Hakerzy przenoszą 5.8 mln dolarów skradzione z Bitfinex

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2020
ikona autora biały
bitfinex-logo

Twitterowy profil Whale Alert doniósł, że hakerzy, którym cztery lata temu udało się ukraść 72 mln dolarów z giełdy Bitfinex, nadal przenoszą skradzione fundusze do nowych portfeli.

Tym razem hakerzy dokonali dwóch transakcji BTC, o wartości w sumie 5,8 mln dolarów. Złodzieje przenoszą środki pomimo złożonej ostatnio przez Bitfinex oferty wypłacenia nagrody do 400 milionów dolarów każdemu, kto pomoże im nawiązać kontakt z oszustami.

Kolejne $5.8 miliona z 120 000 BTC poruszone

Na początku sierpnia 2016 roku z giełdy Bitfinex skradziono 120 000 BTC, co dawało w tamtych czasach około 72 mln dolarów. W dniu dzisiejszym środki te byłby warte około 1 472 148 000 dolarów.

Teraz jak poinformował Whale Alert, hakerzy przeniśli 473,3183 BTC o wartości prawie 6 mld dolarów.

W tym roku hakerzy aktywnie przemieszczali skradzione Bitcoiny. Już wcześniej w tym roku, złodzieje przenieśli 4 975 676 dolarów, a następnie 7 006 854 dolarów. Oprócz tego dokonali jeszcze kilka innych transkacji.

Bitfinex stara się nawiązać kontakt z hakerami

Zgodnie z opublikowanym wcześniej komunikatem prasowym, giełda chce skontaktować się z hakerami, którzy dokonali ataku w 2016 roku.

Bitfinex ogłosił nagrodę dla każdego, kto może nawiązać bezpośredni kontakt z przestępcami. Giełda jest nawet gotowa zapłacić samym hakerom za to, że odeślą to, co zostało im ze skradzionych funduszy.

Giełda Bitfinex przygotowała w sumie pulę nagród wynoszącą trzydzieści procent skradzionej początkowo kwoty (po aktualnym kursie), czyli około 400 000 000 dolarów.

Póki co jednak, platforma nie informowała o nawiązaniu kontaktu z hakerami lub kimkolwiek, kto mógłby wiedzieć coś na temat przestępców.

Wieloryb przenosi 19 722 BTC

Whale Alert poinformował również, że miał miejsce inny, ogromny transfer pomiędzy anonimowymi portfelami.

Kryptowalutowy wieloryb przeniósł $243 461 019 w Bitcoinie (19 722 BTC), płacąc przy tym opłatę transakcyjną w wysokości 0.01129356 BTC: $138.41. Jest to opłata, której żaden bank nie zaoferowałby za przekazanie tak ogromnej kwoty pieniędzy.

Poza tym, banki są również daleko w tyle za kryptowalutami, jeśli chodzi o szybkość transakcji. Mimo, że weryfikacja transakcji Bitcoin może potrwać kilka godzin, wysłanie tak ogromnej sumy pieniędzy przez bank, mogłoby zająć nawet kilka dni lub tydzień.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram