Najbardziej znane i popularne tokeny NFT (2023)

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 lipca 2023
ikona autora biały
największe rynki nft

Rozwój technologii blockchain doprowadził do powstania niewymienialnych tokenów (NFT). Zyskały one popularność w ostatnich latach ze względu na swoje unikalne cechy. Dzięki NFT użytkownicy mogą kupować i sprzedawać dzieła sztuki, muzykę, przedmioty kolekcjonerskie i potwierdzać ich własność w sposób wcześniej niemożliwy.

Wraz ze wzrostem popytu na NFT, coraz więcej giełd kryptowalut zaczęło obsługiwać ten rodzaj aktywów cyfrowych, co znacznie ułatwiło transakcje kupna i sprzedaży. Wiele projektów NFT jest stale tworzonych i wydawanych na różnych platformach. Obiecująca kolekcja NFT może przynieść solidne dywidendy swojemu właścicielowi, ale przy wyborze celu inwestycyjnego należy wziąć pod uwagę niektóre cechy tego typu aktywów blockchain, aby nie popełnić błędu. W tym przeglądzie wyjaśnimy, czym jest kolekcja NFT i przedstawimy 10 najlepszych projektów.

Czym jest kolekcja NFT?

Kolekcja NFT to zbiór unikalnych tokenów z ograniczoną pulą, połączonych jednym tematem lub stylem. Popularne kolekcje NFT są tworzone przez grupy artystów lub inne znane osoby. Tokeny w kolekcji NFT wykazują podobieństwo stylistyczne, ale każdy z nich ma unikalne cechy.

Klasycznym przykładem jest projekt Bored Ape Yacht Club NFT firmy Yuga Lab. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kolekcji w sektorze zasobów cyfrowych. Właściciele NFT zachowują możliwość komercyjnego wykorzystania swoich tokenów według własnego uznania. Kolekcja NFT Bored Ape składa się z 10 000 unikalnych przedmiotów NFT w stylistyce małp, ale z różnymi atrybutami. Im bardziej nietypowy atrybut, tym rzadszy NFT, a tym samym bardziej poszukiwany.

Łatwość użytkowania przyczyniła się do popularności NFT w porównaniu z innymi aplikacjami wykorzystującymi technologię blockchain. NFT wprowadziło model "play to earn". Najlepsze kolekcje NFT są jednak formą waluty społecznościowej. Kryptoinwestorzy używają NFT do potwierdzania swojego statusu.

Od czego zacząć kolekcjonowanie NFT

Pierwszą rzeczą jest zapoznanie się z podstawami technologii i ogólną sytuacją rynkową. Musisz również zdobyć umiejętności niezbędne do obsługi tego typu aktywów. Zaopatrz się w portfel do przechowywania NFT i spróbuj zdobyć darmowe NFT np. w airdropie. O nowych ofertach możesz dowiedzieć się na Twitterze lub w serwisie monitorującym https://nftdrops.zone.

Gdy już trochę się z tym oswoisz, możesz przejść do płatnych NFT. Ale nawet jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, nie zaczynaj od razu od bardzo drogich.

Jak analizować rynek?

screen strony NFTGO

Praca z NFT wymaga umiejętności korzystania z odpowiednich narzędzi analitycznych do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Bez nich mało prawdopodobne jest, abyś był w stanie obiektywnie ocenić perspektywy danej kolekcji i opracować rozsądną strategię inwestycyjną.

Jednym z najlepszych serwisów w tej branży jest https://nftgo.io. Polecamy również zwrócenie uwagi na https://rarity.tools i https://www.nansen.ai. Ważne jest, aby dobrze ocenić wyjątkowość NFT, którą jesteś zainteresowany, ale powinieneś również wziąć pod uwagę wartość artystyczną i ogólne połączenie cech. Warto również dowiedzieć się więcej o twórcy kolekcji. Tokeny NFT wydane przez znane osoby cieszą się dużym zainteresowaniem.

10 najlepszych kolekcji

Niewymienne tokeny (NFT) są gorącym tematem w świecie technologii i nie bez powodu. Oferują one unikalny sposób posiadania zasobów cyfrowych i mają potencjał zrewolucjonizowania sposobu, w jaki myślimy o własności.

W 2023 roku możemy spodziewać się jeszcze większej liczby innowacji NFT. Przedstawiamy najpopularniejsze kolekcje NFT, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

screen przedstawiający kolekcję NFT

Początek rankingu kolekcji NFT to jedna z najwcześniejszych kolekcji. CryptoPunks został wydany sześć lat temu przez Larva Labs i szybko stał się głównym nurtem. Jej sukces pobudził rozwój branży nft. Kolekcja zawiera dokładnie dziesięć tysięcy cyberpunkowych obrazów ludzi, małp, potworów zombie i kosmitów z innych galaktyk. Każdy awatar NFT ma swój własny, unikalny zestaw akcesoriów.

Aż pięć NFT z tej kolekcji znajduje się wśród 10 najlepiej sprzedających się NFT w historii. Token numer 5822 sprzedał się za 23,7 miliona dolarów, Alien CryptoPunk 7523 za 11,75 miliona, a numer 4156 za 10,26 miliona. Dwa kolejne NFT z kolekcji zostały wycenione na 7,7 mln USD i 7,6 mln USD.

Bored Ape Yacht Club

screen przedstawiający kolekcję NFT Bored Ape Yacht Club

Twórcy kolekcji Yacht Club Bored Ape inspirowali się CryptoPunks dlatego prawdopodobnie składa się ona z 10 000 NFT. Każdy token to wizerunek kreskówkowej małpy z unikalnymi cechami i akcesoriami. Projekt został uruchomiony przez Yuga Labs w 2021 roku. Jest to jedna z najczęściej stosowanych kolekcji na rynku. Właściciele Bored Apes otrzymują pełne prawa handlowe do NFT i stają się członkami wirtualnego klubu jachtowego.

Mutant Ape Yacht Club

Mutant Ape Yacht Club jest rozszerzeniem kolekcji nft Bored Ape Yacht Club i został stworzony przez Yuga Labs. Składa się z 20 000 zmutowanych małp. Zmutowane małpy zostały stworzone z oryginalnych znudzonych małp poprzez umieszczenie ich w fiolkach ze zmutowaną surowicą. Zostały one stworzone, aby zachęcić posiadaczy tokenów NFT z głównej kolekcji. Ponieważ projekt ten jest własnością znanego zespołu i ma już ugruntowaną aktywną społeczność, inwestycja w Mutant Ape Yacht Club powinna zapewniać dywidendy.

Azuki

screen przedstawiający kolekcję NFC Azuki

Azuki to najpopularniejsza kolekcja NFT w zeszłym roku pod względem całkowitego wolumenu obrotu. Składa się ona z 10 000 awatarów, umożliwiających wejście do wirtualnego ogrodu.

Azuki ucieleśnia ideę symbiozy świata fizycznego i wirtualnego w ekskluzywnej przestrzeni społecznościowej. Postacie Azuki są wykorzystywane w pracach streetwearowych i różnych wydarzeniach online. Wiele tokenów z tej kolekcji zostało sprzedanych za wysoką cenę. Najdroższym z nich jest numer 9605, sprzedany na OpenSea za 420,69 ETH.

DeGoods

screen przedstawiający kolekcję NFT DeGoods

Projekt Solana De Gods został zapoczątkowany przez człowieka o imieniu Frank. Tak przynajmniej przedstawia się na Twitterze. Koncepcja DeGods to deflacyjny NFT, który wykorzystuje teorię gier, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia. Projekt był wspierany przez deweloperów, artystów, sportowców i wiele innych znanych osób.

Do września 2021 roku powstał Solympus. Pierwsi członkowie społeczności ukończyli specjalne projekty, które dały im wczesny dostęp do NFT. Po tym nastąpiła bezprecedensowa kampania reklamowa, która wywołała spore poruszenie. Najważniejsze jest to, że NFT DeGods są deflacyjne - co oznacza, że ich wartość będzie nadal rosła ze względu na możliwość spalania. Po spaleniu token DeGod zostaje ulepszony do poziomu DeadGod i nie traci na rzadkości, dodając grywalny komponent do kolekcji NFT.

The Sandbox

screen przedstawiający kolekcję NFC The Sandbox

Kolekcja NFT została wydana przez zespół Sandbox w 2021 roku. Projekt ten jest symbiozą blockchain, NFT i Defi. Sandbox to darmowy metaverse w którym gracze mogą wydawać i zarabiać na cyfrowych zasobach i grach.

Prawie wszystkie elementy uniwersum Sandbox to NFT. Można je tworzyć lub zdobywać podczas gry, a następnie handlować nimi na Sandbox Marketplace.

Deathbats Club

screen przedstawiający kolekcję NFT Deathbats Club

Kolekcja Deathbats została wydana przez rockowców z Huntington Beach, aby wprowadzić koncepcję fanklubu opartego na NFT. Każdy unikalny token Deathbats jest czymś więcej niż tylko plikiem JPEG na blockchainie. Właściciele uzyskują dostęp do ekskluzywnej społeczności, która zapewnia członkom wyjątkowe doświadczenie z zespołem.

Kolekcja składa się z 10 000 NFT na Ethereum z dwoma poziomami rzadkości. Każdy token ma inne atrybuty. Istnieją również cztery dodatkowe rzadkości, które kwalifikują się do bonusów.

Captainz

screen przedstawiający kolekcję NFC Captainz

Kolekcja Captainz NFT jest tworzona na blockchainie Ethereum. Składa się ona z 9999 awatarów kapitanów statków pirackich. Trzeba przyznać, że nie wyglądają one zbyt groźnie. Ich właściciele mogą jednak wziąć udział w wyprawie mającej na celu odnalezienie pirackiego skarbu w metaverse.

9999 kapitanów i ich piracka załoga eksplorują burzliwe morza w poszukiwaniu legendarnego skarbu znanego jako "Memland".

Otherdeed for Otherside

screen przedstawiający kolekcję NFC Otherdeed for Otherside

Otherside to kolejny projekt metaverse, który łączy mechanikę rozgrywki MMORPG z grami opartymi na blockchainie. Każdy token jest dynamicznym zasobem nft zawierającym cały zestaw elementów gry.

BEANZ Official

screen przedstawiający kolekcję NFC BEANZ Official

W zeszłym roku NFT z tej kolekcji zostały rozdane za darmo posiadaczom niewymiennych tokenów Azuki. NFT z tego projektu są dość drogie (od 2,5 tys. USD) i cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów. Beanz-official wyemitował 19 950 NFT. Wszystkie z nich są dystrybuowane wśród 7462 adresów, w tym 47 wielorybów i 4090 posiadaczy tokenów blue chip.

Jak zbudować swoją kolekcję NFT

Gonitwa za niewymiennymi tokenami jest dostępna na zdecydowanej większości platform. Z narzędzi do tworzenia można skorzystać uiszczając opłaty transakcyjne. Podstawą NFT może być dowolny obraz w obsługiwanym formacie. Następnie można umieścić go na rynku.

Spróbuj stworzyć kolekcję NFT z duszą, dodaj do niej coś własnego. Najważniejsze, by Twój pomysł spodobał się społeczności. Jeśli zaprezentujesz interesującą kolekcję NFT, inni użytkownicy ją docenią.

Gdzie kupić lub sprzedać NFT

Handel NFT może odbywać się na jednym z wielu rynków, takich jak Binance NFT lub Opensea. Jeśli wolisz handlować NFT Solana, to odpowiednią platformą dla Ciebie jest solanart.io lub SolSea.

Rynki handlu unikalnymi aktywami są obsługiwane przez wiele giełd kryptowalut. Tokeny kolekcji CryptoPunks można kupować i sprzedawać na stronie internetowej dewelopera https://www.larvalabs.com/cryptopunks.

Portfel dla NFT

Wybór portfela zależy od bazowego blockchaina. Pierwsze NFT zostały wybite na Ethereum i można je było umieścić w dowolnym portfelu Ethereum, który obsługiwał ERC 721 i ERC 1155. Następnie zostały one wybite na Binance Smart Chain, Solana Ravencoin i kilku innych łańcuchach. Każdy rodzaj NFT wymaga odpowiedniego portfela. Jedną z najlepszych opcji przechowywania i wysyłania Ethereum i BSC NFT jest portfel Metamask. Możesz skorzystać z aplikacji mobilnej Trust Wallet, a nawet sprzętowego portfela Ledger.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram