Hakerzy przenoszą 5.8 mln dolarów skradzione z Bitfinex

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2020
ikona autora biały
bitfinex-logo

Twitterowy profil Whale Alert doniósł, że hakerzy, którym cztery lata temu udało się ukraść 72 mln dolarów z giełdy Bitfinex, nadal przenoszą skradzione fundusze do nowych portfeli.

Tym razem hakerzy dokonali dwóch transakcji BTC, o wartości w sumie 5,8 mln dolarów. Złodzieje przenoszą środki pomimo złożonej ostatnio przez Bitfinex oferty wypłacenia nagrody do 400 milionów dolarów każdemu, kto pomoże im nawiązać kontakt z oszustami.

Kolejne $5.8 miliona z 120 000 BTC poruszone

Na początku sierpnia 2016 roku z giełdy Bitfinex skradziono 120 000 BTC, co dawało w tamtych czasach około 72 mln dolarów. W dniu dzisiejszym środki te byłby warte około 1 472 148 000 dolarów.

Teraz jak poinformował Whale Alert, hakerzy przeniśli 473,3183 BTC o wartości prawie 6 mld dolarów.

screen z Tweeter z tweetami Whale Alert

W tym roku hakerzy aktywnie przemieszczali skradzione Bitcoiny. Już wcześniej w tym roku, złodzieje przenieśli 4 975 676 dolarów, a następnie 7 006 854 dolarów. Oprócz tego dokonali jeszcze kilka innych transkacji.

Bitfinex stara się nawiązać kontakt z hakerami

Zgodnie z opublikowanym wcześniej komunikatem prasowym, giełda chce skontaktować się z hakerami, którzy dokonali ataku w 2016 roku.

Bitfinex ogłosił nagrodę dla każdego, kto może nawiązać bezpośredni kontakt z przestępcami. Giełda jest nawet gotowa zapłacić samym hakerom za to, że odeślą to, co zostało im ze skradzionych funduszy.

Giełda Bitfinex przygotowała w sumie pulę nagród wynoszącą trzydzieści procent skradzionej początkowo kwoty (po aktualnym kursie), czyli około 400 000 000 dolarów.

Póki co jednak, platforma nie informowała o nawiązaniu kontaktu z hakerami lub kimkolwiek, kto mógłby wiedzieć coś na temat przestępców.

Wieloryb przenosi 19 722 BTC

Whale Alert poinformował również, że miał miejsce inny, ogromny transfer pomiędzy anonimowymi portfelami.

Kryptowalutowy wieloryb przeniósł $243 461 019 w Bitcoinie (19 722 BTC), płacąc przy tym opłatę transakcyjną w wysokości 0.01129356 BTC: $138.41. Jest to opłata, której żaden bank nie zaoferowałby za przekazanie tak ogromnej kwoty pieniędzy.

Poza tym, banki są również daleko w tyle za kryptowalutami, jeśli chodzi o szybkość transakcji. Mimo, że weryfikacja transakcji Bitcoin może potrwać kilka godzin, wysłanie tak ogromnej sumy pieniędzy przez bank, mogłoby zająć nawet kilka dni lub tydzień.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram