Binance Oszczędności - Czyli jak zarabiać pasywny dochód na Binance

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 maja 2022
ikona autora biały
binance oszczędności

Rosnąca inflacja wpływa nie tylko na gospodarkę. Ma ona także negatywny wpływ na zawartość naszych portfeli. Dlaczego? Ponieważ zmniejsza siłę nabywczą pieniądza.

Właśnie dlatego powinniśmy nauczyć się oszczędzać oraz inwestować w odpowiedni sposób. Tylko tak możemy utrzymać wartość swojego majątku. Najprostszym sposobem, aby przezwyciężyć inflację jest zarabianie odsetek. Niemniej jednak procent, który oferują banki jest tak mały, że trzymając pieniądze na koncie oszczędnościowym tak naprawdę je tracimy.

Stabilne inwestowanie wymaga systematycznego oszczędzania. Warto również pamiętać, że od Twoich decyzji finansowych zależy Twoja wolność finansowa. Oszczędności i inwestycje są więc bardzo ważne, nawet jeżeli operujesz małymi kwotami. W końcu jak to się mówi, grosz do grosza a będzie kokosza.

Skoro nie w banku to gdzie w takim razie zarabiać odsetki od swoich oszczędności? Z pomocą przychodzą nam kryptowaluty oraz świat zdecentralizowanych finansów. Jedną z najlepszych opcji oszczędzania w ten sposób jest skorzystanie z największej giełdy kryptowalut na świecie - Binance, a dokładniej z jej produktu Oszczędności.

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie czym jest Binance Earn (Oszczędności), jakie produkty oferuje i wiele więcej. Czytając ten artykuł do końca powinieneś już wiedzieć w jaki sposób zarabiać pasywny dochód na kryptowalutach i przezwyciężyć inflację.

Zanim jednak zaczniemy, musisz założyć konto na Binance, jeżeli jeszcze go nie masz. Możesz to zrobić klikając w ten link. Następnie zweryfikuj je przesyłając Binance odpowiednie dokumenty.


Co to są Binance Oszczędności?

Binance Oszczędności to kryptowalutowe konto, które pozwala w łatwy sposób zarabiać pasywny dochód dzięki kryptowalutowym depozytom. Dlaczego więc trzymać bezczynnie cyfrowe aktywa, skoro mogą one na Ciebie pracować?

Co ważne, oprocentowanie jest bardzo konkurencyjne, nawet w stosunku do najlepszych ofert, które przedstawiają tradycyjne banki. Zarobione środki można też wypłacić w każdym momencie (o tym dalej).

Binance Oszczędności wcześniej działały pod nazwą Binance Pożyczki. Produkt został jednak przemianowany w kwietniu 2020 roku. W tym samym czasie nazwy zmieniły także Lokaty Elastyczne i Lokaty Stałe ma odpowiednio na Elastyczne Oszczędności i Zablokowane Oszczędności.

Z pierwszego produktu możesz wypłacać środki kiedy chcesz i nie ponosisz za to żadnych kosztów. W drugim przypadku możesz osiągnąć wyższe oprocentowanie, ale Twoje środki pozostaną zablokowane przez pewien okres czasu. Niewątpliwą zaletą Zablokowanych Oszczędności jest fakt, że oferują one wyższe nagrody. Niosą za sobą jednak również ryzyko. W przypadku jeśli rynek zacznie spadać, Ty nie będziesz mógł podjąć żadnych działań, aby zabezpieczyć swoją pozycję. Finalnie, po zakończeniu blokady może okazać się, że poniosłeś stratę pomimo tego, że posiadasz więcej tokenów.


Jak działają Binance Oszczędności?

Oszczędzanie w programie Binance Oszczędności polega na bezpośrednim zablokowaniu monet na giełdzie kryptowalut Binance. Giełda następnie wykorzystuje je w różnych protokołach DeFi itp. generując zysk dla użytkowników.

Cały ekosystem Binance pozwalający na pasywny dochód, czyli tzw. Binance Earn składa się z wielu produktów. Wśród nich znajdują się:

 • Elastyczne Oszczędności - Elastyczne Oszczędności to produkt finansowy, który można elastycznie przenosić i który jest bardzo bezpieczny. Można wziąć w nim udział i wyjść z niego w każdym momencie. Naliczanie odsetek dla Elastycznych Oszczędności rozpoczyna się od następnego dnia po dokonaniu wpłaty. Więcej na temat Elastycznych Oszczędności dowiesz się z artykułu Binance pod tym linkiem.
 • Zablokowane oszczędności - Zablokowane Oszczędności przynoszą wyższe zyski niż Oszczędności Elastyczne. W tym przypadku Twoje środki są jednak blokowane na pewien okres czasu (od 7 do 90 dni), co oznacza że przed jego upłynięciem nie możesz z nimi nic zrobić. Ten rodzaj inwestycji najlepiej nadaje się dla zagorzałych HODLerów. Z produktu tego warto skorzystać jeżeli patrzysz na posiadane przez siebie cyfrowe aktywa w perspektywie długoterminowej i nie masz zamiaru ich sprzedawać w najbliższym czasie. Zablokowane Oszczędności pozwalają co prawda na przeniesienie monet do Elastycznych Oszczędności przed upływem okresu blokady. Jeśli tak zrobisz, stracisz jednak zarobione odsetki. Więcej na temat Zablokowanych Oszczędności dowiesz się z artykułu Binance pod tym linkiem.
 • Automatyczne Inwestowanie - Automatyczne Inwestycje Binance pozwalają na robienie automatycznych zakupów kryptowalut co określony czas, za określoną kwotę. Sposób ten nosi nazwę Dollar-Cost-Averaging (DCA) i działa świetnie w połączeniu z Elastycznymi Oszczędnościami. Wystarczy, że raz podepniesz swoją kartę, a reszta będzie działa się automatycznie. Binance najpierw zrobi za Ciebie zakupy, a następnie przeniesie środki w miejsce, które będzie generować dla Ciebie pasywny dochód. Jeżeli interesuje Cię temat Automatycznych Inwestycji Binance, więcej szczegółów znajdziesz na oficjalnej stronie giełdy.
 • BNB Vault - BNB Vault to produkt, który umożliwia zarabianie jednym kliknięciem posiadaczom Binance Coina. Generalnie jest to agregator zysków BNB, który łączy w sobie Elastyczne Oszczędności, BNB DeFi Staking oraz Launchpool, uzyskując największe możliwe APY wynoszące nawet 20%.

Dlaczego Binance Oszczędności, a nie tradycyjny bank?

Produkt Binance Oszczędności posiada wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych banków. Są to m.in:

 • Wysokie limity. W przypadku niektórych kryptowalut w Elastycznych Oszczędnościach można wpłacić nawet miliony dolarów.
 • Darmowe, wpłaty, wypłaty oraz realizowanie odsetek
 • Intuicyjna obsługa
 • Binance to największa giełda kryptowalut na świecie posiadająca największą płynność. Oznacza to, że nie będziesz miał problemu z realizacją zysków do walut fiat oraz nie narazisz się na żadne ryzyko
 • Produkt jest odpowiedni dla każdego dzięki dwóm rodzajom oszczędzania
 • Automatyczny transfer z portfela spot na konto Elastycznych Oszczędności
 • Obsługa ogromnej ilości aktywów (ponad 170)
 • Binance ciągle tworzy nowe produkty oszczędnościowe
 • Natychmiastowa realizacja zarobionych nagród
 • Wyższe oprocentowanie niż w tradycyjnych bankach pozwalające zabezpieczyć się przed inflacją

Jakie są najlepiej oprocentowane oferty w Binance Oszczędności?

Elastyczne i Zablokowane Oszczędności oferują bardzo wysokie oprocentowanie, które zdecydowanie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych na rynku. W ramach Zablokowanych oszczędności najwyższe zyski można osiągać w poniższych ofertach.

 • AXS: 70% / 15 dni
 • DREP: 35% / 30 dni
 • CAKE: 50% / 15 dni
 • DOCK: 25% / 15 dni
 • BUSD / USDT: 9% / 60 dni
 • JASMY: 35% / 60 dni
screen strony Binance

Jeśli chodzi o Elastyczne Oszczędności to najwięcej zarobisz obecnie w przypadku tokenów:

 • AXS: 20%
 • CAKE: 12%
 • WAVES: 10%
 • BUSD: 10%
 • APE: 10%
 • MATIC: 6%
 • LUNA: 6%
screen strony Binance

To jednak nie wszystko. Binance, aby zachęcić użytkowników do skorzystania ze swoich produktów regularnie przygotowuje różne promocje. Obecnie trwa promocja nazwana "Zarabiaj w Środę". W każdą środę tygodnia, Binance przygotowuje specjalne oferty Oszczędności z wysokim APY. Działa ona na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy tak więc nie zwlekaj. Zarejestruj się na Binance już dziś i ciesz się pasywnym dochodem z posiadanych kryptowalut.

grafika przedstawiającą tabelę

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Pozwala ona także inwestować w kryptowaluty. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Dużo taniej jest kupić cyfrowe aktywa na giełdzie, która pozwala w łatwy sposób wpłacić środki przez Revolut. Przykładem takiej platformy jest www.bybit.com lub www.binance.com. […]

Jak wypłacić Ethereum ze stakingu?

Na skutek aktywacji aktualizacji Shapella w sieci głównej Ethereum, użytkownicy otrzymali możliwość wycofania kryptowaluty ze stakingu. Ale jak to konkretnie zrobić? Czym jest staking Ethereum? Staking to sposób generowania pasywnego dochodu z monet w oparciu o algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS) i jego warianty. Staking w prostym języku to udział w potwierdzaniu transakcji i produkcji nowych […]

Staking kryptowalut na Binance: Kompletny poradnik

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty naprawdę zawładnęły światem mainstreamu. NFT, giełdy kryptowalutowe i cały szereg różnych narzędzi związanych z kryptowalutami powstają jak grzyby po deszczu! W dzisiejszym poradniku skupimy się jednak na jednej z najciekawszych koncepcji, a mianowicie stakingu na giełdzie Binance. Jest to bowiem proces, który pozwala zarabiać kryptowaluty w sposób pasywny! Staking […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram