Jak wpłacić pieniądze na binance

Szybki spis treści:


Binance.com to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne, więc warto je szerzej omówić, chociażby temat: jak wpłacić pieniądze na Binance?


Artykuły powiązany tematycznie:


Teoretycznie jest opcja wpłaty środków przez kartę kredytową, ale jest ona dosyć kłopotliwa dla użytkowników z Polski, więc poniżej opisujemy alternatywną opcją jak wpłacić środki na binance. Natomiast na końcu artykuły odpowiadamy na pytanie: jak wypłacić pieniądze z Binance.

Sama giełda istnieje od 2017 roku i trzeba jej przyznać, że rozwija się błyskawicznie – zaledwie kilka miesięcy zajęło jej, aby dostać się na sam szczyt (aktualnie 1 i 2 pozycja wg coinmarketcap), dołączając do największych giełd kryptowalut. W ostatnim czasie Binance rozbudował ofertę o Futures (referral code do futures Binance), gdzie możemy zawierać kontrakty na kryptowaluty z dźwignią nawet 125x)

Na samym początku siedziba giełdy znajdowała się w Szanghaju. Założycielem Binance jest Changpeng Zhao – nazwisko, które w świecie kryptowalut jest każdemu bardzo dobrze znane. Następnie firma zmuszona była przenieść się do Hongkongu, ze względu na zmiany w prawie, zastosowane przez rząd Chiński.

Binance cieszy się bardzo dużą popularnością między innymi ze względu na niskie prowizje, oraz możliwość założenia konta bez weryfikacji. Ta giełda stanowi więc bardzo atrakcyjną ofertę dla ludzi handlujących kryptowalutami. Jednak żeby nie było zbyt pięknie, na tej giełdzie nie ma możliwości wpłat i wypłat oficjalnych środków płatniczych (takich jak PLN, EUR, USD).

Oznacza to, że aby obracać środkami na Binance musimy w pierwszej kolejności przesłać kryptowlauty na portfel giełdy a następnie koryzstać z giełdy

Na szczęście nie ma sytuacji bez wyjścia i można sobie z tym poradzić. Mimo wszystko ze względu na niskie prowizje i wiele par handlowych, korzystanie z Binance jest naprawdę opłacalne w porównaniu do innych giełd kryptowalutowych. O tyj jak wpłacić środki do giełdy – w dalszej części instrukcji

Binance nie obsługuje walut tradycyjnych, więc bezpośrednio nie wpłacimy tam PLN, ale możemy wykorzystać sposób, dzięki któremu obejdziemy ten problem. Wystarczy, że kupimy Bitcoina w innym miejscu (na przykład w kantorze za złotówki (PLN), a przy wyborze portfela do wpłaty wskażemy adres naszego portfela w Binance. W ten sposób wpłacimy kryptowaluty na binance które kupimy wcześniej w kantorze za złotówki. Cały proces jest dosyć prosty i opisujemy go krok po kroku poniżej:


Jak wpłacić PLN na Binance – instrukcja z wymagana weryfikacją

Wpłata PLN na Binance moze przebiegać na 2 sposoby:

 1. Bezpośrednio z Binance za pomocą karty kredytowej
 2. Za pomocą kantora kryptowalut

Do zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej na Binance możemy posłużyć się poniższym kalkulatorem, który przeniesie nas do odpowiedniej zakładki na Binance:

Należy pamiętać, ze po założeniu konta musimy zweryfikować konto przed wymianą PLN na wybraną kryptowalutę.


Jeżeli nie chcemy korzystać z karty kredytowej, możemy użyć jednego z kantorów (lista kantorów kryptowalut – tutaj), który oferuje znacznie szerszy wybór metod płatności – konkretnie mam tu na myśli Buycoinnow.com. Jest to platforma która oferuje bardzo sprawne wykonanie całej operacji, jednak do zakupu wymagana jest weryfikacja KYC (Przesłanie skanu dowodu), o tym dlaczego wybraliśmy buycoinnow pisaliśmy tutaj – w skrócie jest najtaniej).

Proces rejestracji jest bardzo prosty, podajemy imię, nazwisko oraz adres e-mail i hasło. Przeprowadzamy weryfikację konta (jeżeli wolisz kantor bez weryfikacji – przejdź do poradnika), potwierdzamy, że jesteśmy posiadaczami podanego adresu mailowego i przechodzimy do zakupu Bitcoina.

Wyświetlone zostanie okienko, gdzie możemy wybrać dokładną wartość Bitcoina, którą chcemy kupić oraz jego aktualną wartość w złotówkach. Minimalny zakup Bitcoina wynosi 50 zł i jest tym samym ograniczony do 4000 zł. Limity możemy zmienić poprzez wybranie innej waluty niż PLN.

Gdy określiliśmy kwotę, otrzymamy do wyboru opcje dzięki której możemy przesłać zakupiony BTC na istniejący już adres portfela Bitcoin (patrz screen niżej). Tutaj wybieramy opcję “użyj istniejącego adresu Bitcoin” i podajemy adres portfela Binance aby wpłacić tam BTC. Adres portfela z Binance znajdziemy w zakładce Portfel > Saldo > BTC > Wpłata (kliknij tutaj aby zobaczyć gdzie znajdziesz portfel BTC na binance i jak go skopiować)

Jak wpłacić pieniądze na binance

Poza kartami kredytowymi VISA i MasterCard, możemy wybrać opcję płatności Dotpay, Neteller lub Skrill.

Dotpay oferuje wykonanie szybkiego przelewu z wielu popularnych banków w Polsce, a ponadto możemy dokonać transakcji korzystając z:

 • większość banków internetowych w Polsce
 • e-skok,
 • mPay,
 • przekazu,
 • finansów Orange,
 • Blik,
 • usług bankowych T-Mobile.
Jak wpłacić pieniądze do binance - metody płatności
Metody płatności w Polsce

Jak wpłacić środki na Binance bez weryfikacji

Jeżeli nie mamy ochoty przesyłać skanów dokumentów do weryfikacji – istnieją alternatywne sposoby na przesłanie środków do Binance – są to kantory bez weryfikacji.

Ich zaletą jest najkrótszy czas realizacji zakupu i brak konieczności przesyłania dokumentów do weryfikacji, ale minusem są limity – w jednej transakcji możemy zakupić maksymalnie 1000 zł (limit trwa 24 godziny), oraz wyższe prowizję za zakup bitcoina.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup Bitcoina bez weryfikacji aby przesłać go na Binance – poniżej instrukcja:

 1. Przechodzimy na kantor do zakupu bitcoina przez Blik
 2. Określamy kwotą za którą chcemy kupić bitcoina (1)
 3. Sprawdzamy ilość BTC (2) którą otrzymamy za określoną wcześniej kwotę. Jeżeli akceptujemy – klikamy wymień (3)

Następnie przy w polu nr 2 “Podaj adres na który prześlemy BTC”, wklej adres portfela bitcoin z Binance.com (znajdziesz go w zakładce Wallet/Portfel i po prawej stronie “deposit/wpłata”

Pozostałe kantory które możemy wykorzystać do wpłaty środków na Binance

Jeżeli szukasz innego sposobu jak wpłacić pieniądze na binance, do wyboru masz również inne kantory. Oprócz zaprezentowanego powyżej Buycoinnow, na rynku są dostępne również inne firmy gdzie w analogiczny sposób kupimy kryptowaluty za złotówki (PLN), dolara (USD), ewentualnie euro (EUR), a następnie zakupione kryptowaluty prześlemy do Binance.

Poniżej lista polskojęzycznych kantorów:

Lista anglojęzycznych kantorów:


Wpłata środków do Binance przy użyciu platformy bitcantor.com

Wyżej wspomnieliśmy, że jeśli chcemy wpłacić PLN na Binance, możemy wykorzystać bitcantor.com. Na bitcantor.com prócz bitcoina, możemy również zakupić inne rodzaje kryptowalut – Litecoin i Ethereum. Platforma jest bardzo łatwa w obsłudze, a co najważniejsze – wykonanie pożądanych transakcji zajmuje niewiele czasu.

Na samym początku musimy oczywiście założyć konto na Bitcantor.com – podajemy adres e-mail, hasło, po czym klikamy w link aktywacyjny, który otrzymamy na skrzynkę. Jeśli wszystko poszło jak należy, mamy możliwość określenia kwoty, za jaką chcemy nabyć daną kryptowalutę. Wpisujemy kwotę i wybieramy Bitcoina, Ethereum lub Litecoina.

Przy wyborze formy płatności, wykorzystujemy Dotpay lub druk do przelewu, który zrealizujemy w placówce banku. Następnie musimy podać adres portfela, na który powinny powędrować zakupione za PLN Bitcoiny – my podajemy adres portfela w Binance (znajdziesz go tutaj – podpowiedź 1, podpowiedź 2).


Jak wypłacić pieniądze z Binance na konto bankowe?

Giełda Binance bez dokonania weryfikacji nie obsługuje walut fiduciarnych takich jak dolar (USD), polski złoty (PLN), czy euro (EUR), dlatego bezpośrednia wymiana bitcoina lub innej kryptowaluty na PLN jest niemożliwa. Jest natomiast prosty sposób jak obejść to ograniczenie.

Wystarczy wysłać Bitcoina lub inną kryptowalutę na giełdę lub kantor który waluty fiduciarne obsługuje, takich jak Bitbay.net (giełda), Bitcan.pl (kantor). W skrócie:

 1. Przechodzimy do naszego portfela na binance (patrz screen niżej) i wybieramy opcję wypłata.
 2. Przesyłamy kryptowaluty na portfel w Bitbay lub Bitcan.pl
 3. Po otrzymaniu środków wymieniamy BTC (lub inne kryptowaluty) na PLN, a PLN wysyłamy na swoje konto bankowe.

Cały proces jak to zrobić jest opisany poniżej w tym artykule oraz bardziej szczegółowo w tym artykule: jak sprzedać bitcoina – znajdziesz tam również listę giełda oraz kantorów które umożliwiają wymianę kryptowaluty na tradycyjne waluty (PLN, USD, EUR, GBP).

TIP: prowizja za wypłatę z binance wynosi 0.0005 BTC, więc warto rozważyć zamianę BTC na inną kryptowalutę gdzie prowizja za wypłatę jest dużo niższa (tabela prowizji binance) niż za wypłatę BTC. Sam sposób wypłaty jest taki sam jak w przypadku bitcoina. Ważne aby odbiorca korzystał z wybranej kryptowaluty.

Wypłata (sprzedaż) bitcoina bezpośrednio na konto bankowe

Załóżmy że chcesz sprzedać bitcoina, który jest aktualnie na portfelu Binance, w taki sposób aby środki w PLN zostały przesłane bezpośrednio na podane konto bankowe.

Opcja wypłaty: przelew ekspresowy na Bitcan.pl

Pierwsza tego typu wypłata będzie bardziej czasochłonna (wymaga przesłania 1zł z numeru konta bankowego na który chcemy przesłać środki ze sprzedaży BTC), ale kolejna przejdzie już gładko i dosłownie w parę minut środki będą na koncie bankowym. Poniżej krok po kroku ja kto zrobić:

 1. Zakładamy konto w kantorze Bitcan.pl który obsługuje natychmiastowe wypłaty na konto bankowe.
 2. W panelu Bitcan dodajemy nowy numer konta bankowego na który maja być przesłane środki ze sprzedaży BTC.
 3. Przesyłamy bitcoina z Binance na portfel Bitcan.
 4. Sprzedajemy BTC w zakładce “sprzedaż” na bitcan.pl z wykorzystaniem opcji “przelew ekspresowy”.

To wszystko. Bitcan.pl deklaruje czas wypłaty do 10 minut, ale gdy testowałem opcję przelewu ekspresowego w mBanku, trwało to mnij niż kilkanaście sekund (niestety nie testowałem w innych bankach).

Po wykonaniu powyższych kroków, mamy dostępny szybki sposób na sprzedaż bitcoina z przelewem na podane konto bankowe. Jeżeli potrzebujesz instrukcji jak skorzystać z natychmiastowego przelewu na bitcan – kliknij tutaj.

9 thoughts on “Jak wpłacić pieniądze na Binance i jak je później wypłacić?”

  1. Dzięki za zwrócenie uwagę – to dosyć istotne). Zgadza się – prowizja za wypłatę BTC w binance to: 0.0005 BTC, wiec przy mniejszych kwotach wypłata jest mało opłacalna. Natomiast można to obejść i wymienić BTC na inna kryptowalutę, na przykład ETH gdzie opłata za wypłatę wynosi: 0.01 ETH (czyli aktualnie: 1,83$), lub LTC (0.001 – aktualnie: 0,75$), ewentualnie inne niszowe kryptowaluty gdzie opłaty wyniosą nawet poniżej 0.01$.

  1. Za pewne tak, tylko spora część osób korzysta z Binance bo nie chce przechodzić weryfikacji KYC, a bez niej wpłata kartą jest niemożliwa 🙂

 1. Takie głupie pytanie, bo dopiero tam zaczynam, a nigdzie tego nie znalazłem. Wpłaciłem tam już bitcoiny i są w portfelu. Chciałbym to przerzucić do portfela futures poprzez transfer, ale jest możliwość tylko USDT i BNB. Co zrobić? Poza tym pytanie, czy na futures (gdzie jest dźwignia 2-125) można grać bez weryfikacji konta? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

 2. Witam.
  Obecnie posiadam jednostki REN na Biance. Chciałbym zakończyć zabawę z krypto. Nie za bardzo wiem jak mam to zrobić żeby zobaczyć Euro na moim koncie bankowym. Ktoś mnie pokieruje?
  Pozdrawiam Artur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *