Binance z siedzibą w Polsce

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 stycznia 2023
ikona autora biały
binance polska w polsce

Największa platforma do handlu kryptowalutami pod względem wolumenów - Binance, uruchomiła nowy oddział w Polsce - Binance Poland sp. z o.o. Oznacza to, że giełda będzie podlegała polskim standardom regulacyjnym.

Binance w Polsce

Dotychczas Binance była uważana przez wielu jako "chińska giełda". Jej postrzeganie może się jednak zmienić. W dniu 18 lipca platforma uruchomiła bowiem swój oddział w Polsce i zarejestrowała spółkę Binance sp. z o.o. Co to oznacza? Że od teraz jest to w pełni regulowana giełda spełniająca standardy regulacyjne z naszego podwórka. Spółka została bowiem uznana jest jako dostawca usług w zakresie aktywów wirtualnych. Zgodnie z polskimi przepisami, decyzję tą musiała Krajowa Administracja Skarbowa z siedzibą w Katowicach.

Z ogłoszenia wynika, że Binance Polska ma bardziej dalekosiężne plany dot. naszego kraju. Binance Poland Sp. z o.o. planuje także poszukiwać u nas talentów oraz wspierać lokalne krypto wydarzenia i inicjatywy.

Dane Firmy Binance Poland

W Polsce Binance jest zarejestrowany pod nazwą: Binance Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, czasem przedstawiany jako Binance Polska sp. z o.o. (jest to błędna nazwa). Kluczowe dane firmy to:

  • Adres siedziby: Aleje Ujazdowskie 41, 00-540 Warszawa, Polska
  • Data rejestracji 22.10.2022r.
  • Kapitał zakładowy: 5000zł
  • KRS: 0000993435
  • NIP: 7011106993
  • Regon: 523193340

Prezesem zarządu Binance Poland jest Katarzyna Małgorzata Wabik.

dane firmy Binance Poland
Dane firmy Binance Poland sp. z o.o. na stronie Ministerstwa

Nowy regulamin Binance w Polsce

Co oznacza dla użytkowników rejestracja Binance w Polsce? Każda osoba z rezydencją podatkową w naszym kraju będzie musiała zaakceptować nowy regulamin Binance - jest on zgodny z krajowymi przepisami. Budzi jednak pewne wątpliwości, ponieważ znajduje się w nim zapis, który czarno na białym informuje nas o tym, że Binance może udostępnić informacje dot. naszych transakcji fiskusowi.

“Przyjmujesz do wiadomości, że możemy sporządzić pewne raporty dla organów podatkowych dotyczące transakcji dokonanych na platformie, oraz że możemy, według własnego uznania lub zgodnie z wymogami obowiązującego prawa, dostarczyć Ci dodatkową dokumentację lub zapisy potrzebne do obliczenia wszelkich zobowiązań podatkowych.”

Binance Polska zastrzega sobie także prawo do odliczenia należnych podatków, które wynikają z przepisów prawnych obowiązujących w Polsce. Świadczy o tym ten fragment regulaminu.

“Możemy również wstrzymać i odliczyć wszelkie podatki należne zgodnie z obowiązującym prawem według naszego uznania.”


Z jakiego kraju jest Binance?

Pierwotnie Binance został założony w Singapurze i na Kajmanach, natomiast giełda systematycznie otwiera oddziały w poszczególnych krajach w których funkcjonuje. W Polsce giełda funkcjonuje pod nazwą: Binance Poland Sp. z o.o.

Binance Polska czy Binance Poland?

W Polsce firma jest zarejestrowana pod nazwą Binance Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (KRS: 0000993435, NIP: 7011106993, REGON: 523193340). Giełda nie ma podmiotu zarejestrowanego pod nazwą Binance Polska.

Czy Binance jest legalny w Polsce?

Z giełdy Binance zawsze można było legalnie korzystać w Polsce. Jedyna zmiana która nastąpiła po rejestracji firmy w Polsce to podmiot zarządzający giełdą (zmiana z podmiotu zagranicznego na polski).

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
4 1 Głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram