwony

Bitcoin dotknął kolejnego wielomiesięcznego maksimum na poziomie prawie 58 000 USD, po czym nieznacznie się cofnął. Jednak większość alternatywnych monet nadal traci na wartości w stosunku do BTC i dolara. Ogromne spadki odnotowały Ripple, Solana, Polkadot, Terra, Uniswap, Avalanche i inne. Altcoiny na czerwono Alternatywne monety nadal cierpiały w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum nie […]

Bitcoin wzbija się na 5-miesięczny szczyt. Rośnie też dominacja

W ciągu ostatnich 24 godzin cena bitcoina po raz pierwszy od pięciu miesięcy przekroczyła na krótko poziom 57 000 dolarów. Większość alternatywnych monet wydaje się pozostawać w tyle, ponieważ dominacja BTC wciąż rośnie. Bitcoin przebił 57 000 USD Można śmiało powiedzieć, że BTC powrócił na swoją byczą trajektorię po tym, jak dwa tygodnie temu odbił […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram