cashback w kryptowalutach

Cashback to popularny system e-commerce, dzięki któremu za zakupy możemy otrzymać nagrody lub rabaty. Za każdym razem, gdy robisz zakupy online, a w niektórych przypadkach w sklepie stacjonarnym, możesz z powrotem odzyskać dany % wydanej kwoty. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy.

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut na rynku pojawiły się podobne usługi, jednak oferujące nagrody w kryptowalutach. Dlaczego cashback w kryptowalutach jest lepszy niż w złotówkach? Po pierwsze, w ostatnim czasie rządy drukują ogromne ilości gotówki, co prowadzi do spadku siły nabywczej pieniądza fiducjarnego. Po drugie, ceny kryptowalut w perspektywie długoterminowej zawsze rosły. Cashback w kryptowalutach jest też prostym, ale skutecznym sposobem na pasywne zarabianie podczas codziennych zakupów.

W dzisiejszym artykule przedstawimy ci kilka platform, które oferują cashback lub nagrody w kryptowalutach za dokonywanie zakupów online lub wykonywanie tzw. microtasków.

Zarabiaj Satoshi z Satsback.pl

Satsback.pl to polski projekt oferujący cashback w kryptowalutach (dokładniej w Bitcoinie). Platforma oferuje zwroty nawet do 20%, a w jej ofercie znajdziesz mnóstwo sklepów, w tym marki takie jak Allegro, Lidl Polska czy Pyszne.pl. Rejestracja na platformie jest banalnie prosta i powinien sobie z nią poradzić nawet największy laik.

Jest to najlepsza platforma oferująca cashback w kryptowalutach, ponieważ współpracuje z wieloma polskimi markami. Korzystając z satsback.pl możesz robić zakupy w sklepach, których nie znajdziesz na innych zagranicznych serwisach.

Jak założyć konto na Satsback.pl?

Konto w Satsback założysz wykonując kilka podstawowych kroków. Do jego założenia nie musisz podawać danych osobowych ani podpinać swojej karty.

  1. Wejdź na stronę Satsback.pl
  2. Naciśnij “Rejestracja” umieszczony w prawym górnym rogu.
  3. Wpisz adres email, hasło, zaakceptuj regulamin i klinij “Zarejestruj się”
  4. Otrzymasz email z linkiem potwierdzającym. Kliknij w niego i… Gotowe

Jak używać Satsback.pl?

Po zalogowaniu się na swoje konto ujrzysz panel, który dzieli się na trzy zakładki: Dashboard, Transakcje oraz Moje Konto.

W zakładce “Dashboard” znajdziesz informacje dot. salda, ilości satoshi za każdą wydaną złotówkę oraz listę sklepów, w których robiąc zakupy możesz odzyskać ułamki Bitcoina. Aby ułatwić znalezienie konkretnego sklepu, satsback.pl przygotował podział na kategorie oraz wyszukiwarkę.

W zakładce Transakcje znajdziesz informacje o twoich zakupach. Całość przedstawiona jest w przejrzystej tabeli i podzielona na parametry tj. Sklep, ilość satsów, kwotę zakupów, datę oraz status. Jeżeli nie widzisz dokonanej przez siebie transakcji, możesz skorzystać z przycisku “Zagubiona trasakcja” i wypełnić formularz.

W zakładce “Moje Konto” zmienisz swoje dane tj. adres email oraz hasło.

Jak wypłacić Satoshi z Satsback.pl?

Wypłata środków z Satsback.pl jest banalnie prosta. Aby wypłacić swoje Satoshi wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Zainstaluj portfel z obsługą Lightning Network (zalecamy Blue Wallet lub Phoenix Wallet)
  2. Otwórz aplikację i stwórz portfel
  3. Jeśli zainstalowałeś już portfel, kliknij przycisk Wypłać
  4. Zeskanuj kod QR wygenerowany przez Satsback

Pamiętaj, że wypłacać można tylko Satoshi z dostępnego salda. Twoje środki przenoszone są z salda oczekującego w momencie, w którym partner zatwierdzi transakcję. Zazwyczaj nie następuje to wcześniej niż ustawowy termin zwrotu – 14 dni.

Zarabiaj kryptowaluty z StormShop

Stormshop to mobilna aplikacja zintegrowana z platformą Stormx. Umożliwia ona kupującym otrzymywanie krypto nagród za zakupy online i jest dostępna w ponad 187 krajach, w tym w Polsce. Na pokładzie aplikacji znajduje się ponad 400 sklepów, takich jak Samsung, Microsoft, Groupon, New Balance czy Gamestop. Wtyczka Stormshop, dostępna dla przeglądarek internetowych, a także dla systemów iOS i Android w wersji mobilnej, przyznaje użytkownikom punkty znane jako Bolty.

Stormx oferuje cashback nawet do 40% wypłacany w postaci, BTC, ETH, LTC, DAI lub STORM. Kupujący mogą zamienić punkty Bolt na kryptowalutę, a następnie wypłacić je na portfel ERC20 lub konto Coinbase. Stormx twierdzi, że ma ponad 2,5 miliona użytkowników i aktualnie jest największym serwisem oferującym cashback w kryptowalutach.

Cashback w kryptowalutach z platformą Lolli

Lolli to wtyczka cashback tylko dla BTC. Podobnie jak Stormshop, działa on jako rozszerzenie przeglądarki i wypłaca nagrody w BTC za zakupy u kwalifikowanych sprzedawców. Wtyczka do przeglądarki Lolli powiadomi Cię za każdym razem, gdy będziesz robił zakupy w jednym z jej sklepów partnerskich, wśród których są setki marek m.in. Expedia, Hotels.com czy GAP.

Platforma oferuje nawet do 30% cashbacku, który jest wypłacany do Twojego portfela Lolli. Stamtąd możesz go wysłać do osobistego portfela BTC lub wymienić na USD i zlecić wypłatę na konto bankowe. Rozszerzenie Lolli jest dostępne dla przegladarek Chrome oraz Firefox, jednak w przeciwieństwie do Stormshopa nie jest dostępne na telefony komórkowe.

Zarabiaj łącząc kartę z platformą Pei

Pei to system cashback, który nagradza Cię w BTC lub w walucie fiat. W przeciwieństwie do Lolli i Stormshopa, Pei łączy się z Twoją dotychczasową kartą, dzięki czemu może być używany zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Po połączeniu swojej karty z aplikacją Pei, a następnie użyciu jej jak zwykle, otrzymasz zwrot pieniędzy w wybranej przez siebie walucie: BTC lub fiat. Korzystanie z Pei nie wiąże się z opłatą członkowską, a specjalne oferty dają możliwość zarobienia dodatkowych satoshi.

Cashback za używanie kryptowalutowej karty

Innym sposobem na zdobycie kryptowalut podczas robienia zakupów jest użycie kryptowalutowej karty debetowej. Funkcję cashbacku w kryptowalutach oferują m.in firmy Wirex, Crypto.com czy Binance. Pierwsza z nich wypłaca 0,5% w kryptobacku, płaconym w BTC. Cashback wzrasta nawet do 1,5%, jeśli w swoim portfelu posiadasz 500 000 tokenów WRX. Karta MCO Visa Crypto.com oferuje krypto cashback w wysokości 1-5%, który również jest zależy od posiadanych tokenów CRO. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku karty Binance. Procent zwrotu za zakupy na tej platformie zależy od posiadanych w portfeli Binance Coinów (BNB).

Podsumowanie

Cashback w kryptowalutach to bardzo ciekawa opcja na zarabianie pasywnego dochodu. Każdy z nas robi zakupy w internecie, a skoro można odzyskać część kwoty, to dlaczego by nie skorzystać? Warto również zwrócić uwagę na stale rosnące ceny kryptowalut. Biorąc pod uwagę fakt, że Bitcoin jeszcze 10 lat temu był praktycznie nic nie warty, a dzisiaj za jedną monetę musimy zapłacić 40 tys. USD, kto wie co będzie dalej. Być może w przyszłości 1 satoshi będzie warte 1 dolara, a cashback który otrzymamy dzisiaj, koniec końców zwróci nam cały koszt dokonania zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *