Rosyjscy urzędnicy muszą zadeklarować swoje krypto inwestycje

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 grudnia 2020
ikona autora biały
Rosja urzędnicy

Próby zapewnienia większej przejrzystości w odniesieniu do kryptowalut w Rosji, są kontynuowane poprzez wprowadzenie nowej poprawki do ustawy o aktywach cyfrowych i finansowych (DFA). Kraj podpisał dekret zobowiązujący rosyjskich urzędników do ujawnienia inwestycji w aktywa cyfrowe.

Rosyjscy urzędnicy zobowiązani są do ujawnienia swoich kryptowalut

Według lokalnych wiadomości, prezydent Władimir Putin podpisał dekret w dniu 10 grudnia. Urzędnicy państwowi muszą ujawnić dokładne informacje o swoich inwestycjach w kryptowaluty. Są to m.in. nazwy monet należących do nich, ich małżonków i nieletnich dzieci, data zakupu, całkowita kwota udziałów oraz szczegółowe informacje o emitencie aktywów.

Oprócz już wybranych pracowników rządu, obywatele ubiegający się o podobne stanowiska w Federacji Rosyjskiej, musieliby również podać te same informacje.

Chociaż nie jest to jeszcze obowiązująca norma, prezydent zalecił, aby agencje rządu federalnego i regionalnego, w tym Bank of Russia, również stosowały się do tego dekretu. Putin uważa, że pracownicy tacy powinni ujawniać swoje inwestycje w kryptowaluty przy ” sprawowaniu funkcji związanych z decydowaniem o procedurze udzielania informacji o dochodach, majątku i zobowiązaniach majątkowych”.

Jakiś czas temu premier kraju – Michaił Mishustin powiedział, że kryptowaluty powinny być uznawane za majątek. W związku z tym ich właściciele mogliby liczyć na ochronę prawną i bronić swoich praw w sądzie.

Wieloryb Monero w ukraińskiej radzie miasta

Na początku tego roku Ukraina, sąsiad Rosji i były członek Związku Radzieckiego, przyjęła pierwszy projekt ustawy o wirtualnych aktywach. Mimo że ustawa ma jeszcze dwa posiedzenia, zanim oficjalnie wejdzie w życie, krajowi ustawodawcy zaczęli już ujawniać swoje krypto inwestycje.

Jednym z najbardziej przykuwających uwagę urzędników jest członek rady miejskiej w Kramatorsku – Rostislav Solod. Ten 19-latek niedawno zadeklarował niedawno wszystkie swoje aktywa i nieruchomości. OKazało się , że nastolatek posiada 185 000 tokenów Monero.

W dokumencie czytamy, że Solod kupił monety XMR w grudniu 2015 roku, kiedy ich cena wynosiła około 0,30 USD i 0,50 USD. Przy dzisiejszej cenie XMR bliskiej 150 dolarów, udziały Soloda wynoszą ponad 27 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram