Binance Oszczędności - Czyli jak zarabiać pasywny dochód na Binance

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 maja 2022
ikona autora biały
binance oszczędności

Rosnąca inflacja wpływa nie tylko na gospodarkę. Ma ona także negatywny wpływ na zawartość naszych portfeli. Dlaczego? Ponieważ zmniejsza siłę nabywczą pieniądza.

Właśnie dlatego powinniśmy nauczyć się oszczędzać oraz inwestować w odpowiedni sposób. Tylko tak możemy utrzymać wartość swojego majątku. Najprostszym sposobem, aby przezwyciężyć inflację jest zarabianie odsetek. Niemniej jednak procent, który oferują banki jest tak mały, że trzymając pieniądze na koncie oszczędnościowym tak naprawdę je tracimy.

Stabilne inwestowanie wymaga systematycznego oszczędzania. Warto również pamiętać, że od Twoich decyzji finansowych zależy Twoja wolność finansowa. Oszczędności i inwestycje są więc bardzo ważne, nawet jeżeli operujesz małymi kwotami. W końcu jak to się mówi, grosz do grosza a będzie kokosza.

Skoro nie w banku to gdzie w takim razie zarabiać odsetki od swoich oszczędności? Z pomocą przychodzą nam kryptowaluty oraz świat zdecentralizowanych finansów. Jedną z najlepszych opcji oszczędzania w ten sposób jest skorzystanie z największej giełdy kryptowalut na świecie - Binance, a dokładniej z jej produktu Oszczędności.

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie czym jest Binance Earn (Oszczędności), jakie produkty oferuje i wiele więcej. Czytając ten artykuł do końca powinieneś już wiedzieć w jaki sposób zarabiać pasywny dochód na kryptowalutach i przezwyciężyć inflację.

Zanim jednak zaczniemy, musisz założyć konto na Binance, jeżeli jeszcze go nie masz. Możesz to zrobić klikając w ten link. Następnie zweryfikuj je przesyłając Binance odpowiednie dokumenty.


Co to są Binance Oszczędności?

Binance Oszczędności to kryptowalutowe konto, które pozwala w łatwy sposób zarabiać pasywny dochód dzięki kryptowalutowym depozytom. Dlaczego więc trzymać bezczynnie cyfrowe aktywa, skoro mogą one na Ciebie pracować?

Co ważne, oprocentowanie jest bardzo konkurencyjne, nawet w stosunku do najlepszych ofert, które przedstawiają tradycyjne banki. Zarobione środki można też wypłacić w każdym momencie (o tym dalej).

Binance Oszczędności wcześniej działały pod nazwą Binance Pożyczki. Produkt został jednak przemianowany w kwietniu 2020 roku. W tym samym czasie nazwy zmieniły także Lokaty Elastyczne i Lokaty Stałe ma odpowiednio na Elastyczne Oszczędności i Zablokowane Oszczędności.

Z pierwszego produktu możesz wypłacać środki kiedy chcesz i nie ponosisz za to żadnych kosztów. W drugim przypadku możesz osiągnąć wyższe oprocentowanie, ale Twoje środki pozostaną zablokowane przez pewien okres czasu. Niewątpliwą zaletą Zablokowanych Oszczędności jest fakt, że oferują one wyższe nagrody. Niosą za sobą jednak również ryzyko. W przypadku jeśli rynek zacznie spadać, Ty nie będziesz mógł podjąć żadnych działań, aby zabezpieczyć swoją pozycję. Finalnie, po zakończeniu blokady może okazać się, że poniosłeś stratę pomimo tego, że posiadasz więcej tokenów.


Jak działają Binance Oszczędności?

Oszczędzanie w programie Binance Oszczędności polega na bezpośrednim zablokowaniu monet na giełdzie kryptowalut Binance. Giełda następnie wykorzystuje je w różnych protokołach DeFi itp. generując zysk dla użytkowników.

Cały ekosystem Binance pozwalający na pasywny dochód, czyli tzw. Binance Earn składa się z wielu produktów. Wśród nich znajdują się:

 • Elastyczne Oszczędności - Elastyczne Oszczędności to produkt finansowy, który można elastycznie przenosić i który jest bardzo bezpieczny. Można wziąć w nim udział i wyjść z niego w każdym momencie. Naliczanie odsetek dla Elastycznych Oszczędności rozpoczyna się od następnego dnia po dokonaniu wpłaty. Więcej na temat Elastycznych Oszczędności dowiesz się z artykułu Binance pod tym linkiem.
 • Zablokowane oszczędności - Zablokowane Oszczędności przynoszą wyższe zyski niż Oszczędności Elastyczne. W tym przypadku Twoje środki są jednak blokowane na pewien okres czasu (od 7 do 90 dni), co oznacza że przed jego upłynięciem nie możesz z nimi nic zrobić. Ten rodzaj inwestycji najlepiej nadaje się dla zagorzałych HODLerów. Z produktu tego warto skorzystać jeżeli patrzysz na posiadane przez siebie cyfrowe aktywa w perspektywie długoterminowej i nie masz zamiaru ich sprzedawać w najbliższym czasie. Zablokowane Oszczędności pozwalają co prawda na przeniesienie monet do Elastycznych Oszczędności przed upływem okresu blokady. Jeśli tak zrobisz, stracisz jednak zarobione odsetki. Więcej na temat Zablokowanych Oszczędności dowiesz się z artykułu Binance pod tym linkiem.
 • Automatyczne Inwestowanie - Automatyczne Inwestycje Binance pozwalają na robienie automatycznych zakupów kryptowalut co określony czas, za określoną kwotę. Sposób ten nosi nazwę Dollar-Cost-Averaging (DCA) i działa świetnie w połączeniu z Elastycznymi Oszczędnościami. Wystarczy, że raz podepniesz swoją kartę, a reszta będzie działa się automatycznie. Binance najpierw zrobi za Ciebie zakupy, a następnie przeniesie środki w miejsce, które będzie generować dla Ciebie pasywny dochód. Jeżeli interesuje Cię temat Automatycznych Inwestycji Binance, więcej szczegółów znajdziesz na oficjalnej stronie giełdy.
 • BNB Vault - BNB Vault to produkt, który umożliwia zarabianie jednym kliknięciem posiadaczom Binance Coina. Generalnie jest to agregator zysków BNB, który łączy w sobie Elastyczne Oszczędności, BNB DeFi Staking oraz Launchpool, uzyskując największe możliwe APY wynoszące nawet 20%.

Dlaczego Binance Oszczędności, a nie tradycyjny bank?

Produkt Binance Oszczędności posiada wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych banków. Są to m.in:

 • Wysokie limity. W przypadku niektórych kryptowalut w Elastycznych Oszczędnościach można wpłacić nawet miliony dolarów.
 • Darmowe, wpłaty, wypłaty oraz realizowanie odsetek
 • Intuicyjna obsługa
 • Binance to największa giełda kryptowalut na świecie posiadająca największą płynność. Oznacza to, że nie będziesz miał problemu z realizacją zysków do walut fiat oraz nie narazisz się na żadne ryzyko
 • Produkt jest odpowiedni dla każdego dzięki dwóm rodzajom oszczędzania
 • Automatyczny transfer z portfela spot na konto Elastycznych Oszczędności
 • Obsługa ogromnej ilości aktywów (ponad 170)
 • Binance ciągle tworzy nowe produkty oszczędnościowe
 • Natychmiastowa realizacja zarobionych nagród
 • Wyższe oprocentowanie niż w tradycyjnych bankach pozwalające zabezpieczyć się przed inflacją

Jakie są najlepiej oprocentowane oferty w Binance Oszczędności?

Elastyczne i Zablokowane Oszczędności oferują bardzo wysokie oprocentowanie, które zdecydowanie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych na rynku. W ramach Zablokowanych oszczędności najwyższe zyski można osiągać w poniższych ofertach.

 • AXS: 70% / 15 dni
 • DREP: 35% / 30 dni
 • CAKE: 50% / 15 dni
 • DOCK: 25% / 15 dni
 • BUSD / USDT: 9% / 60 dni
 • JASMY: 35% / 60 dni

Jeśli chodzi o Elastyczne Oszczędności to najwięcej zarobisz obecnie w przypadku tokenów:

 • AXS: 20%
 • CAKE: 12%
 • WAVES: 10%
 • BUSD: 10%
 • APE: 10%
 • MATIC: 6%
 • LUNA: 6%

To jednak nie wszystko. Binance, aby zachęcić użytkowników do skorzystania ze swoich produktów regularnie przygotowuje różne promocje. Obecnie trwa promocja nazwana "Zarabiaj w Środę". W każdą środę tygodnia, Binance przygotowuje specjalne oferty Oszczędności z wysokim APY. Działa ona na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy tak więc nie zwlekaj. Zarejestruj się na Binance już dziś i ciesz się pasywnym dochodem z posiadanych kryptowalut.

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Giełda kryptowalut bez weryfikacji

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje o tym jak przyśpieszyć transakcje handlu bitcoina lub innej kryptowaluty z wykorzystaniem giełd kryptowalut i…

Co to jest automatyczny animator rynku (AMM)?

Automated Market Maker (AMM) to algorytm oprogramowania do kontrolowania płynności i wyceny kryptowalut na zdecentralizowanych giełdach. Systemy AMM są szeroko stosowane w DeFi, szczególnie w zdecentralizowanych giełdach (DEX), takich jak w tym Uniswap, Balancer, Bancor i Curve. Aby stworzyć zdecentralizowane rynki, AMM wykorzystuje płynność w kryptowalutowych publicznych pulach wielu tokenów zablokowanych w specjalnych inteligentnych kontraktach. […]

Co to są BTokeny i jak je pożyczać na Binance?

Binance to nie tylko giełda kryptowalut. To cały ekosystem, na który składa się wiele różnych produktów. Jednym z nich jest BNB Chain, czyli blockchain Binance. Na jego potrzeby giełda ta zaczęła "opakowywać" swoje tokeny. Tak jak np. na Ethereum możemy przechowywać Bitcoina w formie WBTC, tak w przypadku BNB Chain również możemy posiadać tzw. BTokeny. […]

Binance Simple Earn - czyli połączenie Binance Savings i Staking!

Giełda Binance od niemal początku swojego istnienia oferowała inwestorom funkcje Stakingu oraz Oszczędności. Niemniej jednak teraz postanowiła połączyć oba te produkty w jeden, nazwany Binance Simple Earn. Jak sama nazwa wskazuje pozwala on w łatwy sposób zarabiać na posiadanych już kryptowalutach. W tym artykule wyjaśnimy dokładniej czym jest ta funkcja i jak jej używać. Tak […]

Co to jest Binance Swap Farming i jak z niego korzystać?

Jeżeli korzystasz z giełdy Binance z całą pewnością wiesz, że nie jest to jedynie klasyczna giełda. Jest to cały ekosystem złożony z wielu różnych ciekawych produktów. Jednym z nich jest Binance Swap Farming i to na nim skupimy się w tym poradniku. Wyjaśnimy czym on dokładnie jest, jak działa, jakie ma zalety oraz ryzyko oraz […]

Giełda kryptowalut bez weryfikacji

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje o tym jak przyśpieszyć transakcje handlu bitcoina lub innej kryptowaluty z wykorzystaniem giełd kryptowalut i…

Co to jest automatyczny animator rynku (AMM)?

Automated Market Maker (AMM) to algorytm oprogramowania do kontrolowania płynności i wyceny kryptowalut na zdecentralizowanych giełdach. Systemy AMM są szeroko stosowane w DeFi, szczególnie w zdecentralizowanych giełdach (DEX), takich jak w tym Uniswap, Balancer, Bancor i Curve. Aby stworzyć zdecentralizowane rynki, AMM wykorzystuje płynność w kryptowalutowych publicznych pulach wielu tokenów zablokowanych w specjalnych inteligentnych kontraktach. […]

Co to są BTokeny i jak je pożyczać na Binance?

Binance to nie tylko giełda kryptowalut. To cały ekosystem, na który składa się wiele różnych produktów. Jednym z nich jest BNB Chain, czyli blockchain Binance. Na jego potrzeby giełda ta zaczęła "opakowywać" swoje tokeny. Tak jak np. na Ethereum możemy przechowywać Bitcoina w formie WBTC, tak w przypadku BNB Chain również możemy posiadać tzw. BTokeny. […]

Binance Simple Earn - czyli połączenie Binance Savings i Staking!

Giełda Binance od niemal początku swojego istnienia oferowała inwestorom funkcje Stakingu oraz Oszczędności. Niemniej jednak teraz postanowiła połączyć oba te produkty w jeden, nazwany Binance Simple Earn. Jak sama nazwa wskazuje pozwala on w łatwy sposób zarabiać na posiadanych już kryptowalutach. W tym artykule wyjaśnimy dokładniej czym jest ta funkcja i jak jej używać. Tak […]

Co to jest Binance Swap Farming i jak z niego korzystać?

Jeżeli korzystasz z giełdy Binance z całą pewnością wiesz, że nie jest to jedynie klasyczna giełda. Jest to cały ekosystem złożony z wielu różnych ciekawych produktów. Jednym z nich jest Binance Swap Farming i to na nim skupimy się w tym poradniku. Wyjaśnimy czym on dokładnie jest, jak działa, jakie ma zalety oraz ryzyko oraz […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram