Rosyjscy urzędnicy muszą zadeklarować swoje krypto inwestycje

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 grudnia 2020
ikona autora biały
Rosja urzędnicy

Próby zapewnienia większej przejrzystości w odniesieniu do kryptowalut w Rosji, są kontynuowane poprzez wprowadzenie nowej poprawki do ustawy o aktywach cyfrowych i finansowych (DFA). Kraj podpisał dekret zobowiązujący rosyjskich urzędników do ujawnienia inwestycji w aktywa cyfrowe.

Rosyjscy urzędnicy zobowiązani są do ujawnienia swoich kryptowalut

Według lokalnych wiadomości, prezydent Władimir Putin podpisał dekret w dniu 10 grudnia. Urzędnicy państwowi muszą ujawnić dokładne informacje o swoich inwestycjach w kryptowaluty. Są to m.in. nazwy monet należących do nich, ich małżonków i nieletnich dzieci, data zakupu, całkowita kwota udziałów oraz szczegółowe informacje o emitencie aktywów.

Oprócz już wybranych pracowników rządu, obywatele ubiegający się o podobne stanowiska w Federacji Rosyjskiej, musieliby również podać te same informacje.

Chociaż nie jest to jeszcze obowiązująca norma, prezydent zalecił, aby agencje rządu federalnego i regionalnego, w tym Bank of Russia, również stosowały się do tego dekretu. Putin uważa, że pracownicy tacy powinni ujawniać swoje inwestycje w kryptowaluty przy ” sprawowaniu funkcji związanych z decydowaniem o procedurze udzielania informacji o dochodach, majątku i zobowiązaniach majątkowych”.

Jakiś czas temu premier kraju – Michaił Mishustin powiedział, że kryptowaluty powinny być uznawane za majątek. W związku z tym ich właściciele mogliby liczyć na ochronę prawną i bronić swoich praw w sądzie.

Wieloryb Monero w ukraińskiej radzie miasta

Na początku tego roku Ukraina, sąsiad Rosji i były członek Związku Radzieckiego, przyjęła pierwszy projekt ustawy o wirtualnych aktywach. Mimo że ustawa ma jeszcze dwa posiedzenia, zanim oficjalnie wejdzie w życie, krajowi ustawodawcy zaczęli już ujawniać swoje krypto inwestycje.

Jednym z najbardziej przykuwających uwagę urzędników jest członek rady miejskiej w Kramatorsku – Rostislav Solod. Ten 19-latek niedawno zadeklarował niedawno wszystkie swoje aktywa i nieruchomości. OKazało się , że nastolatek posiada 185 000 tokenów Monero.

W dokumencie czytamy, że Solod kupił monety XMR w grudniu 2015 roku, kiedy ich cena wynosiła około 0,30 USD i 0,50 USD. Przy dzisiejszej cenie XMR bliskiej 150 dolarów, udziały Soloda wynoszą ponad 27 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram