Bitcoin jest idealnym aktywem na emeryturę - mówi Michael Saylor

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 kwietnia 2022
ikona autora biały
michael saylor

Po tym, jak Fidelity zaoferowało Bitcoina jako część swoich emerytalnych kont 401(k), Michael Saylor, prezes MicroStrategy, stwierdził, że to cyfrowe aktywo doskonale nadaje się na emeryturę, nawet lepiej niż obligacje.

Saylor: Bitcoin to idealne aktywo na emeryturę

W wtorkowym wywiadzie dla CNBC, Saylor podkreślił, że Bitcoin jest znacznie lepszym wyborem inwestycyjnym niż popularne tradycyjne klasy aktywów, w tym złoto, akcje i obligacje.

Według szefa MicroStrategy, wiodąca kryptowaluta jest mniej ryzykowna i znacznie bezpieczniejsza niż tradycyjne aktywa, co czyni ją idealną opcją na czas emerytury.

Bitcoin jest własnością cyfrową, a to czyni go idealnym aktywem dla planu emerytalnego. Jest mniej ryzykowny niż obligacje, akcje, nieruchomości komercyjne czy złoto.

Pracownicy MicroStrategy mają dostęp do bitcoinowych 401(k)

Saylor dodał, że firma produkująca oprogramowanie do analizy biznesowej zamierza współpracować z Fidelity Investments, aby zaoferować swoim pracownikom dostęp do emerytalnych kont 401(k) w Bitcoinach.

Zwolennik Bitcoina zauważył, że jest zachwycony możliwością zaoferowania pracownikom MicroStrategy opcji posiadania BTC na kontach 401(k). Zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjał tego aktywa.

Stwierdził on również, że najnowsze posunięcie Fidelity wypełni "ważną próżnię" w branży inwestycyjnej. Co więcej, zwiększy legitymizację Bitcoina wśród użytkowników głównego nurtu.

Fidelity uruchamia bitcoinowe konta emerytalne

Fidelity Investments jest wiodącą firmą świadczącą usługi finansowe i największym dostawcą planów 401(k) w Stanach Zjednoczonych. Pod jej zarządzaniem znajdują się aktywa warte 2,7 biliona dolarów.

Firma ogłosiła we wtorek, że do połowy tego roku planuje zaoferować Bitcoin jako opcję dla swoich kont 401(k). Saylor dodał:

Oferowanie planu oszczędnościowego 401(k) jest technicznym wyzwaniem, a Fidelity udało się je pokonać. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy zaoferować go naszym pracownikom… Plan 401(k) jest dość powszechną rzeczą, z której korzystają miliony pracowników, aby oszczędzać w celu zabezpieczenia interesów swojej rodziny. Wypełni to istotną lukę na rynku produktów inwestycyjnych.

MicroStrategy jest obecnie największym korporacyjnym posiadaczem bitcoinów. W portfelu firmy znajdują się BTC warte ponad 5 miliardów dolarów. Dyrektor generalny wielokrotnie powtarzał też, że w najbliższym czasie nie ma zamiaru sprzedawać swoich zasobów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram