Jak wpłacić pieniądze na binance

Szybki spis treści:


Binance.com to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne, więc warto je szerzej omówić, chociażby temat: jak wpłacić pieniądze na Binance?

Teoretycznie jest opcja wpłaty środków przez kartę kredytową, ale jest ona dosyć kłopotliwa dla użytkowników z Polski, więc poniżej opisujemy alternatywną opcją jak zrobić wpłatę do Binance. Natomiast na końcu artykuły odpowiadamy na pytanie: jak wypłacić pieniądze z Binance.

Sama giełda istnieje od 2017 roku i trzeba jej przyznać, że rozwija się błyskawicznie – zaledwie kilka miesięcy zajęło jej, aby dostać się na sam szczyt, dołączając do największych giełd kryptowalut. Na samym początku siedziba giełdy znajdowała się w Szanghaju. Założycielem Binance jest Changpeng Zhao – nazwisko, które w świecie kryptowalut jest każdemu bardzo dobrze znane. Następnie firma zmuszona była przenieść się do Hongkongu, ze względu na zmiany w prawie, zastosowane przez rząd Chiński.

Binance cieszy się bardzo dużą popularnością między innymi ze względu na niskie prowizje na poziomie 0.1 %. Binance stanowi więc bardzo atrakcyjną ofertę dla ludzi handlujących kryptowalutami. Jednak żeby nie było zbyt pięknie, na Binance nie ma możliwości wpłat i wypłat oficjalnych środków płatniczych (takich jak PLN, EUR, USD). Oznacza to, że nie możemy dokonać zakupy kryptowalut, używając Euro, dolara czy polskiej złotówki.

Na szczęście nie ma sytuacji bez wyjścia i można sobie z tym poradzić. Mimo wszystko ze względu na niskie prowizje i wiele par handlowych, korzystanie z Binance jest naprawdę opłacalne w porównaniu do innych giełd kryptowalutowych.

Binance nie obsługuje walut tradycyjnych więc nie wpłacimy tam PLN, ale możemy wykorzystać sposób, dzięki któremu obejdziemy ten problem. Wystarczy, że kupimy Bitcoina w innym miejscu (na przykład w kantorze za złotówki (PLN), a przy wyborze portfela do wpłaty wskażemy adres naszego portfela w Binance. W ten sposób wpłacimy kryptowaluty na binance które kupimy wcześniej w kantorze za złotówki. Cały proces jest dosyć prosty i opisujemy go krok po kroku poniżej:


Jak wpłacić PLN na Binance – instrukcja

Na samym początku musimy dokonać zakupu Bitcoina za złotówki – tutaj możemy użyć jednej z platform, które to umożliwiają. Jedną z nich jest Buycoinnow.com – platforma oferuje bardzo sprawne wykonanie całej operacji (oczywiście prócz BuyCoinNow możemy wybrać inne platformy np. bitcantor.com, o tym dlaczego wybraliśmy buycoinnow pisaliśmy tutaj – w skrócie jest najtaniej).

Proces rejestracji jest bardzo prosty, podajemy imię, nazwisko oraz adres e-mail i hasło. Przeprowadzamy weryfikację konta, potwierdzając, że jesteśmy posiadaczami podanego adresu mailowego i przechodzimy do zakupu Bitcoina.

Wyświetlone zostanie okienko, gdzie możemy wybrać dokładną wartość Bitcoina, którą chcemy kupić oraz jego aktualną wartość w złotówkach. Minimalny zakup Bitcoina wynosi 50 zł i jest tym samym ograniczony do 4000 zł. Limity możemy zmienić poprzez wybranie innej waluty niż PLN.

Gdy określiliśmy kwotę, otrzymamy do wyboru opcje dzięki której możemy przesłać zakupiony BTC na istniejący już adres portfela Bitcoin (patrz screen niżej). Tutaj wybieramy opcję “użyj istniejącego adresu Bitcoin” i podajemy adres portfela Binance aby wpłacić tam BTC. Adres portfela z Binance znajdziemy w zakładce Portfel > Saldo > BTC > Wpłata (kliknij tutaj aby zobaczyć gdzie znajdziesz portfel BTC na binance i jak go skopiować)

Jak wpłacić pieniądze na binance

Poza kartami kredytowymi VISA i MasterCard, możemy wybrać opcję płatności Dotpay, Neteller lub Skrill.

Dotpay oferuje wykonanie szybkiego przelewu z wielu popularnych banków w Polsce, a ponadto możemy dokonać transakcji korzystając z:

 • większość banków internetowych w Polsce
 • e-skok,
 • mPay,
 • przekazu,
 • finansów Orange,
 • Blik,
 • usług bankowych T-Mobile.
Jak wpłacić pieniądze do binance - metody płatności
Metody płatności w Polsce

Kantory do wpłaty BTC na binance

Jeżeli szukasz innego sposobu jak wpłacić pieniądze na binance, do wyboru masz również inne kantory. Oprócz zaprezentowanego powyżej Buycoinnow, na rynku są dostępne również inne firmy gdzie w analogiczny sposób kupimy kryptowaluty za złotówki (PLN), dolara (USD), ewentualnie euro (EUR), a następnie zakupione kryptowaluty prześlemy do Binance.

Poniżej lista polskojęzycznych kantorów:

Lista anglojęzycznych kantorów:

Wpłata PLN na Binance przy użyciu platformy bitcantor.com

Wyżej wspomnieliśmy, że jeśli chcemy wpłacić PLN na Binance, możemy wykorzystać bitcantor.com. Na bitcantor.com prócz bitcoina, możemy również zakupić inne rodzaje kryptowalut – Litecoin i Ethereum. Platforma jest bardzo łatwa w obsłudze, a co najważniejsze – wykonanie pożądanych transakcji zajmuje niewiele czasu.

Na samym początku musimy oczywiście założyć konto na Bitcantor – podajemy adres e-mail, hasło, po czym klikamy w link aktywacyjny, który otrzymamy na skrzynkę. Jeśli wszystko poszło jak należy, mamy możliwość określenia kwoty, za jaką chcemy nabyć daną kryptowalutę. Wpisujemy kwotę i wybieramy Bitcoina, Ethereum lub Litecoina.

Przy wyborze formy płatności, wykorzystujemy Dotpay lub druk do przelewu, który zrealizujemy w placówce banku. Następnie musimy podać adres portfela, na który powinny powędrować zakupione za PLN Bitcoiny – my podajemy adres portfela w Binance (znajdziesz go tutaj – podpowiedź 1, podpowiedź 2).


Jak wypłacić pieniądze z Binance?

Giełda Binance nie obsługuje walut fiduciarnych takich jak dolar (USD), polski złoty (PLN), czy euro (EUR), dlatego bezpośrednia wymiana bitcoina lub innej kryptowaluty na PLN jest niemożliwa. Jest natomiast prosty sposób jak obejść to ograniczenie.

Wystarczy wysłać Bitcoina lub inną kryptowalutę na giełdę lub kantor który waluty fiduciarne obsługuje, takich jak Bitbay (giełda), Bitclude (kantor). W skrócie:

 1. Przechodzimy do naszego portfela na binance (patrz screen niżej) i wybieramy opcję wypłata.
 2. Przesyłamy kryptowaluty na konto w Bitbay lub Bitclude
 3. Po otrzymaniu środków wymieniamy BTC (lub inne kryptowaluty) na PLN, a PLN wysyłamy na swoje konto bankowe.

Cały proces jak to zrobić – opisaliśmy bardziej szczegółowo w tym artykule: jak sprzedać bitcoina – znajdziesz tam również listę giełda oraz kantorów które umożliwiają wymianę kryptowaluty na tradycyjne waluty (PLN, USD, EUR, GBP).

TIP: prowizja za wypłatę z binance wynosi 0.0005 BTC, więc warto rozważyć zamianę BTC na inną kryptowalutę gdzie prowizja za wypłatę jest dużo niższa (tabela prowizji binance) niż za wypłatę BTC. Sam sposób wypłaty jest taki sam jak w przypadku bitcoina. Ważne aby odbiorca korzystał z wybranej kryptowaluty.

2 thoughts on “Jak wpłacić pieniądze na Binance i jak je później wypłacić?”

  1. Dzięki za zwrócenie uwagę – to dosyć istotne). Zgadza się – prowizja za wypłatę BTC w binance to: 0.0005 BTC, wiec przy mniejszych kwotach wypłata jest mało opłacalna. Natomiast można to obejść i wymienić BTC na inna kryptowalutę, na przykład ETH gdzie opłata za wypłatę wynosi: 0.01 ETH (czyli aktualnie: 1,83$), lub LTC (0.001 – aktualnie: 0,75$), ewentualnie inne niszowe kryptowaluty gdzie opłaty wyniosą nawet poniżej 0.01$.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *