Czym jest Mystery Box i jak go kupować, sprzedawać i otwierać na Binance NFT?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 kwietnia 2022
ikona autora biały
binance mystery box

Niewiele technologii doświadczyło takiej skali wzrostu i ekspansji, jak sektor niewymiennych tokenów (NFT) w ciągu ostatniego roku. Przejście od względnego marginesu do przekroczenia 40 miliardów dolarów wolumenu obrotu w ciągu niespełna 12 miesięcy jest czymś niebywałym. Uruchomiona latem ubiegłego roku giełda Binance NFT to rynek cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, który szybko stał się ulubionym miejscem dla wielu twórców i kolekcjonerów NFT dzięki zaawansowanym funkcjom, licznym ofertom cyfrowych kolekcji oraz filtrom sortowania. Ponadto, Binance NFT oferuje ekskluzywne Mystery Boxy przeznaczone dla tych, którzy lubią niespodzianki.

Co to jest Mystery Box?

Mystery Box, jak sama nazwa wskazuje, jest specjalnym pudełkiem zawierającym losowy NFT, który jest ujawniany dopiero po jego otwarciu. Mystery Box można kupić za ustaloną cenę lub na aukcji. Zawiera ono unikalny cyfrowy przedmiot kolekcjonerski, który można określić jako super, super rzadki (SSR), super rzadki (SR), rzadki (R) i normalny (N). Mystery Box nie musi być otwarty natychmiast po zakupie. Zamiast tego właściciel może zdecydować się na sprzedaż zamkniętego pudełka na rynku Binance NFT.

Atrakcyjność Mystery Box jest dość prosta do zrozumienia. Wyobraźmy sobie, że kupujemy los na loterii. Chociaż średnia wartość losu jest zazwyczaj zbliżona do jego ceny sprzedaży, wiele osób chętnie bierze udział loterii ze względu na element ryzyka i możliwość przekształcenia niewielkiej kwoty pieniędzy w o wiele więcej. Mystery Box od Binance oddaje to samo uczucie ekscytacji - każde pudełko daje prawdopodobieństwo wygrania rzadkich przedmiotów, które można następnie sprzedać znacznie powyżej pierwotnej ceny pudełka lub zachować jako cenny element portfolio.

Mystery Box nie musi zawierać wyłącznie sztuki cyfrowej. Mogą to też być np. postacie, skórki, wirtualne ziemie i inne przedmioty w grze.


Przewodnik po Mystery Box od Binance - Krok po kroku

Skoro już wiemy czym jest Mystery Box przyjrzyjmy się, w jaki sposób można go nabyć i otworzyć:

Jak kupić Mystery Box?

Krok 1 - Przejdź do sekcji Mystery Box'y w Binance NFT, klikając w ten link.

screen przedstawiający kolekcje Mystery Box w Binance

Krok 2 - Możesz wybrać wiele różnych kolekcji. Począwszy od tych związanych z grami i sportem, aż po kolekcje emitowane dla uczczenia szczególnych wydarzeń lub tematów związanych z kryptowalutami. W tym przykładzie postanowiliśmy wybrać kolekcję Mystery Box, upamiętniającą ikonę boksu Mike'a Tysona.

screen przedstawiający szczegóły Mike Tyson Mystery Box

Krok 3 - Istnieje kilka sposobów filtrowania przedmiotów w każdej kolekcji. Możesz wybierać między różnymi rzadkościami, walutami, statusem itd.. Aby posortować tylko dostępne Mystery Box'y, kliknij przycisk "Nieotwarte" umieszczony przy polu Status.

Krok 4 - Mystery Boxy są dostępne w systemie aukcyjnym lub można je kupić od ręki. Możesz spróbować zabezpieczyć swoje pudełko, klikając "Wystaw Bid", jak na poniższym obrazku.

Screen pojedynczego Mike Tyson Mystery Box

Możesz też kupić skrzynkę od razu, klikając przycisk w kolorze szarym. Zaletą metody aukcyjnej jest to, że prawdopodobnie zapłacisz mniej niż kupując skrzynkę po określonej cenie. Skrzynka nie będzie jednak dostępna do czasu zakończenia aukcji.

Krok 5 - Niektóre Mystery Boxy można zdobyć na aukcji, inne można kupić bezpośrednio. W przypadku zakupu bezpośredniego po prostu klinij "Kup Teraz".

screen przykładowego Mike Tyson Bronze

Krok 6 - Mystery Box z każdej kolekcji ma różne prawdopodobieństwo, że będzie zawierać rzadkie NFT. Binance podaje dane dotyczące prawdopodobieństwa na stronie każdego Mystery Boxa.

Krok 7 - Po podjęciu decyzji o zakupie skrzynki, zostaniesz poproszony o potwierdzenie płatności.

Krok 8 - Po przetworzeniu płatności, zostanie wyświetlony komunikat o pomyślnym zakończeniu transakcji. Aby szybko przejść do swojego nowego Mystery Boxa kliknij "Kolekcje".

Jak otworzyć Mystery Box?

Zakupione przez Ciebie pudełko jest teraz bezpiecznie przechowywane na Twoim koncie. Teraz nadchodzi najbardziej ekscytująca część - otwarcie pudełka, by dowiedzieć się, co jest w środku.

Krok 1 - Przejdź na stronę główną Binance NFT, klikając w ten link.

Krok 2 - Kliknij na opcję "Centrum użytkownika" znajdującą się w rozwijanym menu konta użytkownika dostępnym na stronie głównej Binance NFT.

screen Centrum użytkownika w Binance

Krok 3 - Po lewej stronie ekranu wybierz "Mystery Boxy". Teraz powinna pojawić się pojawić twój Mystery Box. Kliknij na niego.

screen pokazujący jak otworzyć Mystery Box

Krok 4 - Pojawi się przycisk "Kliknij, aby odsłonić". Kliknij na niego, a następnie wybierz "Otwórz Mystery Box". W tym momencie dowiesz się, jakie NFT zawiera Twoje pudełko.

Jak sprzedać Mystery Box?

Możesz sprzedać pudełko Mystery Box przed jego otwarciem w taki sam sposób, jak każdą inną kolekcję na giełdzie Binance NFT. Jeżeli chcesz możesz je jednak otworzyć, a następnie sprzedać jego zawartość.

Krok 1 - Wybierz NFT ze swojej kolekcji i kliknij "Wystaw NFT".

Krok 2 - Teraz musisz zdecydować, czy chcesz sprzedać swoje NFT po stałej cenie czy na aukcji, ustawić datę wygaśnięcia oraz formę płatności (BUSD, BNB, ETH). Po zakończeniu kliknij "Wyślij".

Krok 3 - Pojawi się okno z wybranymi przez Ciebie opcjami wystawienia. Należy pamiętać, że Binance pobiera 1% całkowitej wartości sprzedaży jako opłatę transakcyjną oraz dodatkowy 1% jako opłatę, która trafia do pierwotnego twórcy NFT.

Krok 4 - Jeśli zmienisz zdanie, możesz w każdej chwili usunąć NFT z rynku, klikając na przycisk "Wycofaj NFT".

Po wystawieniu NFT, Twój przedmiot kolekcjonerski jest dostępny dla użytkowników rynku Binance NFT.

Jak wypłacić NFT?

Jeśli zamierzasz zatrzymać swoje przedmioty kolekcjonerskie na dłużej, dobrym pomysłem może być przeniesienie ich do prywatnego porfela. Oto jak to zrobić:

Krok 1 - Przejdź do NFT, które chcesz przenieść do portfela zewnętrznego i kliknij przycisk "Wypłać".

Krok 2 - Wybierz ilość, jeśli dostępna jest więcej niż jedna pozycja. Kliknij "Potwierdź", aby kontynuować.

Krok 3 - Wybierz sieć obsługiwaną przez Twój portfel cyfrowy i wprowadź adres. Kliknij "Wypłać", aby przenieść kolekcję do portfela. Należy pamiętać, że Binance pobiera niewielką opłatę za transfer za usługę.

Podsumowanie

Mystery Boxy oferują ciekawy sposób zbierania unikalnych dzieł sztuki i innych przedmiotów cyfrowych z różnych kolekcji znajdujących się na Binance NFT. Jeśli masz szczęście, możesz otworzyć pudełko zawierające NFT z najwyższego poziomu rzadkości, które może być warte dziesiątki tysięcy dolarów lub nawet więcej.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

Binance czy Zonda - Porównanie giełd kryptowalut

Na Polskim rynku królują dwie giełdy kryptowalut - Binance i Zonda. Pierwsza z nich jest największą giełdą kryptowalut na świecie i oferuje ogromny ekosystem produktów. Zonda to mniej skomplikowana platforma, która jest najlepszą bramką wejścia i wyjścia z rynku do polskich złotówek. Ale która jest lepsza? Binance czy Zonda? Nasze porównanie giełd kryptowalut postara się […]

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty. Czy się oplaca?

Inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo konkretną zaletę: można w nie inwestować nawet małe kwoty. Oznacza to, że z rynkiem tym może zapoznać się niemal każdy - nie ma przy tym znaczenia zasobność portfela. Ale czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty ma sens? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Inwestowanie niewielkich kwot w Bitcoin […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram