Po upadku TerraUSD (UST) światowi regulatorzy zajmą się stablecoinami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 maja 2022
ikona autora biały
stablecoiny

Katastrofalne niepowodzenie algorytmicznego stablecoina TerraUSD (UST), które miało miejsce w zeszłym tygodniu, pogłębiło chaos w branży kryptowalut i przyspieszyło plany uregulowania rynku stabilnych monet.

Po załamaniu się rynku, światowe organy nadzoru finansowego zaczęły proponować różne przepisy, aby lepiej uregulować stablecoiny i zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Wielka Brytania zalegalizuje i ureguluje stablecoiny

W weekend Ministerstwo Finansów Wielkiej Brytanii ujawniło plany zalegalizowania stablecoinów jako środka płatniczego w tym kraju. Zgodnie z raportem The Telegraph, nowości obejmują plany regulacji stablecoinów, które są częścią ustawodawstwa finansowego wymienionego w przemówieniu królowej. Rzecznik Ministerstwa Skarbu powiedział:

Stworzy to warunki dla emitentów i usługodawców do działania i rozwoju w Wielkiej Brytanii, zapewniając jednocześnie stabilność finansową i wysokie standardy regulacyjne, tak aby te nowe technologie mogły być używane w sposób niezawodny i bezpieczny.

Ministerstwo Skarbu podkreśliło, że niepowodzenie UST jest dowodem na to, że nie wszystkie stablecoiny nadają się jako niezawodna metoda płatności, dodając, że są one podobne do bardziej zmiennych kryptowalut.

Chociaż organizacja nie ma planów dodania jakichkolwiek algorytmicznych stablecoinów do proponowanych przepisów, zauważyła, że będzie nadal badać stabilność "bardziej ustabilizowanych" stablecoinów i "podejmie dalsze działania regulacyjne, jeśli będzie to wymagane."

Korea Południowa uruchamia nadzwyczajną kontrolę trendów kryptowalutowych

Aby chronić inwestorów inwestujących w aktywa cyfrowe na południowokoreańskim rynku kryptowalut, organy nadzoru finansowego tego kraju rozpoczęły awaryjną kontrolę trendów i obecnie planują uchwalenie przepisów w tym zakresie.

Proponowane przepisy, nazwane ustawą podstawową o aktywach cyfrowych, będą podobno obejmować ochronę konsumentów. Organy nadzoru chcą bowiem stworzyć konsumentom finansowym możliwość uświadomienia sobie ryzyka związanego z inwestowaniem w wirtualne aktywa.

Urzędnik z lokalnej giełdy kryptowalut powiedział:

Najbardziej niepokojącą rzeczą w tym incydencie jest to, że porażka monety Terra może być postrzegana jako porażka całej branży kryptowalutowej… Obowiązują krajowe regulacje.

Według raportu, po dokładnym przeanalizowaniu trendów i przepisów regulujących wirtualne waluty w różnych głównych krajach, rząd koreański uchwali w przyszłym roku ustawę podstawową o aktywach cyfrowych, a następnie wdroży ją w 2024 roku.

Tymczasem amerykańscy regulatorzy wezwali już wszystkie światowe organy nadzoru finansowego do współpracy w zakresie regulacji rynku stablecoinów, aby uniknąć powtórzenia się sagi z UST.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram