Binance z siedzibą w Polsce

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 stycznia 2023
ikona autora biały
binance polska w polsce

Największa platforma do handlu kryptowalutami pod względem wolumenów - Binance, uruchomiła nowy oddział w Polsce - Binance Poland sp. z o.o. Oznacza to, że giełda będzie podlegała polskim standardom regulacyjnym.

Binance w Polsce

Dotychczas Binance była uważana przez wielu jako "chińska giełda". Jej postrzeganie może się jednak zmienić. W dniu 18 lipca platforma uruchomiła bowiem swój oddział w Polsce i zarejestrowała spółkę Binance sp. z o.o. Co to oznacza? Że od teraz jest to w pełni regulowana giełda spełniająca standardy regulacyjne z naszego podwórka. Spółka została bowiem uznana jest jako dostawca usług w zakresie aktywów wirtualnych. Zgodnie z polskimi przepisami, decyzję tą musiała Krajowa Administracja Skarbowa z siedzibą w Katowicach.

Z ogłoszenia wynika, że Binance Polska ma bardziej dalekosiężne plany dot. naszego kraju. Binance Poland Sp. z o.o. planuje także poszukiwać u nas talentów oraz wspierać lokalne krypto wydarzenia i inicjatywy.

Dane Firmy Binance Poland

W Polsce Binance jest zarejestrowany pod nazwą: Binance Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, czasem przedstawiany jako Binance Polska sp. z o.o. (jest to błędna nazwa). Kluczowe dane firmy to:

  • Adres siedziby: Aleje Ujazdowskie 41, 00-540 Warszawa, Polska
  • Data rejestracji 22.10.2022r.
  • Kapitał zakładowy: 5000zł
  • KRS: 0000993435
  • NIP: 7011106993
  • Regon: 523193340

Prezesem zarządu Binance Poland jest Katarzyna Małgorzata Wabik.

dane firmy Binance Poland
Dane firmy Binance Poland sp. z o.o. na stronie Ministerstwa

Nowy regulamin Binance w Polsce

Co oznacza dla użytkowników rejestracja Binance w Polsce? Każda osoba z rezydencją podatkową w naszym kraju będzie musiała zaakceptować nowy regulamin Binance - jest on zgodny z krajowymi przepisami. Budzi jednak pewne wątpliwości, ponieważ znajduje się w nim zapis, który czarno na białym informuje nas o tym, że Binance może udostępnić informacje dot. naszych transakcji fiskusowi.

“Przyjmujesz do wiadomości, że możemy sporządzić pewne raporty dla organów podatkowych dotyczące transakcji dokonanych na platformie, oraz że możemy, według własnego uznania lub zgodnie z wymogami obowiązującego prawa, dostarczyć Ci dodatkową dokumentację lub zapisy potrzebne do obliczenia wszelkich zobowiązań podatkowych.”

Binance Polska zastrzega sobie także prawo do odliczenia należnych podatków, które wynikają z przepisów prawnych obowiązujących w Polsce. Świadczy o tym ten fragment regulaminu.

“Możemy również wstrzymać i odliczyć wszelkie podatki należne zgodnie z obowiązującym prawem według naszego uznania.”


Z jakiego kraju jest Binance?

Pierwotnie Binance został założony w Singapurze i na Kajmanach, natomiast giełda systematycznie otwiera oddziały w poszczególnych krajach w których funkcjonuje. W Polsce giełda funkcjonuje pod nazwą: Binance Poland Sp. z o.o.

Binance Polska czy Binance Poland?

W Polsce firma jest zarejestrowana pod nazwą Binance Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (KRS: 0000993435, NIP: 7011106993, REGON: 523193340). Giełda nie ma podmiotu zarejestrowanego pod nazwą Binance Polska.

Czy Binance jest legalny w Polsce?

Z giełdy Binance zawsze można było legalnie korzystać w Polsce. Jedyna zmiana która nastąpiła po rejestracji firmy w Polsce to podmiot zarządzający giełdą (zmiana z podmiotu zagranicznego na polski).

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
4 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram