Co to jest kryptowaluta Render Token (RNDR)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 maja 2023
ikona autora biały
render token rndr co to

Dziś porozmawiamy o projekcie kryptowaluty Render Token. W ciągu ostatnich 30 dni stale wykazuje onA pozytywną dynamikę, a pomysł stworzenia zdecentralizowanego rynku, który umożliwia wysokowydajne funkcje renderowania na rozproszonych procesorach graficznych, jest niezwykle ciekawy. Startup Render Token (RNDR) umożliwia posiadaczom potężnych kart graficznych zarabianie kryptowalut bez angażowania się w wydobycie. Przejdźmy teraz do bardziej szczegółowych informacji.

Co to jest kryptowaluta Render Token?

Kryptowaluta RNDR została zaprojektowana w celu płacenia użytkownikom, którzy udostępniają swoje karty graficzne do użytku na zdecentralizowanej platformie przetwarzania w chmurze. Rendering to proces renderowania obrazów z modeli 2D lub 3D za pomocą oprogramowania komputerowego wykorzystującego zasoby akceleratorów graficznych.

Sieć renderowania ma na celu łączenie klientów z użytkownikami, którzy chcą zarabiać na wykonywaniu zadań renderowania. Rynek Render Token to idealne miejsce dla dostawców mocy przetwarzania danych i twórców modeli 3D, hologramów, scen wirtualnej rzeczywistości i innych treści wideo.

Kryptowaluta Render Token ma na celu obniżenie kosztów renderowania przy użyciu procesorów graficznych w chmurze. To ma uczynić rendering bardziej przystępnym cenowo dla artystów, a także rozszerzyć skalowalność sieci do poziomu umożliwiającego tworzenie obrazów holograficznych. W tym roku technologia sztucznej inteligencji została zintegrowana z Render w celu poprawy wydajności. Dodano też nową funkcjonalność NFT.

rndr

Historia powstania Render Token

Sieć blockchain Render Token została założona w 2016 roku przez Julesa Urbacha. Jest to de facto "spółka zależna" firmy graficznej OTOY. Sama firma została założona w 2009 roku. Świadczyła usługi w zakresie dostarczania rozwiązań programowych do tworzenia i dostarczania treści cyfrowych, takich jak gry wideo i filmy.

Początkowo jedynym sposobem na wykonanie złożonej pracy renderowania dla dużych projektów, takich jak Avatar czy Transformers, było drogie studio efektów wizualnych. Renderowanie pochłaniało ogromną ilość czasu, pieniędzy i przestrzeni dyskowej. Założyciel przewidział przyszłość, w której każdy mógłby mieć łatwą ścieżkę do technologii chmury w czasie rzeczywistym.

Model rozliczeń kryptowalutowych w celu świadczenia usług przetwarzania treści wideo w sieci peer-to-peer został opracowany przez menedżerów OTOY w 2009 roku, ale stał się możliwy dopiero wraz z uruchomieniem Ethereum. Prywatna sprzedaż kryptowaluty Render Token (RNDR) rozpoczęła się w październiku 2017 r., a aktywo pojawiło się na giełdach kryptowalut dopiero trzy lata później, kiedy uruchomiono główną sieć.

Jak działa Render Token?

Właściciele urządzeń GPU podłączają je do sieci, aby otrzymywać i wykonywać zadania renderowania za pomocą OctaneRender. Po zarejestrowaniu swojego sprzętu stają się operatorami węzłów i mogą zdobywać tokeny Render poprzez wykonywanie zadań od twórców modeli graficznych. Instrukcje dotyczące łączenia się są dostępne na stronie https://know.rendernetwork.com/getting-started/how-to-get-started-1/connecting-your-node-to-the-rndr-network

Render Token ma na celu umożliwienie tworzenia, udostępniania i monetyzacji dowolnego obiektu 3D lub środowiska komputerowego za pomocą protokołów blockchain. Twórcy zapewniają gotowe rozwiązanie problemu mediów intensywnie korzystających z CGI, które wymagają potężnej infrastruktury GPU.

System wykorzystuje unikalny mechanizm Proof-of-Render do weryfikacji transakcji. Proof-of-Render to połączenie ręcznego i automatycznego proof-of-work. Proces ten polega na sprawdzaniu jakości renderowanej pracy.

Podczas renderowania środki RNDR są przechowywane w escrow, dopóki artysta, który zlecił renderowanie, ręcznie nie potwierdzi pomyślnego zakończenia pracy. Aby chronić przed złośliwym zachowaniem, zasoby sieciowe są oznaczane znakiem wodnym przez cały proces, aż do zweryfikowania renderowania i wysłania płatności.

Protokół renderowania Octane umożliwia zarządzanie procesem na blockchainie. Octane Render jest obecnie najszybszym oprogramowaniem do fotorealistycznego renderowania z akceleracją GPU. Sieć obsługuje renderowanie testowe, funkcja ta pozwala klientom zobaczyć, jak będzie wyglądać ich praca.

Podaż RNDR

System wykorzystuje blockchain Ethereum (ETH), a niektóre tokeny Render są również oparte na Polygon. W dniu 12 kwietnia 2023 r. poddano pod głosowanie propozycję przejścia na blockchain Solana (SOL). W chwili pisania tego tekstu pomysł ten nie został jeszcze wdrożony.

Według Coinmarketcap.com w dniu 24.05.2023 r., podaż Render Token w obiegu wynosi 366 385 484 RNDR. Całkowita podaż to 530 962 615 RNDR. Maksymalna podaż jest ograniczona do 536 870 912 RNDR.

jak działa render token rndr

Kto stworzył Render Token?

Założycielem projektu kryptowaluty Render Token jest Jules Urbach. W skład zespołu zarządzającego wchodzą:

  • CEO Endeavor Ari Emmanuel.
  • Założyciel Brave Software Brandon Eich.
  • David Vorik, CEO projektu blockchain Sia.

Pełny skład zespołu jest dostępny na oficjalnej stronie projektu, link https://rendernetwork.com/#team

zdjęcia twórców Render Token

Kopanie RNDR

Kryptowaluta RNDR nie jest wydobywana, ale można ją zarobić, składając zamówienia na Render Token Marketplace. Film instruktażowy w języku angielskim jest dostępny na stronie https://www.youtube.com/watch?v=9C-qqIAHoGY

Jak kupić Render Token?

Kryptowalutę RDNR można kupić na Binance, Coinbase Exchange, KuCoin i wielu innych giełdach.

Aby kupić na Binance, zarejestruj się na giełdzie, zasil swój portfel i przejdź do sekcji "Spot". Tam wyszukaj RDNR i kliknij "Kup".

Pełna lista giełd i par walutowych jest dostępna na stronie https://coinmarketcap.com/currencies/render-token/markets/.

Portfele dla RNDR

Ponieważ RDNR jest oparty na Ethereum i Polygon, może być przechowywany w dowolnym portfelu dla tokenów ERC-20. Na przykład w Metamask lub Trust Wallet. Aby dodać token ręcznie, należy podać adres kontraktu

  • Ethereum: 0x6de037ef9ad2725eb40118bb1702ebb27e4aeb24
  • Polygon: 0x61299774020dA444Af134c82fa83E3810b309991

Perspektywy i zagrożenia

Według Business Research, globalny rynek oprogramowania do wizualizacji i renderowania 3D wzrósł z 2,94 mld USD w 2022 r. do 3,64 mld USD w 2023 r. przy złożonej rocznej stopie wzrostu (CAGR) wynoszącej 23,8%.

Pomimo niedźwiedziego nastroju w bieżącym okresie, długoterminowe perspektywy kryptowaluty Render Token są pozytywne. Należy jednak pamiętać, że na rynku renderingu jest wiele dużych firm, np. Autodesk Inc, Adobe Inc, Nvidia Corporation itp. Konkurencja jest zacięta, a dalszy postęp zależy od wysiłków deweloperów i spójności społeczności. Wiele będzie zależeć od ogólnej sytuacji rynkowej i powodzenia ewentualnego przejścia na blockchain Solana.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Czym jest agregator DeFi i jak działa?

Świat DeFi jest pełen niesamowitych możliwości. Istnieją zdecentralizowane giełdy, różne protokoły pożyczkowe i oczywiście platformy oferujące różne formy dodatkowego zarobki z kryptowalut, czy to w formie stakingu, wydobywania płynności czy zaawansowanego yield farmingu. Wiele z nich jest zorientowanych na różne sieci, a ponieważ ich poziom wykorzystania jest dyktowany przede wszystkim przez społeczność. Różnią się one […]

Binance Coin (BNB)

Co to jest Binance Coin Binance Coin, znany również jako BNB, to kryptowaluta wyemitowana przez giełdę Binance. Jest to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. BNB początkowo opierał się na sieci Ethereum, ale z czasem przekształcił się w natywną walutę dedykowanego blockchaina Binance, zwanego Binance Chain. BNB został stworzony jako token umożliwiający korzystanie z […]

Czy warto kupić kartę graficzną po koparce kryptowalut?

Bbranża kryptowalut została dotknięta spadkiem Bitcoina, a następnie spadkiem Ethereum. To wszystko sprawiło, że wydobywanie GPU stało się nieopłacalne. W rezultacie rynek wtórny został zalany tanimi kartami graficznymi. Chociaż mogą one być o 50%, a nawet 70% tańsze niż w sklepach, należy dwa razy zastanowić się, czy warto kupować kartę graficzną po kopaniu kryptowalut. Praca […]

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Pozwala ona także inwestować w kryptowaluty. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Dużo taniej jest kupić cyfrowe aktywa na giełdzie, która pozwala w łatwy sposób wpłacić środki przez Revolut. Przykładem takiej platformy jest www.bybit.com lub www.binance.com. […]

Jak wypłacić Ethereum ze stakingu?

Na skutek aktywacji aktualizacji Shapella w sieci głównej Ethereum, użytkownicy otrzymali możliwość wycofania kryptowaluty ze stakingu. Ale jak to konkretnie zrobić? Czym jest staking Ethereum? Staking to sposób generowania pasywnego dochodu z monet w oparciu o algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS) i jego warianty. Staking w prostym języku to udział w potwierdzaniu transakcji i produkcji nowych […]

Staking kryptowalut na Binance: Kompletny poradnik

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty naprawdę zawładnęły światem mainstreamu. NFT, giełdy kryptowalutowe i cały szereg różnych narzędzi związanych z kryptowalutami powstają jak grzyby po deszczu! W dzisiejszym poradniku skupimy się jednak na jednej z najciekawszych koncepcji, a mianowicie stakingu na giełdzie Binance. Jest to bowiem proces, który pozwala zarabiać kryptowaluty w sposób pasywny! Staking […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram