Po upadku TerraUSD (UST) światowi regulatorzy zajmą się stablecoinami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 maja 2022
ikona autora biały
stablecoiny

Katastrofalne niepowodzenie algorytmicznego stablecoina TerraUSD (UST), które miało miejsce w zeszłym tygodniu, pogłębiło chaos w branży kryptowalut i przyspieszyło plany uregulowania rynku stabilnych monet.

Po załamaniu się rynku, światowe organy nadzoru finansowego zaczęły proponować różne przepisy, aby lepiej uregulować stablecoiny i zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Wielka Brytania zalegalizuje i ureguluje stablecoiny

W weekend Ministerstwo Finansów Wielkiej Brytanii ujawniło plany zalegalizowania stablecoinów jako środka płatniczego w tym kraju. Zgodnie z raportem The Telegraph, nowości obejmują plany regulacji stablecoinów, które są częścią ustawodawstwa finansowego wymienionego w przemówieniu królowej. Rzecznik Ministerstwa Skarbu powiedział:

Stworzy to warunki dla emitentów i usługodawców do działania i rozwoju w Wielkiej Brytanii, zapewniając jednocześnie stabilność finansową i wysokie standardy regulacyjne, tak aby te nowe technologie mogły być używane w sposób niezawodny i bezpieczny.

Ministerstwo Skarbu podkreśliło, że niepowodzenie UST jest dowodem na to, że nie wszystkie stablecoiny nadają się jako niezawodna metoda płatności, dodając, że są one podobne do bardziej zmiennych kryptowalut.

Chociaż organizacja nie ma planów dodania jakichkolwiek algorytmicznych stablecoinów do proponowanych przepisów, zauważyła, że będzie nadal badać stabilność "bardziej ustabilizowanych" stablecoinów i "podejmie dalsze działania regulacyjne, jeśli będzie to wymagane."

Korea Południowa uruchamia nadzwyczajną kontrolę trendów kryptowalutowych

Aby chronić inwestorów inwestujących w aktywa cyfrowe na południowokoreańskim rynku kryptowalut, organy nadzoru finansowego tego kraju rozpoczęły awaryjną kontrolę trendów i obecnie planują uchwalenie przepisów w tym zakresie.

Proponowane przepisy, nazwane ustawą podstawową o aktywach cyfrowych, będą podobno obejmować ochronę konsumentów. Organy nadzoru chcą bowiem stworzyć konsumentom finansowym możliwość uświadomienia sobie ryzyka związanego z inwestowaniem w wirtualne aktywa.

Urzędnik z lokalnej giełdy kryptowalut powiedział:

Najbardziej niepokojącą rzeczą w tym incydencie jest to, że porażka monety Terra może być postrzegana jako porażka całej branży kryptowalutowej… Obowiązują krajowe regulacje.

Według raportu, po dokładnym przeanalizowaniu trendów i przepisów regulujących wirtualne waluty w różnych głównych krajach, rząd koreański uchwali w przyszłym roku ustawę podstawową o aktywach cyfrowych, a następnie wdroży ją w 2024 roku.

Tymczasem amerykańscy regulatorzy wezwali już wszystkie światowe organy nadzoru finansowego do współpracy w zakresie regulacji rynku stablecoinów, aby uniknąć powtórzenia się sagi z UST.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram