Bitcoin jest idealnym aktywem na emeryturę - mówi Michael Saylor

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 kwietnia 2022
ikona autora biały
michael saylor

Po tym, jak Fidelity zaoferowało Bitcoina jako część swoich emerytalnych kont 401(k), Michael Saylor, prezes MicroStrategy, stwierdził, że to cyfrowe aktywo doskonale nadaje się na emeryturę, nawet lepiej niż obligacje.

Saylor: Bitcoin to idealne aktywo na emeryturę

W wtorkowym wywiadzie dla CNBC, Saylor podkreślił, że Bitcoin jest znacznie lepszym wyborem inwestycyjnym niż popularne tradycyjne klasy aktywów, w tym złoto, akcje i obligacje.

Według szefa MicroStrategy, wiodąca kryptowaluta jest mniej ryzykowna i znacznie bezpieczniejsza niż tradycyjne aktywa, co czyni ją idealną opcją na czas emerytury.

Bitcoin jest własnością cyfrową, a to czyni go idealnym aktywem dla planu emerytalnego. Jest mniej ryzykowny niż obligacje, akcje, nieruchomości komercyjne czy złoto.

Pracownicy MicroStrategy mają dostęp do bitcoinowych 401(k)

Saylor dodał, że firma produkująca oprogramowanie do analizy biznesowej zamierza współpracować z Fidelity Investments, aby zaoferować swoim pracownikom dostęp do emerytalnych kont 401(k) w Bitcoinach.

Zwolennik Bitcoina zauważył, że jest zachwycony możliwością zaoferowania pracownikom MicroStrategy opcji posiadania BTC na kontach 401(k). Zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjał tego aktywa.

Stwierdził on również, że najnowsze posunięcie Fidelity wypełni "ważną próżnię" w branży inwestycyjnej. Co więcej, zwiększy legitymizację Bitcoina wśród użytkowników głównego nurtu.

Fidelity uruchamia bitcoinowe konta emerytalne

Fidelity Investments jest wiodącą firmą świadczącą usługi finansowe i największym dostawcą planów 401(k) w Stanach Zjednoczonych. Pod jej zarządzaniem znajdują się aktywa warte 2,7 biliona dolarów.

Firma ogłosiła we wtorek, że do połowy tego roku planuje zaoferować Bitcoin jako opcję dla swoich kont 401(k). Saylor dodał:

Oferowanie planu oszczędnościowego 401(k) jest technicznym wyzwaniem, a Fidelity udało się je pokonać. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy zaoferować go naszym pracownikom… Plan 401(k) jest dość powszechną rzeczą, z której korzystają miliony pracowników, aby oszczędzać w celu zabezpieczenia interesów swojej rodziny. Wypełni to istotną lukę na rynku produktów inwestycyjnych.

MicroStrategy jest obecnie największym korporacyjnym posiadaczem bitcoinów. W portfelu firmy znajdują się BTC warte ponad 5 miliardów dolarów. Dyrektor generalny wielokrotnie powtarzał też, że w najbliższym czasie nie ma zamiaru sprzedawać swoich zasobów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram