Jak wpłacić pieniądze na binance

Binance to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne, więc warto je szerzej omówić, chociażby temat: jak wpłacić pieniądze na Binance? Sama giełda istnieje od 2017 roku i trzeba jej przyznać, że rozwija się błyskawicznie – zaledwie kilka miesięcy zajęło jej, aby dostać się na sam szczyt największych giełd kryptowalut. Na samym początku siedziba giełdy znajdowała się w Szanghaju. Założycielem Binance jest Changpeng Zhao – nazwisko, które w świecie kryptowalut jest każdemu bardzo dobrze znane. Następnie firma zmuszona była przenieść się do Hongkongu, ze względu na zmiany w prawie, zastosowane przez rząd Chiński.

Binance cieszy się bardzo dużą popularnością między innymi ze względu na niskie prowizje na poziomie 0.1 %. Dla inwestorów Binance stanowi więc bardzo atrakcyjną ofertę. Jednak żeby nie było zbyt pięknie, na Binance nie ma możliwości wpłat i wypłat oficjalnych środków płatniczych. Oznacza to, że nie możemy dokonać zakupy kryptowalut, używając EURO, USD czy PLN. Na szczęście nie ma sytuacji bez wyjścia i można sobie z tym poradzić. Mimo wszystko ze względu na niskie prowizje i wiele par handlowych, korzystanie z Binance jest naprawdę opłacalne. Dodatkowym atutem giełdy jest bezpieczeństwo – środki użytkowników są zabezpieczone systemem 2FA.

Skoro Biance nie obsługuje walut tradycyjnych i nie wpłacimy tam PLN, możemy wykorzystać sposób, dzięki któremu obejdziemy ten problem. Wystarczy, że kupimy Bitcoin w kantorze za złotówki (PLN), a przy wyborze portfela do wpłaty wskażemy adres naszego portfela w Binance. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Tak czy inaczej – przyjrzyjmy się temu procesowi z nieco bliższej odległości.

Jak wpłacić PLN na Binance?

Na samym początku musimy dokonać zakupu Bitcoina za złotówki – tutaj możemy użyć jednej z platform, które to umożliwiają, jedną z nich jest BuyCoinNow.com – platforma oferuje bardzo sprawne wykonanie całej operacji (oczywiście prócz BuyCoinNow możemy wybrać inne platformy np. bitcantor.com, o tym dlaczego wybraliśmy buycoinnow pisaliśmy tutaj: https://kryptowaluty2.pl/porownanie-kantorow-kryptowalut/ – w skrócie jest najtaniej). Proces rejestracji jest bardzo prosty, podajemy imię, nazwisko oraz adres e-mail i hasło. Przeprowadzamy weryfikację konta, potwierdzając, że jesteśmy posiadaczami podanego adresu mailowego i przechodzimy do zakupu Bitcoina.

Wyświetlone zostanie okienko, gdzie możemy wybrać dokładną wartość Bitcoina, którą chcemy kupić oraz jego aktualną wartość w złotówkach. Minimalny zakup Bitcoina wynosi 50 zł i jest tym samym ograniczony do 4000 zł. Jeśli określiliśmy kwotę, otrzymamy do wyboru dwie kolejne opcje. Możemy przesłać zakupiony BTC na istniejący już adres portfela Bitcoin, a możemy także wygenerować całkowicie nowy adres. Tutaj wybieramy opcję “użyj istniejącego adresu Bitcoin” i podajemy adres portfela Binance.

jak wpłacić pieniądze na binance

Oczywiście poza kartami kredytowymi VISA i MasterCard, możemy wybrać opcję płatności dotpay. Dotpay oferuje wykonanie szybkiego przelewu z wielu popularnych banków w Polsce, a ponadto możemy dokonać transakcji korzystając z:

  • e-skok,
  • mPay,
  • przekazu,
  • finansów Orange,
  • Blik,
  • usług bankowych T-Mobile.

Drugi sposób – wykorzystanie portfela BuyCoinNow

Warto zwrócić uwagę na fakt, że możemy również skorzystać z opcji wygenerowania nowego adresu Bitcoin (powyżej wybraliśmy opcję “użyj istniejącego adresu Bitcoin”). Zakupiona kryptowaluta o określonej wartości, zostanie przesłana na wygenerowany portfel w BuyCoinNow.com. Jeśli Bitcoin znajduje się już na wygenerowanym portfelu, możemy przesłać go na inny portfel – w naszym przypadku celem będzie portfel w Binance. Przechodzimy na stronę blockchain.info i dokonujemy rejestracji – chyba że już posiadamy konto na tym serwisie, wtedy oczywiście możemy się zalogować. Następnie przechodzimy do zakładki ustawienia, adresy i wybieramy “importuj adres”. Podajemy adres klucza publicznego i możemy wysłać Bitcoina na portfel w Binance – aby tego dokonać, klikamy na “Wydaj”.

Po dokonaniu transakcji wyświetli nam się okienko informacyjne ze szczegółami płatności. Jeśli wszystko się zgadza, klikamy na bordowy przycisk “Powrót do sklepu”. BCN zapewnia, że środki powinny pojawić się na wskazanym portfelu w ciągu 2 godzin od dokonania transakcji. Oczywiście nie jest to reguła i mogą zdarzać się niewielkie odstępstwa od normy – trzeba zachować cierpliwość.

Wpłata PLN na Binance przy użyciu platformy bitcantor.com

Wyżej wspomnieliśmy, że jeśli chcemy wpłacić PLN na Binance, możemy wykorzystać bitcantor.com. Na bitcantor.com prócz bitcoina, możemy również zakupić inne rodzaje kryptowalut – Litecoin i Ethereum. Platforma jest bardzo łatwa w obsłudze, a co najważniejsze – wykonanie pożądanych transakcji zajmuje niewiele czasu.

Na samym początku musimy oczywiście założyć konto na Bitcantor – podajemy adres e-mail, hasło, po czym klikamy w link aktywacyjny, który otrzymamy na skrzynkę. Jeśli wszystko poszło jak należy, mamy możliwość określenia kwoty, za jaką chcemy nabyć daną kryptowalutę. Wpisujemy kwotę i wybieramy Bitcoina. Przy wyborze formy płatności, wykorzystujemy Dotpay lub druk do przelewu, który zrealizujemy w placówce banku. Następnie musimy podać adres portfela, na który powinny powędrować zakupione za PLN Bitcoiny – my podajemy adres portfela w Binance.

Jak wpłacić pieniądze na Binance?
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *