Binance Oszczędności - Czyli jak zarabiać pasywny dochód na Binance

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 maja 2022
ikona autora biały
binance oszczędności

Rosnąca inflacja wpływa nie tylko na gospodarkę. Ma ona także negatywny wpływ na zawartość naszych portfeli. Dlaczego? Ponieważ zmniejsza siłę nabywczą pieniądza.

Właśnie dlatego powinniśmy nauczyć się oszczędzać oraz inwestować w odpowiedni sposób. Tylko tak możemy utrzymać wartość swojego majątku. Najprostszym sposobem, aby przezwyciężyć inflację jest zarabianie odsetek. Niemniej jednak procent, który oferują banki jest tak mały, że trzymając pieniądze na koncie oszczędnościowym tak naprawdę je tracimy.

Stabilne inwestowanie wymaga systematycznego oszczędzania. Warto również pamiętać, że od Twoich decyzji finansowych zależy Twoja wolność finansowa. Oszczędności i inwestycje są więc bardzo ważne, nawet jeżeli operujesz małymi kwotami. W końcu jak to się mówi, grosz do grosza a będzie kokosza.

Skoro nie w banku to gdzie w takim razie zarabiać odsetki od swoich oszczędności? Z pomocą przychodzą nam kryptowaluty oraz świat zdecentralizowanych finansów. Jedną z najlepszych opcji oszczędzania w ten sposób jest skorzystanie z największej giełdy kryptowalut na świecie - Binance, a dokładniej z jej produktu Oszczędności.

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie czym jest Binance Earn (Oszczędności), jakie produkty oferuje i wiele więcej. Czytając ten artykuł do końca powinieneś już wiedzieć w jaki sposób zarabiać pasywny dochód na kryptowalutach i przezwyciężyć inflację.

Zanim jednak zaczniemy, musisz założyć konto na Binance, jeżeli jeszcze go nie masz. Możesz to zrobić klikając w ten link. Następnie zweryfikuj je przesyłając Binance odpowiednie dokumenty.


Co to są Binance Oszczędności?

Binance Oszczędności to kryptowalutowe konto, które pozwala w łatwy sposób zarabiać pasywny dochód dzięki kryptowalutowym depozytom. Dlaczego więc trzymać bezczynnie cyfrowe aktywa, skoro mogą one na Ciebie pracować?

Co ważne, oprocentowanie jest bardzo konkurencyjne, nawet w stosunku do najlepszych ofert, które przedstawiają tradycyjne banki. Zarobione środki można też wypłacić w każdym momencie (o tym dalej).

Binance Oszczędności wcześniej działały pod nazwą Binance Pożyczki. Produkt został jednak przemianowany w kwietniu 2020 roku. W tym samym czasie nazwy zmieniły także Lokaty Elastyczne i Lokaty Stałe ma odpowiednio na Elastyczne Oszczędności i Zablokowane Oszczędności.

Z pierwszego produktu możesz wypłacać środki kiedy chcesz i nie ponosisz za to żadnych kosztów. W drugim przypadku możesz osiągnąć wyższe oprocentowanie, ale Twoje środki pozostaną zablokowane przez pewien okres czasu. Niewątpliwą zaletą Zablokowanych Oszczędności jest fakt, że oferują one wyższe nagrody. Niosą za sobą jednak również ryzyko. W przypadku jeśli rynek zacznie spadać, Ty nie będziesz mógł podjąć żadnych działań, aby zabezpieczyć swoją pozycję. Finalnie, po zakończeniu blokady może okazać się, że poniosłeś stratę pomimo tego, że posiadasz więcej tokenów.


Jak działają Binance Oszczędności?

Oszczędzanie w programie Binance Oszczędności polega na bezpośrednim zablokowaniu monet na giełdzie kryptowalut Binance. Giełda następnie wykorzystuje je w różnych protokołach DeFi itp. generując zysk dla użytkowników.

Cały ekosystem Binance pozwalający na pasywny dochód, czyli tzw. Binance Earn składa się z wielu produktów. Wśród nich znajdują się:

 • Elastyczne Oszczędności - Elastyczne Oszczędności to produkt finansowy, który można elastycznie przenosić i który jest bardzo bezpieczny. Można wziąć w nim udział i wyjść z niego w każdym momencie. Naliczanie odsetek dla Elastycznych Oszczędności rozpoczyna się od następnego dnia po dokonaniu wpłaty. Więcej na temat Elastycznych Oszczędności dowiesz się z artykułu Binance pod tym linkiem.
 • Zablokowane oszczędności - Zablokowane Oszczędności przynoszą wyższe zyski niż Oszczędności Elastyczne. W tym przypadku Twoje środki są jednak blokowane na pewien okres czasu (od 7 do 90 dni), co oznacza że przed jego upłynięciem nie możesz z nimi nic zrobić. Ten rodzaj inwestycji najlepiej nadaje się dla zagorzałych HODLerów. Z produktu tego warto skorzystać jeżeli patrzysz na posiadane przez siebie cyfrowe aktywa w perspektywie długoterminowej i nie masz zamiaru ich sprzedawać w najbliższym czasie. Zablokowane Oszczędności pozwalają co prawda na przeniesienie monet do Elastycznych Oszczędności przed upływem okresu blokady. Jeśli tak zrobisz, stracisz jednak zarobione odsetki. Więcej na temat Zablokowanych Oszczędności dowiesz się z artykułu Binance pod tym linkiem.
 • Automatyczne Inwestowanie - Automatyczne Inwestycje Binance pozwalają na robienie automatycznych zakupów kryptowalut co określony czas, za określoną kwotę. Sposób ten nosi nazwę Dollar-Cost-Averaging (DCA) i działa świetnie w połączeniu z Elastycznymi Oszczędnościami. Wystarczy, że raz podepniesz swoją kartę, a reszta będzie działa się automatycznie. Binance najpierw zrobi za Ciebie zakupy, a następnie przeniesie środki w miejsce, które będzie generować dla Ciebie pasywny dochód. Jeżeli interesuje Cię temat Automatycznych Inwestycji Binance, więcej szczegółów znajdziesz na oficjalnej stronie giełdy.
 • BNB Vault - BNB Vault to produkt, który umożliwia zarabianie jednym kliknięciem posiadaczom Binance Coina. Generalnie jest to agregator zysków BNB, który łączy w sobie Elastyczne Oszczędności, BNB DeFi Staking oraz Launchpool, uzyskując największe możliwe APY wynoszące nawet 20%.

Dlaczego Binance Oszczędności, a nie tradycyjny bank?

Produkt Binance Oszczędności posiada wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych banków. Są to m.in:

 • Wysokie limity. W przypadku niektórych kryptowalut w Elastycznych Oszczędnościach można wpłacić nawet miliony dolarów.
 • Darmowe, wpłaty, wypłaty oraz realizowanie odsetek
 • Intuicyjna obsługa
 • Binance to największa giełda kryptowalut na świecie posiadająca największą płynność. Oznacza to, że nie będziesz miał problemu z realizacją zysków do walut fiat oraz nie narazisz się na żadne ryzyko
 • Produkt jest odpowiedni dla każdego dzięki dwóm rodzajom oszczędzania
 • Automatyczny transfer z portfela spot na konto Elastycznych Oszczędności
 • Obsługa ogromnej ilości aktywów (ponad 170)
 • Binance ciągle tworzy nowe produkty oszczędnościowe
 • Natychmiastowa realizacja zarobionych nagród
 • Wyższe oprocentowanie niż w tradycyjnych bankach pozwalające zabezpieczyć się przed inflacją

Jakie są najlepiej oprocentowane oferty w Binance Oszczędności?

Elastyczne i Zablokowane Oszczędności oferują bardzo wysokie oprocentowanie, które zdecydowanie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych na rynku. W ramach Zablokowanych oszczędności najwyższe zyski można osiągać w poniższych ofertach.

 • AXS: 70% / 15 dni
 • DREP: 35% / 30 dni
 • CAKE: 50% / 15 dni
 • DOCK: 25% / 15 dni
 • BUSD / USDT: 9% / 60 dni
 • JASMY: 35% / 60 dni

Jeśli chodzi o Elastyczne Oszczędności to najwięcej zarobisz obecnie w przypadku tokenów:

 • AXS: 20%
 • CAKE: 12%
 • WAVES: 10%
 • BUSD: 10%
 • APE: 10%
 • MATIC: 6%
 • LUNA: 6%

To jednak nie wszystko. Binance, aby zachęcić użytkowników do skorzystania ze swoich produktów regularnie przygotowuje różne promocje. Obecnie trwa promocja nazwana "Zarabiaj w Środę". W każdą środę tygodnia, Binance przygotowuje specjalne oferty Oszczędności z wysokim APY. Działa ona na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy tak więc nie zwlekaj. Zarejestruj się na Binance już dziś i ciesz się pasywnym dochodem z posiadanych kryptowalut.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Dlaczego warto sprzedawać NFT na Binance NFT? Oto powody

NFT niezwykle szybko zyskują na popularności, rozszerzając możliwości blockchaina. Użytkownicy mogą teraz kupować i sprzedawać prawie wszystko w formie NFT. Dotyczy to głównie cyfrowych dzieł sztuki, pamiątek, aktywów w grze, a nawet niektórych momentów historycznych. Zazwyczaj NFT określa się jako rodzaj kryptograficznego tokena na blockchainie, który reprezentuje unikalne aktywa. Mogą one być albo całkowicie cyfrowymi […]

Jak wysyłać pieniądze za granicę za darmo przy użyciu kryptowalut?

Wysyłanie pieniędzy za granicę może być drogim i czasochłonnym procesem. W tym przewodniku wyjaśnimy jednak, jak wykorzystać kryptowaluty do wysyłania pieniędzy za granicę za darmo - przy pomocy platformy Binance P2P. Tradycyjne metody, takie jak przelewy lub Western Union, często wiążą się z wysokimi opłatami i powolnym czasem przetwarzania, co utrudnia ludziom wysyłanie pieniędzy szybko […]

BNB Greenfield: Czym jest nowy, trzeci blockchain od Binance?

Giełda Binance w lutym zapowiedziała swój nowy produkt, a mianowicie nowy blockchain nazwany BNB Greenfield. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy czym dokładnie on jest, jak będzie działał, jakie może mieć zastosowania oraz wiele więcej! Tak więc, zaczynajmy! Czym jest BNB Greenfield? BNB Greenfield to zdecentralizowana infrastruktura pamięci masowej w ramach szerszego ekosystemu BNB Chain, w którym […]

Testnet ZetaLabs: Jak przygotować się pod airdrop?

Testnety to zawsze okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jakich? To zależy od projektu i jego możliwości. W tym poradniku opowiemy o ZetaChain - projekcie, który obecnie prowadzi testnet. Wyjaśnimy co musisz zrobić, aby zdobyć ewentualne dropy i darmowe NFT. Czym jest ZetaChain? ZetaChain to testnet dla nowych omnichain dApps i kluczowy element ekosystemu, który opiera […]

Zarabianie na NFT w 2023 roku: gdzie inwestować i gdzie szukać obiecujących kolekcji?

Pozytywny impet na początku 2023 roku ożywił rynek kryptowalut, co pomogło projektom odzyskać siły po ubiegłorocznych wpadkach i bankructwach. Segment NFT nie był wyjątkiem. Również przyciągnął uwagę wielu nowych graczy. Jednak NFT mają swoją własną specyfikę i nawet doświadczeni inwestorzy nie do końca rozumieją cechy tego rynku. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy ci jak ma się […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram