Dziś porozmawiamy o projekcie kryptowaluty Render Token. W ciągu ostatnich 30 dni stale wykazuje onA pozytywną dynamikę, a pomysł stworzenia zdecentralizowanego rynku, który umożliwia wysokowydajne funkcje renderowania na rozproszonych procesorach graficznych, jest niezwykle ciekawy. Startup Render Token (RNDR) umożliwia posiadaczom potężnych kart graficznych zarabianie kryptowalut bez angażowania się w wydobycie. Przejdźmy teraz do bardziej szczegółowych informacji.
Kryptowaluta RNDR została zaprojektowana w celu płacenia użytkownikom, którzy udostępniają swoje karty graficzne do użytku na zdecentralizowanej platformie przetwarzania w chmurze. Rendering to proces renderowania obrazów z modeli 2D lub 3D za pomocą oprogramowania komputerowego wykorzystującego zasoby akceleratorów graficznych.
Sieć renderowania ma na celu łączenie klientów z użytkownikami, którzy chcą zarabiać na wykonywaniu zadań renderowania. Rynek Render Token to idealne miejsce dla dostawców mocy przetwarzania danych i twórców modeli 3D, hologramów, scen wirtualnej rzeczywistości i innych treści wideo.
Kryptowaluta Render Token ma na celu obniżenie kosztów renderowania przy użyciu procesorów graficznych w chmurze. To ma uczynić rendering bardziej przystępnym cenowo dla artystów, a także rozszerzyć skalowalność sieci do poziomu umożliwiającego tworzenie obrazów holograficznych. W tym roku technologia sztucznej inteligencji została zintegrowana z Render w celu poprawy wydajności. Dodano też nową funkcjonalność NFT.
Sieć blockchain Render Token została założona w 2016 roku przez Julesa Urbacha. Jest to de facto "spółka zależna" firmy graficznej OTOY. Sama firma została założona w 2009 roku. Świadczyła usługi w zakresie dostarczania rozwiązań programowych do tworzenia i dostarczania treści cyfrowych, takich jak gry wideo i filmy.
Początkowo jedynym sposobem na wykonanie złożonej pracy renderowania dla dużych projektów, takich jak Avatar czy Transformers, było drogie studio efektów wizualnych. Renderowanie pochłaniało ogromną ilość czasu, pieniędzy i przestrzeni dyskowej. Założyciel przewidział przyszłość, w której każdy mógłby mieć łatwą ścieżkę do technologii chmury w czasie rzeczywistym.
Model rozliczeń kryptowalutowych w celu świadczenia usług przetwarzania treści wideo w sieci peer-to-peer został opracowany przez menedżerów OTOY w 2009 roku, ale stał się możliwy dopiero wraz z uruchomieniem Ethereum. Prywatna sprzedaż kryptowaluty Render Token (RNDR) rozpoczęła się w październiku 2017 r., a aktywo pojawiło się na giełdach kryptowalut dopiero trzy lata później, kiedy uruchomiono główną sieć.
Właściciele urządzeń GPU podłączają je do sieci, aby otrzymywać i wykonywać zadania renderowania za pomocą OctaneRender. Po zarejestrowaniu swojego sprzętu stają się operatorami węzłów i mogą zdobywać tokeny Render poprzez wykonywanie zadań od twórców modeli graficznych. Instrukcje dotyczące łączenia się są dostępne na stronie https://know.rendernetwork.com/getting-started/how-to-get-started-1/connecting-your-node-to-the-rndr-network
Render Token ma na celu umożliwienie tworzenia, udostępniania i monetyzacji dowolnego obiektu 3D lub środowiska komputerowego za pomocą protokołów blockchain. Twórcy zapewniają gotowe rozwiązanie problemu mediów intensywnie korzystających z CGI, które wymagają potężnej infrastruktury GPU.
System wykorzystuje unikalny mechanizm Proof-of-Render do weryfikacji transakcji. Proof-of-Render to połączenie ręcznego i automatycznego proof-of-work. Proces ten polega na sprawdzaniu jakości renderowanej pracy.
Podczas renderowania środki RNDR są przechowywane w escrow, dopóki artysta, który zlecił renderowanie, ręcznie nie potwierdzi pomyślnego zakończenia pracy. Aby chronić przed złośliwym zachowaniem, zasoby sieciowe są oznaczane znakiem wodnym przez cały proces, aż do zweryfikowania renderowania i wysłania płatności.
Protokół renderowania Octane umożliwia zarządzanie procesem na blockchainie. Octane Render jest obecnie najszybszym oprogramowaniem do fotorealistycznego renderowania z akceleracją GPU. Sieć obsługuje renderowanie testowe, funkcja ta pozwala klientom zobaczyć, jak będzie wyglądać ich praca.
System wykorzystuje blockchain Ethereum (ETH), a niektóre tokeny Render są również oparte na Polygon. W dniu 12 kwietnia 2023 r. poddano pod głosowanie propozycję przejścia na blockchain Solana (SOL). W chwili pisania tego tekstu pomysł ten nie został jeszcze wdrożony.
Według Coinmarketcap.com w dniu 24.05.2023 r., podaż Render Token w obiegu wynosi 366 385 484 RNDR. Całkowita podaż to 530 962 615 RNDR. Maksymalna podaż jest ograniczona do 536 870 912 RNDR.
Założycielem projektu kryptowaluty Render Token jest Jules Urbach. W skład zespołu zarządzającego wchodzą:
Pełny skład zespołu jest dostępny na oficjalnej stronie projektu, link https://rendernetwork.com/#team
Kryptowaluta RNDR nie jest wydobywana, ale można ją zarobić, składając zamówienia na Render Token Marketplace. Film instruktażowy w języku angielskim jest dostępny na stronie https://www.youtube.com/watch?v=9C-qqIAHoGY
Kryptowalutę RDNR można kupić na Binance, Coinbase Exchange, KuCoin i wielu innych giełdach.
Aby kupić na Binance, zarejestruj się na giełdzie, zasil swój portfel i przejdź do sekcji "Spot". Tam wyszukaj RDNR i kliknij "Kup".
Pełna lista giełd i par walutowych jest dostępna na stronie https://coinmarketcap.com/currencies/render-token/markets/.
Ponieważ RDNR jest oparty na Ethereum i Polygon, może być przechowywany w dowolnym portfelu dla tokenów ERC-20. Na przykład w Metamask lub Trust Wallet. Aby dodać token ręcznie, należy podać adres kontraktu
Według Business Research, globalny rynek oprogramowania do wizualizacji i renderowania 3D wzrósł z 2,94 mld USD w 2022 r. do 3,64 mld USD w 2023 r. przy złożonej rocznej stopie wzrostu (CAGR) wynoszącej 23,8%.
Pomimo niedźwiedziego nastroju w bieżącym okresie, długoterminowe perspektywy kryptowaluty Render Token są pozytywne. Należy jednak pamiętać, że na rynku renderingu jest wiele dużych firm, np. Autodesk Inc, Adobe Inc, Nvidia Corporation itp. Konkurencja jest zacięta, a dalszy postęp zależy od wysiłków deweloperów i spójności społeczności. Wiele będzie zależeć od ogólnej sytuacji rynkowej i powodzenia ewentualnego przejścia na blockchain Solana.