Binance Futures

Giełda Binance.com uruchomiła platformę futures, czyli możliwość handlu kontraktami ceną bitcoina. Przy okazji zakładania konta na binance futures warto wypełnić pole Futures Referral code, który obniża prowizję o 10% – kod to: BF10

Aby skorzystać z kodu, możemy go wpisać przy rejestracji lub kliknąć w ten link (kod zostanie wpisany automatycznie).

Aktualnie na binance dostępnych mamy kilka par walutowych, na przykład: BTC/UDST, gdzie handlujemy za pomocą tethera (USDT). Na binance futures możemy zajmować pozycję zarówno na wzrosty jak i na spadki (short), oraz używać dźwigni (maksymalnie 125x), przy czym możemy wybrać dowolną dźwignię od 2 do 125.

Więcej o Binance Futures:


Jak otworzyć konto Binance Futures

Konto Binance futures jest częścią konta giełdy kryptowalut, więc w pierwszej kolejności logujemy się do posiadanego już konta lub zakładamy nowe na binance.com.

Następnie pochodzimy do zakładki Futures i w prawym dolnym rogu klikamy w przycisk “Open now”, gdzie od razu możemy skorzystać z kodu referral ID dla futures: bf10 (kod rabatowy obniża prowizję na kontrakty o 10%, jest to jedyny moment na skorzystanie z kodu).

Futures referral code
Futures referral code na Binance.com

Zanim otworzymy konto Futures, Binance wymaga abyśmy wcześniej ustawili 2FA (czyli dodatkowe zabezpieczenie do konta). Jeżeli go wcześniej nie ustawiliśmy, możemy to zrobić w zakładce konta głównego gdzie w prawym górnym rogu najeżdżamy na inicjały naszego konta i przechodzimy do zakładki security.

otwieranie konta futures binance z komunikatem 2FA

Binance Futures referral ID (optional): bf10

Przy zakładaniu konta futures możemy skorzystać z kodu polecającego (referral code), który uprawnia do obniżki prowizji na kontrakty o 10%. Jest to opcjonalne – czyli nie musimy go wpisywać, ale skorzystanie z niego daje możliwość obniżenia prowizji, wiec możemy tylko zyskać używając kodu przy rejestracji.

Futures referral ID code to: bf10 lub BF10 (wielkość liter nie ma znaczenia)

Jeżeli ustaliliśmy wcześniej podwójne zabezpieczenie konta, po kliknięciu przycisku “Open now”, w prawym górnym rogu ukaże się potwierdzenie otwarcia konta na zielono, jeżeli tego nie zrobiliśmy zauważymy czerwony komunikat i musimy się cofnąć do poprzedniego kroku gdzie opisany jest proces ustawienia 2FA wymaganego do otwarcia konta.

Futures refferal code ID: BF10

Przy wpisaniu błędnego kodu referencyjnego konto nie otworzy się.


Wysokość prowizji na Binance Futures

Wysokość prowizji na kontraktach binance są uzależnione od obrotu jaki wykonaliśmy w ostatnich 30 dniach. Im wyższy wolumen transakcji tym niższe prowizję Maker i Taker.

Konkretne wartości prowizji zależne od wykonywanego obrotu klienta w ostatnich 30 dniach, są widoczne w tabeli poniżej:

Prowizje futures na Binance

Pary walutowe dostępne w Binance Futures

Gdy Binance wystartował z kontraktami na swojej platformie binance.com, jedyną dostępną opcją była para BTC/USDT, aktualnie możemy już zawierać kontakty na poniższe pary:

  • BTC/USDT
  • ETH/USDT
  • BCH/USDT
  • XRP/USDT
  • EOS/USDT
  • LTC/USDT

Wszystkie pary rozliczane są w Tetherze (USDT), więc aby rozpocząć handel musimy posiadać USDT a następnie przetransferować je na portfel Futures:


Dźwignia na Futures Binance do 125x

Dźwignia dostępna na futures to maksymalnie 125:1. Z tym że możemy wybrać dowolną dźwignie w zakresie od 1x – do 125x, poprzez przesunięcie suwaka:

Maksymalna wysokość dźwigni to 125, ale tylko dla wybranych par walutowych. W przypadku każdej pary maksymalna dźwignia może być niższa.

Aby zmienić dźwignie klikamy w przycisk w menu górnym po lewej stronie (screen powyżej) przesuwamy suwak, a następnie zatwierdzamy poziom dźwigni.


Aplikacja mobilna na Futures

Aktualnie aplikacja mobilna na kontrakty futures w Binance jest dostępna na poniższe systemy operacyjne:

Aplikacja służy do korzystania z wszystkich funkcjonaliści giełdy w tym do kontrafaktów futures. Aby z niej skorzystać należy wcześniej założyć konto na binance.com


FAQ do kodów Binance i Binance Futures

Jaki jest kod Futures referral ID code na Binance?

Kod który możemy wpisać przy rejestracji na Binance Futures, czyli: Futures referral ID to: BF10 lub bf10 (wielkość liter nie ma znaczenia).

Co czego uprawnia futures referral code?

Kod uprawnia do otrzymania zniżki na wysokość prowizji w wysokości 10%. Obniżki o 20% dotyczy tylko konta spot (podstawowego).

Kiedy mogę skorzystać z kodu na Binance?

Z kodu można skorzystać jedynie przy rejestracji, czy to konta podstawowego czy to konta futures na Binance. Przy czym konto futures zakładamy dopiero po rejestracji konta podstawowego (konto futures w koncie podstawowym).

Jaki są rodzaje kodów na Binance?

Mamy dostępnych kilka kodów obniżających prowizję na Binance. Obniżki mogą wynosić: 5%, 10%, 15% i 20%. Dla konta podstawowego maksymalna obniżka to 20%, a dla konta futures Binance maksymalna obniżka wynosi 10%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *