Po upadku TerraUSD (UST) światowi regulatorzy zajmą się stablecoinami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 maja 2022
ikona autora biały
stablecoiny

Katastrofalne niepowodzenie algorytmicznego stablecoina TerraUSD (UST), które miało miejsce w zeszłym tygodniu, pogłębiło chaos w branży kryptowalut i przyspieszyło plany uregulowania rynku stabilnych monet.

Po załamaniu się rynku, światowe organy nadzoru finansowego zaczęły proponować różne przepisy, aby lepiej uregulować stablecoiny i zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Wielka Brytania zalegalizuje i ureguluje stablecoiny

W weekend Ministerstwo Finansów Wielkiej Brytanii ujawniło plany zalegalizowania stablecoinów jako środka płatniczego w tym kraju. Zgodnie z raportem The Telegraph, nowości obejmują plany regulacji stablecoinów, które są częścią ustawodawstwa finansowego wymienionego w przemówieniu królowej. Rzecznik Ministerstwa Skarbu powiedział:

Stworzy to warunki dla emitentów i usługodawców do działania i rozwoju w Wielkiej Brytanii, zapewniając jednocześnie stabilność finansową i wysokie standardy regulacyjne, tak aby te nowe technologie mogły być używane w sposób niezawodny i bezpieczny.

Ministerstwo Skarbu podkreśliło, że niepowodzenie UST jest dowodem na to, że nie wszystkie stablecoiny nadają się jako niezawodna metoda płatności, dodając, że są one podobne do bardziej zmiennych kryptowalut.

Chociaż organizacja nie ma planów dodania jakichkolwiek algorytmicznych stablecoinów do proponowanych przepisów, zauważyła, że będzie nadal badać stabilność "bardziej ustabilizowanych" stablecoinów i "podejmie dalsze działania regulacyjne, jeśli będzie to wymagane."

Korea Południowa uruchamia nadzwyczajną kontrolę trendów kryptowalutowych

Aby chronić inwestorów inwestujących w aktywa cyfrowe na południowokoreańskim rynku kryptowalut, organy nadzoru finansowego tego kraju rozpoczęły awaryjną kontrolę trendów i obecnie planują uchwalenie przepisów w tym zakresie.

Proponowane przepisy, nazwane ustawą podstawową o aktywach cyfrowych, będą podobno obejmować ochronę konsumentów. Organy nadzoru chcą bowiem stworzyć konsumentom finansowym możliwość uświadomienia sobie ryzyka związanego z inwestowaniem w wirtualne aktywa.

Urzędnik z lokalnej giełdy kryptowalut powiedział:

Najbardziej niepokojącą rzeczą w tym incydencie jest to, że porażka monety Terra może być postrzegana jako porażka całej branży kryptowalutowej… Obowiązują krajowe regulacje.

Według raportu, po dokładnym przeanalizowaniu trendów i przepisów regulujących wirtualne waluty w różnych głównych krajach, rząd koreański uchwali w przyszłym roku ustawę podstawową o aktywach cyfrowych, a następnie wdroży ją w 2024 roku.

Tymczasem amerykańscy regulatorzy wezwali już wszystkie światowe organy nadzoru finansowego do współpracy w zakresie regulacji rynku stablecoinów, aby uniknąć powtórzenia się sagi z UST.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Binance i Cristiano Ronaldo wprowadzą na rynek ekskluzywną kolekcję NFT

Giełda kryptowalut Binance zawarła wieloletnią umowę z zawodnikiem Manchesteru United FC Cristiano Ronaldo. W ramach partnerstwa obie strony wyemitują kolekcję niewymiennych tokenów ekskluzywnych dla platformy Binance NFT. #Binance has partnered with @Cristiano. Very excited about this one. 🐐 It's all about fans & community. Ronaldo will release NFT collections exclusively on @TheBinanceNFT and build a […]

Bentley wprowadza na rynek limitowaną kolekcję NFT

Producent samochodów klasy premium, firma Bentley, ogłosiła wydanie własnej, limitowanej kolekcji NFT zatytułowanej Genesis Bentley NFT. Jej debiut będzie miał miejsce we wrześniu 2022 roku. Today we announce our first venture into the NFT marketplace with a one-time NFT drop on the carbon-neutral @0xPolygon network, scheduled for September 2022 and limited to just 208 pieces. […]

Bitcoin nie osiągnął jeszcze dna w porównaniu z rynkiem niedźwiedzia z 2018 r.

W ciągu ostatnich 14 dni cena Bitcoina spadła o ponad 30%. Co więcej, kryptowaluta zanurkowała poniżej 20 tys. dolarów - poprzedniego rekordu wszech czasów, który został osiągnięty podczas cyklu w 2017 roku. Jest to pierwszy przypadek w historii kryptowaluty, kiedy spada ona poniżej najwyższego poziomu wszech czasów osiągniętego podczas poprzedniego cyklu hossy. Ogromne spadki, ciągła […]

Dogecoin wart miliony powiązany z nielegalną działalnością, w tym z terroryzmem - twierdzi Elliptic

Według najnowszego raportu firmy zajmującej się analizą blockchain Elliptic, , Dogecoin jest coraz częściej powiązany z nielegalną działalnością - schematami Ponziego, finansowaniem terroryzmu i materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie seksualne dzieci (CSAM). Według raportu, moneta meme cieszy się rosnącą popularnością jako metoda płatności, jednak poza legalnymi celami, przyciągnęła również uwagę złych aktorów. Zidentyfikowano "transakcje Dogecoin o wartości […]

Vitalik Buterin wyśmiewa model Stock-to-Flow. PlanB reaguje

Współzałożyciel Ethereum wykorzystał ostatni krach na rynku jako okazję do ostrej krytyki modelu stock-to-flow Bitcoina, który mocno odbiega od swoich prognoz cenowych. Twórca S2F szybko zareagował i nie dał za wygraną. Buterin i ETH przeciwko S2F Opracowany i opublikowany kilka lat temu przez popularnego analityka kryptowalutowego o pseudonimie PlanB na Twitterze, model stock-to-flow i jego […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram