Jak zatwierdzenie Bitcoin ETF wpłynie na giełdy kryptowalut?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 września 2023
ikona autora biały
kryptowalutowy ETF

Analityk Bloomberga Eric Balchunas przedstawił prognozy dotyczące potencjalnego zatwierdzenia funduszu giełdowego Bitcoin w USA i jego potencjalnego wpływu na główne giełdy kryptowalut.

Balchunas sugeruje, że jeśli Bitcoin ETF zostanie zatwierdzony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), może mieć ogromny wpływ na giełdy kryptowalut. Zwłaszcza te, które nie dostosowują swoich opłat, aby pozostać konkurencyjnymi.

Analityk zwrócił uwagę, że kupowanie Bitcoina za pośrednictwem funduszy ETF na giełdach może stać się bardziej popularne niż bezpośredni handel Bitcoinem. Podkreślił, że zmiana ta może stanowić zagrożenie dla giełd kryptowalut, takich jak Coinbase, które pobierają stosunkowo wysokie opłaty transakcyjne.

Przewidywał, że wpływ ETF-ów Bitcoina na giełdy kryptowalut może stać się zauważalny w ciągu mniej niż pięciu lat, mówiąc:

"W ciągu 3-4 lat będzie można kupić płynny tani Bitcoin ETF i będzie on potężny."

Bitcoin ETF vs ETF na złoto

Balchunas podkreślił, że zakup ETF może być bardziej opłacalny dla konsumentów, porównując go do funduszy ETF na złoto. Te drugie zazwyczaj mają opłaty w wysokości około 35 do 40 punktów bazowych, czyli około 0,35 procent do 0,40 procent.

Z kolei giełdy kryptowalut mają różne struktury opłat. Niektóre oferują atrakcyjne stawki wstępne lub nawet zerowe opłaty przez pewiec czas. Po początkowym okresie niektóre giełdy mogą jednak pobierać opłaty transakcyjne w wysokości do 1,5%.

Balchunas podkreślił również, że inwestując w fundusze ETF, firma inwestycyjna zazwyczaj zajmuje się różnymi aspektami. W tym ochroną aktywów cyfrowych i zapewnieniem efektywności podatkowej. Dzięki temu jest to wartościowa propozycja dla inwestorów.

Należy pamiętać, że są to prognozy i opinie Erica Balchunasa i niczego nie gwarantują. Zatwierdzenie Bitcoin ETF i jego wpływ na giełdy kryptowalut będą zależeć od decyzji regulacyjnych i dynamiki rynku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram