Binance Futures

Giełda Binance.com uruchomiła platformę futures, czyli możliwość handlu kontraktami do spekulowania ceną bitcoina. Przy okazji zakładania konta na binance futures warto skorzystać z opcji: referral code (kodu polecającego), który obniża prowizję na kontrakty.

Aktualnie na binance dostępnych mamy kilka par walutowych, na przykład: BTC/UDST, gdzie handlujemy za pomocą tethera (USDT). Na binance futures możemy zajmować pozycję zarówno na wzrosty jak i na spadki (short), oraz używać dźwigni (maksymalnie 125x)

Więcej o Binance Futures:


Jak otworzyć konto Binance Futures

Konto Futures jest częścią konta giełdy kryptowalut, więc w pierwszej kolejności logujemy się do posiadanego już konta lub zakładamy nowe na binance.com.

Następnie pochodzimy do zakładki Futures i w prawym dolnym rogu klikamy w przycisk “Open now”, gdzie od razu możemy skorzystać z referral code dla futures: bf10 (kod rabatowy obniża prowizję na kontrakty o 10%, jest to jedyny moment na skorzystanie z kodu).

Zanim otworzymy konto Futures, Binance wymaga abyśmy wcześniej ustawili 2FA (czyli dodatkowe zabezpieczenie do konta). Jeżeli go wcześniej nie ustawiliśmy, możemy to zrobić w zakładce konta głównego gdzie w prawym górnym rogu najeżdżamy na inicjały naszego konta i przechodzimy do zakładki security.

Otwieranie konta futures na binance - 2FA

Gdy mamy już ustawiony 2FA, możemy otworzyć konto na kontrakty Futures w Binance. W tym celu przechodzimy do zakładki Futures (Górne menu po lewej stronie). Pamiętaj o kodzie rabatowym: bf10

Otwieranie konta Futures na Binance
Otwieranie konta Futures na Binance.com

Binance Futures referral code (kod rabatowy): bf10

Przy zakładaniu konta futures możemy skorzystać z kodu referencyjnego (referral code), który uprawnia do obniżki prowizji na kontrakty o 10%. Jest to opcjonalne – czyli nie musimy go wpisywać, ale skorzystanie z niego daje możliwość obniżenia prowizji, wiec możemy tylko zyskać używając kodu przy rejestracji.

Futures referral code to: bf10

Jeżeli ustaliliśmy wcześniej podwójne zabezpieczenie konta, po kliknięciu przycisku “Open now”, w prawym górnym rogu ukaże się potwierdzenie otwarcia konta na zielono, jeżeli tego nie zrobiliśmy zauważymy czerwony komunikat i musimy się cofnąć do poprzedniego kroku gdzie opisany jest proces ustawienia 2FA wymaganego do otwarcia konta.

Binance futures referral code

Przy wpisaniu błędnego kodu referencyjnego konto nie otworzy się.


Wysokość prowizji na Binance Futures

Wysokość prowizji na kontraktach binance są uzależnione od obrotu jaki wykonaliśmy w ostatnich 30 dniach. Im wyższy wolumen translakcji tym niższe prowizję Maker i Taker.

Konkretne wartości prowizji zależne od wykonywanego obrotu klienta w ostatnich 30 dniach, są widoczne w tabeli poniżej:

Wysokosc prowizji binance futures
źródło: binance.com – Tabela prowizji na Binance Futures,

Pary walutowe dostępne w Binance Futures

Gdy Binance wystartował z kontraktami na swojej platformie binance.com, jedyną dostępną opcją była para BTC/USDT, aktualnie możemy już zawierać kontakty na poniższe pary:

  • BTC/USDT
  • ETH/USDT
  • BCH/USDT
  • XRP/USDT
  • EOS/USDT
  • LTC/USDT

Wszystkie pary rozliczane są w Tetherze (USDT), więc aby rozpocząć handel musimy posiadać USDT a następnie przetransferować je na portfel Futures:

Transfer USDT do Binance Futures

Dźwignia na Futures Binance do 125x

Dźwignia dostępna na futures to maksymalnie 125:1. Z tym że możemy wybrać dowolną dźwignie w zakresie od 1x – do 125x, poprzez przesunięcie suwaka:

Dzwignia na binance Futures

Maksymalna wysokość dźwigni to 125, ale tylko dla wybranych par walutowych. W przypadku każdej pary maksymalna dźwignia może być niższa.

Aby zmienić dźwignie klikamy w przycisk w menu górnym po lewej stronie (screen powyżej) przesuwamy suwak, a następnie zatwierdzamy poziom dźwigni.


Aplikacja mobilna na Futures

Aktualnie aplikacja mobilna na kontrakty futures w Binance jest dostępna na poniższe systemy operacyjne:

Aplikacja służy do korzystania z wszystkich funkcjonaliści giełdy w tym do kontrafaktów futures. Aby z niej skorzystać należy wcześniej założyć konto na binance.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *