kryptowaluty 2 - logo

Gdzie kupić Bitcoin i inne kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 czerwca 2018
ikona autora biały

Rosnąca popularność krytpowalut sprawia, że Internet aż huczy od informacji na ich temat. Jak grzyby po deszczu pojawiają się blogi i poradniki, w których przeczytać można o sposobach pozyskiwania cyfrowych monet, sposobach ich przechowywania, handlu, regulacjach prawnych i innych aspektach związanych z obrotem kryptowalut. Jeszcze większa gorączka panuje na forach internetowych, gdzie dosłownie można utonąć w zalewie informacji na ten temat.

Zwłaszcza początkujący użytkownicy i osoby, które nie miały jeszcze do czynienia z tą formą środków finansowych mogą czuć się przytoczone taką ilością danych. Warto więc poświęcić kilka minut na zapoznanie się z informacjami na temat najpopularniejszych metod zakupu kryptowaluty, by usystematyzować wiedzę a może nawet zdobyć nową.

Wstęp do zakupu bitcoina

Podobnie jak w innych dziedzinach życia, tak i w przypadku kryptowalut warto zdobyć wiedzę na temat tego, czym tak naprawdę jest Bitcoin, skąd się go bierze, w jaki sposób przechowuje, handluje nim i na jakich zasadach. Słowem, im więcej wartościowych informacji uda nam się zdobyć, tym większe prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w inwestowaniu w pieniądz cyfrowy.

Jest to oczywiście tylko jeden czynnik odpowiadający za powodzenie, gdyż o końcowym rezultacie decyduje wiele innych, jak indywidualne wyczucie, kapitał, doświadczenie, szczęście i inne. Gdy zapoznasz się z podstawowymi informacjami i zdecydujesz o chęci nabycia bitcoina lub innej kryptowaluty, wtedy przejdź do namierzenia odpowiedniego miejsca gdzie je kupić. Aktualnie kryptowaluty możesz kupić w:

  • Kantorach kryptowalut
  • Giełdach kryptowalut

Tutaj gotowa instrukcja jak kupić kryptowaluty za złotówki

Kantory kryptowalut

Miejscem, do którego udajemy się chcą nabyć obcą walutę, jest kantor, więc dlaczego by nie udać się do nich w celu kupna Bitcoina? Oczywiście jest to sformułowanie metaforyczne, gdyż chodzi o coraz bardziej popularne kantory online, które coraz częściej posiadają w swojej ofercie kryptowaluty a przynajmniej tę najbardziej popularną, czyli Bitcoin. Korzystanie z tego typu serwisów jest bardzo proste i nie powinno sprawić żadnych problemów nawet mniej obytym z Internetem użytkownikom.

Z reguły schemat kupna wygląda tak, że deklarujemy, ile pieniędzy (w złotówkach, dolarach, czy euro) chcemy przeznaczyć a w zamian kantor oferuję nam daną liczbę bitmonet. Warto podkreślić, iż kantory internetowe posiadają najbardziej aktualne kursy, dzięki czemu w szybki i łatwy sposób możemy zapatrzeć się w kryptowalutę. Jednakże pamiętaj, że z pewnością nie jest to metoda najtańsza, gdyż serwisy świadczące takie usługi zawsze doliczają swoją marżę. Przypominamy także, że kantory stacjonarne póki co nie wprowadziły jeszcze kryptowaluty do swojej oferty, przynajmniej w Polsce.

Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kryptowalutami lub dla okazjonalnych inwestorów kantor wymiany walut jest z pewnością najłatwiejszą formą nabycia cyfrowych pieniędzy. Nie będą oni mieli problemów ze skorzystaniem z tych serwisów, gdyż sama procedura nie różni się niczym specjalnym w porównaniu do wymiany tradycyjnej waluty.

Kantory Bitcoina

Innym miejscem, z którego w szybki i prosty sposób mogą skorzystać użytkownicy kryptowalut są kantory Bitcoin, gdzie kwitnie wymiana różnych nawet mało popularnych bitmonet. W Polsce dostępnych jest co najmniej kilka takich serwisów, których oferty często znacząco różnią się między sobą. Dlatego warto każdorazowo przed daną transakcją porównać oferty w każdym z nich, gdyż można w ten sposób zaoszczędzić sporo środków. Różnica w ofercie kantorów Bitcoin dotyczy także dostępnych w nich kryptowalut.

Niewątpliwym atutem takich serwisów internetowych poza szybkością i łatwością przebiegu transakcji jest również jej duża anonimowość, na co zwraca uwagę bardzo duża liczba inwestorów. Taki sposób przeprowadzenia transakcji nie traci wcale na swych zaletach, wręcz przeciwnie, sprawia, że nierzadko jest on znacznie prostszy i szybszy niż w przypadku konieczności korzystania z logowania na konto.

Oczywiście kantory bitcoinów posiadają również wady. Jedną z nich jest fakt, że ceny tutaj w zdecydowanej większości przypadków są wyższe niż chociażby na giełdach kryptowaluty, na których użytkownik ma zazwyczaj o wiele większy wybór kryptowalut w niższych cenach. Trzeba tutaj jednak podkreślić, że w przypadku inwestycji długoterminowych a także w sytuacjach dokonywania zakupów ad hoc różnice w kursach nie mają aż tak wielkiego znaczenia.

Inną wadą korzystania z kantorów kryptowalut jest konieczność wymiany określonej waluty tylko i wyłącznie na inną określoną walutę, co oznacza, że większość zwłaszcza mnie popularnych par walutowych jest w takich serwisach zwyczajnie niedostępne.

W opinii wielu osób przy wyborze kantoru należy kierować się wyłącznie cenami ilością dostępnych walut cyfrowych i szybkością transakcji, gdyż takie kwestie jak budowa serwisu są bardzo podobne i procesy korzystania z nich są mocno zbliżone.

Giełdy kryptowaluta

Wszystkim użytkownikom zaznajomionym z korzystaniem z kryptowaluty dedykowane są giełdy, gdzie można dokonać zakupu i sprzedaży wielu nawet najbardziej niszowych walut w bardzo atrakcyjnych nieraz cenach. To właśnie na giełdzie masz absolutną pewność, że handlujesz po najbardziej aktualnym kursie. Pamiętaj jednak, iż poszczególne giełdy mogą znacznie różnić się kursami od siebie. Dlatego zanim przystąpisz do danej transakcji zapoznaj się nie tylko z kursami danej giełdy, gdzie można kupić kryptowalutę, lecz także z jej interfejsem, aby nie popełniać prostych acz brzemiennych w skutkach błędów wynikających z błędnego rozumienia danych funkcji. Wbrew pozorom takie błędy zdarzają się często, zwłaszcza wśród nowych użytkowników, którzy płacą frycowe za brak znajomości wszystkich aspektów korzystania z giełdy kryptowaluty.

Niewątpliwym atutem giełd kryptowalut jest bardzo duża dostępność kryptowalut, które można wymieniać na dowolne inne kryptowaluty. Jak już wspomnieliśmy opisując kantory, tam dostępność pewnych par walut cyfrowych nierzadko graniczy z cudem i raczej nie uda się zrealizować transakcji wymiany mniej popularnych bitmonet. Na giełdzie takich problemów nie mamy, inaczej, na pewno znajdzie się takie miejsce, w którym nawet mało popularna transakcja znajdzie chętnych do zrealizowania.

Można więc z pewnością powiedzieć, że giełdy kryptowalut są miejscem idealnym dla wszystkich inwestorów, którzy często decydują się na dynamiczne alokowanie środków i nieustająco zmieniają strukturę posiadanych portfelów.

Giełda kryptowalut posiada swoje ograniczenia i wady. Zacznijmy od tego, że nie można zacząć na nich handlu bez rejestracji oraz w większości przypadków weryfikacji konta (lista giełd bez weryfikacji). Proces ten zazwyczaj związany jest z koniecznością przesyłania kopii dokumentów potwierdzających tożsamość a nierzadko chodzi o więcej niż jeden taki dokument. Mimo że proces ten trwa dzień lub dwa, to jednak po jego przeprowadzeniu nie jesteśmy już anonimowymi inwestorami, jak to bywa w przypadku kantorów kryptowaluty.

Nie wszystkie giełdy kryptowaluty wymagają weryfikacji danych osobowych. Część z nich pozwala na anonimowe transakcje do określonej wartości. Jest to niewątpliwe opcja pozwalająca na zapoznanie się z możliwościami danego serwisu, gdyż w przypadku większych inwestycji wzrost wartości transakcji jest przecież nieunikniony.

Fora internetowe

Jednym ze sposób zaopatrzenia się w kryptowalutę jest handel nią na tematycznych forach internetowych. Nierzadko takie miejsca mają wydzielona działy, w których kwitnie wymiana bitmonetami. Różnica pomiędzy handlem na forum internetowym a giełdą często sprowadza się do komentarzy, jakimi inni użytkownicy danego forum oceniają daną propozycję sprzedającego czy kupującego.

Największym problem takiego rodzaju zaopatrywania się w kryptowalutę jest łatwość stania się ofiarą oszustów, których nie brakuje, zwłaszcza w miejscach, gdzie łatwo można wykorzystać czyjeś braki informacyjne czy zwyczajną naiwność. Natomiast administratorzy forów mają małe możliwości wczesnego wykrywania podejrzanych transakcji.

Podsumowanie

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem kryptowaluty, to z pewnością najlepszym miejscem do nabycia bitmonet będą dla ciebie zwykłe kantory, w których oferowany jest także zakup Bitcoina lub kantory kryptowalut. Transakcje tam są anonimowe a przede wszystkim łatwe i szybkie do zrealizowania. Nie trzeba specjalnej wiedzy i przesadnej dbałości o bezpieczeństwo wymiany.

Natomiast jeśli w swoich planach chcesz iść dalej i więcej inwestować w kryptowaluty giełdy będą miejscem odpowiednim dla ciebie. Znajdziesz na nich wiele dostępnych opcji wymiany nawet mało popularnych lub debiutujących kryptowalut oraz bardziej atrakcyjne kursy. I nawet jeśli wielkie inwestycje to melodia przyszłości, warto zawczasu zainteresować się możliwościami danych serwisów i poznać ich specyfikę, gdyż wiedza to szybko może zaprocentować.

Podobne tematy

Najlepsze kryptowalutowe karty płatnicze - Ranking 2021

Kryptowaluty są głównie wykorzystywane do tradingu lub długoterminowych inwestycji (HODL). Jeśli użytkownicy chcą wydać swoje cyfrowe środki, zazwyczaj muszą przekonwertować je na walutę fiat. Później muszą wypłacić je poprzez giełdę i poczekać, aż transakcja dotrze na ich konto bankowe. Sposób ten jest mało efektywny. Właśnie dlatego inwestor potrzebuje czegoś takie jak kryptowalutowa karta. Adopcja kart […]

Bitcoin vs Ethereum - która kryptowaluta jest lepszą inwestycją?

Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) to dwie największe kryptowaluty na świecie. Chociaż obie są zdecentralizowanymi środkami wymiany opartymi na technologii blockchain, w rzeczywistości są bardzo różne. BTC chce być prawdziwą formą pieniądza i oficjalnie uznaną walutą cyfrową. ETH natomiast, to raczej pieniądz z mikroprocesorem - programowalny pieniądz, który może zautomatyzować kontrakty pomiędzy anonimowymi stronami lub […]

Co to jest Shiba Inu (SHIB): Zabójca czy naśladowca Dogecoina?

Wprowadzony na rynek w 2020 roku, Shiba Inu (SHIB) jest "zdecentralizowanym meme coinem" zaprojektowanym jako oparta na Ethereum alternatywa dla Dogecoina (DOGE). Co to jest Shiba Inu? Shiba Inu to tzw. "meme coin", czyli typowy token, który nie ma żadnej wewnętrznej wartości lub użyteczności, zamiast tego jest skupiony wokół memów internetowych i innych trendów w […]

Co to jest Terra (LUNA) - wszystko co musisz wiedzieć

Terra (LUNA) to protokół blockchain, którego celem jest stworzenie zdecentralizowanego ekosystemu dla algorytmicznie zarządzanych stablecoinów. Protokół Terra ma dwie natywne kryptowaluty odgrywające równie ważną rolę w ekosystemie: TerraSDR i Luna. TerraSDR reprezentuje stablecoin powiązany z międzynarodowymi aktywami rezerwowymi IMF - SDR. Służy on jako jednostka rozliczeniowa, w której denominowane są opłaty transakcyjne, nagrody dla górników […]

Co to jest Polygon (MATIC) – Internet Blockchainów Ethereum

Uruchomiony w 2017 roku Polygon (wcześniej Matic Network) jest rozwiązaniem przeznaczonym do skalowania Ethereum. Aktualnie (na dzień 5 czerwca 2021…

TOP 10 narzędzi do analizowania kryptowalut

Idea kryptowalut istnieje dopiero od czasu, gdy Satoshi Nakamoto opublikował biała księgę Bitcoina w sierpniu 2008 roku. Jest to więc niezwykle młoda koncepcja, a cała infrastruktura otaczająca kryptowaluty dopiero zaczyna się kształtować. Kryptowaluty jako większy sektor nie są również, w przeciwieństwie do wielu innych sektorów, zdominowane przez tradycyjnych graczy. Dlatego dla nowych osób, jak również […]

Czym są stablecoiny? Poradnik

Od momentu powstania, kryptowaluty były uważane za szczególnie zmienne instrumenty inwestycyjne, jeśli chodzi o ich cenę. Doprowadziło to do skoków cen i krachów, uniemożliwiając w niektórych przypadkach wykorzystanie kryptowalut do zakupu codziennych towarów i usług, ze względu na ryzyko dla sprzedawców i kupców. Tutaj właśnie wkraczają stablecoiny. Teoria mówi, że jeśli stworzysz walutę, która jest […]

Co to jest NFT i dlaczego warto w nie inwestować?

Niewymienne tokeny (NFT) to kolejny ogromny trend w branży kryptowalut zaraz po DeFi. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy więc co to jest NFT, dlaczego warto inwestować na tym wschodzącym rynku oraz w jaki sposób to zrobić. Tak więc, zaczynamy! Co to jest NFT? Niewymienny token (NFT) to skrót od non-fungible token. Zacznijmy od samego początku - […]

Jak zabezpieczyć konto Binance przed phishingiem i oszustwami?

Jeśli masz konto na giełdzie kryptowalut Binance, raczej możesz spać spokojnie. Firma ta ma bowiem solidną reputacje i stosuje wiele solidnych środków bezpieczeństwa. Warto jednak dmuchać na zimne. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci czym są scamy oraz ataki phishingowe, na czym polegają oraz jak się przed nimi ustrzec, odpowiednio zabezpieczając swoje konto Binance. Tak więc, […]

Czym są cykliczne zakupy Binance?

Patrząc na historyczny wykres Bitcoina i innych kryptowalut, HODLing okazał się być świetną strategią inwestycyjną. Nie każdy ma jednak wolne fundusze, aby zainwestować od razu dużą kwotę. Niektórzy chcą inwestować mniejsze pieniądze, jednak regularnie. Kiedyś trzeba było to robić manualnie, ponieważ giełdy były proste i oferowały w zasadzie tylko kilka podstawowych funkcji. Dziś jest jednak […]

Co to jest PancakeSwap i token CAKE?

Kryptowaluty o tematyce spożywczej zyskują popularność od lata 2020 roku. Szał na yield farming zaowocował powstaniem wielu protokołów i tokenów…

Giełda Binance – opinie i poradnik

Giełda Binance powstała w 2017 roku, ale mimo zaledwie kilku lat działalności w mojej opinii przestała być “jedynie” giełdą kryptowalut.

Kraken wspiera staking ETH 2.0

Kraken jest najnowszą giełdą kryptowalut, która ogłosiła wsparcie dla stakingu Ethereum 2.0. W jednym z postów z 3 grudnia giełda…

Binance Futures referral ID code

Giełda Binance.com uruchomiła platformę futures, czyli możliwość handlu kontraktami ceną bitcoina. Przy okazji zakładania konta na binance futures warto wypełnić…

Binance dodaje wsparcie dla renBTC

Binance, prawdopodobnie największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu, ogłosiła dziś wsparcie dla renBTC.
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram