Binance z siedzibą w Polsce

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 stycznia 2023
ikona autora biały
binance polska w polsce

Największa platforma do handlu kryptowalutami pod względem wolumenów - Binance, uruchomiła nowy oddział w Polsce - Binance Poland sp. z o.o. Oznacza to, że giełda będzie podlegała polskim standardom regulacyjnym.

Binance w Polsce

Dotychczas Binance była uważana przez wielu jako "chińska giełda". Jej postrzeganie może się jednak zmienić. W dniu 18 lipca platforma uruchomiła bowiem swój oddział w Polsce i zarejestrowała spółkę Binance sp. z o.o. Co to oznacza? Że od teraz jest to w pełni regulowana giełda spełniająca standardy regulacyjne z naszego podwórka. Spółka została bowiem uznana jest jako dostawca usług w zakresie aktywów wirtualnych. Zgodnie z polskimi przepisami, decyzję tą musiała Krajowa Administracja Skarbowa z siedzibą w Katowicach.

Z ogłoszenia wynika, że Binance Polska ma bardziej dalekosiężne plany dot. naszego kraju. Binance Poland Sp. z o.o. planuje także poszukiwać u nas talentów oraz wspierać lokalne krypto wydarzenia i inicjatywy.

Dane Firmy Binance Poland

W Polsce Binance jest zarejestrowany pod nazwą: Binance Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, czasem przedstawiany jako Binance Polska sp. z o.o. (jest to błędna nazwa). Kluczowe dane firmy to:

  • Adres siedziby: Aleje Ujazdowskie 41, 00-540 Warszawa, Polska
  • Data rejestracji 22.10.2022r.
  • Kapitał zakładowy: 5000zł
  • KRS: 0000993435
  • NIP: 7011106993
  • Regon: 523193340

Prezesem zarządu Binance Poland jest Katarzyna Małgorzata Wabik.

dane firmy Binance Poland
Dane firmy Binance Poland sp. z o.o. na stronie Ministerstwa

Nowy regulamin Binance w Polsce

Co oznacza dla użytkowników rejestracja Binance w Polsce? Każda osoba z rezydencją podatkową w naszym kraju będzie musiała zaakceptować nowy regulamin Binance - jest on zgodny z krajowymi przepisami. Budzi jednak pewne wątpliwości, ponieważ znajduje się w nim zapis, który czarno na białym informuje nas o tym, że Binance może udostępnić informacje dot. naszych transakcji fiskusowi.

“Przyjmujesz do wiadomości, że możemy sporządzić pewne raporty dla organów podatkowych dotyczące transakcji dokonanych na platformie, oraz że możemy, według własnego uznania lub zgodnie z wymogami obowiązującego prawa, dostarczyć Ci dodatkową dokumentację lub zapisy potrzebne do obliczenia wszelkich zobowiązań podatkowych.”

Binance Polska zastrzega sobie także prawo do odliczenia należnych podatków, które wynikają z przepisów prawnych obowiązujących w Polsce. Świadczy o tym ten fragment regulaminu.

“Możemy również wstrzymać i odliczyć wszelkie podatki należne zgodnie z obowiązującym prawem według naszego uznania.”


Z jakiego kraju jest Binance?

Pierwotnie Binance został założony w Singapurze i na Kajmanach, natomiast giełda systematycznie otwiera oddziały w poszczególnych krajach w których funkcjonuje. W Polsce giełda funkcjonuje pod nazwą: Binance Poland Sp. z o.o.

Binance Polska czy Binance Poland?

W Polsce firma jest zarejestrowana pod nazwą Binance Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (KRS: 0000993435, NIP: 7011106993, REGON: 523193340). Giełda nie ma podmiotu zarejestrowanego pod nazwą Binance Polska.

Czy Binance jest legalny w Polsce?

Z giełdy Binance zawsze można było legalnie korzystać w Polsce. Jedyna zmiana która nastąpiła po rejestracji firmy w Polsce to podmiot zarządzający giełdą (zmiana z podmiotu zagranicznego na polski).

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram