Jak zatwierdzenie Bitcoin ETF wpłynie na giełdy kryptowalut?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 września 2023
ikona autora biały
kryptowalutowy ETF

Analityk Bloomberga Eric Balchunas przedstawił prognozy dotyczące potencjalnego zatwierdzenia funduszu giełdowego Bitcoin w USA i jego potencjalnego wpływu na główne giełdy kryptowalut.

Balchunas sugeruje, że jeśli Bitcoin ETF zostanie zatwierdzony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), może mieć ogromny wpływ na giełdy kryptowalut. Zwłaszcza te, które nie dostosowują swoich opłat, aby pozostać konkurencyjnymi.

Analityk zwrócił uwagę, że kupowanie Bitcoina za pośrednictwem funduszy ETF na giełdach może stać się bardziej popularne niż bezpośredni handel Bitcoinem. Podkreślił, że zmiana ta może stanowić zagrożenie dla giełd kryptowalut, takich jak Coinbase, które pobierają stosunkowo wysokie opłaty transakcyjne.

Przewidywał, że wpływ ETF-ów Bitcoina na giełdy kryptowalut może stać się zauważalny w ciągu mniej niż pięciu lat, mówiąc:

"W ciągu 3-4 lat będzie można kupić płynny tani Bitcoin ETF i będzie on potężny."

Bitcoin ETF vs ETF na złoto

Balchunas podkreślił, że zakup ETF może być bardziej opłacalny dla konsumentów, porównując go do funduszy ETF na złoto. Te drugie zazwyczaj mają opłaty w wysokości około 35 do 40 punktów bazowych, czyli około 0,35 procent do 0,40 procent.

Z kolei giełdy kryptowalut mają różne struktury opłat. Niektóre oferują atrakcyjne stawki wstępne lub nawet zerowe opłaty przez pewiec czas. Po początkowym okresie niektóre giełdy mogą jednak pobierać opłaty transakcyjne w wysokości do 1,5%.

Balchunas podkreślił również, że inwestując w fundusze ETF, firma inwestycyjna zazwyczaj zajmuje się różnymi aspektami. W tym ochroną aktywów cyfrowych i zapewnieniem efektywności podatkowej. Dzięki temu jest to wartościowa propozycja dla inwestorów.

Należy pamiętać, że są to prognozy i opinie Erica Balchunasa i niczego nie gwarantują. Zatwierdzenie Bitcoin ETF i jego wpływ na giełdy kryptowalut będą zależeć od decyzji regulacyjnych i dynamiki rynku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram