Binance z siedzibą w Polsce

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 stycznia 2023
ikona autora biały
binance polska w polsce

Największa platforma do handlu kryptowalutami pod względem wolumenów - Binance, uruchomiła nowy oddział w Polsce - Binance Poland sp. z o.o. Oznacza to, że giełda będzie podlegała polskim standardom regulacyjnym.

Binance w Polsce

Dotychczas Binance była uważana przez wielu jako "chińska giełda". Jej postrzeganie może się jednak zmienić. W dniu 18 lipca platforma uruchomiła bowiem swój oddział w Polsce i zarejestrowała spółkę Binance sp. z o.o. Co to oznacza? Że od teraz jest to w pełni regulowana giełda spełniająca standardy regulacyjne z naszego podwórka. Spółka została bowiem uznana jest jako dostawca usług w zakresie aktywów wirtualnych. Zgodnie z polskimi przepisami, decyzję tą musiała Krajowa Administracja Skarbowa z siedzibą w Katowicach.

Z ogłoszenia wynika, że Binance Polska ma bardziej dalekosiężne plany dot. naszego kraju. Binance Poland Sp. z o.o. planuje także poszukiwać u nas talentów oraz wspierać lokalne krypto wydarzenia i inicjatywy.

Dane Firmy Binance Poland

W Polsce Binance jest zarejestrowany pod nazwą: Binance Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, czasem przedstawiany jako Binance Polska sp. z o.o. (jest to błędna nazwa). Kluczowe dane firmy to:

  • Adres siedziby: Aleje Ujazdowskie 41, 00-540 Warszawa, Polska
  • Data rejestracji 22.10.2022r.
  • Kapitał zakładowy: 5000zł
  • KRS: 0000993435
  • NIP: 7011106993
  • Regon: 523193340

Prezesem zarządu Binance Poland jest Katarzyna Małgorzata Wabik.

dane firmy Binance Poland
Dane firmy Binance Poland sp. z o.o. na stronie Ministerstwa

Nowy regulamin Binance w Polsce

Co oznacza dla użytkowników rejestracja Binance w Polsce? Każda osoba z rezydencją podatkową w naszym kraju będzie musiała zaakceptować nowy regulamin Binance - jest on zgodny z krajowymi przepisami. Budzi jednak pewne wątpliwości, ponieważ znajduje się w nim zapis, który czarno na białym informuje nas o tym, że Binance może udostępnić informacje dot. naszych transakcji fiskusowi.

“Przyjmujesz do wiadomości, że możemy sporządzić pewne raporty dla organów podatkowych dotyczące transakcji dokonanych na platformie, oraz że możemy, według własnego uznania lub zgodnie z wymogami obowiązującego prawa, dostarczyć Ci dodatkową dokumentację lub zapisy potrzebne do obliczenia wszelkich zobowiązań podatkowych.”

Binance Polska zastrzega sobie także prawo do odliczenia należnych podatków, które wynikają z przepisów prawnych obowiązujących w Polsce. Świadczy o tym ten fragment regulaminu.

“Możemy również wstrzymać i odliczyć wszelkie podatki należne zgodnie z obowiązującym prawem według naszego uznania.”


Z jakiego kraju jest Binance?

Pierwotnie Binance został założony w Singapurze i na Kajmanach, natomiast giełda systematycznie otwiera oddziały w poszczególnych krajach w których funkcjonuje. W Polsce giełda funkcjonuje pod nazwą: Binance Poland Sp. z o.o.

Binance Polska czy Binance Poland?

W Polsce firma jest zarejestrowana pod nazwą Binance Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (KRS: 0000993435, NIP: 7011106993, REGON: 523193340). Giełda nie ma podmiotu zarejestrowanego pod nazwą Binance Polska.

Czy Binance jest legalny w Polsce?

Z giełdy Binance zawsze można było legalnie korzystać w Polsce. Jedyna zmiana która nastąpiła po rejestracji firmy w Polsce to podmiot zarządzający giełdą (zmiana z podmiotu zagranicznego na polski).

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
4 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram