Program inwestycyjny kryptowaluty, który w zeszłym miesiącu wywołał gniew regulatorów stanowych w Teksasie, ogłosił w zeszłym tygodniu, że zamyka swoją platformę kredytową.

DavorCoin, został porównany do BitConnect przez Texas State Securities Board (TSSB), biorąc pod uwagę fakt, że obie strony korzystały z pożyczek i obiecały wypłacić stały dochód odsetkowy inwestorom. 2 lutego zarząd wydał Davorcoin’owi wyrok, twierdząc, że osoby odpowiedzialne za program celowo ukrywały informacje od potencjalnych itinerariuszy.

Zamówienie awaryjne dowiodło, że DavorCoin mówi inwestorom, że mogą uzyskać lukratywne zyski inwestując w program pożyczkowy oparty na nowej kryptowalucie znanej jako Davorcoin. Inwestorzy rzekomo kupują davorcoin, a następnie pożyczają je DavorCoin

Niecały tydzień później ci, którzy stali za DavorCoin, ogłosili zamknięcie powiązanej platformy pożyczkowej z powodu spadku wartości żetonu DAV.

Według danych z WordlCoinIndex, cena osiągnęła prawie 180 USD nieco ponad miesiąc temu, ale do dnia ogłoszenia wartość DAV wynosiła około 3 USD. Dane wskazują, że wartość DAV spadła jeszcze bardziej, wynosząc około 0,03 USD w czasie prasy.

Zespół napisał w poście na blogu z 7 lutego:

Nie ma dla nas wątpliwości, że nasz program pożyczek negatywnie wpłynął na wartość DAV, ponieważ krypto-środowisko zmieniło się ostatnio dramatycznie, zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby chronić naszą platformę i naszą wspaniałą społeczność, jednak cena DAV wciąż malała od 180 USD do 0,5 $ w ciągu 20 dni, w wyniku czego zdecydowaliśmy się zmienić naszą strategię i zakończyć nasz program kredytowy, który stał się jedynym powodem spadku wartości DavorCoin

Blog dalej stwierdza, że ​​osoby odpowiedzialne za DavorCoin będą dążyć do reanimacji swojej ceny poprzez “przekształcenie DAV w silną kryptowalutę”. Jednak od tej daty nie było oficjalnych postów na jego kontach na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *