Binance Oszczędności - Czyli jak zarabiać pasywny dochód na Binance

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 maja 2022
ikona autora biały
binance oszczędności

Rosnąca inflacja wpływa nie tylko na gospodarkę. Ma ona także negatywny wpływ na zawartość naszych portfeli. Dlaczego? Ponieważ zmniejsza siłę nabywczą pieniądza.

Właśnie dlatego powinniśmy nauczyć się oszczędzać oraz inwestować w odpowiedni sposób. Tylko tak możemy utrzymać wartość swojego majątku. Najprostszym sposobem, aby przezwyciężyć inflację jest zarabianie odsetek. Niemniej jednak procent, który oferują banki jest tak mały, że trzymając pieniądze na koncie oszczędnościowym tak naprawdę je tracimy.

Stabilne inwestowanie wymaga systematycznego oszczędzania. Warto również pamiętać, że od Twoich decyzji finansowych zależy Twoja wolność finansowa. Oszczędności i inwestycje są więc bardzo ważne, nawet jeżeli operujesz małymi kwotami. W końcu jak to się mówi, grosz do grosza a będzie kokosza.

Skoro nie w banku to gdzie w takim razie zarabiać odsetki od swoich oszczędności? Z pomocą przychodzą nam kryptowaluty oraz świat zdecentralizowanych finansów. Jedną z najlepszych opcji oszczędzania w ten sposób jest skorzystanie z największej giełdy kryptowalut na świecie - Binance, a dokładniej z jej produktu Oszczędności.

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie czym jest Binance Earn (Oszczędności), jakie produkty oferuje i wiele więcej. Czytając ten artykuł do końca powinieneś już wiedzieć w jaki sposób zarabiać pasywny dochód na kryptowalutach i przezwyciężyć inflację.

Zanim jednak zaczniemy, musisz założyć konto na Binance, jeżeli jeszcze go nie masz. Możesz to zrobić klikając w ten link. Następnie zweryfikuj je przesyłając Binance odpowiednie dokumenty.


Co to są Binance Oszczędności?

Binance Oszczędności to kryptowalutowe konto, które pozwala w łatwy sposób zarabiać pasywny dochód dzięki kryptowalutowym depozytom. Dlaczego więc trzymać bezczynnie cyfrowe aktywa, skoro mogą one na Ciebie pracować?

Co ważne, oprocentowanie jest bardzo konkurencyjne, nawet w stosunku do najlepszych ofert, które przedstawiają tradycyjne banki. Zarobione środki można też wypłacić w każdym momencie (o tym dalej).

Binance Oszczędności wcześniej działały pod nazwą Binance Pożyczki. Produkt został jednak przemianowany w kwietniu 2020 roku. W tym samym czasie nazwy zmieniły także Lokaty Elastyczne i Lokaty Stałe ma odpowiednio na Elastyczne Oszczędności i Zablokowane Oszczędności.

Z pierwszego produktu możesz wypłacać środki kiedy chcesz i nie ponosisz za to żadnych kosztów. W drugim przypadku możesz osiągnąć wyższe oprocentowanie, ale Twoje środki pozostaną zablokowane przez pewien okres czasu. Niewątpliwą zaletą Zablokowanych Oszczędności jest fakt, że oferują one wyższe nagrody. Niosą za sobą jednak również ryzyko. W przypadku jeśli rynek zacznie spadać, Ty nie będziesz mógł podjąć żadnych działań, aby zabezpieczyć swoją pozycję. Finalnie, po zakończeniu blokady może okazać się, że poniosłeś stratę pomimo tego, że posiadasz więcej tokenów.


Jak działają Binance Oszczędności?

Oszczędzanie w programie Binance Oszczędności polega na bezpośrednim zablokowaniu monet na giełdzie kryptowalut Binance. Giełda następnie wykorzystuje je w różnych protokołach DeFi itp. generując zysk dla użytkowników.

Cały ekosystem Binance pozwalający na pasywny dochód, czyli tzw. Binance Earn składa się z wielu produktów. Wśród nich znajdują się:

 • Elastyczne Oszczędności - Elastyczne Oszczędności to produkt finansowy, który można elastycznie przenosić i który jest bardzo bezpieczny. Można wziąć w nim udział i wyjść z niego w każdym momencie. Naliczanie odsetek dla Elastycznych Oszczędności rozpoczyna się od następnego dnia po dokonaniu wpłaty. Więcej na temat Elastycznych Oszczędności dowiesz się z artykułu Binance pod tym linkiem.
 • Zablokowane oszczędności - Zablokowane Oszczędności przynoszą wyższe zyski niż Oszczędności Elastyczne. W tym przypadku Twoje środki są jednak blokowane na pewien okres czasu (od 7 do 90 dni), co oznacza że przed jego upłynięciem nie możesz z nimi nic zrobić. Ten rodzaj inwestycji najlepiej nadaje się dla zagorzałych HODLerów. Z produktu tego warto skorzystać jeżeli patrzysz na posiadane przez siebie cyfrowe aktywa w perspektywie długoterminowej i nie masz zamiaru ich sprzedawać w najbliższym czasie. Zablokowane Oszczędności pozwalają co prawda na przeniesienie monet do Elastycznych Oszczędności przed upływem okresu blokady. Jeśli tak zrobisz, stracisz jednak zarobione odsetki. Więcej na temat Zablokowanych Oszczędności dowiesz się z artykułu Binance pod tym linkiem.
 • Automatyczne Inwestowanie - Automatyczne Inwestycje Binance pozwalają na robienie automatycznych zakupów kryptowalut co określony czas, za określoną kwotę. Sposób ten nosi nazwę Dollar-Cost-Averaging (DCA) i działa świetnie w połączeniu z Elastycznymi Oszczędnościami. Wystarczy, że raz podepniesz swoją kartę, a reszta będzie działa się automatycznie. Binance najpierw zrobi za Ciebie zakupy, a następnie przeniesie środki w miejsce, które będzie generować dla Ciebie pasywny dochód. Jeżeli interesuje Cię temat Automatycznych Inwestycji Binance, więcej szczegółów znajdziesz na oficjalnej stronie giełdy.
 • BNB Vault - BNB Vault to produkt, który umożliwia zarabianie jednym kliknięciem posiadaczom Binance Coina. Generalnie jest to agregator zysków BNB, który łączy w sobie Elastyczne Oszczędności, BNB DeFi Staking oraz Launchpool, uzyskując największe możliwe APY wynoszące nawet 20%.

Dlaczego Binance Oszczędności, a nie tradycyjny bank?

Produkt Binance Oszczędności posiada wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych banków. Są to m.in:

 • Wysokie limity. W przypadku niektórych kryptowalut w Elastycznych Oszczędnościach można wpłacić nawet miliony dolarów.
 • Darmowe, wpłaty, wypłaty oraz realizowanie odsetek
 • Intuicyjna obsługa
 • Binance to największa giełda kryptowalut na świecie posiadająca największą płynność. Oznacza to, że nie będziesz miał problemu z realizacją zysków do walut fiat oraz nie narazisz się na żadne ryzyko
 • Produkt jest odpowiedni dla każdego dzięki dwóm rodzajom oszczędzania
 • Automatyczny transfer z portfela spot na konto Elastycznych Oszczędności
 • Obsługa ogromnej ilości aktywów (ponad 170)
 • Binance ciągle tworzy nowe produkty oszczędnościowe
 • Natychmiastowa realizacja zarobionych nagród
 • Wyższe oprocentowanie niż w tradycyjnych bankach pozwalające zabezpieczyć się przed inflacją

Jakie są najlepiej oprocentowane oferty w Binance Oszczędności?

Elastyczne i Zablokowane Oszczędności oferują bardzo wysokie oprocentowanie, które zdecydowanie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych na rynku. W ramach Zablokowanych oszczędności najwyższe zyski można osiągać w poniższych ofertach.

 • AXS: 70% / 15 dni
 • DREP: 35% / 30 dni
 • CAKE: 50% / 15 dni
 • DOCK: 25% / 15 dni
 • BUSD / USDT: 9% / 60 dni
 • JASMY: 35% / 60 dni

Jeśli chodzi o Elastyczne Oszczędności to najwięcej zarobisz obecnie w przypadku tokenów:

 • AXS: 20%
 • CAKE: 12%
 • WAVES: 10%
 • BUSD: 10%
 • APE: 10%
 • MATIC: 6%
 • LUNA: 6%

To jednak nie wszystko. Binance, aby zachęcić użytkowników do skorzystania ze swoich produktów regularnie przygotowuje różne promocje. Obecnie trwa promocja nazwana "Zarabiaj w Środę". W każdą środę tygodnia, Binance przygotowuje specjalne oferty Oszczędności z wysokim APY. Działa ona na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy tak więc nie zwlekaj. Zarejestruj się na Binance już dziś i ciesz się pasywnym dochodem z posiadanych kryptowalut.

Podobne tematy

Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum. Bitcoin odzyskuje 30 000 USD Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w […]

Portfel Coinbase Wallet - Wszystko co musisz wiedziec

Stworzony przez wiodącą amerykańską giełdę kryptowalut, Coinbase Wallet szybko staje się ulubionym portfelem self-custody wśród użytkowników. Oferuje on bardzo podobne doświadczenie użytkownika do istniejących rozwiązań, co sprawia, że ogólne przejście jest bezproblemowe dla tych, którzy już pracowali z innymi portfelami. Co więcej, niesie on ze sobą reputację i zaufanie zaszczepione przez markę Coinbase. Coinbase Wallet […]

Krach na rynku kryptowalut będzie miał niewielki wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe: Goldman Sachs

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek kryptowalut stracił na wartości biliony dolarów, wywołując obawy, że może to zaszkodzić całej gospodarce. Ekonomiści Goldman Sachs nie obawiają się jednak o ewentualny wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe. Goldman Sachs bierze udział w dyskusji Ekonomiści Goldman Sachs pod kierownictwem Jana Hatziusa oszacowali w nocie, że amerykańskie gospodarstwa domowe posiadają […]

Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD. Stan rezerw Tethera Liczby w raporcie odpowiadają […]

Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain. Meta Pay Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay […]

Karta Binance - wszystko co musisz wiedzieć

Wydawanie kryptowalut takich jak Bitcoin i Ethereum w sklepach i restauracjach staje się z dnia na dzień coraz łatwiejsze. Coraz więcej sprzedawców dostrzega bowiem ich potencjał i stosuje je w taki czy inny sposób. Ostatnio pojawiło się kilka kryptowalutowych kart debetowych, które pomagają firmom przyjmować cyfrowe aktywa jako metodę płatności. Podobnie jak te tradycyjne, kryptowalutowe […]

Czym są rollupy Ethereum? Rozwiązanie pozwalające obniżyć koszty transakcji

Nawet po ostatnim krachu na rynku, Ethereum wciąż może być drogie w użyciu. Dlaczego? Ponieważ blockchain ten jest powolny i osiągnął już maksimum swoich możliwości. Aby kupić kolejne NFT, trzeba teraz płacić krocie za każdy dodatkowy bajt przestrzeni blokowej. Dopóki "Ethereum 2.0", następna generacja blockchaina Ethereum, nie rozwiąże wszystkich tych problemów, społeczność musi polegać na […]

Tryb Multi-Assets na Binance Futures - Czym jest i dlaczego warto używać tej funkcji?

Binance to największa giełda kryptowalut na świecie. Od czasu powstania, stworzyła ona szereg różnych produktów. Jednym z nich jest platforma do handlu kontraktami terminowymi na kryptowaluty Binance Futures. Dotychczas oferowała ona możliwość handlu jedynie w trybie Single-Asset. Od jakiegoś czasu wprowadziła jednak również model Multi-Assets, tym samym dostarczając inwestorom wiele różnych korzyści. W dzisiejszym artykule […]

Kryptowalutowa pożyczka bez zabezpieczenia - czy jest możliwa na Binance?

Pewnie słyszałeś już o kryptowalutowych pożyczkach Binance. W końcu jakiś czas temu pisaliśmy artykuł na ten temat. Być może zastanawiałeś się nad tym czy istnieje możliwość pożyczenia środków bez zabezpieczenia. Niektóre platformy oferują taką możliwość, jednak zazwyczaj okazują się scamem. Jeśli jednak scamem nie są, ich warunki są co najmniej wątpliwe. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy […]

Binance Oszczędności - Czyli jak zarabiać pasywny dochód na Binance

Rosnąca inflacja wpływa nie tylko na gospodarkę. Ma ona także negatywny wpływ na zawartość naszych portfeli. Dlaczego? Ponieważ zmniejsza siłę nabywczą pieniądza. Właśnie dlatego powinniśmy nauczyć się oszczędzać oraz inwestować w odpowiedni sposób. Tylko tak możemy utrzymać wartość swojego majątku. Najprostszym sposobem, aby przezwyciężyć inflację jest zarabianie odsetek. Niemniej jednak procent, który oferują banki jest […]

Karta Binance - wszystko co musisz wiedzieć

Wydawanie kryptowalut takich jak Bitcoin i Ethereum w sklepach i restauracjach staje się z dnia na dzień coraz łatwiejsze. Coraz więcej sprzedawców dostrzega bowiem ich potencjał i stosuje je w taki czy inny sposób. Ostatnio pojawiło się kilka kryptowalutowych kart debetowych, które pomagają firmom przyjmować cyfrowe aktywa jako metodę płatności. Podobnie jak te tradycyjne, kryptowalutowe […]

Tryb Multi-Assets na Binance Futures - Czym jest i dlaczego warto używać tej funkcji?

Binance to największa giełda kryptowalut na świecie. Od czasu powstania, stworzyła ona szereg różnych produktów. Jednym z nich jest platforma do handlu kontraktami terminowymi na kryptowaluty Binance Futures. Dotychczas oferowała ona możliwość handlu jedynie w trybie Single-Asset. Od jakiegoś czasu wprowadziła jednak również model Multi-Assets, tym samym dostarczając inwestorom wiele różnych korzyści. W dzisiejszym artykule […]

Kryptowalutowa pożyczka bez zabezpieczenia - czy jest możliwa na Binance?

Pewnie słyszałeś już o kryptowalutowych pożyczkach Binance. W końcu jakiś czas temu pisaliśmy artykuł na ten temat. Być może zastanawiałeś się nad tym czy istnieje możliwość pożyczenia środków bez zabezpieczenia. Niektóre platformy oferują taką możliwość, jednak zazwyczaj okazują się scamem. Jeśli jednak scamem nie są, ich warunki są co najmniej wątpliwe. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy […]

Binance Oszczędności - Czyli jak zarabiać pasywny dochód na Binance

Rosnąca inflacja wpływa nie tylko na gospodarkę. Ma ona także negatywny wpływ na zawartość naszych portfeli. Dlaczego? Ponieważ zmniejsza siłę nabywczą pieniądza. Właśnie dlatego powinniśmy nauczyć się oszczędzać oraz inwestować w odpowiedni sposób. Tylko tak możemy utrzymać wartość swojego majątku. Najprostszym sposobem, aby przezwyciężyć inflację jest zarabianie odsetek. Niemniej jednak procent, który oferują banki jest […]

Opłaty transakcyjne na Binance a Coinbase

Coinbase i Binance to dwie główne giełdy kryptowalut. Obie jednak wykazują zupełnie inne podejścia. Coinbase to amerykańska giełda kryptowalut stworzona dla amatorów. Posiada ona ograniczone możliwości handlu i bardzo intuicyjny interfejs. Binance oferuje globalnym inwestorom niezliczone produkty i opcje handlu oraz obsługuje zaawansowanych użytkowników. Chociaż platforma Binance jest łatwa w użyciu i oferuje trzy poziomy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram