Gdzie kupić Bitcoin i inne kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 czerwca 2018
ikona autora biały
zdjęcie monet

Rosnąca popularność krytpowalut sprawia, że Internet aż huczy od informacji na ich temat. Jak grzyby po deszczu pojawiają się blogi i poradniki, w których przeczytać można o sposobach pozyskiwania cyfrowych monet, sposobach ich przechowywania, handlu, regulacjach prawnych i innych aspektach związanych z obrotem kryptowalut. Jeszcze większa gorączka panuje na forach internetowych, gdzie dosłownie można utonąć w zalewie informacji na ten temat.

Zwłaszcza początkujący użytkownicy i osoby, które nie miały jeszcze do czynienia z tą formą środków finansowych mogą czuć się przytoczone taką ilością danych. Warto więc poświęcić kilka minut na zapoznanie się z informacjami na temat najpopularniejszych metod zakupu kryptowaluty, by usystematyzować wiedzę a może nawet zdobyć nową.

Wstęp do zakupu bitcoina

Podobnie jak w innych dziedzinach życia, tak i w przypadku kryptowalut warto zdobyć wiedzę na temat tego, czym tak naprawdę jest Bitcoin, skąd się go bierze, w jaki sposób przechowuje, handluje nim i na jakich zasadach. Słowem, im więcej wartościowych informacji uda nam się zdobyć, tym większe prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w inwestowaniu w pieniądz cyfrowy.

Jest to oczywiście tylko jeden czynnik odpowiadający za powodzenie, gdyż o końcowym rezultacie decyduje wiele innych, jak indywidualne wyczucie, kapitał, doświadczenie, szczęście i inne. Gdy zapoznasz się z podstawowymi informacjami i zdecydujesz o chęci nabycia bitcoina lub innej kryptowaluty, wtedy przejdź do namierzenia odpowiedniego miejsca gdzie je kupić. Aktualnie kryptowaluty możesz kupić w:

  • Kantorach kryptowalut
  • Giełdach kryptowalut

Tutaj gotowa instrukcja jak kupić kryptowaluty za złotówki

Kantory kryptowalut

Miejscem, do którego udajemy się chcą nabyć obcą walutę, jest kantor, więc dlaczego by nie udać się do nich w celu kupna Bitcoina? Oczywiście jest to sformułowanie metaforyczne, gdyż chodzi o coraz bardziej popularne kantory online, które coraz częściej posiadają w swojej ofercie kryptowaluty a przynajmniej tę najbardziej popularną, czyli Bitcoin. Korzystanie z tego typu serwisów jest bardzo proste i nie powinno sprawić żadnych problemów nawet mniej obytym z Internetem użytkownikom.

Z reguły schemat kupna wygląda tak, że deklarujemy, ile pieniędzy (w złotówkach, dolarach, czy euro) chcemy przeznaczyć a w zamian kantor oferuję nam daną liczbę bitmonet. Warto podkreślić, iż kantory internetowe posiadają najbardziej aktualne kursy, dzięki czemu w szybki i łatwy sposób możemy zapatrzeć się w kryptowalutę. Jednakże pamiętaj, że z pewnością nie jest to metoda najtańsza, gdyż serwisy świadczące takie usługi zawsze doliczają swoją marżę. Przypominamy także, że kantory stacjonarne póki co nie wprowadziły jeszcze kryptowaluty do swojej oferty, przynajmniej w Polsce.

Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kryptowalutami lub dla okazjonalnych inwestorów kantor wymiany walut jest z pewnością najłatwiejszą formą nabycia cyfrowych pieniędzy. Nie będą oni mieli problemów ze skorzystaniem z tych serwisów, gdyż sama procedura nie różni się niczym specjalnym w porównaniu do wymiany tradycyjnej waluty.

Kantory Bitcoina

Innym miejscem, z którego w szybki i prosty sposób mogą skorzystać użytkownicy kryptowalut są kantory Bitcoin, gdzie kwitnie wymiana różnych nawet mało popularnych bitmonet. W Polsce dostępnych jest co najmniej kilka takich serwisów, których oferty często znacząco różnią się między sobą. Dlatego warto każdorazowo przed daną transakcją porównać oferty w każdym z nich, gdyż można w ten sposób zaoszczędzić sporo środków. Różnica w ofercie kantorów Bitcoin dotyczy także dostępnych w nich kryptowalut.

Niewątpliwym atutem takich serwisów internetowych poza szybkością i łatwością przebiegu transakcji jest również jej duża anonimowość, na co zwraca uwagę bardzo duża liczba inwestorów. Taki sposób przeprowadzenia transakcji nie traci wcale na swych zaletach, wręcz przeciwnie, sprawia, że nierzadko jest on znacznie prostszy i szybszy niż w przypadku konieczności korzystania z logowania na konto.

Oczywiście kantory bitcoinów posiadają również wady. Jedną z nich jest fakt, że ceny tutaj w zdecydowanej większości przypadków są wyższe niż chociażby na giełdach kryptowaluty, na których użytkownik ma zazwyczaj o wiele większy wybór kryptowalut w niższych cenach. Trzeba tutaj jednak podkreślić, że w przypadku inwestycji długoterminowych a także w sytuacjach dokonywania zakupów ad hoc różnice w kursach nie mają aż tak wielkiego znaczenia.

Inną wadą korzystania z kantorów kryptowalut jest konieczność wymiany określonej waluty tylko i wyłącznie na inną określoną walutę, co oznacza, że większość zwłaszcza mnie popularnych par walutowych jest w takich serwisach zwyczajnie niedostępne.

W opinii wielu osób przy wyborze kantoru należy kierować się wyłącznie cenami ilością dostępnych walut cyfrowych i szybkością transakcji, gdyż takie kwestie jak budowa serwisu są bardzo podobne i procesy korzystania z nich są mocno zbliżone.

Giełdy kryptowaluta

Wszystkim użytkownikom zaznajomionym z korzystaniem z kryptowaluty dedykowane są giełdy, gdzie można dokonać zakupu i sprzedaży wielu nawet najbardziej niszowych walut w bardzo atrakcyjnych nieraz cenach. To właśnie na giełdzie masz absolutną pewność, że handlujesz po najbardziej aktualnym kursie. Pamiętaj jednak, iż poszczególne giełdy mogą znacznie różnić się kursami od siebie. Dlatego zanim przystąpisz do danej transakcji zapoznaj się nie tylko z kursami danej giełdy, gdzie można kupić kryptowalutę, lecz także z jej interfejsem, aby nie popełniać prostych acz brzemiennych w skutkach błędów wynikających z błędnego rozumienia danych funkcji. Wbrew pozorom takie błędy zdarzają się często, zwłaszcza wśród nowych użytkowników, którzy płacą frycowe za brak znajomości wszystkich aspektów korzystania z giełdy kryptowaluty.

Niewątpliwym atutem giełd kryptowalut jest bardzo duża dostępność kryptowalut, które można wymieniać na dowolne inne kryptowaluty. Jak już wspomnieliśmy opisując kantory, tam dostępność pewnych par walut cyfrowych nierzadko graniczy z cudem i raczej nie uda się zrealizować transakcji wymiany mniej popularnych bitmonet. Na giełdzie takich problemów nie mamy, inaczej, na pewno znajdzie się takie miejsce, w którym nawet mało popularna transakcja znajdzie chętnych do zrealizowania.

Można więc z pewnością powiedzieć, że giełdy kryptowalut są miejscem idealnym dla wszystkich inwestorów, którzy często decydują się na dynamiczne alokowanie środków i nieustająco zmieniają strukturę posiadanych portfelów.

Giełda kryptowalut posiada swoje ograniczenia i wady. Zacznijmy od tego, że nie można zacząć na nich handlu bez rejestracji oraz w większości przypadków weryfikacji konta (lista giełd bez weryfikacji). Proces ten zazwyczaj związany jest z koniecznością przesyłania kopii dokumentów potwierdzających tożsamość a nierzadko chodzi o więcej niż jeden taki dokument. Mimo że proces ten trwa dzień lub dwa, to jednak po jego przeprowadzeniu nie jesteśmy już anonimowymi inwestorami, jak to bywa w przypadku kantorów kryptowaluty.

Nie wszystkie giełdy kryptowaluty wymagają weryfikacji danych osobowych. Część z nich pozwala na anonimowe transakcje do określonej wartości. Jest to niewątpliwe opcja pozwalająca na zapoznanie się z możliwościami danego serwisu, gdyż w przypadku większych inwestycji wzrost wartości transakcji jest przecież nieunikniony.

Fora internetowe

Jednym ze sposób zaopatrzenia się w kryptowalutę jest handel nią na tematycznych forach internetowych. Nierzadko takie miejsca mają wydzielona działy, w których kwitnie wymiana bitmonetami. Różnica pomiędzy handlem na forum internetowym a giełdą często sprowadza się do komentarzy, jakimi inni użytkownicy danego forum oceniają daną propozycję sprzedającego czy kupującego.

Największym problem takiego rodzaju zaopatrywania się w kryptowalutę jest łatwość stania się ofiarą oszustów, których nie brakuje, zwłaszcza w miejscach, gdzie łatwo można wykorzystać czyjeś braki informacyjne czy zwyczajną naiwność. Natomiast administratorzy forów mają małe możliwości wczesnego wykrywania podejrzanych transakcji.

Podsumowanie

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem kryptowaluty, to z pewnością najlepszym miejscem do nabycia bitmonet będą dla ciebie zwykłe kantory, w których oferowany jest także zakup Bitcoina lub kantory kryptowalut. Transakcje tam są anonimowe a przede wszystkim łatwe i szybkie do zrealizowania. Nie trzeba specjalnej wiedzy i przesadnej dbałości o bezpieczeństwo wymiany.

Natomiast jeśli w swoich planach chcesz iść dalej i więcej inwestować w kryptowaluty giełdy będą miejscem odpowiednim dla ciebie. Znajdziesz na nich wiele dostępnych opcji wymiany nawet mało popularnych lub debiutujących kryptowalut oraz bardziej atrakcyjne kursy. I nawet jeśli wielkie inwestycje to melodia przyszłości, warto zawczasu zainteresować się możliwościami danych serwisów i poznać ich specyfikę, gdyż wiedza to szybko może zaprocentować.

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut?

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Najlepsze […]

Czy Ethereum przebije Bitcoina pod kątem wolumenu?

Czy Ethereum może kiedyś prześcignąć Bitcoina pod względem wolumenu? Bitcoin oraz Ethereum to dwa giganty, różniące się od siebie, lecz nieustannie konkurujące. Porównanie tych dwóch technologii wymaga zrozumienia ich podstawowych różnic. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie są Bitcoin i Ethereum. Przeanalizujemy też, na czym polegają ich różnice. Zastanowimy się, czy Ethereum ma szansę prześcignąć […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…

Jak i gdzie sprzedać Bitcoin? Wymiana krypto na PLN i gotówkę

Zarobiłeś na kryptowalutach i teraz chcesz zrealizować zyski? Nie wiesz jak to zrobić? Już spieszymy z odpowiedzią. W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy krok po kroku jak i gdzie sprzedać Bitcoin. Już teraz możemy Cię jednak zapewnić, że wymiana krypto na pieniądze (np. PLN lub gotówkę) nie jest wcale taka trudna. Proces ten sprowadza się w zasadzie […]

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Jak wpłacić pieniądze na Binance - wpłata w PLN, EURO

Binance.com to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne,…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram