Bitcoin jest idealnym aktywem na emeryturę - mówi Michael Saylor

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 kwietnia 2022
ikona autora biały
michael saylor

Po tym, jak Fidelity zaoferowało Bitcoina jako część swoich emerytalnych kont 401(k), Michael Saylor, prezes MicroStrategy, stwierdził, że to cyfrowe aktywo doskonale nadaje się na emeryturę, nawet lepiej niż obligacje.

Saylor: Bitcoin to idealne aktywo na emeryturę

W wtorkowym wywiadzie dla CNBC, Saylor podkreślił, że Bitcoin jest znacznie lepszym wyborem inwestycyjnym niż popularne tradycyjne klasy aktywów, w tym złoto, akcje i obligacje.

Według szefa MicroStrategy, wiodąca kryptowaluta jest mniej ryzykowna i znacznie bezpieczniejsza niż tradycyjne aktywa, co czyni ją idealną opcją na czas emerytury.

Bitcoin jest własnością cyfrową, a to czyni go idealnym aktywem dla planu emerytalnego. Jest mniej ryzykowny niż obligacje, akcje, nieruchomości komercyjne czy złoto.

Pracownicy MicroStrategy mają dostęp do bitcoinowych 401(k)

Saylor dodał, że firma produkująca oprogramowanie do analizy biznesowej zamierza współpracować z Fidelity Investments, aby zaoferować swoim pracownikom dostęp do emerytalnych kont 401(k) w Bitcoinach.

Zwolennik Bitcoina zauważył, że jest zachwycony możliwością zaoferowania pracownikom MicroStrategy opcji posiadania BTC na kontach 401(k). Zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjał tego aktywa.

Stwierdził on również, że najnowsze posunięcie Fidelity wypełni "ważną próżnię" w branży inwestycyjnej. Co więcej, zwiększy legitymizację Bitcoina wśród użytkowników głównego nurtu.

Fidelity uruchamia bitcoinowe konta emerytalne

Fidelity Investments jest wiodącą firmą świadczącą usługi finansowe i największym dostawcą planów 401(k) w Stanach Zjednoczonych. Pod jej zarządzaniem znajdują się aktywa warte 2,7 biliona dolarów.

Firma ogłosiła we wtorek, że do połowy tego roku planuje zaoferować Bitcoin jako opcję dla swoich kont 401(k). Saylor dodał:

Oferowanie planu oszczędnościowego 401(k) jest technicznym wyzwaniem, a Fidelity udało się je pokonać. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy zaoferować go naszym pracownikom… Plan 401(k) jest dość powszechną rzeczą, z której korzystają miliony pracowników, aby oszczędzać w celu zabezpieczenia interesów swojej rodziny. Wypełni to istotną lukę na rynku produktów inwestycyjnych.

MicroStrategy jest obecnie największym korporacyjnym posiadaczem bitcoinów. W portfelu firmy znajdują się BTC warte ponad 5 miliardów dolarów. Dyrektor generalny wielokrotnie powtarzał też, że w najbliższym czasie nie ma zamiaru sprzedawać swoich zasobów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram