Najlepsze tanie kryptowaluty z potencjałem na 2023 rok

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 października 2023
ikona autora biały
tanie kryptowaluty z potencjałem

Obecnie na rynku istnieją już dziesiątki tysięcy kryptowalut, a każdego dnia kolejne wyrastają jak grzyby po deszczu. Bitcoin nie kosztuje już paru centów, lecz dziesiątki tysięcy dolarów. Dla wielu osób jest więc za drogi, aby zaoferować duży potencjał zysku. W jakie kryptowaluty warto więc zainwestować? Jakie są najlepsze tanie kryptowaluty z potencjałem na 2023 rok? O tym w dzisiejszym artykule! Zacznijmy jednak od wyjaśnienia co sprawia, że dany projekt ma potencjał i jak to sprawdzić oraz tego gdzie kupić tanie krypto?

Gdzie kupić tanie kryptowaluty z potencjałem?

Jeśli chodzi o to gdzie kupić tanie kryptowaluty z potencjałem, nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Generalnie będziemy musieli skorzystać z giełdy kryptowalut. Nie wszystkie oferują jednak handel młodymi projektami, zwłaszcza tymi niesprawdzonymi. Generalnie jednak najlepsze giełdy krypto, które oferują dużą ilość projektów na wczesnym etapie rozwoju są:

Wszystkie one pozwalają także na udział w ICO/IDO itd. za pomocą launchpadów, co pozwala na zakup tanich kryptowalut z potencjałem jeszcze przed oficjalną premierą, a tym samym osiągnięcie dużego zysku. Oferują też aplikacje do kryptowalut na smartfona.

Jak sprawdzić czy warto inwestować w daną kryptowalutę?

Inwestowanie w kryptowaluty stało się jednym z najpopularniejszych sposobów na pomnażanie kapitału. Jednakże, ze względu na ich zmienność i nowatorski charakter, inwestycje te niosą ze sobą pewne ryzyko. Jak więc sprawdzić, czy warto zainwestować w daną kryptowalutę? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję:

Biała księga - Biała księga (lub też whitepaper) to dokument, który powinna posiadać każda kryptowaluta. Zawiera ona wszystkie kluczowe informacje na temat projektu, takie jak: cel, zastosowania, zespół, tokenomia itd.

 • Zespół - Sprawdzenie wiarygodności i doświadczenia zespołu deweloperskiego jest niezwykle ważne. Warto poszukać informacji na temat ich wcześniejszych projektów, czy też doświadczenia.
 • Społeczność- Silna i aktywna społeczność może być wskaźnikiem, że projekt jest dobrze odbierany przez inwestorów i użytkowników. Warto sprawdzić fora internetowe, media społecznościowe oraz inne platformy. W ten sposób zyskamy pogląd na to, jak społeczność postrzega daną kryptowalutę.
 • Technologia i bezpieczeństwo - Analiza technologiczna pozwala zrozumieć, czy projekt jest innowacyjny i czy rozwiązuje rzeczywiste problemy. To oczywiście wskazuje czy jest to kryptowaluta z potencjałem
 • Partnerstwa i współprace - To, czy dana kryptowaluta współpracuje lub jest wspierana przez renomowane firmy czy instytucje, może być dobrym wskaźnikiem jej wiarygodności, potencjału i reputacji.

Ok. Wiesz już jak sprawdzić czy warto zainwestować w daną kryptowalutę. Możesz więc przeprowadzić własny research i podjąć świadomą decyzję. Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci sprawę, przygotowaliśmy też listę, która zawiera najlepsze tanie kryptowaluty z potencjałem. Tanie to znaczy, że ich cena jest niższa niż 1 dolar za sztukę.

Wszystkie one znajdują się w TOP 100 rankingów Coingecko oraz Coinmarketcap, co świadczy o ich solidnej pozycji. Tak więc, o jakich tanich kryptowalutach mowa?

Tanie kryptowaluty z potencjałem - TOP 5

Jeśli chodzi o tanie kryptowaluty z potencjałem, które my wybraliśmy to jest to: Bitget Token, Dogecoin, Polygon, Tezos oraz Chainlink. Wszystkie one rozwiązują różne problemy. Mogą więc stanowić ciekawe, zdywersyfikowane portfolio. Przyjrzyjmy się jednak każdej z nich oddzielnie.

Bitget token - kryptowaluta giełdy z mocnym potencjałem

Bitget token to natywny token giełdy Bitget. Platforma ta szturmem wdarła się na rynek kryptowalut i obecnie jest jedną z największych na świecie. Bitget token jest wykorzystywany w jej ekosystemie. Patrząc więc jak szybko udaje się jej rozszerzać zasięg i zdobywać nowych użytkowników, BGB możemy śmiało zaliczyć do kategorii: tanie kryptowaluty z potencjałem.

Jeżeli masz wątpliwości czy Bitget Token to dobry wybór, warto spojrzeć na wykres BNB - tokena Binance. Gdyby Bitget osiągnęła podobną popularność i wolumeny, BGB mogłby poszybować na nowe szczyty. Obecnie BGB to 59. największa kryptowaluta na świecie, a jej cena to 0,44 USD za token.

bitget token to tania kryptowaluta z potencjałem
Historyczny kurs kryptowaluty Bitget token w USD

Dogecoin - tania kryptowaluta z potencjałem

Dogecoin to kryptowaluta, która została stworzona w 2013 roku jako żart, bazujący na popularnym wówczas memie internetowym z psem rasy Shiba Inu. Mimo że początkowo była traktowana głównie jako forma rozrywki, z czasem zdobyła szerokie grono zwolenników i stała się jedną z bardziej rozpoznawalnych kryptowalut na świecie. Jej niewątpliwym zwolennikiem jest najbogatszy człowiek na świecie - Elon Musk. Obecnie DOGE jest 10. największą kryptowalutą na świecie, a jej cena to około 10 centów. Ta tania kryptowaluta skrywa w sobie niesamowity potencjał z co najmniej kilku powodów.

 • Dogecoin często pojawia się w mediach i jest popularny wśród niektórych celebrytów. To może prowadzić do wzrostu zainteresowania DOGE, a tym samym i jego wartości.
 • Dogecoin posiada naprawdę aktywną społeczność, której działania mogą wpływać na wzrost kursu DOGE
 • Często wzrost wartości jest również efektem spekulacji i działań grup inwestorów.
doge należy do kategorii tanie krypto z potencjałem
Historyczny kurs kryptowaluty Dogecoin w USD

Polygon - potencjał w skalowaniu Ethereum

Polygon (wcześniej znany jako Matic Network) to platforma blockchain stworzona z myślą o skalowaniu i budowie infrastruktury dla sieci Ethereum. Celem Polygon jest dostarczenie rozwiązań, które umożliwiają tworzenie efektywnych i możliwych do skalowania dAppów. Polygon to również tania kryptowaluta z potencjałem, ponieważ:

 • Rozwiązuje problemy Ethereum - Ethereum boryka się z problemami skalowalności i wysokich opłat za transakcje. Polygon oferuje dla nich rozwiązania, co czyni go kryptowalutą z potencjałem.
 • Adopcja i Partnerstwa - Polygon zdobywa coraz większą popularność oraz zawiera nowe partnersta. To wszystko może prowadzić do wzrostu tokena MATIC.
polygon to kryptowaluta z potencjałem
Historyczny kurs kryptowaluty Polygon w USD

Tezos

Tezos to platforma blockchain, która wspiera smart kontrakty oraz zdecentralizowane aplikacje (dApps). W przeciwieństwie do swoich konkurentów, np. Ethereum czy Binance Smart Chain, Tezos skupia się na mechanizmach zarządzania on-chain, które umożliwiają aktualizacje sieci bez konieczności przeprowadzania hard forków. Jest to bezapelacyjnie rozwiązanie, które sprawia, że XTZ to kryptowaluta z potencjałem, a w dodatku tania. Obecnie 1 XTZ kosztuje 0,69 USD co plasuje go na 55. miejscu w rankingu Coingecko.

tezos to krypto, w którym drzemie potencjał wzrostu
Historyczny kurs kryptowaluty Tezos w USD

Chainlink

Chainlink (LINK) to zdecentralizowana platforma wyroczni. Jej celem jest łączenie smart kontraktów z danymi ze świata rzeczywistego. Wyrocznie są mostami między światem zewnętrznym a blockchainem. Dostarczają dane, które mogą być używane w smart kontraktach. Chainlink to bezapelacyjnie tania krypto z potencjałem. To dlatego, że jest pionierem w swojej dziedzinie, a co więcej dziedzina ta jest niezbędna, aby móc rozwijać technologię blockchain. Chainlink zawiera też ogromną ilość partnerstw z różnymi znanymi markami.

chainlink kurs ma potencjał krypto
Historyczny kurs kryptowaluty Chainlink w USD

Czy warto inwestować w tanie kryptowaluty z potencjałem?

Inwestowanie w tanie kryptowaluty może być kuszące ze względu na potencjalne zyski. Nawet niewielka inwestycja może przynieść ogromne zwroty, jeśli wartość kryptowaluty wzrośnie. Z drugiej strony, inwestycje te często wiążą się z wyższym ryzykiem. Wiele młodych projektów kryptowalutowych nie przetrwa na rynku dłużej niż kilka lat, a niektóre z nich mogą okazać się oszustwami.

Kluczem do sukcesu w inwestowaniu w tanie kryptowaluty jest gruntowne badanie i analiza. Zanim zainwestujesz swoje środki, upewnij się, że:

 • Rozumiesz, jak działa dana kryptowaluta i jakie problemy rozwiązuje.
 • Znasz zespół deweloperski i jego doświadczenie.
 • Rozumiesz ryzyka związane z inwestowaniem w młode projekty.
 • Jesteś świadomy, że inwestycje w kryptowaluty mogą być bardzo zmienne i ryzykowne.

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego jest jedną z podstawowych zasad inwestowania. Nie kładź wszystkich jajek do jednego koszyka – rozważ inwestowanie w różne aktywa!

Podsumowanie

Bitcoin kosztuje dziesiątki tysięcy dolarów, ale to nie problem. Wciąż istnieją bowiem tanie kryptowaluty z potencjałem. Powyżej znajdziesz wyselekcjonowaną listę 5 z nich. Znajdziesz też wskazówki, które pozwolą Ci wybrać odpowiedni projekt do zainwestowania.

FAQ

Dlaczego warto inwestować w tanie kryptowaluty z potencjałem?

Inwestowanie w tanie kryptowaluty może być atrakcyjne ze względu na potencjalnie wysokie zwroty przy niskim początkowym wkładzie

Czy tanie kryptowaluty są ryzykowne?

Tak, inwestowanie w kryptowaluty, zarówno te tanie, jak i drogie, wiąże się z dużym ryzykiem. Wartości kryptowalut mogą być bardzo zmienne i wpływa na nie naprawdę wiele czynników.

Jakie są przykłady tanich kryptowalut z potencjałem?

Przykłady tanich kryptowalut z potencjałem to chociażby: BGB, DOGE, MATIC, LINK czy XTZ.

Gdzie mogę kupić tanie kryptowaluty z potencjałem?

Tanie kryptowaluty z potencjałem można kupić na giełdach kryptowalut. Najlepsze z nich to Binance, Bybit, KuCoin, Zonda czy OKX.

Czy wartość tanich kryptowalut może wzrosnąć do wartości Bitcoina?

Choć niektóre tanie kryptowaluty mogą doświadczyć znaczącego wzrostu wartości i stać się drogie, osiągnięcie przez nie kapitalizacji rynkowej na poziomie Bitcoina jest wysoce nieprawdopodobne.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

Jak przelewać kryptowaluty i Bitcoina?

Kupiłeś krypto, ich cena wzrosła, a ty zarobiłeś pieniądze. Aktywa znajdują się jednak w Twoim prywatnym portfelu. Aby zrealizować zyski będziesz musiał wysłać te kryptowaluty na giełdę. Jak to zrobić? Jak przelewać kryptowaluty i Bitcoina? W dzisiejszym artykule przeprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku! Tak więc, zaczynajmy! Przelewanie kryptowalut na giełdę Jak już […]

Najlepsze tanie kryptowaluty z potencjałem na 2023 rok

Obecnie na rynku istnieją już dziesiątki tysięcy kryptowalut, a każdego dnia kolejne wyrastają jak grzyby po deszczu. Bitcoin nie kosztuje już paru centów, lecz dziesiątki tysięcy dolarów. Dla wielu osób jest więc za drogi, aby zaoferować duży potencjał zysku. W jakie kryptowaluty warto więc zainwestować? Jakie są najlepsze tanie kryptowaluty z potencjałem na 2023 rok? […]

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty i Bitcoina? (2023)

Jeżeli tutaj trafiłeś, to zakładam, że jesteś początkującym jeśli chodzi o świat kryptowalut. Zapewne zastanawiasz się więc: jak inwestować w kryptowaluty i Bitcoina? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie jak najbardziej kompleksowo. Poruszymy takie kwestie jak: gdzie inwestować w Bitcoina, jak zacząć krok po kroku, jak analizować rynek, na co uważać. Oprócz […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

Binance czy Zonda - Porównanie giełd kryptowalut

Na Polskim rynku królują dwie giełdy kryptowalut - Binance i Zonda. Pierwsza z nich jest największą giełdą kryptowalut na świecie i oferuje ogromny ekosystem produktów. Zonda to mniej skomplikowana platforma, która jest najlepszą bramką wejścia i wyjścia z rynku do polskich złotówek. Ale która jest lepsza? Binance czy Zonda? Nasze porównanie giełd kryptowalut postara się […]

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty. Czy się oplaca?

Inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo konkretną zaletę: można w nie inwestować nawet małe kwoty. Oznacza to, że z rynkiem tym może zapoznać się niemal każdy - nie ma przy tym znaczenia zasobność portfela. Ale czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty ma sens? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Inwestowanie niewielkich kwot w Bitcoin […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram