W wywiadzie dla CNBC, przewodniczący CFTC (Commodity Futures Trading Commission) Christopher Giancarlo opowiedział o przyszłości kryptowalut i kwestiach regulacyjnych, wykazując zwyżkową postawę wobec wirtualnych monet. Uważa on, że kryptowaluty nigdzie się nie wybierają i “zostaną tutaj”, nawet jeśli nie osiągną swojego celu stania się globalnymi walutami.

Commodities Futures Trading Commission (CFTC) jest bez wątpienia drugą instytucją rządową (zaraz po SEC) pod względem znaczenia dla sfery kryptograficznej. Jej prezes ujawnił, że CFTC koncentruje się bardziej na ochronie konsumenta niż na pobudzaniu innowacji, mówiąc:

Jesteśmy bardzo skupieni na aspektach oszustwa i manipulacji na rynkach kryptowalut. Faktem jest, że w zeszłym tygodniu, po prostu odnieśliśmy wielkie zwycięstwo w sądach federalnych w Bostonie, które poświadcza nasz autorytet w zakresie ścigania oszustw i manipulacji w przestrzeni kryptograficznej. Byliśmy bardzo aktywni.

Christopher Giancarlo dodał, że organy regulacyjne mają obowiązek stosować “przemyślane” podejście do zatwierdzania produktów kryptograficznych, nawet jeśli oznaczać to będzie, że USA nie stanie się liderem w każdym aspekcie rozwoju branży blockchain.

Nie ma wątpliwości, że Stany Zjednoczone przodują w wielu dziedzinach, ale są też inne obszary innowacji, w których myślę, że ma sens, abyśmy wzięli trochę bardziej rozważne i inteligentne podejście, tak jak Kongres Stanów Zjednoczonych zrobił to 20 lat temu we wczesnych dniach internetu

Zapytany przez dziennikarza CNBC o przyszłość kryptowalut, Giancarlo odpowiedział dość optymistycznie:

Myślę, że kryptowaluty zostaną tutaj. Myślę, że jest dla nich przyszłość. Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek dojdą do rywalizacji z dolarem lub innymi twardymi walutami, ale istnieje cała sekcja świata, która jest głodna funkcjonalnych walut, takich jak Bitcoin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *