kryptowaluty 2 - logo

Korea powoli zbliża się do wprowadzenia własnego CBDC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 maja 2021
ikona autora biały
korea południowa

Bank centralny Korei chce w powolnym, ale pewnym tempie posunąć się do przodu z wdrożeniem cyfrowej waluty banku centralnego.

Według informacji ujawnionych przez Korea Herald w poniedziałek, 24 maja 2021 roku, Bank Korei pracuje nad wdrożeniem wirtualnego środowiska, które pozwoliłoby na ocenę, kontrolę i testowanie różnych etapów niezbędnych do digitalizacji waluty fiat.

Korea chce CBDC, ale nie ma pośpiechu

W związku z tym, bank planuje podzielić swoje badania na dwie części. Pierwsza jest zasadniczo teoretyczna, w której będą badać najlepsze cechy CBDC, jego kompatybilność z obecnym systemem prawnym, problemy, które może on wywołać – takie jak ochrona danych, transakcje offline itp.

Drugi, bardziej praktyczny etap obejmuje testy w czasie rzeczywistym, transakcje międzynarodowe i płatności w różnych warunkach IRL.

Wiadomość ta przybliża Koreę do świata cyfryzacji pieniądza, ale władze wciąż podkreślają swoją ostrożność. Pierwsza faza rozpocznie się w sierpniu tego roku. Jednak, jako że ma ona charakter jedynie rozpoznawczy, nie jest nawet gwarancją przyszłego wdrożenia. Bank centralny nie ujawnił jeszcze planów dotyczących startu w najbliższej przyszłości. Badania mają zakończyć się w grudniu .

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, druga faza ma się rozpocząć rok później, w czerwcu 2022 roku.

Urzędnik z Banku Korei powiedział Korea Herald, że kraj może zacząć używać CBDC, jeśli okaże się, że jest lepszy niż gotówka przy spadku fizycznych transakcji gotówkowych.

Według BOK, rząd koreański zatwierdził alokację budżetową w wysokości 4,9 mld wonów (4,4 mln dolarów) na realizację projektu.

To postawiłoby Koreę w konkurencji do zostania pierwszym krajem rozwiniętym, który uruchomi CBDC. Chiny są najbardziej zaawansowanym krajem i już rozdysponowały kilka milionów juanów, przeprowadzając testy w kilku regionach.

Stany Zjednoczone również badają możliwość wprowadzenia cyfrowego dolara. Do pomysłu CBDC z dużym entuzjazmem podchodzą też kraje europejskie. Francja, na przykład, zawarła już umowy z Tezos, aby wykorzystać jej blockchain jako infrastrukturę dla CBDC. Z kolei banki używają Tezos do emisji security tokenów.

Uruchom swoje silniki!

Kilka startupów i wiodących korporacji w świecie technologii/finansów w Korei przygotowuje się do współpracy z BOK nad projektem CBDC.

Wśród firm technologicznych wyróżniają się Naver i Kakao, obie odpowiedzialne za dwie popularne w Azji Południowej aplikacje do obsługi wiadomości i sieci społecznościowych. Obie uruchamiają jednostki zajmujące się fintech i blockchain, aby zapewnić dobrą ofertę usług dla BOK.

Ale giganci sprzętowi LG i Samsung również czekają na odpowiedni moment, aby wprowadzić swoje usługi. Samsung inwestuje w Samsung SDS. Do bitwy przygotowuj się też LG CNS, jednostka IT w ramach Samsung Corporation.

Wygląda na to, że obecnie wszyscy są optymistami z wyjątkiem samego Banku Korei. Jednak sprawy w kraju z pewnością dopiero nabierają tempa.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram