Hakerzy przenoszą 5.8 mln dolarów skradzione z Bitfinex

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2020
ikona autora biały
bitfinex-logo

Twitterowy profil Whale Alert doniósł, że hakerzy, którym cztery lata temu udało się ukraść 72 mln dolarów z giełdy Bitfinex, nadal przenoszą skradzione fundusze do nowych portfeli.

Tym razem hakerzy dokonali dwóch transakcji BTC, o wartości w sumie 5,8 mln dolarów. Złodzieje przenoszą środki pomimo złożonej ostatnio przez Bitfinex oferty wypłacenia nagrody do 400 milionów dolarów każdemu, kto pomoże im nawiązać kontakt z oszustami.

Kolejne $5.8 miliona z 120 000 BTC poruszone

Na początku sierpnia 2016 roku z giełdy Bitfinex skradziono 120 000 BTC, co dawało w tamtych czasach około 72 mln dolarów. W dniu dzisiejszym środki te byłby warte około 1 472 148 000 dolarów.

Teraz jak poinformował Whale Alert, hakerzy przeniśli 473,3183 BTC o wartości prawie 6 mld dolarów.

screen z Tweeter z tweetami Whale Alert

W tym roku hakerzy aktywnie przemieszczali skradzione Bitcoiny. Już wcześniej w tym roku, złodzieje przenieśli 4 975 676 dolarów, a następnie 7 006 854 dolarów. Oprócz tego dokonali jeszcze kilka innych transkacji.

Bitfinex stara się nawiązać kontakt z hakerami

Zgodnie z opublikowanym wcześniej komunikatem prasowym, giełda chce skontaktować się z hakerami, którzy dokonali ataku w 2016 roku.

Bitfinex ogłosił nagrodę dla każdego, kto może nawiązać bezpośredni kontakt z przestępcami. Giełda jest nawet gotowa zapłacić samym hakerom za to, że odeślą to, co zostało im ze skradzionych funduszy.

Giełda Bitfinex przygotowała w sumie pulę nagród wynoszącą trzydzieści procent skradzionej początkowo kwoty (po aktualnym kursie), czyli około 400 000 000 dolarów.

Póki co jednak, platforma nie informowała o nawiązaniu kontaktu z hakerami lub kimkolwiek, kto mógłby wiedzieć coś na temat przestępców.

Wieloryb przenosi 19 722 BTC

Whale Alert poinformował również, że miał miejsce inny, ogromny transfer pomiędzy anonimowymi portfelami.

Kryptowalutowy wieloryb przeniósł $243 461 019 w Bitcoinie (19 722 BTC), płacąc przy tym opłatę transakcyjną w wysokości 0.01129356 BTC: $138.41. Jest to opłata, której żaden bank nie zaoferowałby za przekazanie tak ogromnej kwoty pieniędzy.

Poza tym, banki są również daleko w tyle za kryptowalutami, jeśli chodzi o szybkość transakcji. Mimo, że weryfikacja transakcji Bitcoin może potrwać kilka godzin, wysłanie tak ogromnej sumy pieniędzy przez bank, mogłoby zająć nawet kilka dni lub tydzień.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram