Jak wpłacić pieniądze na Binance i wypłacić na konto bankowe

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 listopada 2020
ikona autora biały
zdjęcie przedstawiające portfel

Binance.com to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne, więc warto je szerzej omówić, chociażby temat: jak wpłacić pieniądze na Binance, oraz jak sprzedać kryptowaluty a środki wypłacić na konto bankowe w walutach FIAT (np. PLN, USD, EUR)

Teoretycznie jest opcja wpłaty środków przez kartę kredytową, ale jest ona dosyć kłopotliwa dla użytkowników z Polski, w szczególności że wymaga przejścia procedury KYC. Poniżej opisujemy alternatywną opcję jak wpłacić środki na binance.

Na końcu artykuły odpowiadamy na pytanie: jak wypłacić pieniądze z Binance, czyli w jaki sposób kryptowaluty które mamy na koncie Binance wymienić na waluty FIAT: PLN, EUR, USD z wypłatą na konto bankowe.

Sama giełda Binance istnieje od 2017 roku i trzeba jej przyznać, że rozwija się błyskawicznie – zaledwie kilka miesięcy zajęło jej, aby dostać się na sam szczyt wśród giełd kryptowalut (aktualnie 1 i 2 pozycja wg coinmarketcap). Po dwóch latach Binance rozbudował ofertę o kontakty Futures (więcej tutaj: Binance futures referral code), gdzie możemy zawierać kontrakty na kryptowaluty z dźwignią nawet 125x).

Na samym początku siedziba giełdy znajdowała się w Szanghaju. Założycielem Binance jest Changpeng Zhao – nazwisko, które w świecie kryptowalut jest każdemu bardzo dobrze znane. Następnie firma zmuszona była przenieść się do Hongkongu, ze względu na zmiany w prawie, zastosowane przez rząd Chiński.

Binance cieszy się bardzo dużą popularnością między innymi ze względu na niskie prowizje, oraz możliwość założenia konta bez weryfikacjiRozbudowane usługi giełdy stanowią więc atrakcyjną ofertę dla ludzi handlujących kryptowalutami. Jedyną niedogodnością dla klientów z Polski są wpłaty i wypłaty walut FIAT, czyli między innymi polskiego złotego (PLN).

Aby obracać kryptowalutami na Binance musimy w pierwszej kolejności przesłać je na portfel giełdy z innego portfela. O tym ja to zrobić w dalszej części artykułu.

Binance nie obsługuje wpłat walut tradycyjnych z konta bankowego, więc bezpośrednio nie wpłacimy tam PLN. Natomiast możemy wykorzystać sposób, dzięki któremu obejdziemy ten problem. Wystarczy, że kupimy Bitcoina w innym miejscu (na przykład w kantorze za złotówki (PLN), a przy wyborze portfela do wpłaty wskażemy adres naszego portfela w Binance. W ten sposób wpłacimy kryptowaluty na binance które kupimy wcześniej w kantorze za złotówki (płacąc na przykład blikeim lub szybkimi przelewami bankowymi). Cały proces jest dosyć prosty i opisujemy go krok po kroku poniżej

Mimo utrudnień, z giełdy korzysta ogromna ilość osób. Niskie prowizje, staking, pożyczki w kryptowalutach, wiele par handlowych – to wszystko przekonuje do siebie klientów z rynku kryptowalut. Gdy tylko nauczymy się jak wpłacać i wypłacać środki z Binance, dla 99% klientów Binance będzie jedyna giełdą, której będzie potrzebować do obracania kryptowalutami.

Jak wpłacić PLN na Binance

Wpłata środków z waluty FIAT, na przykład PLN do Binance może przebiegać na 2 sposoby:

 • Zakup kryptowaluty (BTC) za PLN z wpłatą na portfel Binance (nie wymaga weryfikacji)
 • Zakup Kryptowaluty (BTC) za pomocą karty kredytowej po weryfikacji konta w Binance.

Zakup BTC za PLN na Binance za pomocą karty kredytowej

Do zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej na Binance w pierwszej kolejności musimy zweryfikować konto. Następnie przechodzimy do kalkulatora Binance, który przeliczy jaką ilość kryptowalut możemy zakupić za waluty FIAT. Wpłaty za pomocą depozytu bankowego są dostępne w walucie EUR oraz USD, dla PLN mamy dostępną wpłatę kartą.

Aby zakupić kryptowaluty za pomocą karty w Binance, przechodzimy do zakładki: Kup kryptowaluty > Karta kredytowa/debetowa:

wpłata PLN na binance za pomocą karty
Zakup Kryptowalut za PLN na Binance

Należy pamiętać, że ta forma wpłaty jest dostępna jedynie dla zweryfikowanych kont. Przy realizacji transakcji kartą, możemy spodziewać się telefonu z banku który będzie starał się zablokować transakcję.

Jak wpłacić środki na Binance bez weryfikacji

Jeżeli nie chcemy lub nie możemy skorzystać z karty kredytowej, mamy inne rozwiązanie: użycie jednego z kantorów (lista kantorów kryptowalut – tutaj), które oferują szerszy wybór metod płatności, a część z nich nie wymaga weryfikacji konta dla mniejszych kwot transakcji.

Jeżeli nie mamy ochoty przesyłać skanów dokumentów do weryfikacji – istnieją alternatywne sposoby na przesłanie środków do Binance – są to kantory bez weryfikacji.

Ich zaletą jest najkrótszy czas realizacji zakupu i brak konieczności przesyłania dokumentów do weryfikacji, ale minusem są limity – w jednej transakcji możemy zakupić maksymalnie 1000 zł (limit trwa 24 godziny), oraz wyższe prowizję za zakup bitcoina.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup Bitcoina bez weryfikacji aby przesłać go na Binance – poniżej instrukcja:

 1. Przechodzimy na kantor do zakupu bitcoina przez Blik
 2. Określamy kwotą za którą chcemy kupić bitcoina (1)
 3. Sprawdzamy ilość BTC (2) którą otrzymamy za określoną wcześniej kwotę. Jeżeli akceptujemy – klikamy wymień (3)
Jak wpłacić środki na Binance bez weryfikacji

Następnie przy w polu nr 2 “Podaj adres na który prześlemy BTC”, wklej adres portfela bitcoin z Binance.com (znajdziesz go w zakładce Wallet/Portfel i po prawej stronie “deposit/wpłata”

Pozostałe kantory które możemy wykorzystać do wpłaty środków na Binance

Jeżeli szukasz innego sposobu jak wpłacić pieniądze na binance, do wyboru masz również inne kantory. Oprócz zaprezentowanego powyżej, na rynku są dostępne również inne firmy, gdzie w analogiczny sposób kupimy kryptowaluty za złotówki (PLN), dolara (USD), ewentualnie euro (EUR), a następnie zakupione kryptowaluty prześlemy do Binance.

Poniżej lista polskojęzycznych kantorów:

Lista anglojęzycznych kantorów:

Poniżej przykład jak wygląda zakup BTC za PLN w kantorze Bitcantor

Wpłata środków do Binance przy użyciu platformy bitcantor.com

Wyżej wspomnieliśmy, że jeśli chcemy wpłacić PLN na Binance, możemy wykorzystać bitcantor.com. Na bitcantor prócz bitcoina, możemy również zakupić inne rodzaje kryptowalut – Litecoin i Ethereum. Platforma jest bardzo łatwa w obsłudze, a co najważniejsze – wykonanie pożądanych transakcji zajmuje niewiele czasu.

Na samym początku musimy oczywiście założyć konto na Bitcantor.com – podajemy adres e-mail, hasło, po czym klikamy w link aktywacyjny, który otrzymamy na skrzynkę. Następnie konieczna jest weryfikacja konta. Bez niej wpłata środków a większość kantorów jest już niemożliwa.

Jeśli wszystko poszło jak należy i nasze konto jest zweryfikowane, zaczynamy od określenia kwoty, za jaką chcemy nabyć daną kryptowalutę. Wpisujemy kwotę i wybieramy Bitcoina, Ethereum lub Litecoina.

wpłata BTC zakupione za FIAT na binance

Przy wyborze formy płatności, wykorzystujemy Dotpay (w tym przelewy ekspresowe) lub druk do przelewu, który możemy zrealizować na przykłąd na poczcie lub w placówce banku. Następnie musimy podać adres portfela, na który chcemy przesłać zakupione za PLN Bitcoiny. Aby zakupione środki zostały przesłane na konto giełdy, musimy podać adres portfela giełdy Binance.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup BTC, adres portfela bitcoina w Binance znajdziemy kolejno:

 • zakładka portfel (1) > przegląd portfela (2)
 • przycisk wpłata (3) > wybór bitcoina (4)
 • skopiowanie adresu bitcoina (5), który podajemy w kantorze.

Pamiętajmy aby dokładnie sprawdzić adres portfela bitcoina. Jeżeli podamy błędny adres środki zostaną wysłane na inny adres i będą nie do odzyskania. Jeżeli wszystkie kroki wykonaliśmy prawidłowo i otrzymaliśmy potwierdzenie transakcji od kantoru, zazwyczaj musimy poczekać kilka godzin.

Po realizacji transakcji, środki w postaci BTC zakupione za waluty FIAT, znajdą się w portfelu Binance: Portfel > przegląd portfela

wpłacone środki na Binance
Po realizacji transakcji wpłacone środki znajdą się w przeglądzie portfela

Po realizacji transakcji możemy dowolnie obracać środkami na giełdzie, więcej an ten temat: binance – poradnik

Jak wypłacić pieniądze z Binance na konto bankowe?

Giełda Binance bez dokonania weryfikacji nie obsługuje walut fiduciarnych (FIAT) takich jak dolar (USD), polski złoty (PLN), czy euro (EUR), dlatego bezpośrednia wymiana bitcoina lub innej kryptowaluty na PLN jest niemożliwa. Jest natomiast prosty sposób jak obejść to ograniczenie.

Wystarczy wysłać Bitcoina lub inną kryptowalutę na giełdę lub kantor który waluty fiduciarne obsługuje, takich jak Bitbay.net (giełda), Bitcan.pl (kantor). W skrócie:

 1. Przechodzimy do naszego portfela na binance (patrz screen niżej) i wybieramy opcję wypłata.
 2. Przesyłamy kryptowaluty na portfel w Bitbay lub Bitcan.pl
 3. Po otrzymaniu środków wymieniamy BTC (lub inne kryptowaluty) na PLN, a PLN wysyłamy na swoje konto bankowe.
screen strony Binance z zaznaczonymi opcjami portfel i wypłata

Cały proces jak to zrobić jest opisany poniżej w tym artykule oraz bardziej szczegółowo w tym artykule: jak sprzedać bitcoina – znajdziesz tam również listę giełda oraz kantorów które umożliwiają wymianę kryptowaluty na tradycyjne waluty (PLN, USD, EUR, GBP).

Wypłata z Binance na konto bankowe PLN

Załóżmy że chcemy sprzedać bitcoina lub inną kryptowalutę, która jest aktualnie na portfelu Binance, w taki sposób aby środki w PLN zostały przesłane bezpośrednio na nasze konto bankowe.

W tym celu jesteśmy zmuszeni przesłać środki na inną giełdę która obsługuje wypłaty na konta bankowe w PLN. Możemy tutaj skorzystać z 2 opcji.

W obu przypadkach przesyłamy bitcoina na jedna z z powyższych giełd, a następnie sprzedajemy BTC za PLN i wypłacamy na podane konto bankowe. O tym ja kto zrobić krok po kroku na przykładzie obu giełd poniżej:

Wypłata BTC z Binance na Bitbay i wymiana na PLN

Bitbay to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut w Polsce, która obsługuje wypłaty na konto bankowe w PLN. Jeżeli gdzieś możemy sprzedaż kryptowaluty do walut FIAT jak PLN to właśnie tutaj.

W pierwszym kroku logujemy się na konto bitbay.net i odszukujemy adres portfela kryptowaluty którą za chwilę prześlemy na Bitbay. Na przykład adres bitcoina znajdziemy w zakładce: Portfele (1) > BTC (2) > Wpłata (3) > kopiowanie adresu do wpłat BTC (jak poniżej):

Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 1
Ares portfela do wypłaty BTC z Binance (kliknij tutaj aby powiększyć)

Pamiętajmy że do wypłaty środków na konto bankowe musimy mieć zweryfikowane konto na giełdzie. W tym momencie nie ma ani jednej giełdy, która mogłaby zrealizować tego typu transakcję bez weryfikacji, wiec przesłane skanu dowodu jest obligatoryjne (bez znaczenia z której giełdy skorzystamy).

Gdy mamy już adres portfela bitcoina z giełdy Bitbay na który wypłacimy środki z Binance, wracamy na Binance.com i przesyłamy BTC na Bitbay.

W tym celu przechodzimy kolejno: Portfel (1) > przegląda portfela (2) > wypłata BTC (3) > w polu adres odbiorcy BTC podajemy adres z Bitbay.

Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 2

Wypłata BTC z Bitbay na dres innej giełdy (kliknij aby powiększyć)

Gdy zatwierdzimy wypłatę, środki z Binance do Bitbay powinny trafić nie dłużej niż w przeciągu godziny. Jak tylko środki trafią na Bitbay. Gdy BTC będzie już na koncie bitbay, to aby je sprzedać przechodzimy do giełdy (1) a następnie wybieramy parę PLN/BTC (2) (jak poniżej):

Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 3

Gdy zatwierdzimy wypłatę, środki z Binance do Bitbay powinny trafić nie dłużej niż w przeciągu godziny. Jak tylko środki trafią na Bitbay. Gdy BTC będzie już na koncie bitbay, to aby je sprzedać przechodzimy do giełdy (1) a następnie wybieramy parę PLN/BTC (2) (jak poniżej):

Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 4

Ostatnim krokiem do wypłaty sprzedanych przed chwilą kryptowalut do PLN, jest zlecenie wypłaty na konto bankowe. W tym celu przechodzimy do portfela i tym razem wybieramy PLN, następnie wypłata i przelew zwykły:

Wypłata na konto bankowe

Teraz postępujemy zgodnie z komunikatami od Bitbay i oczekujemy na wypłatę na konto bankowe w PLN. Pamiętajmy że konto bankowe musi być zarejestrowane na te same dane co konto w giełdzie Bitbay.

Wypłata BTC z Binance na Bitcan i błyskawiczny przelew na konto bankowe

screen strony Bitcan

Pierwsza tego typu wypłata będzie bardziej czasochłonna (wymaga przesłania 1zł z numeru konta bankowego na który chcemy przesłać środki ze sprzedaży BTC), ale kolejna przejdzie już gładko i dosłownie w parę minut środki będą na koncie bankowym. Poniżej krok po kroku ja kto zrobić:

 1. Zakładamy konto w kantorze Bitcan.pl który obsługuje natychmiastowe wypłaty na konto bankowe.
 2. W panelu Bitcan dodajemy nowy numer konta bankowego na który maja być przesłane środki ze sprzedaży BTC.
 3. Przesyłamy bitcoina z Binance na portfel Bitcan.
 4. Sprzedajemy BTC w zakładce “sprzedaż” na bitcan.pl z wykorzystaniem opcji “przelew ekspresowy”.

To wszystko. Bitcan.pl deklaruje czas wypłaty do 10 minut, ale gdy testowałem opcję przelewu ekspresowego w mBanku, trwało to mnij niż kilkanaście sekund (niestety nie testowałem w innych bankach).

Po wykonaniu powyższych kroków, mamy dostępny szybki sposób na sprzedaż bitcoina z przelewem na podane konto bankowe. Jeżeli potrzebujesz instrukcji jak skorzystać z natychmiastowego przelewu na bitcan – kliknij tutaj.

Kategoria wpisu:

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

Binance czy Zonda - Porównanie giełd kryptowalut

Na Polskim rynku królują dwie giełdy kryptowalut - Binance i Zonda. Pierwsza z nich jest największą giełdą kryptowalut na świecie i oferuje ogromny ekosystem produktów. Zonda to mniej skomplikowana platforma, która jest najlepszą bramką wejścia i wyjścia z rynku do polskich złotówek. Ale która jest lepsza? Binance czy Zonda? Nasze porównanie giełd kryptowalut postara się […]

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty. Czy się oplaca?

Inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo konkretną zaletę: można w nie inwestować nawet małe kwoty. Oznacza to, że z rynkiem tym może zapoznać się niemal każdy - nie ma przy tym znaczenia zasobność portfela. Ale czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty ma sens? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Inwestowanie niewielkich kwot w Bitcoin […]
4 8 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram