Rosyjscy urzędnicy muszą zadeklarować swoje krypto inwestycje

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 grudnia 2020
ikona autora biały
Rosja urzędnicy

Próby zapewnienia większej przejrzystości w odniesieniu do kryptowalut w Rosji, są kontynuowane poprzez wprowadzenie nowej poprawki do ustawy o aktywach cyfrowych i finansowych (DFA). Kraj podpisał dekret zobowiązujący rosyjskich urzędników do ujawnienia inwestycji w aktywa cyfrowe.

Rosyjscy urzędnicy zobowiązani są do ujawnienia swoich kryptowalut

Według lokalnych wiadomości, prezydent Władimir Putin podpisał dekret w dniu 10 grudnia. Urzędnicy państwowi muszą ujawnić dokładne informacje o swoich inwestycjach w kryptowaluty. Są to m.in. nazwy monet należących do nich, ich małżonków i nieletnich dzieci, data zakupu, całkowita kwota udziałów oraz szczegółowe informacje o emitencie aktywów.

Oprócz już wybranych pracowników rządu, obywatele ubiegający się o podobne stanowiska w Federacji Rosyjskiej, musieliby również podać te same informacje.

Chociaż nie jest to jeszcze obowiązująca norma, prezydent zalecił, aby agencje rządu federalnego i regionalnego, w tym Bank of Russia, również stosowały się do tego dekretu. Putin uważa, że pracownicy tacy powinni ujawniać swoje inwestycje w kryptowaluty przy ” sprawowaniu funkcji związanych z decydowaniem o procedurze udzielania informacji o dochodach, majątku i zobowiązaniach majątkowych”.

Jakiś czas temu premier kraju – Michaił Mishustin powiedział, że kryptowaluty powinny być uznawane za majątek. W związku z tym ich właściciele mogliby liczyć na ochronę prawną i bronić swoich praw w sądzie.

Wieloryb Monero w ukraińskiej radzie miasta

Na początku tego roku Ukraina, sąsiad Rosji i były członek Związku Radzieckiego, przyjęła pierwszy projekt ustawy o wirtualnych aktywach. Mimo że ustawa ma jeszcze dwa posiedzenia, zanim oficjalnie wejdzie w życie, krajowi ustawodawcy zaczęli już ujawniać swoje krypto inwestycje.

Jednym z najbardziej przykuwających uwagę urzędników jest członek rady miejskiej w Kramatorsku – Rostislav Solod. Ten 19-latek niedawno zadeklarował niedawno wszystkie swoje aktywa i nieruchomości. OKazało się , że nastolatek posiada 185 000 tokenów Monero.

W dokumencie czytamy, że Solod kupił monety XMR w grudniu 2015 roku, kiedy ich cena wynosiła około 0,30 USD i 0,50 USD. Przy dzisiejszej cenie XMR bliskiej 150 dolarów, udziały Soloda wynoszą ponad 27 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram