Po upadku TerraUSD (UST) światowi regulatorzy zajmą się stablecoinami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 maja 2022
ikona autora biały
stablecoiny

Katastrofalne niepowodzenie algorytmicznego stablecoina TerraUSD (UST), które miało miejsce w zeszłym tygodniu, pogłębiło chaos w branży kryptowalut i przyspieszyło plany uregulowania rynku stabilnych monet.

Po załamaniu się rynku, światowe organy nadzoru finansowego zaczęły proponować różne przepisy, aby lepiej uregulować stablecoiny i zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Wielka Brytania zalegalizuje i ureguluje stablecoiny

W weekend Ministerstwo Finansów Wielkiej Brytanii ujawniło plany zalegalizowania stablecoinów jako środka płatniczego w tym kraju. Zgodnie z raportem The Telegraph, nowości obejmują plany regulacji stablecoinów, które są częścią ustawodawstwa finansowego wymienionego w przemówieniu królowej. Rzecznik Ministerstwa Skarbu powiedział:

Stworzy to warunki dla emitentów i usługodawców do działania i rozwoju w Wielkiej Brytanii, zapewniając jednocześnie stabilność finansową i wysokie standardy regulacyjne, tak aby te nowe technologie mogły być używane w sposób niezawodny i bezpieczny.

Ministerstwo Skarbu podkreśliło, że niepowodzenie UST jest dowodem na to, że nie wszystkie stablecoiny nadają się jako niezawodna metoda płatności, dodając, że są one podobne do bardziej zmiennych kryptowalut.

Chociaż organizacja nie ma planów dodania jakichkolwiek algorytmicznych stablecoinów do proponowanych przepisów, zauważyła, że będzie nadal badać stabilność "bardziej ustabilizowanych" stablecoinów i "podejmie dalsze działania regulacyjne, jeśli będzie to wymagane."

Korea Południowa uruchamia nadzwyczajną kontrolę trendów kryptowalutowych

Aby chronić inwestorów inwestujących w aktywa cyfrowe na południowokoreańskim rynku kryptowalut, organy nadzoru finansowego tego kraju rozpoczęły awaryjną kontrolę trendów i obecnie planują uchwalenie przepisów w tym zakresie.

Proponowane przepisy, nazwane ustawą podstawową o aktywach cyfrowych, będą podobno obejmować ochronę konsumentów. Organy nadzoru chcą bowiem stworzyć konsumentom finansowym możliwość uświadomienia sobie ryzyka związanego z inwestowaniem w wirtualne aktywa.

Urzędnik z lokalnej giełdy kryptowalut powiedział:

Najbardziej niepokojącą rzeczą w tym incydencie jest to, że porażka monety Terra może być postrzegana jako porażka całej branży kryptowalutowej… Obowiązują krajowe regulacje.

Według raportu, po dokładnym przeanalizowaniu trendów i przepisów regulujących wirtualne waluty w różnych głównych krajach, rząd koreański uchwali w przyszłym roku ustawę podstawową o aktywach cyfrowych, a następnie wdroży ją w 2024 roku.

Tymczasem amerykańscy regulatorzy wezwali już wszystkie światowe organy nadzoru finansowego do współpracy w zakresie regulacji rynku stablecoinów, aby uniknąć powtórzenia się sagi z UST.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram