GEMINI

Giełda kryptowalutowa Gemini uruchomiła program zarabiania odsetek dla klientów w Stanach Zjednoczonych.

Według wtorkowego ogłoszenia, program Gemini Earn pozwala klientom zarobić do 7,4% odsetek rocznie na wszystkich kryptowalutach obsługiwanych przez giełdę. Platforma obsługuje 26 kryptowalut m.in Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Zcash (ZEC) i wiele innych. Program jest już dostępny dla wybranych klientów Gemini. Pełne wprowadzenie na rynek planowane jest na początek lutego.

Dyrektor operacyjny Gemini Noah Perlman powiedział dla portalu Cointelegraph, że stopy procentowe dla każdej kryptowaluty są oparte na podaży i popycie na rynku pożyczek danej kryptowaluty. Odsetki są łączone i wypłacane codziennie, a zarobki są generowane w tej samej kryptowalucie, w której zostały zdeponowane fundusze.

Gemini Earn będzie działał jako część platformy Gemini, umożliwiając klientom transfer istniejących zasobów lub zakup kryptowalut w celu wysłania ich do Gemini Earn. Program pozwala użytkownikom zarabiać na odsetkach przez dowolny okres czasu i nie ma minimalnego progu wejścia.

Program dostępny jest we wszystkich stanach USA

Jako firma Trust regulowana przez nowojorski Departament Finansów, Gemini pozycjonuje swój nowy produkt jako jedyny program zarabiania na odsetkach od kryptowalut dostępny we wszystkich 50 stanach. Perlman zauważył, że kluczową rolę odgrywają partnerzy firmy, tacy jak Genesis Global Capital. Gemini nie jest pożyczkodawcą ani pożyczkobiorcą, tak więc to właśnie partnerzy są niezbędni do świadczenia takich usług.

“Nasi sprawdzeni instytucjonalni partnerzy pożyczkowi, tacy jak Genesis Global Capital, znajdują tych pożyczkobiorców i pożyczają fundusze kryptowalutowe w zamian za wypłatę odsetek”

powiedział Pearlman

Dyrektor generalny Gemini, Tyler Winklevoss skomentował nowy ruch giełdy mówiąc:

“Zaprojektowaliśmy program, który pozwala naszym klientom na generowanie realnego zwrotu z ich zasobów kryptowalutowych bez konieczności sprzedaży jednej z najlepiej radzących sobie klas aktywów w tej dekadzie.”

Uruchomienie Gemini Earn następuje wkrótce po tym, jak giełda w połowie stycznia 2021 roku wydała swoją nową krypto kartę. Karta ta pozwala użytkownikom zarabiać nagrody w postaci kryptowalut za dokonywanie codziennych zakupów. Jeżeli interesuje cię temat cashbacku w kryptowalutach, zapraszamy do przeczytania naszego najnowszego artykułu na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *