Opłaty i prowizje na Binance

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 listopada 2023
ikona autora biały
opłaty i prowizje na Binance

Każda giełda pobiera od swoich użytkowników opłaty i prowizje. Nic dziwnego, w ten sposób bowiem zarabia pieniądze. Giełdy kryptowalut mają różną politykę, jedna pobierają opłaty od transakcji a inne od wypłat środków. Najlepiej pod tym względem wypada jednak giełda Binance.

W Poniższym artykule rozbijemy opłaty i prowizje Binance na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy jakie opłaty będziesz ponosił handlując, na rynku spot, z dźwignią, kontraktami futures, podczas handlu P2P, opcjami oraz robią swapy. A na koniec podpowiemy: jak zmniejszyć prowizje na Binance (na stałe).

Opłaty Binance na rynku Spot

Jeżeli chodzi o opłaty Binance na rynku spot to są one bardzo konkurencyjne. Prawdopodobnie są one najniższe jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkei większe giełdy kryptowalut. Stosunek wysokości opłat do renomy i bezpieczeństwa jest zdecydowanie najlepszy. Tak więc, jakie i ile prowizji będziesz musiał zapłacić handlując na rynku spot Binance?

To wszystko zależy od tego jaki poziom VIP osiągnie Twoje konto oraz czy do uiszczania opłat użyjesz natywnej kryptowaluty Binance - BNB. Z każdym kolejnym poziomem prowizje pobierane przez Binance są coraz niższe. Niemniej jednak zdobycie wyższego poziomu VIP może być dosyć kosztowne. Musimy bowiem obracać wysokimi kwotami (osiągać wysoki wolumen handlu).

Co klienci Binance sądzą o giełdzie i wysokości jej opłat? Więcej w tym artykule: Opinie o Binance

Generalnie prowizje maker/taker zaczynają się od 0,1%/0,1% dla zwykłych użytkowników i spadają z kolejnymi osiągniętymi poziomami. Prowizje na Binance mogą zejść do poziomu nawet 0,02%/0,04% w przypadku wielorybów, których wolumen miesięczny wynosi 4 mld BUSD lub 5500 BNB. Na poniższym obrazku znajdziesz wysokość opłat na Binance dla każdego poziomu VIP.

Jak obliczyć prowizję na Binance?

Aby obliczyć prowizje należy kwotę transakcji pomnożyć przez stawkę. Przypomnijmy że 0,1% to 0,001 (ponieważ 1% to 0,01). Dla przykładu:

  • Nawet jeżeli mamy najwyższą stawkę prowizyjną na Binance w wysokości 0,1% to od transakcji w wysokości 1000zł zapłacimy 1zł (1000 x 0,001 = 1)
  • W przypadku gdy osiągniemy wyższy poziom użytkownika, dla przykładu VIP3 a nasze opłaty spadną do stawki 0.042% to od transakcji 1000zł zapłacimy 42gr (1000 x 0,00042 = 0,42)
Opłaty za handel spot na Binance

Handel z dźwignią (margin) na Binance - opłaty i prowizje

Handel z dźwignią polega na tym, że pożyczamy środki od giełdy, aby otworzyć zlecenie o większej wartości nie posiadając odpowiednich środków. Za pożyczkę musimy zapłacić prowizję naliczaną codziennie. Dzienna stopa procentowa zależy od rodzaju tokena, którym handlujemy. W przypadku handlu margin na Binance, prowizje również zależą od poziomu VIP. Tak prezentują się opłaty dla przykładowych tokenów:

Opłaty użytkowników Vip na Binance

Opłaty za handel kontraktami futures

W przypadku handlu futures również opłaty Binance zależą od poziomu VIP. Różnią się także w zależności od tego jakim produktem handlujemy: czy jest to USD-M Futures czy COIN-M Futures.

Stawki opłat za handel futures USD na Binance
Opłaty dla USD-M Futures
Stawki opłat za handel futures coin na Binance
Handel COIN-M Futures

Handel opcjami na Binance - opłaty

Jeśli chodzi o handel opcjami, prowizje są najniższe na rynku, a prezentują się następująco:

Opłaty za handel opcjami na Binance

Handel na rynku P2P

W przypadku Binance P2P, giełda nie pobiera żadnych opłat. W przypadku PLN i Euro. Niemniej jednak inne waluty fiat są już obciążone drobną prowizją maker. Na przykład w przypadku USD jest to 0,35%. Prowizje taker wciąż są zerowe. Oznacza to, że zapłacisz tylko jeśli stworzysz własne ogłoszenie. Jeżeli skorzystasz z oferty, która jest już dostępna na rynku transakcja będzie darmowa.

Opłaty za handel P2p na Binance

Jak zmniejszyć prowizje na Binance?

Opłaty i prowizje na Binance można też znacznie obniżyć i to na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z kodu rabatowego RC5QTNR podczas rejestracji. Wystarczy, że klikniesz w ten link i w polu ID Polecającego wpiszesz: RC5QTNR (kod może być wpisany automatycznie po kliknięciu w link zawierający Binance ID polecającego - specjalny kod bonusowy dla partnerów binance).

Jak zmniejszyć prowizje na Binance

Ile wynosi zniżka na opłaty? Rejestrując się z powyższym kodem Twoje opłaty na rynku spot zostaną obniżone aż o 20%, a na rynku futures o 10%. Wydaje się mało? Jeżeli handlujesz dużo, spokojnie możesz zaoszczędzić nawet kilkaset dolarów.

Drugą opcją jest posiadanie w portfelu natywnego tokena Binance - BNB. Jeżeli użyjesz BNB do uiszczania opłat, zniżka wyniesie aż 25%. Łącznie możesz więc obniżyć opłaty aż o 45%!

Jak to zrobić. Wystarczy, że wejdziesz do swojego pulpitu użytkownika i przesuniesz odpowiedni suwak:

Jak zmniejszyć prowizje na Binance przy pomocy BNB

Najczęściej pojawiające się pytania w temacie: opłaty na Binance

Ile kosztuje wpłata na Binance

Wpłaty na Binance są darmowe, giełda nie pobiera za nie dodatkowego wynagrodzenia.

Ile procent zabiera Binance?

Binance pobiera prowizję od transakcji na spot w przedziale od 0,1% do 0.0120%

Czy za korzystanie z Binance się płaci?

Założenie i utrzymanie konta na Binance jest darmowe, giełda pobiera prowizję od transakcji dokonywanych na giełdzie.

Ile kosztuje wypłata z Binance?

Koszty wypłaty z Binance są uzależnione od różnych czynników: wybranej sieci blockchain, aktualnego obciążenia tej sieci, wypłacanej kryptowlauty.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram