Hakerzy przenoszą 5.8 mln dolarów skradzione z Bitfinex

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2020
ikona autora biały
bitfinex-logo

Twitterowy profil Whale Alert doniósł, że hakerzy, którym cztery lata temu udało się ukraść 72 mln dolarów z giełdy Bitfinex, nadal przenoszą skradzione fundusze do nowych portfeli.

Tym razem hakerzy dokonali dwóch transakcji BTC, o wartości w sumie 5,8 mln dolarów. Złodzieje przenoszą środki pomimo złożonej ostatnio przez Bitfinex oferty wypłacenia nagrody do 400 milionów dolarów każdemu, kto pomoże im nawiązać kontakt z oszustami.

Kolejne $5.8 miliona z 120 000 BTC poruszone

Na początku sierpnia 2016 roku z giełdy Bitfinex skradziono 120 000 BTC, co dawało w tamtych czasach około 72 mln dolarów. W dniu dzisiejszym środki te byłby warte około 1 472 148 000 dolarów.

Teraz jak poinformował Whale Alert, hakerzy przeniśli 473,3183 BTC o wartości prawie 6 mld dolarów.

W tym roku hakerzy aktywnie przemieszczali skradzione Bitcoiny. Już wcześniej w tym roku, złodzieje przenieśli 4 975 676 dolarów, a następnie 7 006 854 dolarów. Oprócz tego dokonali jeszcze kilka innych transkacji.

Bitfinex stara się nawiązać kontakt z hakerami

Zgodnie z opublikowanym wcześniej komunikatem prasowym, giełda chce skontaktować się z hakerami, którzy dokonali ataku w 2016 roku.

Bitfinex ogłosił nagrodę dla każdego, kto może nawiązać bezpośredni kontakt z przestępcami. Giełda jest nawet gotowa zapłacić samym hakerom za to, że odeślą to, co zostało im ze skradzionych funduszy.

Giełda Bitfinex przygotowała w sumie pulę nagród wynoszącą trzydzieści procent skradzionej początkowo kwoty (po aktualnym kursie), czyli około 400 000 000 dolarów.

Póki co jednak, platforma nie informowała o nawiązaniu kontaktu z hakerami lub kimkolwiek, kto mógłby wiedzieć coś na temat przestępców.

Wieloryb przenosi 19 722 BTC

Whale Alert poinformował również, że miał miejsce inny, ogromny transfer pomiędzy anonimowymi portfelami.

Kryptowalutowy wieloryb przeniósł $243 461 019 w Bitcoinie (19 722 BTC), płacąc przy tym opłatę transakcyjną w wysokości 0.01129356 BTC: $138.41. Jest to opłata, której żaden bank nie zaoferowałby za przekazanie tak ogromnej kwoty pieniędzy.

Poza tym, banki są również daleko w tyle za kryptowalutami, jeśli chodzi o szybkość transakcji. Mimo, że weryfikacja transakcji Bitcoin może potrwać kilka godzin, wysłanie tak ogromnej sumy pieniędzy przez bank, mogłoby zająć nawet kilka dni lub tydzień.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram