kryptowaluty 2 - logo

Hakerzy przenoszą 5.8 mln dolarów skradzione z Bitfinex

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2020
ikona autora biały
bitfinex-logo

Twitterowy profil Whale Alert doniósł, że hakerzy, którym cztery lata temu udało się ukraść 72 mln dolarów z giełdy Bitfinex, nadal przenoszą skradzione fundusze do nowych portfeli.

Tym razem hakerzy dokonali dwóch transakcji BTC, o wartości w sumie 5,8 mln dolarów. Złodzieje przenoszą środki pomimo złożonej ostatnio przez Bitfinex oferty wypłacenia nagrody do 400 milionów dolarów każdemu, kto pomoże im nawiązać kontakt z oszustami.

Kolejne $5.8 miliona z 120 000 BTC poruszone

Na początku sierpnia 2016 roku z giełdy Bitfinex skradziono 120 000 BTC, co dawało w tamtych czasach około 72 mln dolarów. W dniu dzisiejszym środki te byłby warte około 1 472 148 000 dolarów.

Teraz jak poinformował Whale Alert, hakerzy przeniśli 473,3183 BTC o wartości prawie 6 mld dolarów.

W tym roku hakerzy aktywnie przemieszczali skradzione Bitcoiny. Już wcześniej w tym roku, złodzieje przenieśli 4 975 676 dolarów, a następnie 7 006 854 dolarów. Oprócz tego dokonali jeszcze kilka innych transkacji.

Bitfinex stara się nawiązać kontakt z hakerami

Zgodnie z opublikowanym wcześniej komunikatem prasowym, giełda chce skontaktować się z hakerami, którzy dokonali ataku w 2016 roku.

Bitfinex ogłosił nagrodę dla każdego, kto może nawiązać bezpośredni kontakt z przestępcami. Giełda jest nawet gotowa zapłacić samym hakerom za to, że odeślą to, co zostało im ze skradzionych funduszy.

Giełda Bitfinex przygotowała w sumie pulę nagród wynoszącą trzydzieści procent skradzionej początkowo kwoty (po aktualnym kursie), czyli około 400 000 000 dolarów.

Póki co jednak, platforma nie informowała o nawiązaniu kontaktu z hakerami lub kimkolwiek, kto mógłby wiedzieć coś na temat przestępców.

Wieloryb przenosi 19 722 BTC

Whale Alert poinformował również, że miał miejsce inny, ogromny transfer pomiędzy anonimowymi portfelami.

Kryptowalutowy wieloryb przeniósł $243 461 019 w Bitcoinie (19 722 BTC), płacąc przy tym opłatę transakcyjną w wysokości 0.01129356 BTC: $138.41. Jest to opłata, której żaden bank nie zaoferowałby za przekazanie tak ogromnej kwoty pieniędzy.

Poza tym, banki są również daleko w tyle za kryptowalutami, jeśli chodzi o szybkość transakcji. Mimo, że weryfikacja transakcji Bitcoin może potrwać kilka godzin, wysłanie tak ogromnej sumy pieniędzy przez bank, mogłoby zająć nawet kilka dni lub tydzień.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram