Jak wpłacić pieniądze na Binance - wpłata w PLN na giełdę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 stycznia 2024
ikona autora biały
zdjęcie przedstawiające portfel

Binance.com to największa giełda kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne, więc warto je szerzej omówić. Jednym z podstawowych tematów do omówienia jest: jak wpłacić pieniądze na Binance, czyli jakich metod wpłaty możemy użyć ile wynoszą prowizje za wpłaty oraz ile trwa wpłata środków. Oprócz tego warto wspomnieć o mniej oczywistych opcjach wpłaty środków na giełdę. 

Giełda Binance istnieje od 2017 roku i trzeba jej przyznać, że rozwinęła się błyskawicznie – zaledwie kilkanaście miesięcy zajęło jej, aby dostać się na sam szczyt wśród giełd kryptowalut (aktualnie 1 wg coinmarketcap). Po dwóch latach Binance rozbudował ofertę o kontakty Futures (więcej tutaj: Binance futures referral code), gdzie możemy zawierać kontrakty na kryptowaluty z dźwignią nawet 125x).

O tym jak wypłacić później środki, odpowiadamy w artykule: jak wypłacić pieniądze z Binance.

Wpłata na Binance w PLN i EUR z konta bankowego lub przez konto ZEN

Jeżeli chodzi o wpłaty z konta bankowego w PLN to jedyna dostępna opcja jest powiązana z kontem ZEN. Aby przesłać PLN na Binance z ZEN należy przejść kolejno do portfela spot i odszukać przycisk wpłaty (widoczny poniżej):

metody wpłaty na Binance

Następnie wybieramy depozyt bankowy gdzie po wybraniu waluty PLN dostępna jest opcja wpłaty z ZEN.com:

Wpłata PLN na Binance

Trochę więcej opcji mamy przy wpłacie w walucie EURO. W tym przypadku dostępne opcje wpłaty opierają się o przelewy SEPA a także kartę Visa:

Wpłata EUR na Binance

Zakup BTC za PLN na Binance za pomocą karty kredytowej

Do zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej na Binance w pierwszej kolejności musimy zweryfikować konto. Następnie przechodzimy do kalkulatora Binance, który przeliczy jaką ilość kryptowalut możemy zakupić za waluty FIAT. Wpłaty za pomocą depozytu bankowego są dostępne w walucie EUR oraz USD, dla PLN mamy dostępną wpłatę kartą.

Aby zakupić kryptowaluty za pomocą karty w Binance, przechodzimy do zakładki: Kup kryptowaluty > Karta kredytowa/debetowa:

wpłata PLN na binance za pomocą karty
Zakup Kryptowalut za PLN na Binance

Należy pamiętać, że ta forma wpłaty jest dostępna jedynie dla zweryfikowanych kont. Przy realizacji transakcji kartą, możemy spodziewać się telefonu z banku który będzie starał się zablokować transakcję.

Jak wpłacić PLN na Binance - alternatywny sposób

Jest jeszcze inny sposób aby ostatecznie posiadać środki w postaci PLN na koncie Binance. Jest on niestandardowy ale skuteczny - trzeba wykorzystać stronę trzecią skąd prześlemy Bitcoina na giełdę (oczywiście możemy w ten sam sposób przesłać inne inne kryptowaluty), następnie sprzedamy ją za PLN. W ten sposób na końcu również będziemy posiadać środki na giełdzie w PLN.

Do skorzystania z tego sposobu możemy wykorzystać: 

Jak wpłacić środki na Binance bez weryfikacji

Jeżeli nie chcemy lub nie możemy skorzystać z karty kredytowej, mamy inne rozwiązanie: użycie jednego z kantorów (lista kantorów kryptowalut – tutaj), które oferują szerszy wybór metod płatności, a część z nich nie wymaga weryfikacji konta dla mniejszych kwot transakcji.

Jeżeli nie mamy ochoty przesyłać skanów dokumentów do weryfikacji – istnieją alternatywne sposoby na przesłanie środków do Binance – są to kantory bez weryfikacji.

Ich zaletą jest najkrótszy czas realizacji zakupu i brak konieczności przesyłania dokumentów do weryfikacji, ale minusem są limity – w jednej transakcji możemy zakupić maksymalnie 1000 zł (limit trwa 24 godziny), oraz wyższe prowizję za zakup bitcoina.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup Bitcoina bez weryfikacji aby przesłać go na Binance – poniżej instrukcja:

  1. Przechodzimy na kantor do zakupu bitcoina przez Blik
  2. Określamy kwotą za którą chcemy kupić bitcoina (1)
  3. Sprawdzamy ilość BTC (2) którą otrzymamy za określoną wcześniej kwotę. Jeżeli akceptujemy – klikamy wymień (3)
Jak wpłacić środki na Binance bez weryfikacji

Następnie przy w polu nr 2 “Podaj adres na który prześlemy BTC”, wklej adres portfela bitcoin z Binance.com (znajdziesz go w zakładce Wallet/Portfel i po prawej stronie “deposit/wpłata”

Pozostałe kantory które możemy wykorzystać do wpłaty środków na Binance

Jeżeli szukasz innego sposobu jak wpłacić pieniądze na binance, do wyboru masz również inne kantory. Oprócz zaprezentowanego powyżej, na rynku są dostępne również inne firmy, gdzie w analogiczny sposób kupimy kryptowaluty za złotówki (PLN), dolara (USD), ewentualnie euro (EUR), a następnie zakupione kryptowaluty prześlemy do Binance.

Poniżej lista polskojęzycznych kantorów:

  • Bitcan.pl
  • Egera.com

Najczęściej pojawiające się pytania w temacie wpłat do Binance

Czy można przesłać złotówki na Binance?

Tak, giełda Binance oferuje możliwość wpłaty PLN czy pomocy konta ZEN.

Ile wynosi minimalna wpłata na Binance?

Minimalna wpłata na konto Binance to 3 EUR.

Jakie waluty możemy wpłacić na Binance?

Waluty dostępne do wpłaty na Binance to: PLN, EUR, USD, GBP, CZK, JPY.

Kategoria wpisu:

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Aplikacja Revolut pozwala inwestować w kryptowaluty, ale nie jest to optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi i ich zakup i sprzedaż, o czym wiedzą bardziej zaawansowani użytkownicy kryptowalut. Odpowiemy na pytanie czy opłaca się kupować kryptowaluty na Revolut, […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…

Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać. Najpierw jednak wyjaśnijmy co to jest portfel kryptowalut […]

Kraken - opinie użytkowników i recenzja giełdy (2024)

Kraken to giełda kryptowalut, która zjadła zęby na tym rynku. Istnieje bowiem od 2011 roku i od tego czasu nigdy nie padła ofiarą hakerów. Co więcej, stale się rozwija i wprowadza nowe usługi. Ale czym Kraken wyróżnia się na tle konkurencji? Jakie funkcje oferuje? Jakie ma opłaty i prowizje i co najważniejsze, jakie opinie o […]
4.1 9 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram