Jak wpłacić pieniądze na binance

Szybki spis treści:

Artykuły powiązany tematycznie:


Binance.com to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne, więc warto je szerzej omówić, chociażby temat: jak wpłacić pieniądze na Binance, oraz ja je później wypłacić na konto bankowe w walutach FIAT (np. PLN, USD, EUR)

Teoretycznie jest opcja wpłaty środków przez kartę kredytową, ale jest ona dosyć kłopotliwa dla użytkowników z Polski, w szczególności że wymaga przejścia procedury KYC. Poniżej opisujemy alternatywną opcję jak wpłacić środki na binance.

Na końcu artykuły odpowiadamy na pytanie: jak wypłacić pieniądze z Binance, czyli w jaki sposób kryptowaluty które mamy na koncie Binance wymienić na waluty FIAT: PLN, EUR, USD z wypłatą na konto bankowe.


Sama giełda Binance istnieje od 2017 roku i trzeba jej przyznać, że rozwija się błyskawicznie – zaledwie kilka miesięcy zajęło jej, aby dostać się na sam szczyt wśród giełd kryptowalut (aktualnie 1 i 2 pozycja wg coinmarketcap). Po dwóch latach Binance rozbudował ofertę o kontakty Futures (więcej tutaj: Binance futures referral code), gdzie możemy zawierać kontrakty na kryptowaluty z dźwignią nawet 125x).

Na samym początku siedziba giełdy znajdowała się w Szanghaju. Założycielem Binance jest Changpeng Zhao – nazwisko, które w świecie kryptowalut jest każdemu bardzo dobrze znane. Następnie firma zmuszona była przenieść się do Hongkongu, ze względu na zmiany w prawie, zastosowane przez rząd Chiński.

Binance cieszy się bardzo dużą popularnością między innymi ze względu na niskie prowizje, oraz możliwość założenia konta bez weryfikacji. Rozbudowane usługi giełdy stanowią więc atrakcyjną ofertę dla ludzi handlujących kryptowalutami. Jedyną niedogodnością dla klientów z Polski są wpłaty i wypłaty walut FIAT, czyli między innymi polskiego złotego (PLN).

Aby obracać kryptowalutami na Binance musimy w pierwszej kolejności przesłać je na portfel giełdy z innego portfela. O tym ja to zrobić w dalszej części artykułu.

Mimo utrudnień, z giełdy korzysta ogromna ilość osób. Niskie prowizje, staking, pożyczki w kryptowalutach, wiele par handlowych – to wszystko przekonuje do siebie klientów z rynku kryptowalut. Gdy tylko nauczymy się jak wpłacać i wypłacać środki z Binance, dla 99% klientów Binance będzie jedyna giełdą, której będzie potrzebować do obracania kryptowalutami.

Binance nie obsługuje wpłat walut tradycyjnych z konta bankowego, więc bezpośrednio nie wpłacimy tam PLN. Natomiast możemy wykorzystać sposób, dzięki któremu obejdziemy ten problem. Wystarczy, że kupimy Bitcoina w innym miejscu (na przykład w kantorze za złotówki (PLN), a przy wyborze portfela do wpłaty wskażemy adres naszego portfela w Binance. W ten sposób wpłacimy kryptowaluty na binance które kupimy wcześniej w kantorze za złotówki (płacąc na przykład blikeim lub szybkimi przelewami bankowymi). Cały proces jest dosyć prosty i opisujemy go krok po kroku poniżej:


Jak wpłacić PLN na Binance

Wpłata środków z waluty FIAT, na przykład PLN do Binance może przebiegać na 2 sposoby:

 • Zakup kryptowaluty (BTC) za PLN z wpłatą na portfel Binance (nie wymaga weryfikacji)
 • Zakup Kryptowaluty (BTC) za pomocą karty kredytowej po weryfikacji konta w Binance.

Zakup BTC za PLN na Binance za pomocą karty kredytowej

Do zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej na Binance w pierwszej kolejności musimy zweryfikować konto. Następnie przechodzimy do kalkulatora Binance, który przeliczy jaką ilość kryptowalut możemy zakupić za waluty FIAT. Wpłaty za pomocą depozytu bankowego są dostępne w walucie EUR oraz USD, dla PLN mamy dostępną wpłatę kartą.

Aby zakupić kryptowaluty za pomocą karty w Binance, przechodzimy do zakładki: Kup kryptowaluty > Karta kredytowa/debetowa:

wpłata PLN na binance za pomocą karty
Zakup Kryptowalut za PLN na Binance

Należy pamiętać, że ta forma wpłaty jest dostępna jedynie dla zweryfikowanych kont. Przy realizacji transakcji kartą, możemy spodziewać się telefonu z banku który będzie starał się zablokować transakcję.


Jak wpłacić środki na Binance bez weryfikacji

Jeżeli nie chcemy lub nie możemy skorzystać z karty kredytowej, mamy inne rozwiązanie: użycie jednego z kantorów (lista kantorów kryptowalut – tutaj), które oferują szerszy wybór metod płatności, a część z nich nie wymaga weryfikacji konta dla mniejszych kwot transakcji.

Jeżeli nie mamy ochoty przesyłać skanów dokumentów do weryfikacji – istnieją alternatywne sposoby na przesłanie środków do Binance – są to kantory bez weryfikacji.

Ich zaletą jest najkrótszy czas realizacji zakupu i brak konieczności przesyłania dokumentów do weryfikacji, ale minusem są limity – w jednej transakcji możemy zakupić maksymalnie 1000 zł (limit trwa 24 godziny), oraz wyższe prowizję za zakup bitcoina.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup Bitcoina bez weryfikacji aby przesłać go na Binance – poniżej instrukcja:

 1. Przechodzimy na kantor do zakupu bitcoina przez Blik
 2. Określamy kwotą za którą chcemy kupić bitcoina (1)
 3. Sprawdzamy ilość BTC (2) którą otrzymamy za określoną wcześniej kwotę. Jeżeli akceptujemy – klikamy wymień (3)
Jak wpłacić środki na Binance bez weryfikacji

Następnie przy w polu nr 2 “Podaj adres na który prześlemy BTC”, wklej adres portfela bitcoin z Binance.com (znajdziesz go w zakładce Wallet/Portfel i po prawej stronie “deposit/wpłata”

Pozostałe kantory które możemy wykorzystać do wpłaty środków na Binance

Jeżeli szukasz innego sposobu jak wpłacić pieniądze na binance, do wyboru masz również inne kantory. Oprócz zaprezentowanego powyżej, na rynku są dostępne również inne firmy, gdzie w analogiczny sposób kupimy kryptowaluty za złotówki (PLN), dolara (USD), ewentualnie euro (EUR), a następnie zakupione kryptowaluty prześlemy do Binance.

Poniżej lista polskojęzycznych kantorów:

Lista anglojęzycznych kantorów:

Poniżej przykład jak wygląda zakup BTC za PLN w kantorze Bitcantor.com

Wpłata środków do Binance przy użyciu platformy bitcantor.com

Wyżej wspomnieliśmy, że jeśli chcemy wpłacić PLN na Binance, możemy wykorzystać bitcantor.com. Na bitcantor prócz bitcoina, możemy również zakupić inne rodzaje kryptowalut – Litecoin i Ethereum. Platforma jest bardzo łatwa w obsłudze, a co najważniejsze – wykonanie pożądanych transakcji zajmuje niewiele czasu.

Na samym początku musimy oczywiście założyć konto na Bitcantor.com – podajemy adres e-mail, hasło, po czym klikamy w link aktywacyjny, który otrzymamy na skrzynkę. Następnie konieczna jest weryfikacja konta. Bez niej wpłata środków a większość kantorów jest już niemożliwa.

Jeśli wszystko poszło jak należy i nasze konto jest zweryfikowane, zaczynamy od określenia kwoty, za jaką chcemy nabyć daną kryptowalutę. Wpisujemy kwotę i wybieramy Bitcoina, Ethereum lub Litecoina.

wpłata BTC zakupione za FIAT na binance

Przy wyborze formy płatności, wykorzystujemy Dotpay (w tym przelewy ekspresowe) lub druk do przelewu, który możemy zrealizować na przykłąd na poczcie lub w placówce banku. Następnie musimy podać adres portfela, na który chcemy przesłać zakupione za PLN Bitcoiny. Aby zakupione środki zostały przesłane na konto giełdy, musimy podać adres portfela giełdy Binance.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup BTC, adres portfela bitcoina w Binance znajdziemy kolejno:

 • zakładka portfel (1) > przegląd portfela (2)
 • przycisk wpłata (3) > wybór bitcoina (4)
 • skopiowanie adresu bitcoina (5), który podajemy w kantorze.

Pamiętajmy aby dokładnie sprawdzić adres portfela bitcoina. Jeżeli podamy błędny adres środki zostaną wysłane na inny adres i będą nie do odzyskania. Jeżeli wszystkie kroki wykonaliśmy prawidłowo i otrzymaliśmy potwierdzenie transakcji od kantoru, zazwyczaj musimy poczekać kilka godzin.

Po realizacji transakcji, środki w postaci BTC zakupione za waluty FIAT, znajdą się w portfelu Binance: Portfel > przegląd portfela

wpłacone środki na Binance
Po realizacji transakcji wpłacone środki znajdą się w przeglądzie portfela

Po realizacji transakcji możemy dowolnie obracać środkami na giełdzie, więcej an ten temat: binance – poradnik


Jak wypłacić pieniądze z Binance na konto bankowe?

Giełda Binance bez dokonania weryfikacji nie obsługuje walut fiduciarnych (FIAT) takich jak dolar (USD), polski złoty (PLN), czy euro (EUR), dlatego bezpośrednia wymiana bitcoina lub innej kryptowaluty na PLN jest niemożliwa. Jest natomiast prosty sposób jak obejść to ograniczenie.

Wystarczy wysłać Bitcoina lub inną kryptowalutę na giełdę lub kantor który waluty fiduciarne obsługuje, takich jak Bitbay.net (giełda), Bitcan.pl (kantor). W skrócie:

 1. Przechodzimy do naszego portfela na binance (patrz screen niżej) i wybieramy opcję wypłata.
 2. Przesyłamy kryptowaluty na portfel w Bitbay lub Bitcan.pl
 3. Po otrzymaniu środków wymieniamy BTC (lub inne kryptowaluty) na PLN, a PLN wysyłamy na swoje konto bankowe.

Cały proces jak to zrobić jest opisany poniżej w tym artykule oraz bardziej szczegółowo w tym artykule: jak sprzedać bitcoina – znajdziesz tam również listę giełda oraz kantorów które umożliwiają wymianę kryptowaluty na tradycyjne waluty (PLN, USD, EUR, GBP).

TIP: prowizja za wypłatę z binance wynosi 0.0005 BTC, więc warto rozważyć zamianę BTC na inną kryptowalutę gdzie prowizja za wypłatę jest dużo niższa (tabela prowizji binance) niż za wypłatę BTC. Sam sposób wypłaty jest taki sam jak w przypadku bitcoina. Ważne aby odbiorca korzystał z wybranej kryptowaluty.

Wypłata z Binance na konto bankowe PLN

Załóżmy że chcemy sprzedać bitcoina lub inną kryptowalutę, która jest aktualnie na portfelu Binance, w taki sposób aby środki w PLN zostały przesłane bezpośrednio na nasze konto bankowe.

W tym celu jesteśmy zmuszeni przesłać środki na inną giełdę która obsługuje wypłaty na konta bankowe w PLN. Możemy tutaj skorzystać z 2 opcji.

W obu przypadkach przesyłamy bitcoina na jedna z z powyższych giełd, a następnie sprzedajemy BTC za PLN i wypłacamy na podane konto bankowe. O tym ja kto zrobić krok po kroku na przykładzie obu giełd poniżej:

Wypłata BTC z Binance na Bitbay i wymiana na PLN

Bitbay to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut w Polsce, która obsługuje wypłaty na konto bankowe w PLN. Jeżeli gdzieś możemy sprzedaż kryptowaluty do walut FIAT jak PLN to właśnie tutaj.

W pierwszym kroku logujemy się na konto bitbay.net i odszukujemy adres portfela kryptowaluty którą za chwilę prześlemy na Bitbay. Na przykład adres bitcoina znajdziemy w zakładce: Portfele (1) > BTC (2) > Wpłata (3) > kopiowanie adresu do wpłat BTC (jak poniżej):

Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 1
Ares portfela do wypłaty BTC z Binance (kliknij tutaj aby powiększyć)

Pamiętajmy że do wypłaty środków na konto bankowe musimy mieć zweryfikowane konto na giełdzie. W tym momencie nie ma ani jednej giełdy, która mogłaby zrealizować tego typu transakcję bez weryfikacji, wiec przesłane skanu dowodu jest obligatoryjne (bez znaczenia z której giełdy skorzystamy).

Gdy mamy już adres portfela bitcoina z giełdy Bitbay na który wypłacimy środki z Binance, wracamy na Binance.com i przesyłamy BTC na Bitbay.

W tym celu przechodzimy kolejno: Portfel (1) > przegląda portfela (2) > wypłata BTC (3) > w polu adres odbiorcy BTC podajemy adres z Bitbay.

Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 2
Wypłata BTC z Bitbay na dres innej giełdy (kliknij aby powiększyć)

Gdy zatwierdzimy wypłatę, środki z Binance do Bitbay powinny trafić nie dłużej niż w przeciągu godziny. Jak tylko środki trafią na Bitbay. Gdy BTC będzie już na koncie bitbay, to aby je sprzedać przechodzimy do giełdy (1) a następnie wybieramy parę PLN/BTC (2) (jak poniżej):

Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 3

W kolejnym kroku przechodzimy do zakładki “Chcę sprzedać” i proponujemy ceną za jaka jesteśmy skłonni oddać Bitcoiny (1), a obok ilość BTC którą sprzedamy (2). Jeżeli proponowana cena jest wyższa od ofert kupna (zielona tabela), po zatwierdzeniu przyciskiem “Sprzedaj” (3) transakcja przebiega błyskawicznie i PLN znajdzie się na naszym koncie.

Wypłata z Binance na konto bankowe - krok 4

Ostatnim krokiem do wypłaty sprzedanych przed chwilą kryptowalut do PLN, jest zlecenie wypłaty na konto bankowe. W tym celu przechodzimy do portfela i tym razem wybieramy PLN, następnie wypłata i przelew zwykły:

Wypłata na konto bankowe

Teraz postępujemy zgodnie z komunikatami od Bitbay i oczekujemy na wypłatę na konto bankowe w PLN. Pamiętajmy że konto bankowe musi być zarejestrowane na te same dane co konto w giełdzie Bitbay.


Wypłata BTC z Binance na Bitcan i błyskawiczny przelew na konto bankowe

Pierwsza tego typu wypłata będzie bardziej czasochłonna (wymaga przesłania 1zł z numeru konta bankowego na który chcemy przesłać środki ze sprzedaży BTC), ale kolejna przejdzie już gładko i dosłownie w parę minut środki będą na koncie bankowym. Poniżej krok po kroku ja kto zrobić:

 1. Zakładamy konto w kantorze Bitcan.pl który obsługuje natychmiastowe wypłaty na konto bankowe.
 2. W panelu Bitcan dodajemy nowy numer konta bankowego na który maja być przesłane środki ze sprzedaży BTC.
 3. Przesyłamy bitcoina z Binance na portfel Bitcan.
 4. Sprzedajemy BTC w zakładce “sprzedaż” na bitcan.pl z wykorzystaniem opcji “przelew ekspresowy”.

To wszystko. Bitcan.pl deklaruje czas wypłaty do 10 minut, ale gdy testowałem opcję przelewu ekspresowego w mBanku, trwało to mnij niż kilkanaście sekund (niestety nie testowałem w innych bankach).

Po wykonaniu powyższych kroków, mamy dostępny szybki sposób na sprzedaż bitcoina z przelewem na podane konto bankowe. Jeżeli potrzebujesz instrukcji jak skorzystać z natychmiastowego przelewu na bitcan – kliknij tutaj.

13 thoughts on “Jak wpłacić pieniądze na Binance i wypłacić na konto bankowe”

  1. Dzięki za zwrócenie uwagę – to dosyć istotne). Zgadza się – prowizja za wypłatę BTC w binance to: 0.0005 BTC, wiec przy mniejszych kwotach wypłata jest mało opłacalna. Natomiast można to obejść i wymienić BTC na inna kryptowalutę, na przykład ETH gdzie opłata za wypłatę wynosi: 0.01 ETH (czyli aktualnie: 1,83$), lub LTC (0.001 – aktualnie: 0,75$), ewentualnie inne niszowe kryptowaluty gdzie opłaty wyniosą nawet poniżej 0.01$.

  1. Za pewne tak, tylko spora część osób korzysta z Binance bo nie chce przechodzić weryfikacji KYC, a bez niej wpłata kartą jest niemożliwa 🙂

  1. A ja mam taką zagwostke. Mam konto walutowe i mam na nim euro i to euro chce przelac na bitbay, ale nie chce Odrazu kupować btc, bo jego cena jest teraz tak wysoka, ze się nie opłaca. Da się wpłacić to euro zwyczajnie i tam trzymac?
   Próbowałem tą kartą, ale trzeba zdjęcia dowodu, zdjęcia transakcji bankowych i cholera wie co jeszcze

 1. Takie głupie pytanie, bo dopiero tam zaczynam, a nigdzie tego nie znalazłem. Wpłaciłem tam już bitcoiny i są w portfelu. Chciałbym to przerzucić do portfela futures poprzez transfer, ale jest możliwość tylko USDT i BNB. Co zrobić? Poza tym pytanie, czy na futures (gdzie jest dźwignia 2-125) można grać bez weryfikacji konta? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

 2. Witam.
  Obecnie posiadam jednostki REN na Biance. Chciałbym zakończyć zabawę z krypto. Nie za bardzo wiem jak mam to zrobić żeby zobaczyć Euro na moim koncie bankowym. Ktoś mnie pokieruje?
  Pozdrawiam Artur

 3. Cześć,
  Czy jest szansa wpłacać oraz wypłacać bezpośrednio na Binance, Z oraz Na konto bankowe bez jakichkolwiek krypto kont czy jednak muszę korzystać z bitbay.?
  Dzięki za odpowiedz.

  1. To zależy 😉 Natomiast ja wymieniam BTC na LTC (bo jeden z płynniejszych krypto, wiec male straty na transakcji wymiany) gdzie opłata za wypłatę to 0.001 LTC czyli po dzisiejszym kursie ok. 0.18$.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *