Giełda Bitget - opinie i recenzja (2023)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 września 2023
ikona autora biały
bitget opinie

Bitget to stosunkowo mało znana giełda kryptowalut. Co prawda istnieje już od 2018 roku, jednak dopiero teraz zaczęła zyskiwać większą popularność. Wszystko za sprawą wielu unikalnych funkcji, które wyróżniają ją na tle konkurencji. Platforma ta specjalizuje się w handlu instrumentami pochodnymi oraz copy tradingu. W dzisiejszym artykule omówimy genezę powstania tej giełdy, jakie ma funkcje, opłaty i prowizje, a na koniec przenalizujemy opinie o Bitget w internecie. Tak więc, zaczynajmy!

Giełda Bitget - podstawowe informacje

Bitget to obecnie jedna z największych giełd kryptowalut na świecie. Jej geneza sięga roku 2018, jednak popularność zaczęła zdobywać nieco później. Z platformy korzysta obecnie ponad 8 milionów użytkowników na całym świecie.

giełda bitget
Bitget to piąta największa giełda kryptowalut na świecie pod względem obrotu kontraktami futures

Giełda Bitget specjalizuje się w dwóch rodzajach handlu: kontraktami futures oraz copy tradingu. Podczas ostatniej rundy finansowania, wycena firmy wzrosła do kilku miliardów dolarów.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Bitget posiada fundusz ochronny o wartości 300 milionów dolarów. W ten sposób zapewnia, że środki użytkowników są zawsze bezpieczne.

Platforma specjalizuje się w instrumentach pochodnych, jednak od jakiegoś czasu oferuje również szeroką gamę par handlowych na rynku spot. Jej dzienny wolumen handlu często przekracza nawet 500 mln dolarów.

Bitget - jak założyć konto

Jeżeli posiadasz konto na innej giełdzie kryptowalut, rejestracja na Bitget nie powinna stanowić dla Ciebie problemu. Niemniej jednak dla mniej zaawansowanych użytkowników przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku.

Krok 1: Wchodzimy na oficjalną stronę Bitget, a następnie klikamy na umieszczony po środku przycisk Zarejestruj się przez email lub komórkę.

bitget rejestracja
Rejestracja na Bitget

Krok 2: Podajemy nasz adres e-mail lub nr. telefonu i silne hasło. W polu „Kod polecenia” wpisujemy 65ld5094. Wówczas możemy odebrać bonus Bitget, a konkretnie 20% zniżkę na opłaty + inne benefity w miarę wykonywania różnych zadań. Następnie klikamy przycisk Utwórz nowe konto i odbieramy kod potwierdzenia (w emailu lub na telefonie).

Tutaj wpisujemy kod polecenia 65ld5094

Krok 3: Ostatnim krokiem jest przejście weryfikacji KYC. Proces ten jest szybki i trwa zaledwie kilka minut. Aby zweryfikować konto na Bitget musimy wysłać giełzie selfie naszej twarzy oraz zdjęcie dokumentu tożsamości (poziom 1). W przypadku weryfikacji 2 poziomu musimy też potwierdzić nasz adres zamieszkania.

weryfikacja na Bitget
Weryfikacja konta na giełdzie Bitget

Jak kupować krypto na Bitget?

Kiedy posiadamy już konto na giełdzie, możemy wpłacić środki oraz dokonać zakupu kryptowalut. W tym celu klikamy w górnym menu po prawej ikonę portfela, a następnie Wpłać.

wpłata fiat na bitget

Za pomocą tej opcji możemy dokonać wpłaty np. euro poprzez przelew SEPA postępując według wyświetlanych instrukcji. Tutaj możemy też wpłacić bezpośrednio kryptowaluty, np. z giełdy Bybit, Binance, OKX, czy Zonda.

Oprócz klasycznej wpłaty walut fiat, możemy też dokonać zakupu krypto od razu (natychmiastowo) przy pomocy karty bankowej. W tym celu wybieramy w górnym menu opcję Kupuj kryptowaluty, a następnie Karta kredytowa/debetowa. Opcja ta jest jednak obarczona aż 2% prowizją. Niemniej jednak na zmiennym rynku kryptowalut może okazać się, że zapłacenie tej prowizji zwróci się bardzo szybko, i że nie warto czekać z wpłatą przelewem (który może trwać nawet kilka dni). Korzystając z karty możemy też zapłacić w polskich złotówkach.

zakup kryptowalut kartą na Bitget
Zakup kryptowalut kartą na Bitget to najszybsza opcja (natychmiastowa)

Giełda Bitget - jakie ma funkcje?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie Bitget specjalizuje się głównie w handlu futures oraz copy tradingu. Niemniej jednak posiada też szereg różnych, innych funkcji. Przyjrzyjmy się więc im nieco bliżej.

Handel spot na Bitget

Początkowo Bitget oferowała tylko handel futures. Niemniej jednak w pewnym momencie platforma zrozumiała, że aby stać się konkurencyjną, musi zaoferować też handel spot. Obecnie platforma oferuje zróżnicowany wybór ponad 500 kryptowalut do handlu na rynku spot. Aby wejść do handlu spot wystarczy najechać myszką na Handel w lewym górnym rogu i wybrać opcję Spot.

handel spot na Bitget
Handel spot na Bitget

Bitget pozwala także na handel z dźwignią na rynku spot - do 3x w przypadku trybu cross i do 10x w przypadku trybu izolowanego.

Handel futures na Bitget

Bitget pozwala też na handel kontraktami futures, a konkretnie USDT-M Futures, USDC-M Futures i COIN-M Futures. Platforma kontraktów futures oferuję dźwignię do 125x, przy czym konkretna jej wysokość zależy od wybranej pary handlowej.

Inwestorzy mogą otwierać pozycje w dwóch trybach: cross margin i isolated margin. Jeśli chodzi o rodzaje zleceń, inwestorzy mają do dyspozycji kilka opcji, w tym: zlecenia limit, market, trailing stop oraz trigger.

Copy trading na Bitget

Copy trading to metoda inwestycyjna, która pozwala traderom kopiować transakcje, strategie lub pozycje innych inwestorów. Bitget pozwala na automatyczne, natychmiastowe i darmowe kopiowanie. Traderzy, którzy oferują swoje strategie, mogą zarobić do 8% zysku osiągniętego przez ich obserwatorów. W ten sposób tworzone jest wzajemnie korzystne środowisko.

Copy Trading na Bitget
Copy Trading na Bitget

Bitget Launchpad

Za pośrednictwem Bitget Launchpad użytkownicy mogą uczestniczyć w sprzedaży tokenów obiecujących nowych projektów. To pozwala im uczestniczyć we wczesnych etapach tych przedsięwzięć i potencjalnie czerpać korzyści z ich przyszłego rozwoju.

Bitget Launchpad zazwyczaj stosuje ustrukturyzowany proces sprzedaży tokenów, który zapewnia sprawiedliwą i przejrzystą dystrybucję tokenów.

bitget launchpad
Launchpad na Bitget

Handel strategiczny Bitget (boty)

Handel strategiczny Bitget to innowacyjny produkt, który oferuje dwa rodzaje usług: darmowe boty strategiczne dla użytkowników i oparte na subskrypcji oferty strategów. Obecnie dostępnych jest kilka różnych strategii grid, a w przyszłości będzie ich jeszcze więcej.

Wyróżniającą się funkcją jest możliwość automatycznego lub ręcznego kopiowania strategii od strategów. Subskrypcja stratega pozwala użytkownikom kopiować strategie, korzystając z jego wiedzy i doświadczenia.

Bitget Earn

Zarabianie pasywnego dochodu na posiadanych kryptowalutach staje się coraz bardziej popularne. Większość największych giełd oferuje sekcje zarobkowe i nie inaczej jest w przypadku Bitget. Na platformie tej można stakować sporo różnych tokenów i zarabiać nawet kilkadziesiąt % APY.

bitget earn
Przykładowe produkty Bitget Earn

Bitget - opłaty i prowizje

Bitget pozwala na wpłaty EUR i GBP za pomocą SEPA / FPS bez żadnych opłat! Jeśli chodzi o handel na platformie, prowizje Bitget są niezwykle konkurencyjne.

W przypadku handlu spot prowizja wynosi: 0,1% maker i taker. W przypadku skorzystania z natywnego tokena giełdy - BGB, można uzyskać 20% zniżki (dodatkową zniżkę można uzyskać wpisując podczas rejestracji kod polecenia: 65ld5094. Jeśli chodzi o kontrakty futures opłaty to: 0,02% prowizja maker i 0,06% prowizja taker.

Prowizje Bitget za wypłatę różnią się w zależności od monety i sieci. Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Bitget.

Bitget - bezpieczeństwo i legalność

Bitget to platforma, która priorytetowo traktuje kwestie ochrony klienta i działa na podstawie licencji wydanych przez organy regulacyjne w Australii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Aktywa użytkowników są chronione w oddzielnych zimnych i gorących portfelach. O bezpieczeństwie świadczy również imponujące 12 punktów A+ w SSL Labs czy też fundusz ochronny o wartości 300 mln dolarów.

Aby zapewnić dodatkową warstwę ochrony, inwestorzy są zobowiązani do włączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego (2fa) przed dokonaniem jakichkolwiek transferów środków na giełdę. Co więcej, giełda wymaga też ustawienia dodatkowego hasła portfela.

Bitget posiada trzy licencje w USA, przyznane przez The Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) w ramach Departamentu Skarbu USA. W Kanadzie jest licencjonowana przez Financial Transactions and Reports Analysis Center of Canada (FINTRAC), a w Australii działa na podstawie autoryzacji Australian Transaction Reports and Analysis Center (AUSTRAC).

Opinie o Bitget

Opinie Bitget w internecie są naprawdę dobre. Właściwie ciężko jest znaleźć jakiekolwiek złe słowo o tej giełdzie. Użytkownicy cenią sobie tą platformę głównie ze względu na wiele możliwości handlu intrumentami pochodnymi na kryptowaluty, ale nie tylko. Wyjątkowo pozytywne opinie zbiera też funkcja copy tradingu.

bitget opinie
Przykładowe opinie o Bitget

Giełda ta posiada obecnie miliony użytkowników na całym świecie, co tylko potwierdza jej reputację ugruntowaną na przestrzeni ponad 5 lat. Świetne opinie zbiera też sama aplikacja Bitget. W przypadku wersji na Androida posiada ona aż 4,9/5 gwiazdek. Podobnie wygląda to w Apple Store.

opinie o bitget

Bitget opinie - FAQ

Czy Bitget to bezpieczna giełda?

Tak, Bitget to giełda uregulowana w Kanadzie, USA i Australii. Co więcej posiada fundusz bezpieczeństwa o wartości 300 mln USD oraz wymaga od użytkowników dwuetapowego uwierzytelniania.

Czy Bitget posiada swój własny token?

Bitget posiada swój własny natywny token BGB. Ma on naprawdę szeroki wachlarz zastosowań w ekosystemie tej platformy.

Czy Bitget oferuje niskie prowizje i opłaty?

W porówanianiu do innych giełd kryptowalut, Bitget oferuje naprawdę konkurencyjne opłaty: zarówno na rynku spot, jak i futures.

Jakie unikalne funkcje posiada Bitget?

Bitget oferuje naprawdę wiele ciekawych unikalnych funkcji. Najlepszymi przykładami są tutaj copy trading czy handel strategiczny z wykorzystaniem botów.

Ile kryptowalut obsługuje giełda Bitget?

Bitget obsługuje ponad 500 kryptowalut i każdego dnia dodawane są nowe. Na giełdzie znajdziemy zarówno uznane projekty, jak i wiele mniejszych altcoinów.

Czy Bitget jest dostępna w języku polskim?

Tak, Bitget to w pełni spolszczona giełda kryptowalut, dlatego też świetnie nadaje się dla polskiego użytkownika.

Czy na Bitget można wpłacić złotówki?

Obecnie jedyną metodą wpłaty złotówek na Bitget jest skorzystanie z karty bankowej. Transakcja taka jest jednak obarczona 2% prowizją.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram