Jak otrzymać i korzystać z krypto pożyczek Binance?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 października 2021
ikona autora biały
binance pożyczki

Pożyczki kryptowalutowe to pożyczki oparte na zabezpieczeniu, które oferują natychmiastowy dostęp do kapitału w dowolnej wybranej kryptowalucie. Najlepszą i najbezpieczniejszą platformą w tej dziedzinie jest giełda Binance.

Ludzie szukają pożyczek kryptowalutowych z wielu powodów. Wszystkie one wiążą się jednak z oferowaniem przez kredytobiorcę zabezpieczenia w zamian za kryptowalutę, którą chce się otrzymać. Tym zabezpieczeniem jest zazwyczaj inna kryptowaluta.

Binance jest największą na świecie i wiodącą globalną platformą oferującą wszystko, co związane z kryptowalutami. Od wydobycia do konwersji, handlu, NFT aż po właśnie pożyczki. Zatem w tym artykule wyjaśnimy jak zaciągnąć krypto pożyczkę na platformie Binance i co można zrobić z pożyczonymi środkami.


Korzyści płynące z pożyczek kryptowalutowych

Pożyczka kryptowalutowa to pożyczka udzielana w kryptowalucie. W przeciwieństwie do standardowych pożyczek fiat, pożyczki kryptowalutowe wymagają kryptowaluty jako zabezpieczenia. Oznacza to, że aby móc zakwalifikować się do pożyczki kryptowalutowej, musisz posiadać jakieś cyfrowe aktywo.

Proces ten jest prosty. Możesz pożyczyć dowolną kwotę kryptowaluty, tak długo, jak posiadasz cyfrowe aktywa które są warte więcej niż pożyczona kwota. W takim przypadku nie musisz przechodzić żmudnego procesu oceny kredytowej. Dlaczego? Ponieważ Twoje krypto środki funkcjonują jako zabezpieczenie kwoty pożyczki.

Sprawia to, że kryptowalutowe pożyczki są idealne dla osób które miałyby problemy z uzyskaniem kredytu w świecie tradycyjnych finansów. Po drugie, unikając spieniężenia swoich aktywów kryptowalutowych, unikasz również obowiązku płacenia podatku.

Pożyczki kryptowalutowe mają zazwyczaj krótszy okres kredytowania niż te standardowe. Mogą one sięgać od zaledwie 7 dni, aż do 6 miesięcy. Stopy procentowe są jednak ogólnie niższe niż w przypadku kart kredytowych. I w przeciwieństwie do standardowych pożyczek, pożyczki kryptowalutowe zwykle pobierają odsetki co godzinę lub raz dziennie.

W przypadku pożyczek kryptowalutowych znacznie krótszy jest również czas przetwarzania. Wszystko, czego potrzebujesz, to posiadanie minimalnego wymaganego zabezpieczenia w swoim portfelu. Pożyczkę możesz uzyskać niemal natychmiast. Wystarczy, że zamrozisz zabezpieczenie, a na Twoje konto zostaną przekazane pożyczone środki.

screen strony Binance

Korzyści płynące z zaciągania pożyczek na Binance

Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z pożyczek kryptowalutowych na platformie Binance. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

 • Uczciwe i atrakcyjne warunki pożyczki - Binance oferuje Ci wybraną kryptowalutę w oparciu o wartość Twoich cyfrowych aktywów. Platforma monitoruje Twoje aktywa i ostrzega Cię, jeśli ich wartość ma spaść poniżej minimalnego wymaganego progu. Binance automatycznie zlikwiduje Twoje zabezpieczenie, aby spłacić pożyczkę tylko w skrajnych przypadkach. W takiej sytuacji otrzymasz jednak pozostałe środki.
 • Niskie stopy procentowe - Kolejną zaletą transakcji na platformie Binance jest ogólnie niskie oprocentowanie. Dla większości transakcji pożyczkowych wynosi ono około 1-2%.
 • Największa platforma kryptowalutowa - O ile nie jesteś nowy w świecie kryptowalut, powinieneś wiedzieć, że Binance jest największą krypto platformą na świecie. A to wiąże się z wieloma zaletami, takimi jak większa płynność, więcej partnerów handlowych i ogólnie bardziej ugruntowana reputacja.
 • Bezpieczeństwo - Giełdy kryptowalutowe mogą być DeFi lub CeFi. CeFi oznacza scentralizowane finanse, podczas gdy DeFi oznacza finanse zdecentralizowane. Chociaż zdecentralizowane platformy finansowe, takie jak Bitcoin, oferują wiele udogodnień, niewiele z nich chroni Cię przed szkodliwymi podmiotami. Scentralizowana platforma finansowa, taka jak Binance, stosuje jednak środki KYC (Know Your Customer) i AML (Anti Money Laundering), aby zagwarantować bezpieczniejsze środowisko nawet dla mniej obeznanych z technologią użytkowników.
 • Rozbudowane funkcje platformy - Binance jest ogromną platformą z rozbudowanymi funkcjami. Za jej pomocą możesz handlować, pożyczać, kupować, sprzedawać kryptowaluty, handlować niewymiennymi tokenami (NFT), udzielać oraz zaciągać pożyczki i wiele więcej.
 • Historia kredytowa - Platforma udostępnia historię kredytową, która pozwala sprawdzić poprzednie pożyczki oraz historię spłat i likwidacji.

Pożyczki Binance vs Binance Margin

Zanim przejdziesz dalej, powinieneś pamiętać, że istnieje różnica między pożyczkami Binance i rynkiem Margin. Są to dwie usługi oferowane przez giganta kryptowalutowego, które różnią się pod wieloma względami.

Binance Margin został uruchomiony w 2019 roku, podczas gdy pożyczki Binance pojawiły się później. Dzięki Binance Margin możesz pożyczyć do 5x swojego zabezpieczenia, a za pomocą pożyczki do 65%.

Z pożyczek Binance możesz jednak korzystać gdziekolwiek chcesz, w tym poza platformą Binance. Binance Margin działa tylko na na potrzeby handlu. Funkcja ta pozwala Ci na zwiększenie wyników z tradingu, jednak niesie też spore ryzyko. Jednocześnie możesz stracić więcej środków w jednej transakcji.

Znajomość tych różnic jest ważna, aby podejmować bardziej świadome decyzje. Binance Margin jest dobrym narzędziem do handlu na platformie Binance. Z kolei pożyczki Binance są idealne jeśli potrzebujesz wykorzystać pożyczone środki poza giełdą.


Pożyczki Binance - Najważniejsze terminy

Aby w pełni wykorzystać możliwości platformy pożyczkowej Binance, musisz zrozumieć używane na niej terminy. Oto one:

Początkowa wartość LTV - Jest to wskaźnik Loan-To-Value i najczęściej wynosi 65%. Może się on jednak różnić. LTV oznacza po prostu, że maksymalna kwota pożyczki, którą możesz uzyskać na platformie, będzie warta 65% zabezpieczenia, które oferujesz. Tak więc, jeśli Twoje zabezpieczenie to 100 BTC to możesz pożyczyć inne monety o wartości do 65 BTC.

Wezwanie do uzupełnienia depozytu - Rynki i ceny kryptowalut ulegają wahaniom. Tak więc, jeśli Twoje zabezpieczenie straci na wartości w trakcie trwania pożyczki lub pożyczone aktywa zwiększą swoją wartość, wtedy początkowe 65% LTV nie będzie już obowiązywać. LTV Twojej pożyczki wzrośnie. Wezwanie do uzupełnienia depozytu to punkt lub procent, który spowoduje wydanie ostrzeżenia, abyś dostosował swoją pożyczkę. Jeżeli tego nie zrobisz, staniesz w obliczu możliwej likwidacji. Binance wystosuje wezwanie do uzupełnienia depozytu przy LTV wynoszącym 75%.

LTV likwidacji - Jeśli Twoje zabezpieczenie nadal traci na wartości lub pożyczone aktywa nadal zyskują, wówczas wskaźnik Loan-To-Value będzie nadal wzrastał z początkowych 65%. Po przekroczeniu punktu 75% wezwania do uzupełnienia depozytu i nie podjęciu żadnych działań, a następnie osiągnięciu 83% LTV, Binance automatycznie zlikwiduje pożyczkę. Oznacza to sprzedaż Twojego zabezpieczenia w celu spłacenia długu i zwrócenia Ci tego, co pozostało.

Kapitał - Są to pierwotne pieniądze, które pożyczasz od pożyczkodawcy.

Odsetki - Jest to opłata naliczana od sumy pieniędzy, które pożyczyłeś. Zawsze musisz spłacić kapitał plus odsetki od pożyczki.

Stopa procentowa - To odsetki, które musisz zapłacić za daną pożyczkę, obliczone jako procent od kapitału. Pożyczki Binance oferują jedne z najniższych stóp procentowych na rynku.

Całkowita kwota odsetek - Jest to suma odsetek od pożyczki, obliczona w pożyczonej walucie.

Kwota spłaty - Jest to kombinacja kwoty kapitału i kwoty odsetek. Z matematycznego punktu widzenia, jest to kapitał + całkowita kwota odsetek.

Termin pożyczki - Odnosi się to do tego, jak długo chcesz spłacać swoją pożyczkę. Binance oferuje terminy 7, 14, 30, 90 i 180 dni. Platforma oblicza odsetki codziennie i co godzinę. Tak więc, im dłużej trzymasz fundusze, tym więcej zapłacisz prowizji.


Jak zaciągnąć pożyczkę na Binance?

Otrzymanie pożyczki kryptowalutowej na platformie Binance jest bardzo proste. Wszystko czego potrzebujesz to zweryfikowane i zasilone konto. Pożyczkę możesz zaciągnąć w zaledwie kilka chwil. Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku, jak to zrobić.

Krok 1: Odwiedź stronę pożyczek Binance

Pierwszym krokiem jest odwiedzenie strony internetowej Binance Pożyczki.

Krok 2: Zaloguj się lub zarejestruj

screen strony Binance

Jeśli jesteś już użytkownikiem Binance, zaloguj się. W przeciwnym razie musisz się najpierw zarejestrować, klikając przycisk "Zarejestruj się". Po wypełnieniu niezbędnych informacji i kliknięciu "Utwórz konto", Binance wyśle kod weryfikacyjny na Twój adres e-mail.

Po potwierdzeniu emaila i zalogowaniu się na konto, będziesz musiał również zweryfikować swoją tożsamość. W tym celu należy kliknąć na przycisk "Weryfikuj". Binance poprosi Cię o dostarczenie odpowiednich dokumentów oraz zrobienie selfie twarzy.

Krok 3: Doładuj swój portfel

Ten krok dotyczy tylko nowych użytkowników. Przycisk "Weź pożyczkę" nie będzie bowiem działał, jeśli nie masz aktywów w portfelu Binance.

Krok 4: Wybierz walutę i kwotę pożyczki

Mając zweryfikowane i zasilone konto, po prostu przejdź do strony "Pożyczki Krypto". Następnie wybierz kryptowalutę oraz kwotę, którą chcesz pożyczyć.

Krok 5: Wybierz walutę zabezpieczenia

Teraz musisz wybrać walutę zabezpieczenia. Pole z kwotą zostanie automatycznie uzupełnione przez system. Upewnij się, że w Twoim portfelu znajduje się wystarczająca ilość cyfrowych aktywów, aby pokryć podaną wartość.

screen strony Binance

Krok 6: Wybierz termin spłaty pożyczki

Teraz będziesz musiał wybrać okres spłaty pożyczki, czyli czas na jaki potrzebujesz pożyczyć fundusze. Dostępne opcje to 7, 14, 30, 90 i 180 dni.

Krok 7: Sprawdź i potwierdź

Po wprowadzeniu pożądanych szczegółów, powinieneś dokładnie przejrzeć szczegóły pożyczki i upewnić się, że są one zgodne z Twoimi oczekiwaniami. W tym miejscu znajdziesz opisane wcześniej wskaźniki, takie jak LTV, cenę likwidacji, oprocentowanie, całkowitą kwotę odsetek i kwotę spłaty.

Krok 8: Kliknij przycisk "Pożycz teraz"

Jeśli wszystko się zgadza, kliknij przycisk "Zacznij pożyczać już teraz", aby złożyć wniosek o kryptowalutową pożyczkę.

screen strony Binance

Na co można wydać pożyczone środki?

Nie ma określonych zasad korzystania z funduszy, które pożyczasz na platformie Binance. Możesz nimi handlować, kupować rzeczy, wymieniać je na inne monety, wypłacać i właściwie robić z nimi co tylko przyjdzie Ci do głowy. Są to w 100% Twoje środki. Możesz więc z nimi zrobić co zechcesz!

Należy pamiętać, że wartość pożyczonych funduszy jest tylko ułamkiem wartości zabezpieczenia. Jeśli więc nie uda Ci się spłacić pożyczki w terminie, wówczas stracisz część środków ze względu na likwidację.


Spłata, korekty i opłaty

Poniżej przedstawiamy różne operacje, o których należy pamiętać, w odniesieniu do dostępu i zarządzania pożyczkami kryptowalutowymi na platformie Binance.

 • Spłata pożyczki - Aby spłacić swoją pożyczkę, po prostu wybierz "Bieżące zlecenia", a następnie kliknij "Spłać" dla każdej pożyczki, którą chcesz spłacić. Pamiętaj, że najpierw spłacane są odsetki, a dopiero potem kapitał.
 • Dostosowanie LTV - Jeżeli otrzymasz wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i będziesz musiał dostosować LTV swojej pożyczki, wybierz "Bieżące zlecenia" i kliknij na "Dostosuj LTV".
 • Zaległe płatności - Jeśli termin spłaty pożyczki dobiega końca, a Ty jeszcze jej nie pokryłeś, wówczas staje się ona zaległa. Binance obciąża zaległe pożyczki odsetkami w wysokości 3x standardowej stawki godzinowej. Okres karencji trwa do 72 godzin dla pożyczek 7- i 14-dniowych oraz do 168 godzin dla pożyczek 30-, 90- i 180-dniowych. Jeżeli po upływie okresu karencji nadal nie dokonałeś spłaty, pożyczka zostanie zlikwidowana.
 • Likwidacja - Likwidacja jest automatyczna i nie możesz nic zrobić, kiedy już się rozpocznie. Jeśli Twoja pożyczka zostanie zlikwidowana, Binance pobierze dodatkowo opłatę likwidacyjną w wysokości 2%. Następnie zwróci pozostałe środki (jeśli takie są) do Twojego portfela.

Monety, które można pożyczyć na platformie Binance

Poniżej znajduje się lista różnych kryptowalut, które można pożyczyć na Binance. Jest to lista aktualna na październik 2021 roku. Są one ułożone i przedstawione w kolejności alfabetycznej.

 1. USDT
 2. 1INCH
 3. ALICE
 4. ATOM
 5. AXS
 6. AAVE
 7. ADA
 8. AKRO
 9. BNB
 10. BAT
 11. BAND
 12. BAL
 13. BAKE
 14. BCH
 15. BTS
 16. BTC
 17. CRV
 18. COMP
 19. CHZ
 20. CTK
 21. DOGE
 22. DOT
 23. DASH
 24. DAI
 25. ETH
 26. ENJ
 27. EOS
 28. ETC
 29. FIL
 30. FLM
 31. GRT
 32. HNT
 33. KNC
 34. KSM
 35. KAVA
 36. LTC
 37. LINK
 38. MTL
 39. MANA
 40. MATIC
 41. MTH
 42. NBS
 43. NEO
 44. ONT
 45. RUNE
 46. SNX
 47. SOL
 48. SUSHI
 49. SXP
 50. STORJ
 51. THETA
 52. USDC
 53. UNI
 54. VET
 55. XLM
 56. XMR
 57. XRP
 58. YFI
 59. ZRX
 60. ZEN

Monety, których możesz użyć jako zabezpieczenia pożyczki Binance

Poniżej znajduje się lista różnych kryptowalut, które można wykorzystać jako zabezpieczenie na platformie Binance w październiku 2021 roku. Są one ułożone i przedstawione w kolejności alfabetycznej.

 1. ADA
 2. AXS
 3. BCH
 4. BNB
 5. BTC
 6. BUSD
 7. CAKE
 8. DAI
 9. DOD
 10. DOGE
 11. DOT
 12. EOS
 13. ETH
 14. LINK
 15. LTC
 16. MDX
 17. SOL
 18. UNI
 19. USDC
 20. XRP

Podsumowanie

Dotarliśmy do końca tego prostego przewodnika. Mamy nadzieję, że wiesz już jak działają oraz jak można pozyskać pożyczki na platformie Binance.

Pamiętaj, że z pożyczonymi funduszami możesz zrobić wszystko. Oznacza to, że śmiało możesz wydać je poza giełdą Binance. Pożyczka kryptowalutowa to sprytny sposób na pozyskanie gotówki bez upłynniania swoich kryptowalut. A pożyczki na platformie Binance to w tym momencie najtańsza i najlepsze opcja.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Jak kupić bitcoin? Gdzie kupować kryptowaluty? (2024)

Jak kupić bitcoina (BTC) - to podstawowe pytanie które zadają osoby początkujące na rynku kryptowalut. Od czego zacząć i na co wrócić uwagę? Wybrać kantor czy kupić bitcoina na giełdzie? Jak bezpiecznie kupić bitcoin przy pomocy karty kredytowej, czy gdzie przeprowadzić pierwszą transakcję? Gdzie później przechowywać zakupione kryptowaluty? Te tematy poruszymy w artykule. Z naszego […]

Jak i gdzie sprzedać Bitcoin? Wymiana krypto na PLN i gotówkę

Zarobiłeś na kryptowalutach i teraz chcesz zrealizować zyski? Nie wiesz jak to zrobić? Już spieszymy z odpowiedzią. W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy krok po kroku jak i gdzie sprzedać Bitcoin. Już teraz możemy Cię jednak zapewnić, że wymiana krypto na pieniądze (np. PLN lub gotówkę) nie jest wcale taka trudna. Proces ten sprowadza się w zasadzie […]

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Jak wpłacić pieniądze na Binance - wpłata w PLN, EURO

Binance.com to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne,…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram