Bitcoin jest idealnym aktywem na emeryturę - mówi Michael Saylor

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 kwietnia 2022
ikona autora biały
michael saylor

Po tym, jak Fidelity zaoferowało Bitcoina jako część swoich emerytalnych kont 401(k), Michael Saylor, prezes MicroStrategy, stwierdził, że to cyfrowe aktywo doskonale nadaje się na emeryturę, nawet lepiej niż obligacje.

Saylor: Bitcoin to idealne aktywo na emeryturę

W wtorkowym wywiadzie dla CNBC, Saylor podkreślił, że Bitcoin jest znacznie lepszym wyborem inwestycyjnym niż popularne tradycyjne klasy aktywów, w tym złoto, akcje i obligacje.

Według szefa MicroStrategy, wiodąca kryptowaluta jest mniej ryzykowna i znacznie bezpieczniejsza niż tradycyjne aktywa, co czyni ją idealną opcją na czas emerytury.

Bitcoin jest własnością cyfrową, a to czyni go idealnym aktywem dla planu emerytalnego. Jest mniej ryzykowny niż obligacje, akcje, nieruchomości komercyjne czy złoto.

Pracownicy MicroStrategy mają dostęp do bitcoinowych 401(k)

Saylor dodał, że firma produkująca oprogramowanie do analizy biznesowej zamierza współpracować z Fidelity Investments, aby zaoferować swoim pracownikom dostęp do emerytalnych kont 401(k) w Bitcoinach.

Zwolennik Bitcoina zauważył, że jest zachwycony możliwością zaoferowania pracownikom MicroStrategy opcji posiadania BTC na kontach 401(k). Zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjał tego aktywa.

Stwierdził on również, że najnowsze posunięcie Fidelity wypełni "ważną próżnię" w branży inwestycyjnej. Co więcej, zwiększy legitymizację Bitcoina wśród użytkowników głównego nurtu.

Fidelity uruchamia bitcoinowe konta emerytalne

Fidelity Investments jest wiodącą firmą świadczącą usługi finansowe i największym dostawcą planów 401(k) w Stanach Zjednoczonych. Pod jej zarządzaniem znajdują się aktywa warte 2,7 biliona dolarów.

Firma ogłosiła we wtorek, że do połowy tego roku planuje zaoferować Bitcoin jako opcję dla swoich kont 401(k). Saylor dodał:

Oferowanie planu oszczędnościowego 401(k) jest technicznym wyzwaniem, a Fidelity udało się je pokonać. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy zaoferować go naszym pracownikom… Plan 401(k) jest dość powszechną rzeczą, z której korzystają miliony pracowników, aby oszczędzać w celu zabezpieczenia interesów swojej rodziny. Wypełni to istotną lukę na rynku produktów inwestycyjnych.

MicroStrategy jest obecnie największym korporacyjnym posiadaczem bitcoinów. W portfelu firmy znajdują się BTC warte ponad 5 miliardów dolarów. Dyrektor generalny wielokrotnie powtarzał też, że w najbliższym czasie nie ma zamiaru sprzedawać swoich zasobów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram